Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.02.2015., 15:32   #1
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Thumbs down K53U samsung tv = nema slike

Dan svima. Problem je vrlo kompliciran i sad sam na rubu živaca. Osobno mislim za sebe da nisam retardiran, igram se računalima od svoje 6 godine kad sam igrao neka crno bijela smeca i tako dalje, ali danas sam bas poludio. Nisam takoreći glup kao kamen i da ništ baš ne shvaćam.

Naime, sve se počelo događati prije dva mjeseca kada sam složio HTPC i gledao filmove preko tog kompa na tvu. Čuo sam samo bum i nestalo je struje. ( na kraju je ispalo da se radilo o limitatoru u kući no nije bitno).
Konfiguracija je bila sljedeća: ma69s3h, 120 gb ssd 840, 4000+, 3870, fortron 350. Poslije toga nisam moga odobiti sliku nikako na tvu. Pokušao sam s laptopm i opet nije radilo. Donio sam drugu konfiguraciju am3 koja je sasvim normalno radila na monitoru i dalje nije bilo slike.
Televizor je poslan na servis i dodem za tjedan dana čovjek je spojio zemaljski prijamnik preko hdmia i sve normalno radi. Dođem doma nema slike. Promijenio sam 2 hdmi kabla nema slike.

Spojim laptop prosli tjedan sve ok. (asus k53u)
Prije nekoliko minuta krenuh gledati neke serije i naravno nema slike. Restart laptopa (slika postavljena na landscape), gasi pali tv, reset istog, sve mrtvo.
Točnije kada spojim HDMI kabel u laptop pojavi se na tvu da mogu odabrati HDMI1 (tj taj ulaz u koji je spojen hdmi od laptopa ) ali nazalost nema slike.

Zanimljivo da mi od tada niti jedno računalo ne radi na mom monitoru u sobi (samo kad ga spojim preko dvi na laptop), mijenjao sam svaku komponentu (ono što je međusobno kompatibilno) u dvije konfiuracijue i isprobavao sve moguce i vise nemam ideja. Mijenjao napajanja, vadio rame, odspajao hdd. I prosto ne mogu vjerovati da su mi krepale dvije konfiguracije u isto vrijeme. Sve se normalno pokrene ali slike nema.
Cak sam pao toliko nisko da sam donosio produžni kabel i pokušao spojiti u drugu utičnicu računala misleći da je neki vrag do struje.

U biti ovdje ima više problema, ali me baš zanima ima li netko više bilo kakvu ideju ili nalazi neku korelaciju između ovog svega.
Jedino što još nisam probao je rušiti windowse a oni su 8 na sva 3 kompa.

Bilo kakav savjet osim posjeta psihijatru je dobrodošao.
Hvala pozdrav.
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2015., 15:50   #2
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Evo ljudi update problema.

Takoder sam spojio jucer novi laptop DELL 7548 sa windows 8 nema slike.
Spojim macbook preko HDMI isti kabel samo sam koristi adapter za Apple i sve radi perfektno.

Hvala.
TomG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.10.2015., 17:37   #3
net
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 91
koju si postavio rezoluciju na TV-u (na kompu disp2 ili 1) najvjerovatnije je fora u rezoluciji koju grafa fila, stavi na tv-u (disp.2) minimalnu rezoluciju (800*600, pa do nativne rezolucije) (nije podrzana od njega pa nema slike).
net je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2015., 21:09   #4
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Ajd pokusam pa javim.. Hvala puno kolega.
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2015., 22:41   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Nakon ovog ti psihić ne treba nego onaj medicinski preparat šta se ne može nabaviti lako

Vezano za problem, prvo rezolucija i refresh šta je kolega spomenio,

potom poželjno da je komp (ako se radi o njemu) i TV na istoj fazi struje,

zatim ako na TV ima više HDMI ulaza onda ih sve treba isprobati, radi se o revizijama standarda pa znaju na jednom ulazu staviti stariju verziju,

rijetko se dešava ali se ipak dešava da HDMI kabel ne valja, pogotovo ako se radi o onim dužim 5 - 10 - i više M.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na