Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.04.2015., 01:03   #1861
Shifo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 86
Al mora se priznati da je grafička odlično složena, san svakog proizvođača je da uređaj krepa dan nakon isteka jamstva, a ovo je jako blizu tome
Shifo je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2015., 08:03   #1862
netcc
Registered User
Moj komp
 
netcc's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: ....
Postovi: 18
Dobro je rekla ekipa, jamstvo se produžuje za ono vrijeme provedeno u servisu od dana do kojeg prvotno jamstvo trajalo. Npr. ako ti je jamsto trajalo do 1.1.2015 onda se od tog datuma produljuje jamstvo za broj dana provedenih u servisu.

Inače, moja iskustva s Linksom su dobra jer sam uvijek riješio problem, ali imao sam jedan slučaj gdje sam bio jako ljut.

Kupio sam Corsair napajanje i grafu u Linksu, a ostale komponente od kolege koji ima svoju tvrtku. Ugl. nakon ugradnje grafe ja pokrenuo komp i grafa mi se doslovno zapalila u kućištu. Odmah sam posumnjao na napajanje i dofurao komp u Links da bi mi oni rekli kako je nemoguće da se zapalila, ja rekoh pogledajte sami. Kažu dobro je napajanje, evo ti nova grafa, ali mi ćemo ugraditi, ugrade oni i njima ta izgori, a usput izgori i matična koja nije kupljena kod njih.

Onda sam molio kolegu da mi zamjeni matičnu i došao sav nabrijan u Links prijeteći da neću izaći iz trgovine dok mi ne srede komp. Nakon prijetnji su rekli da jedino što mogu je poslati u Zagreb na servis i to mi naplatiti 200 kn, a sve je u jamstvenom roku međutim to njih nije zanimalo.

Ja pristao kad tek kad mi je kolega rekao da neću ništa riješiti tako jer se vidi da njih boli ona stvar i bolje je dati 200 kn nego biti bez kompa.

Tako sam ja poslao komp i dobijem poziv iz Linksa nakon 10 dana da je komp riješen i da je bilo neispravno napajanje koje je kupljeno kod njih, zamjenili oni napajanje i grafu, produžili jamstvo, ali ja sam morao platiti 200 kn njihovu "dijagnostiku"

Ugl. to mi je bila pouka da ne kupujem komponente na 100 strana već u jednoj trgovini pa nek se onda oni j*** o svojem trošku.
netcc je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2015., 08:26   #1863
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
Citiraj:
Autor hedgehog Pregled postova
koji je bio prvotni datum isteka jamstva? Pa jamstvo se produžuje od tog dana, a ne dana kad si ju ti dobio natrag, odnosno produžuje se za vrijeme za koje je kartica bila kod njih, računajući od originalnog dana isteka jamstva..ako je taj dan prošao onda ništa..jedino na šta bi ja ciljao je da si trebao dobit novo jasmstvo, pošto kvar očito nije bio mali kad se na kartici radilo 2 mjeseca...
Samo sam ovo htio boldat, jer je lik razvuko ovo na 2 teme, a krivo tumaci.

On je predo grafu sa 3 dana jamstva, na servisu je navodno bila 60 dana, jamsto je za tih 60 dana bilo i produzeno (da nije produzeno, jamstvo bi isteklo za vrijeme servisa), nakon sto ju je preuzeo ostala mu 3 dana jamstva. Cisto ko suza.
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2015., 08:55   #1864
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor Overclock_freak Pregled postova
meni je razlika bila kad sam kupovao zvučnike ogromna


u linksu 2500kn u hgspotu 2150kn

naravno za keš

logitech z906
Ovo je meni glavni razlog kupnje u linksu. Ja ne kupujem za gotovinu. Papir dajem samo tamo gdje moram .
Kad kartice uđu u igru, nije links više toliko skup, a često uopće nije skuplji.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2015., 09:10   #1865
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Links ima navedena 45 dana u jamstvenim? Ako da, greška je što je uopće preuzeo popravljenu grafičku..
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2015., 13:10   #1866
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
Citiraj:
Autor canizares Pregled postova
Reklamacija Links d.o.o.

Poštovanje,

Produljenje jamstvenog roka

Članak 425.
1. Kartica predana 3.12.2014.
2. Kartica popravljena 2.2.2015.
3. Kartica dobiva garanciju 61 dan, znaci ima garanciju do 4.4.2015.
4. Kartica ponovno predana 31.3.2015.

Kartica tj. ova popravljena predana ponovno na servis 31.03.2015. slikano, zaprimljeno pod jamstvom...da bi nakon tjedan dana testirali karticu utvrdili da je stvarno neispravna i javili iz servisa da kartica odjednom više nije u jamstvu.

Znači, jamstvo se po zakonu, članku 425. mora priznati 61 dan od 2.2.2015 dva mjeseca je bila kod njih očito se nije radilo o sitnom kvaru, dok je ponovno ista kartica predana krajem 3mj. kao neispravna, kartica je prilikom podnošenja na servis bila u garanciji...Links tvrdi da kartica više nije u jamstvu i oni pokušavaju sve da ospore kristalno jasnu stvar.
Kad je sitni kvar to se uglavnom riješi kroz 7-10 dana a ne riješava se mjesecima.

Ako Links nastavi osporavati ovu reklamaciju, ove dane slijedi prijava na Inspekciju, udrugu o zaštiti potrošača i ostali mediji u HR biti će obavješteni o svemu.


Slike: http://www.pohrani.com/f/1L/cu/30LOe...2286159242.jpg

http://www.pohrani.com/f/41/q4/4L0l0...9017665532.jpg

http://www.pohrani.com/f/1c/Pm/2YQYR...9017689533.jpg


Prema tvojim slikama, jedna osoba reklamira karticu u 12. mjesecu i preuzima je 02.02.2015. i onda ju sasvim druga osoba reklamira u 3. mjesecu 2015. S tim da je prva reklamacija u jednoj poslovnici, a druga je u drugoj poslovnici.

Meni je vrlo evidentno da si svjesno kupio karticu pred istek jamstva.... a što je dalje bilo ne želim pretpostavljat.
I to vrlo skupu karticu.
Slučajnost?
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2015., 13:59   #1867
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
Mislis balkanska posla?
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2015., 14:27   #1868
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Denzil Pregled postova
...Slučajnost?
Manje bitno, imo.
Bitnije je da li Links ima ikakvu obvezu isplate drugoj osobi sa kojom Links nije trgovao...
Ako se ne varam, bio je nedavno sličan problem sa nekakvim laptopom i stomatologom kao prvim vlasnikom, itd, itd, pa je prošlo onako kao je prošlo za drugoga vlasnika...
Hmm...
  Reply With Quote
Staro 15.04.2015., 15:21   #1869
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
Bitnije je da li Links ima ikakvu obvezu isplate drugoj osobi sa kojom Links nije trgovao...
Naravno da ima. Ali prvo se rjesava jasmtvo, raskid ugovora je zadnja solucija.

No ovdje je slucaj da je kartica izvan jamstva.
Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
Ako se ne varam, bio je nedavno sličan problem sa nekakvim laptopom i stomatologom kao prvim vlasnikom, itd, itd, pa je prošlo onako kao je prošlo za drugoga vlasnika...
Hmm...
Onaj slucaj nije isti ko ovaj, a i tamo je trgovina korektno sve odradila.

P.S. Nije stomatolog, nego stomatoloska ordinacija (pravna osoba). Zato je i bilo "problema".
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2015., 15:58   #1870
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Links ima navedena 45 dana u jamstvenim? Ako da, greška je što je uopće preuzeo popravljenu grafičku..
Da te pitam, ako piše "45 dana", što napraviti ako je kod njih recimo 50 dana, da li možeš odbiti artikl i reći da hoćeš novi sada, ili povrat novca?
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2015., 16:02   #1871
Alfa_R
Registered User
Moj komp