Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.04.2016., 11:47   #2251
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Dižete tenzije nepotrebno.
Hoćete popust u poslovnici sa cijenama kao na web shopu?
Zašto nemate članske iskaznice koje vam na licu mjesta daju 5% popusta i eto vam web cijena?
Digla se halabuka, sve neki dugogodišnji kupci, vjerne mušterije, svi upućeni, svi u pravu... i svi bi po manjoj cijeni kupovali, a ne znaju osnovno o shopu.
Sramite se.





Ozbiljno sada: ima Links nedostataka, jasno, baš kao i svaki dućan koji pokušava opstati u Lijepoj nam, ali zbilja ste omašili ceo fudbal sa ovim i blatite Links bez potrebe.
Da vas zbilja hoće oderat na ovaj način na koji se žalite, ukinuli bi članske i gotovo.
Ja neki dan svoju provukao kod ranije spominjane gospodične u OS poslovnici ( ), i uredno dobio popust.
Di je problem?

EDIT: Eee, BRAVO wooden, dobar link na "Top lista Moralista", nice catch

Citiraj:
Autor wooden Pregled postova

Zadnje izmijenjeno od: windfucker. 18.04.2016. u 11:54.
  Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 11:49   #2252
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor Nick7 Pregled postova
Ako malo rastegnes...
Nema baš smisla još dodatno rastezati ionako zapetljanu tematiku (za neke).
Ako ti stigne takav e-mail, s cijenama koje nisu istinite, to se može shvatiti kao lažno oglašavanje i onda ti je najjednostavnije ugasiti primanje newslettera.
To sve nema veze s ovime o čemu se ovdje priča.

Ništa Links ne oglašava lažno, stavili su cijene koje vrijede za webshop, a neki vide manipulaciju u tome što oni imaju i fizičke trgovine pa valjda nekim automatizmom ta cijena mora vrijediti i za fizičku trgovinu - a ne mora.

Mislim da je najveći problem neinformiranost kupca koji bi dobro sve trebao proučiti prije kupnje, a stoji i ono da su mogli jasnije napisati cijene, umjesto što su onu prekrižili su mogli napisati da ta cijena vrijedi za poslovnicu.

Citiraj:
Autor Saint Pregled postova
ali kada se staviš u ulogu kupca, naravno govorim o kupcima koji ne znaju odmah razliku dali je to web shop/ internet trgovina ili samo internet stranica te trgovine gdje oglašavaju svoj asortiman
Zato sam i rekao da se kupci trebaju informirat, nije internet naručivanje za svakoga, ima tu dosta caka i stvari na koje treba paziti.
__________________
...

Zadnje izmijenjeno od: wooden. 18.04.2016. u 11:55.
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 12:03   #2253
Saint
Registered User
Moj komp
 
Saint's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Bjelovar/Čazma
Postovi: 39
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Zato sam i rekao da se kupci trebaju informirat, nije internet naručivanje za svakoga, ima tu dosta caka i stvari na koje treba paziti.
zato sam ti i rekao "znam" na tvoj odgovor što radim već 10 godina (iako je tvoje "žalosno" bilo u drugom kontekstu) jer postajemo ko amerika ako te ne lupi u glavu nećeš ni uključiti mozak na nešto što je očito. Inače za Links imam samo riječi hvale, a kupujem kod njih godinama.
__________________
The neon dead, the holograms inert, waiting, under the poisoned silver sky
Saint je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 13:07   #2254
nex
Premium
 
nex's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 526
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Ništa Links ne oglašava lažno, stavili su cijene koje vrijede za webshop, a neki vide manipulaciju u tome što oni imaju i fizičke trgovine pa valjda nekim automatizmom ta cijena mora vrijediti i za fizičku trgovinu - a ne mora.

Mislim da je najveći problem neinformiranost kupca koji bi dobro sve trebao proučiti prije kupnje, a stoji i ono da su mogli jasnije napisati cijene, umjesto što su onu prekrižili su mogli napisati da ta cijena vrijedi za poslovnicu.
Zakon o zastiti potrosaca

Citiraj:
Odjeljak II. Zavaravajuća poslovna praksa

Zavaravajuće radnje

Članak 33.

(1) Poslovna praksa smatra se zavaravajućom ako sadrži netočne informacije, zbog čega je neistinita ili ako na neki drugi način, uključujući njezino cjelokupno predstavljanje, pa čak ako je informacija činjenično točna, zavarava ili je vjerojatno da će zavarati prosječnog potrošača u vezi s nekom od okolnosti navedenih u stavku 2. ovoga članka, čime ga navodi ili je vjerojatno da će ga navesti da donese odluku o kupnji koju inače ne bi donio.

(2) Okolnosti iz stavka 1. ovoga članka na koje se zavaravajuća poslovna praksa odnosi jesu:

1. postojanje ili priroda proizvoda

2. osnovna obilježja proizvoda, kao što su njegova dostupnost, koristi, rizici, izvedba, sastav, pripadci, postojanje postprodajne pomoći potrošaču i sustava rješavanja pritužbi, metode i datum izrade ili nabave, dostava, podobnost za ostvarivanje svrhe, način korištenja, količina, specifikacija, zemljopisno ili tržišno podrijetlo, rezultati koji se očekuju od njegove uporabe ili rezultati i bitni pokazatelji testova ili provjera provedenih na proizvodu

3. opseg obveza trgovca, motivi poslovne prakse te priroda postupka prodaje, bilo koja izjava ili simbol koji se odnosi na izravno ili neizravno sponzorstvo ili odobrenje trgovca ili proizvoda

4. cijena proizvoda ili način na koji je ona izračunata ili postojanje određene pogodnosti u odnosu na cijenu
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Da, i? Sve gore navedeno i boldano se odnosi i na te monitore. Zasto tebe smeta ako potrosaci zele ostvariti svoja prava i ne zele da ih se radi budalama? Za ciji racun siris po forumima FUD i obeshrabrujes potrosace u ostvarivanju njihovih prava?
nex je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 13:17   #2255
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor nex Pregled postova
Zasto tebe smeta ako potrosaci zele ostvariti svoja prava i ne zele da ih se radi budalama?
Koja prava su ti uskraćena? Gdje je links naveo krive informacije na svom websajtu za bilo šta??
Imaš li blage veze šta si linkao gore i koji zakon je links prekršio s time što nije na svom websajtu jasno naznačio cijenu u poslovnici koja nema zakonske veze s webshopom??
Evo otvori njihov web sajt: https://www.links.hr/hr/
I sad mi točno navedi gdje je prekršen zakon na njihovom websajtu i kako bi to trebalo zapravo biti pa da ovu raspravu privedemo kraju.

Citiraj:
Za ciji racun siris po forumima FUD i obeshrabrujes potrosace u ostvarivanju njihovih prava?
:facepalm:
__________________
...

Zadnje izmijenjeno od: wooden. 18.04.2016. u 13:27.
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 13:29   #2256
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Dosadni ste, obicni spam u dijelu "Iskustva s Linksom"
Lipo otvorite novu temu negdi i udri mlatit praznu slamu oko notorne gluposti.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 13:32   #2257
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor nex Pregled postova
Da, i? Sve gore navedeno i boldano se odnosi i na te monitore. Zasto tebe smeta ako potrosaci zele ostvariti svoja prava i ne zele da ih se radi budalama?
Koja prava?

Prodajni kanal preko weba i prodajni kanal kroz običnu trgovinu su dvije zasebne stvari. Kako su i zakoni koji se odnose na te dvije stvari drugačiji, tako i kupac treba znati što i kako može i mora.

Bi li bilo zgodno navesti cijenu u trgovini, bi. Bi li bilo zgodno navesti da postoje razlike u cijeni i razlike u dostupnosti, bi. No da je negdje zakon povrijeđen, sumnjam.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 15:07   #2258
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor flyer1 Pregled postova
ljudi

koja je razlika u cijeni prilikom web narudzbe i kupovine u poslovnici?

(da, ubilo bi me da malo prokopam! )
5%
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 17:29   #2259
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Konkretan slučaj. Trebao sam neke komponente i to hitno te nisam imao vremena kupovati preko webshopa i čekati da oni zaprime moju uplatu, pošalju komponente tamo gdje ja hoću (bez obzira bila to kućna adresa ili njihova poslovnica),... Zbrojio sam da one koštaju 296 kn. Kako sam bio u ZG usput svratim u njihovu poslovnicu i kupim te komponente. Račun je iznosio 315kn. Šta bi bilo da sam u poslovnicu došao sa ravno 300kn koliko mi je to izračunala njihova stranica? Ne bi ih dobio.
Znam da ako je žurba ti ne paše, ali mora se samo čekati da ti obrade web narudžbu.

Postupak je ovakav - pobacaš u košaricu (i pritom biraš samo dostupne artikle kao kad ideš u trgovinu), odabereš preuzimanje i plaćanje u toj poslovnici gdje si namjeravao ići i po primitku maila odeš tamo.

Ne moraš uplaćivati unaprijed.
Zadnji put im je za obradu trebalo 13 minuta, a predzadnji put naručio u sitne noćne sate u 8 i pol spremno na izdavanje.

Ne kupujem tamo toliko često, ali kad mi treba brzo ili su cijenom ok znam naručiti.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2016., 08:26   #2260
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
Samo kod nas.. kupac se osjeća prevaren zato jer se on osobno nije dovoljno informirao. I ne samo osjeća prevaren, nego ide on sad prijave štancat te prijave bi trebalo naplaćivat onak 40kn biljega ili nešto, pa da vidiš kak bi država imala manje posla jer bi se ovakvi talenti brzo filtrirali, a sigurno i više love
Funkcionirate po sistemu od prije 10+ godina kad nije bilo webshopova nego su na webu bile samo objavljene cijene i onda po istoj navici očekujete da je tako u trgovini. Ironično, još tada je bilo navedeno da su cijene podložne promjeni, pogotovo u IT sektoru gdje se mjenjaju doslovno svaki dan, i ako želite točnu informaciju provjerite u trgovini. Digneš fino telefon i kad ti prodavač potvrdi, napravi ponudu/rezervaciju na tvoje ime i dođeš ko gopsodin kad ti odgovara i platiš ono što si unaprijed dogovorio. I gdje je problem? Mislim da je svima jasno.. dobro ajde, sigurno ne baš svima.
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2016., 08:51   #2261
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
Citiraj:
Autor Denzil Pregled postova
Samo kod nas.. kupac se osjeća prevaren zato jer se on osobno nije dovoljno informirao. I ne samo osjeća prevaren, nego ide on sad prijave štancat te prijave bi trebalo naplaćivat onak 40kn biljega ili nešto, pa da vidiš kak bi država imala manje posla jer bi se ovakvi talenti brzo filtrirali, a sigurno i više love
Funkcionirate po sistemu od prije 10+ godina kad nije bilo webshopova nego su na webu bile samo objavljene cijene i onda po istoj navici očekujete da je tako u trgovini. Ironično, još tada je bilo navedeno da su cijene podložne promjeni, pogotovo u IT sektoru gdje se mjenjaju doslovno svaki dan, i ako želite točnu informaciju provjerite u trgovini. Digneš fino telefon i kad ti prodavač potvrdi, napravi ponudu/rezervaciju na tvoje ime i dođeš ko gopsodin kad ti odgovara i platiš ono što si unaprijed dogovorio. I gdje je problem? Mislim da je svima jasno.. dobro ajde, sigurno ne baš svima.
ne da se ljudima s time zajebavat i nedajbože opterećivati sive stanice, lakše je dić vile i baklje u zrak i vikati (jer su tako negdje čuli ili vidli) : prijava inspektoratu, povrijeđena su moja prava! ..a ni sami ne znaju o čemu pričaju...

imam takvih barem par komada svaki dan... :/
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2016., 09:02   #2262
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
..2 različita inspektora za istvu stvar mogu donesti 2 potpuno različite odluke/kazne.. pa ovo je HR..

jednostavno nije pametno ih izazivat

..kako mi je bosanski policajac jedanput rekao - sigurno cu ti nesto naci, ali kod nas das deset maraka i to je to.
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2016., 09:06   #2263
ODO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 573
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Znam da ako je žurba ti ne paše, ali mora se samo čekati da ti obrade web narudžbu.

Postupak je ovakav - pobacaš u košaricu (i pritom biraš samo dostupne artikle kao kad ideš u trgovinu), odabereš preuzimanje i plaćanje u toj poslovnici gdje si namjeravao ići i po primitku maila odeš tamo.

Ne moraš uplaćivati unaprijed.
Zadnji put im je za obradu trebalo 13 minuta, a predzadnji put naručio u sitne noćne sate u 8 i pol spremno na izdavanje.

Ne kupujem tamo toliko često, ali kad mi treba brzo ili su cijenom ok znam naručiti.
I onda ti ovi u linksu (kao i u x trgovina u HR) kažu ali to je osobno preuzimanje nije kupovina na daljinu.
ODO je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2016., 09:15   #2264
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor ODO Pregled postova
I onda ti ovi u linksu (kao i u x trgovina u HR) kažu ali to je osobno preuzimanje nije kupovina na daljinu.
Hahhaa.. dobra.
Ali istina.. kad razmisliš.
Na ponudu sam pristao kad sam platio, a to je bilo u poslovnici. Da sam za sebe kupovao uplatio bi unaprijed pa podigao u poslovnici da si ostavim pravo na 14 dana povrata "no matter what".


Ali realno, to je politika firme da ti omogućuju popust kad naručiš preko webshopa, a ne traže i uplatu preko iste.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2016., 07:30   #2265
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Hahhaa.. dobra.
Ali istina.. kad razmisliš.
Na ponudu sam pristao kad sam platio, a to je bilo u poslovnici. Da sam za sebe kupovao uplatio bi unaprijed pa podigao u poslovnici da si ostavim pravo na 14 dana povrata "no matter what".


Ali realno, to je politika firme da ti omogućuju popust kad naručiš preko webshopa, a ne traže i uplatu preko iste.
Yeah, baš sada razmišljam o tome. Pobacam sve preko web shopa, platim preko kartice i dođem za koji sat pokupiti u trgovini, i još mi ostane 14 dana povrata "no matter what"...muččččččko muććććko
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2016., 23:09   #2266
vcendaki
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: u svemiru :)
Postovi: 197
neznam frend se opekao na taj web popust gluposti

znači naručio je preko neta i rekao da mu dođe u poslovnicu da će pokupit, zaposlenici su ga uredno zvali da je DIO koji je naručio stigao

kada je došao u poslovnicu naplatili su mu po cijeni koja je bila u poslovnici ne ona koja je bila na netu uz objašnjenje da 5% dobije ako mu dođe doma.
vcendaki je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2016., 23:43   #2267
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
zeznuli ga. ja sam tako kupovao više puta i svaki put platio po ponudi koju dobiješ i u pdf formatu i piše za naplatu xxx kn (web cijena).
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2016., 23:47   #2268
ODO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 573
Kad je to uzimao, ako je u vrijeme kad je postojao Portio, moguće. Nakon njegovog zatvaranja politika im se promijenila. Dakle ja sam naručio laptop i periferiju i sve platio za 5% manju cijenu u poslovnici.