Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.10.2013., 13:21   #1351
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor tuljan Pregled postova
Rade0n , neznam da li radiš u linksu pa imaš ovakve odgovore ili koji je tvoj problem, nauči se ponašanju malo. Jel bi se ja trebao podrediti linksu ? Jel tebi normalno da se u 2013. godini ram "testira" dva tjedna i da je netko bez računala dva tjedna ? Što bi si trebao kupovati dodatni ram i diskove za svaki slučaj da rikne ? Da si kupim i rezervni macbook ?
SaleFFS, slažem se s tobom, nisam bio "agresivan" nego sam ga normalno pitao jer se nemam namjeru svađati, a pogotovo oko pločice rama Tjedan dva je previše za nešto što se ni ne popravlja nego mijenja. Vjerujem da će to links srediti u najkraćem roku.
inače, Apple genius kod kojeg sam bio (u jednoj eu državi) mi je rekao da oni odma mijenjaju ram nakon pola sata što traje testiranje, a i sve druge trgovine, a za hrvatsku mi je rekao "I've heard stories".
Je, je, vani je sve puno bolje.

Ne vjeruj svemu što čuješ. Sve navedeno je i potpuno normalno i identično vani. Problem je tko i kako testira, tko odobrava zamjenu i slično, a ako želiš imati opremu 24/7, to košta izvedeno na bilo koji način.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2013., 13:26   #1352
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Ako nisu "kit" pakiranje, morat ce ti izaći u susret da zamjene obje pločice.

A za shvatiti je da mora proći kroz servis, pa moraš pričekati. Ja sam reklamirao SSD u telebitu, mrtav, a čekam 25 dana za koju radnju? Tak je kak je.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2013., 13:43   #1353
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor tuljan Pregled postova
Rade0n , neznam da li radiš u linksu pa imaš ovakve odgovore ili koji je tvoj problem, nauči se ponašanju malo.
Ne bi bilo loše da se ti naučiš zakonima i koja su tvoja prava kao kupca, pa onda sigurno nećeš ispitivat nekoga ko radi u trgovini 'šta ću ja staviti u laptop dok je moje na reklamaciji'?
Jer takva pitanja su prilično bahata, pogotovo kad ne razumiješ proces reklamacije.

Citiraj:
Jel bi se ja trebao podrediti linksu ?
Nemaš se ti njima šta podređivat, tvoje je da doneseš na reklamaciju, a njihovo je da to riješe - u razumnom roku, a to može biti i 4 tjedna.

Citiraj:
Jel tebi normalno da se u 2013. godini ram "testira" dva tjedna i da je netko bez računala dva tjedna ? Što bi si trebao kupovati dodatni ram i diskove za svaki slučaj da rikne ? Da si kupim i rezervni macbook ?
To su isključivo tvoji problemi, a ne problemi trgovine, i nema veze što je to 'samo memorija', nije tvoja komponenta prva na redu za ispitivanje.
Žališ se na dva tjedna, a ljudi znaju čekati i više od mjesec dana.

Trgovac nekada može izaći u susret kod nekih sitnica i odobriti zamjenu na licu mjesta, npr. za usb stick, ali memorija ide na servis.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2013., 13:48   #1354
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
A gledaj, ne volim ni braniti ni hvaliti previše trgovine. Ali meni je Links iz RI u roku od 3 radna dana reklamirao SSD. Poslali su u ZG i nakon ukupno 3 radna dana su javili da odem u RI poslovnicu po novi SSD. Tako da vjerujem da bi i kod tebe isti slučaj bio i da bi se riješilo u roku jednog radnog tjedna max.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2013., 15:00   #1355
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Ja imam jednu zamjerku na Links u RI. Pošto većinom uzimam sve u PU, tamo i vršim reklamaciju, ali sada sam bio odnio jednu tastaturu u RI i tek nakon jednog tjedna su poslali. To je 7 dana, 5 radnih. To je po meni jednostavno nedopustivo, i baš me zanima razlog toga.
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2013., 19:28   #1356
tuljan
Premium
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zg
Postovi: 145
Da, ma normalno da treba to istestirati inače bi svakakvih pacijenata došlo i tražilo zamjene. Ok bi bilo da mi kaže ostavite ram da testiramo i sutra popodne dodjite, jedan dan bez laptopa nije problem, ali 7 - 15 dana ipak nije prihvatljivo. Isto tako ta tipkovnica, testiraj je jedan dan, ako ne valja daj čovjeku drugu i doći će ti opet nešto kupiti jer zna da nema gubljenja vremena oko gluposti.

EDIT: Jel se može kako staviti da mi ne prikazuje poruke ovog radeona ?
__________________
tuljan je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2013., 19:52   #1357
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Ja imam jednu zamjerku na Links u RI. Pošto većinom uzimam sve u PU, tamo i vršim reklamaciju, ali sada sam bio odnio jednu tastaturu u RI i tek nakon jednog tjedna su poslali. To je 7 dana, 5 radnih. To je po meni jednostavno nedopustivo, i baš me zanima razlog toga.
Možda ne šalju kako im dolaze stvari na reklamaciju nego čekaju da se nakupi i jednom tjedno pošalju za ZG.

Citiraj:
Autor tuljan Pregled postova
EDIT: Jel se može kako staviti da mi ne prikazuje poruke ovog radeona ?
Klikneš na nick - vidi profil - korisnička lista - dodaj na listu ignoriranih.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2013., 20:05   #1358
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Sreća pa se roba iz poslovnice teleportira u ovlašteni servis instantno, i da ovlašteni servis čeka baš vašu memoriju/tipkovnicu da je odmah prvu istestira da bi tamo neki pupo il radeon il Gilbert dobio novu UltraSuperGejmer Genius tipkovnicu s reklamacije. Budite realni
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2013., 20:07   #1359
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Možda ne šalju kako im dolaze stvari na reklamaciju nego čekaju da se nakupi i jednom tjedno pošalju za ZG.
Gledaj, to je neprofesionalno. Neprofesionalno je da jedan stvarno poznati i kvalitetan lanac IT trgovina čeka jedan tjedan da pošalje nešto. U bilo kojem poslu zbog toga se gubi mušterije. Imao sam do sada par reklamacija s Linksom, i uvijek se slalo u roku 3 dana, e ne u roku 7 dana. To je neprofesionalno.
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2013., 20:14   #1360
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Ako ti je hitno onda možeš i sam poslati na servis, ja osobno tako radim, a Links to i preporučuje:

Citiraj:
Ukoliko roba ima jamstveni list od ovlaštenog servisa kupcu se preporuča da robu preda u ovlašteni servis na rješavanje jamstva. To je brži i efikasniji način rješavanja jamstva obzirom da Links d.o.o. samo prosljeđuje u ovlaštene servise. Links d.o.o. zaprimiti će svu robu, ali je vrlo vjerojatno da će u slučaju predaje robe u ovlašteni servis, reklamacija biti riješena u kraćem roku.
http://www.links.hr/?option=jamstva
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2013., 22:53   #1361
Skrewdriver
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 62
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Gledaj, to je neprofesionalno. Neprofesionalno je da jedan stvarno poznati i kvalitetan lanac IT trgovina čeka jedan tjedan da pošalje nešto. U bilo kojem poslu zbog toga se gubi mušterije. Imao sam do sada par reklamacija s Linksom, i uvijek se slalo u roku 3 dana, e ne u roku 7 dana. To je neprofesionalno.
Ti si malo previše obijesan.
Što bi tek rekao da ti se dogodilo kao i meni, da kupiš nešto od 5000 kn u extreme digitalu, dobiješ neispravno i onda pola godine nakon reklamacije dobiješ povrat novca (uz natezanje i prijave svim postojećim inspekcijama), nakon što si potrošio dane zivkajući brojeve na koje se nitko ne javlja i šaljući mailove na adresu gdje dobiješ odgovor samo ako nešto trebaš kupit/platit

A opet vidim da oni ne gube mušterije, pa zaključujem da je profesionalnije guzit ljude 6 mjeseci nego samo 7 dana?
Skrewdriver je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2013., 23:19   #1362
AdmiralST
Kapetan od beloladja
Moj komp
 
AdmiralST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Split
Postovi: 217
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Sreća pa se roba iz poslovnice teleportira u ovlašteni servis instantno, i da ovlašteni servis čeka baš vašu memoriju/tipkovnicu da je odmah prvu istestira da bi tamo neki pupo il radeon il Gilbert dobio novu UltraSuperGejmer Genius tipkovnicu s reklamacije. Budite realni
zar se roba ne bi trebala prilikom trenutka pojave kvara, ako je u jamstvenom roku, instantno warp10 brzinom sama zamijeniti za ispravnu te transportirati nazad u racunalo ?


__________________
Certifikat je samo potvrda da si možda u stanju razumjeti razgovor između dva stručnjaka

Kad nepravda postane zakon, otpor postaje dužnost.
AdmiralST je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2013., 23:40   #1363
Boky Bestbuy
Registered User
Moj komp
 
Boky Bestbuy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 36
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Ja imam jednu zamjerku na Links u RI. Pošto većinom uzimam sve u PU, tamo i vršim reklamaciju, ali sada sam bio odnio jednu tastaturu u RI i tek nakon jednog tjedna su poslali. To je 7 dana, 5 radnih. To je po meni jednostavno nedopustivo, i baš me zanima razlog toga.
Razlog je bila inventura koju su imali, i blokiranje slanja bilokakvih paketa u zg nekoliko dana. Jos dodaj tome vikend koji se poklopio i eto zasto je tako kasno poslano.
Inside info
Boky Bestbuy je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2013., 01:23   #1364
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Skrewdriver Pregled postova
Ti si malo previše obijesan.
Što bi tek rekao da ti se dogodilo kao i meni, da kupiš nešto od 5000 kn u extreme digitalu, dobiješ neispravno i onda pola godine nakon reklamacije dobiješ povrat novca (uz natezanje i prijave svim postojećim inspekcijama), nakon što si potrošio dane zivkajući brojeve na koje se nitko ne javlja i šaljući mailove na adresu gdje dobiješ odgovor samo ako nešto trebaš kupit/platit

A opet vidim da oni ne gube mušterije, pa zaključujem da je profesionalnije guzit ljude 6 mjeseci nego samo 7 dana?

Popizdio bih iskreno, a onda mi nije jasno zašto inspekcije nisu to sredile striktno i brzo.

Citiraj:
Autor Boky Bestbuy Pregled postova
Razlog je bila inventura koju su imali, i blokiranje slanja bilokakvih paketa u zg nekoliko dana. Jos dodaj tome vikend koji se poklopio i eto zasto je tako kasno poslano.
Inside info
Heh, thanks. Ako je zbog toga, onda mi je čak OK, samo da znam zašto, jer da je to stajalo s strane bezveze jer je netko lijen poslati, to bi bilo kako već rekoh neprofesionalno. Koristim tu riječ dosta često jer je meni Links n.1 u Hrvatskoj, baš zbog toga što koliko god imao problema uvijek su bili najbrži.
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2013., 07:26   #1365
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor AdmiralST