Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.10.2015., 10:15   #1
luka_os
Premium
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: osijek
Postovi: 85
(riješeno) Asrock 980DE3/U3S3 ledi se

Ovaj tjedan sam kupio novu navedenu matičnu reviziju 1. Spojio sam ju u kućište i počela je raditi probleme. Prva slika cmos baterija slaba. Nakon stavljanja baterije sa asusove matične opet cmos baterija slaba. Pri tim restartima kompa često moram monitor prespojiti kako bi bacila sliku ( isprobao kartice 7600gt, gtx 275 i gtx 570). Na kraju sam ju fleshao na bios 1.6.g sa asrockove stranice, ali su problemi ostali. Bios ne može ništa zapamtiti i čim promijenim vrijeme u biosu kompjuter se sledi. Na ploči je trenutno phenom 2 1090, a bio je i amd x2 245. S njim nisam isprobao zaleđivanje biosa.

Nemam velikog iskustva, pa ne znam dali su to totalna smeća od ploča?

Formatirao sam hdd na drugom kompu i uspio staviti win. Svaki put pri instalaciji kad dođe do reseta baca black screen i da bi nastavio moram iskljucit, pa ukljucit napajanje. Isto to se godađa pri instalaciji drivera sa njihovog cd-a i grafe. Za sada sve ostalo izgleda ok. Jedino stalno pise cmos baterija slaba, iako je stavljena druga.

Zadnje izmijenjeno od: nino. 04.10.2015. u 13:30.
luka_os je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2015., 13:59   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Za svaki slučaj kupi novu cmos bateriju i stavi je, obrati pažnju da dobro sjedne (kontakt),
ako i nju isprazni u par dana onda je mobo neispravna > zdrava za reklamaciju / zamjenu novom.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.10.2015., 14:46   #3
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Probaj bez baterije i prištekanog napajanja ostaviti ploču da odmori malo. Ako neće probaj i bez baterije podesiti i sejvati bios. Ako ni to neće onda je ploča pokvarena.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2015., 11:53   #4
luka_os
Premium
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: osijek
Postovi: 85
Hvala decki. Izgleda je sve proradilo. Jucer sam nakon flesa biosa, koji nije pomogao, stavljanja nove baterije, koja nije prepoznata napravio reset na onim pinovima na ploci i od tada je ok. Dosta zezancije oko ploce stare 3 dana.
luka_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na