Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.11.2009., 22:36   #31
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
I ova tema će otići u zrak ukoliko se nastavi rasprava o 60 vs 500 fps-ova jer se o tome pričalo već n puta. Hvala.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 12:04   #32
krlja
Premium
 
krlja's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Ne znam
Postovi: 65
ma neka ona meni radi na 60 fpsa to je ok ali mi ide na zivce kad igram i kad mi padne na 35-40 na onoj misiji kad branim one restorane neznam tocno naziv misije iritantno je dosta tocno se osjeti usporenje
krlja je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 17:09   #33
Getz
Mišikus vulgaris
Moj komp
 
Getz's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 43
Pošto već postoji tema, evo ovak, imam laptop Asus A6Kt.
I radi se o igri MW2, nasnimio sam ju i pokrenem i vidim da mi se pokazuju čudni hijeroglifi u boji na mjestima gdje se nalazi text (u glavnom meniu).

Da stvar bude jasna, CoD MW1 mi je radio zadovoljavajuće dobro na skoro najnižim postavkama. Imao sam jedino rezoluciju uključenu istu kao i na desktopu (1280x800) i bio sam prezadovoljan.

Sad što se tiće MW2, znam da je do grafičke kartice problem, no stvar je što sam nasnimio Windows 7 Pro OS i sad je problem pronaći korektan driver za laptop,jer vidim da na stranici sa podrškom za drivere ne postoji support za Win 7 :S.

Specifikacije laptopa možete vidjeti ovdje:

http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=3487

Laptop je pred koje pola godine nadograđen sa dodatnih 512MB DDR 333 MHz memorije. Tako da sada imam 1GB sve skupa.

Znam da možda očekujem nemoguće od svog laptopa, ali situacija je takva da si ne mogu priuštit ništa bolje od ove konfiguracije.
Vjerujem da bi se i ova verzija igre podosta dobro vrtila makar je nešto zahtjevnija od MW1. Imajte milosti i pomognite Getzu u ovom problemu!

P.s. Screenshot ne vrijedi postat pošto je slika kad stisnem print screen i ubacim u paint, crna. :S Tak da se ne može ništa odčitati iz nje.
Getz je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 19:46   #34
Ganon
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Ok, evo finalnog izvješća od mene.

Čini se da su sve pretpostakve o problemu oko proca> POGREŠNE.
Zašto? Jer sam danas ponovo igrao igru, na max rezoluciji, svim efektima ukljucenima i najvišim detaljima u konstantnih 90FPSova. Eto, ne znam zašto, ali igra kao da se trebala "prilagoditi" kompu prije nego što zablista. Bezveze teorija, znam, ali je jedino što imam.

Pa ako netko sa jakom grafom isto ima problema sa slabim performansama, pričekajte dan-dva pa pokušajte opet igrati.
Jako čudna pojava, nema šta...

A oko tvojeg problema, useru čije sam ime zaboravio pogledati... Nisam pogledao specifikacije laptopa, ali ako je CoD4 išao na njemu, trebao bi i MW2.
Ovo sa deformiranim bojama mogu biti jedino stari driveri, ili grafička koja ne podržava novije shadere. To se meni na svakoj novoj igri pokazivalo kad sam imao još prastaru grafu sa 1.0 shaderima...
Ganon je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 19:47   #35
CyCl0p$
Guest
 
Postovi: n/a
ja bi prvo savjetovao da stavis xp jer je laptop jednostavno preslab da vrti sedmicu i jos tako zahtjevnu igru, a i nema drivera ocito.

moci ces igrati s tweakanim postavkama...ne znam kako se ponasaju varijable iz cod 4, ali vrijedi pokusati. znaci skini onaj loader da mozes koristit konzolu i izguglaj neki max cfg za cod 4. obavezno ugasiti sjene i specular.

Citiraj:
Autor Ganon Pregled postova
Ok, evo finalnog izvješća od mene.

Čini se da su sve pretpostakve o problemu oko proca> POGREŠNE.
Zašto? Jer sam danas ponovo igrao igru, na max rezoluciji, svim efektima ukljucenima i najvišim detaljima u konstantnih 90FPSova. Eto, ne znam zašto, ali igra kao da se trebala "prilagoditi" kompu prije nego što zablista. Bezveze teorija, znam, ali je jedino što imam.

Pa ako netko sa jakom grafom isto ima problema sa slabim performansama, pričekajte dan-dva pa pokušajte opet igrati.
Jako čudna pojava, nema šta...
moja teorija bi bila da se kartica vrtila u 2d modu, znalo se meni dogadjati prije kad bi se driver srusio sam od sebe i ostao u tom 2d modu pa su performanse padale za trecinu ili cak za pola.

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 19.11.2009. u 22:06. Razlog: spajanje postova
  Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 19:51   #36
Ganon
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Citiraj:
Autor CyCl0p$ Pregled postova
moja teorija bi bila da se kartica vrtila u 2d modu, znalo se meni dogadjati prije kad bi se driver srusio sam od sebe i ostao u tom 2d modu pa su performanse padale za trecinu ili cak za pola.
Nisam ništa mijenjao oko grafe ovih dana. Jednostavno, kada sam opet pokrenuo, igra je briljirala.

Btw, jedino je bilo doslovnog "štekanja" na nekim mjestima u igri, a ne trzanja.
Ganon je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 20:27   #37
thezero
Premium
Moj komp
 
thezero's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 235
Citiraj:
Autor CyCl0p$ Pregled postova
ja bi prvo savjetovao da stavis xp jer je laptop jednostavno preslab da vrti sedmicu i jos tako zahtjevnu igru, a i nema drivera ocito.

moci ces igrati s tweakanim postavkama...ne znam kako se ponasaju varijable iz cod 4, ali vrijedi pokusati. znaci skini onaj loader da mozes koristit konzolu i izguglaj neki max cfg za cod 4. obavezno ugasiti sjene i specular.
vecina laptopa na kojima sam vidio da je inst. win 7 radi brze i bolje nego sa inst xp... mozda sam u krivu,al takav sam ja dojam dobio...
thezero je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 20:59   #38
Getz
Mišikus vulgaris
Moj komp
 
Getz's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 43
Iskreno, ne bih htio stavljat sada opet novi OS samo radi igre, previše toga imam što bi morao seliti da bi mogao obrisati OS. A i puno mi glađe radi nego na XPima. Razmišljao sam možda o driverima Viste ...koliko sam vidio postoji jedna stavka sa grafičkim driverom. Pa bi možda to upalilo?

P.s. Probao sam igrati i igra se vrti solidno, jedina stvar je što ne mogu pročitat niti jednu riječ pošto je sve u tim nekim obojanim hijeroglifima. Igrao sam malo trening (barem mislim da je to bio trening) i igra fino ide, doduše postavke su niske jer je po defaultu sve spušteno na minimum, pa tako i rezolucija.

Dakle samo me zanima ak znate neke drivere koje bi mogao bacit gore da mi se odstrane ovi čudni znakovi...
Getz je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 21:18   #39
Ganon
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
A čuj, valjda i sam znaš da je Vista samo donosila loše stvari kad su u pitanju igre. Ja se nebi petljao sa Vistom kad su u riječi igre...
Ganon je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 21:36   #40
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Znaci "netcode" se nije mijenjao uopce neovisno sto je franšiza promijenila id Tech 3, veoma modificirani id Tech 3, "IW Engine" i sada "IW 4.0" engine. Ergo "netcode" se nije mijenjao 10 godina?

ponekad za sprdanje s necijim postom ga treba prvo shvatiti. Medjutim danasnja omladina misli da je dovoljno otvoriti wikipediu, izvuci par potpuno nevezanih (i samim time nebitnih podataka) i da se od toga moze sloziti dobar reply....nije ni cudo da smo u banani
Samo cu dodat da bez obzira sto si promasio bit netcode nema veze s grafickim enginima i zapravo uopce ne mora biti dio istih. Cisto da znas iduci puta kada ti nebitna kronologija bude osnova posta.
Nego kad si vec ocito zbunjen - ne radi se tu o nikakvim pravim bugovima (navodnici su trebali biti dovoljni, ocito sam u zabludi ili ih ne uce vise u skoli), mozda su to bili u doba quake 1, mozda ih je id stvarno propustio zakrpat od t3 i cod ih je samo naslijedio. Tesko ali recimo da je tako. Cinjenica je da se to ne zeli "zakrpati" vec koliko? 14 godina?
Zasto vjerovatno znaju samo developeri. Jedan od razloga koji meni padaju na pamet sam naveo u prethodnom postu.
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 21:45   #41
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Volim se smijati ljudima u facu kad sa 2 godine starom 8800gt doslovce sve vrtim na max@1920x1080 rezi, i prebolesno se vrti

Jednom mi se dogodilo na misiji gdje downloadam one podatke iz sobe, postavim clayeve okolo i ubiju me, loadao sam 4-5 puta a drugi put kad je loadalo mi je počelo štekarit bolesno, trzat kao da ne znam, imam celeron i gigu rama sa 7600GT... onak stane pa krene pa stane pa opet...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 22:32   #42
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
ponekad za sprdanje s necijim postom ga treba prvo shvatiti. Medjutim danasnja omladina misli da je dovoljno otvoriti wikipediu, izvuci par potpuno nevezanih (i samim time nebitnih podataka) i da se od toga moze sloziti dobar reply....nije ni cudo da smo u banani
Samo cu dodat da bez obzira sto si promasio bit netcode nema veze s grafickim enginima i zapravo uopce ne mora biti dio istih. Cisto da znas iduci puta kada ti nebitna kronologija bude osnova posta.
Nego kad si vec ocito zbunjen - ne radi se tu o nikakvim pravim bugovima (navodnici su trebali biti dovoljni, ocito sam u zabludi ili ih ne uce vise u skoli), mozda su to bili u doba quake 1, mozda ih je id stvarno propustio zakrpat od t3 i cod ih je samo naslijedio. Tesko ali recimo da je tako. Cinjenica je da se to ne zeli "zakrpati" vec koliko? 14 godina?
Zasto vjerovatno znaju samo developeri. Jedan od razloga koji meni padaju na pamet sam naveo u prethodnom postu.
Ti si propustio bit mog posta. Bila je povezana sa kompetentnošću infinity ward-a, koji je prvi CoD radio na ledjima ID Tech 3 engine-a. (zato nisam spominjao prijašnje). Ako pogledaš bolje kad već pričaš o navodnicima, stavio sam "netcode" u navodnike.
  Reply With Quote
Staro 21.11.2009., 19:13   #43
Getz
Mišikus vulgaris
Moj komp
 
Getz's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 43
http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx

Ovdje sam našao drivere za svoju Ati Radeon Mobility x1600 za Vistu 32-bit na Win Visti, dok za Windows 7 postoje samo za Mobility HD 2000 seriju i više...

Napravio sam si restore point i još se premišljam da li da pokušam sa Vista 32-bitnim driverima.
Koliko je to preporučljivo?
Aj pliz pomoć netko...

Edit:

Nasnimio sam Ati Mobility Catalyst za Vistu 32-bitnu, frend mi rekao da su isti driveri za Vistu i 7-icu tak da sam pokušao. Promjene neke nema,igra se i dalje normlno vrti ali su hijeroglifi još uvijek tamo...znači nije do graf. drivera, da li može biti do DirectX-a? Vidio sam kad sam pod run upisao dxdiag da mi ispiše verziju 11 DirectX-a. Da li možda treba biti starija verzija?

Zadnje izmijenjeno od: Getz. 22.11.2009. u 10:25.
Getz je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2009., 21:44   #44
Salko01
Premium
Moj komp
 
Salko01's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: PcEkspert forum
Postovi: 551
Evo i meni od danas mw2 "leti" sa 15fps a nekad i dodje na 3,konfa je u sigu.
Normalno sam igro sve do danas kao da je poludila nece i nece.Probo sa drugim driverima,nova instalacija ali uzalud i sto je najbolje na svim postavkama isto,bilo max ili low detaljima. wtf
Salko01 je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2009., 22:02   #45
DraŽ
Premium
 
DraŽ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Miami, 1984, Ferrari F40
Postovi: 902
A loš crac*?


Ja na svojoj Hd3300 integruši bez problema guram na 1024x768 i nekim detaljima uključenim bez štekanja i 40-60fps-a. Kada ima dima i prašine 15fps-a možda i manje, no nije clockana, a ima jako velik OC potencijal!
__________________
Skylake PCIvy bridge Notebook


CPU: Intel Core i7 6700k @ 4.4GHz, 1.28V Adaptive, LLC 4
COOLER: Scythe Mugen Max
MBO: ASUS Z170 Pro Gaming
RAM: Kingston HyperX Savage DDR4 16GB (2x8GB) 2666MHz CL13
GPU: Asus Strix Nvidia GeForce GTX 1080
SSD1: Crucial MX500, 1TB
HDD1: WD Green 3TB, WD30EZRX
HDD2: WD Red 4TB, WD40EFRX
HDD3: WD Blue 6TB, WD60EZRZ
HDD4: WD Blue 6TB, WD60EZRZ
OPTICAL DRIVE: LG CH10LS20, Blu Ray
PSU: EVGA Supernova G2, 550W
CASE: Fractal Arc XL
VENTS: 3x Fractal 140mm, 3x Arctic Cooling F14, 140mm
OS: Win 10 Pro, 64-bit

MONITOR: AOC Q3279VWFD8 - 32", IPS, 2560x1440
TV: Panasonic P47AS650 - 47 inch, IPS, 1920x1080, 3D + DIY Ambilight
MOUSE: Logitech MX Master 2s
KEYBOARD: Roccat Suora FX with HyperX Palm Rest
GAMEPAD: XBOX One
HEADPHONES: Sennheiser HD598 SE


DELL Inspiron 15R, 5520
Intel Core i7 3632QM, 2.20Ghz, turbo 3.20GHz
DDR3, 6GB (4GB + 2GB), 1600Mhz CL11
AMD Radeon 7670 + Intel HD4000
OCZ Agility 3, 120GB
15,6 inch LCD, 1366x768
6-cell baterry, 48Whr
Win 10 Pro, 64-bit

DraŽ je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2009., 22:53   #46
Salko01
Premium
Moj komp
 
Salko01's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: PcEkspert forum
Postovi: 551
Citiraj:
Autor DraŽ Pregled postova
A loš crac*?


Ja na svojoj Hd3300 integruši bez problema guram na 1024x768 i nekim detaljima uključenim bez štekanja i 40-60fps-a. Kada ima dima i prašine 15fps-a možda i manje, no nije clockana, a ima jako velik OC potencijal!
Ako mislis na crack nije do cracka jer je igrica original.
Salko01 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na