Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Komentari i prijedlozi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 14.12.2007., 17:09   #31
Quick22
Premium
Moj komp
 
Quick22's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 113
Kad već govorimo o pravopisu, slova (x, y, w, q) ne postoje u našem jeziku pa ih opet svi koriste ... tolko o tome iako kad se razmisli, glupo je pokušavati nači zamjenu za ta slova
Ali opet, ona ipak NE POSTOJE u našoj abecedi.

Inače me najviše smetaju tekstovi kad neko pokušava napisati sve u jednom dahu (rečenici) bez točke i zareza.

A koj se tiče "što, šta, kaj, koj, kej, ča" ... svi nek pišeju kak hoćeju, glavne da se razmeme

edit:
Zaboravil sam spomenuti pisanje cijelih tekstova s velikim slovima ... To treba izbjegavati zato jer je manje čitko u odnosu na mala slova tj kombinacije s velikim slovima.
Ali ja uopće nemam dojam da je to deranje kak to mnogi ovdje doživljavaju. Osim u slučaju da neko na takav tekst doda i hrpu uskličnika.
Quick22 je offline  
Staro 14.12.2007., 17:16   #32
Ovca
KozajeZakon.
Moj komp
 
Ovca's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 303
Citiraj:
Autor flare Pregled postova
radi se o čistoj nekoj općoj kulturi izražavanja koja bi trebala biti prisutna svuda ...i na forumima (bez obzira što je ovo neformalni oblik komunikacije)

kad kažem "opća kultura izražavanja" mislim da to da bi ljudi trebali malo pripaziti da ne pišu kilometarske postove bez interpunkcijskih znakova, zareza i odlomaka te da malo pripaze na č, ć, ije, je, odvajanje negacije od riječi i slično
To sve stoji ali kad netko ima papazjaniju u glavi (a.k.a. carstvo zbrkanih misli koje ne uspijeva srociti u smislen post) ne mogu mu pomoci ni svi Bratoljubi Klaici ni Anici ni Babici ovog svijeta, valjda zato sto se knjige ne citaju a novine su u vecini slucajeva necitljive.

Za kraj, citiram O.Wildea:Danas je veliki nedostatak biti dobro odgojen.
__________________



Ovca je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.12.2007., 17:37   #33
Costa
Moderator
 
Costa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,193
Citiraj:
Autor flare Pregled postova
mene osobno
Kako drugačije može biti nego osobno? Zanima me objašnjenje iako pretpostavljam da je ovo dozvoljena konstrukcija
Costa je offline  
Staro 14.12.2007., 22:54   #34
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
'

Neku chuku vremena danas (oko 17h~kusur) bijah zarobljen u autu zbog nekog šašavog sudara koji se plasirao tocno na vezanju triju ulica nadomak Zvonimirove. Posegnuh u etui inkriminirajucih fotki koje zabunom ispadose jucer Bubbi dok je ispijao sok od šargarepe i kukao o nekom kucistu. Ni Bestijalnost vidjenog nije mogla ubiti dosadu pa se spojih da vidim sto je novo na PCE-u. Srocih finu kolicinu teksta vec tamo, sjedeci i gledajuci plave rotirke. Kako bih uopce mogao faliti inspiraciju, kad gorivo te ljutnje tocim vec duze vrijeme na spomen stranica seriozne Bug publikacije.

Analiziranje pravopisa kao preslika njegovih ocekivanja u primjeni Net-a je besmislica. Staticnost takve studije ne samo da je uspavana, nego se treba ili sabrati, ili zalupiti sanduche sa jos pokojim cavlom zaborava. Interakcija ovog vrlog novog svijeta je zivotna i njegova dinamika je jaka koliko slabost ili snaga svakog njenog sudionika! Ocekivanje ovakvih sterilnih naputaka u takvom svijetu, od ljudi koji se smatraju tehnoloskim Budama, u najmanju ruku je cudna?

Krug nekolicine prijatelja sposobni su stvoriti vlastite rijeci, interni lingo i svojstven izricaj komunikacije, a kamoli grupe forumasa u moru bezbrojnih foruma i tema. Jezik koji ne dobiva na zivotu je mrtav jezik. Prijatelji koji nemogu u 10 godina stvori tri nove... za mene su dosadna ekipa.

Znamo vec godinama da Bug (kojeg i dalje kupujem iz navike, te posjedujem sve) :




... odavno nema veze sa skromnoscu (u nedostatku biranijeg termina) kao i megalomanska ideja nekolicine o važnosti vlastitog lika i dijela. Ovo polagano prerasta u patologiju narcisoidnosti te lagano gusi, kako citatelje, tako i sam casopis. Dakle uvaženi Herr Drago, prvo ovu energiju ulozite u sredjivanju i uspostavljanju (ponovno) elementarnih pretpostavki kao temelj postivanja Vasih citatelja!

Ako su stari Grci smatrali da je svaka minuta dragocjena, te su temeljito ponavljali na polu čučavcu poeziju kao dodatno opustanje... isto tako, nije tajna da mnogi BUG i slicne tiskovine, upravo najrajše citaju na mjestu gdje i carevi idu pjeske. Kaj ne?

Upravo u tom prostoru, urlikom zgraznja dovodim limite akustike do krajnjih granica kad naidjem na nesto sto je neoprostivo. Mene kao redovitog citatelja i mulca koji ga i dalje nastavlja kupovati... puno vise smeta "gramatika prijeloma" koja ucestalo datira vec skoro pa dvije godine. To je po$ebna tehnika ekonom$kog DTP-a koji svoje citatelje smatra zadnjim kretenima. Izbrojao sam takvih zgoditaka iz broja u broj. Primjera radi da ne skeniram, evo jednog meni dragog broja koji mi stoji u hodniku sa jedno 30-tak Bugova. Broj 161 (04/2006) = 23 Ext. diska na testu. Spomenti broj, stranica 65, konkretno zavrsetak : Prestigio HDD Media Player. Spomenuh li ja neki zavrsetak? Ne, njega nema!

Uzmite svi koji imate taj Bug pa pogledajte o cemu pricam,pronadjite mi kraj? Zadnja recenica citat : "Rijec je o zanimljivom uređaju koji osim za"

STOP, g o t o v o, okrecem stranicu, trazim nastavlja se na stranici xy, ali nema te stranice, nema tog zavrsetka. Od slinih obligatornih reklama, rekose nasi junaci sebi u brk : Ma nece nitko to primjetiti!

Mozda, mozda kad bi to bio jedini primjer. Iz broja u broj ovakvi bezobrazluci se ponavljaju. Jednom mozda greska, dvaput aljkavost, sve ostalo = bezobrazluk ! Dao sam primjer koji mi je pri ruci, kojeg sad odmah mogu dokumentirati. Taj broj sam neki dan izvadio za neku provjeru, pa sam odma nasao ovaj biser. Jedna stranica, pa reklama, pa druga pa reklama, pa to je vec prevrsilo svaku mjeru, vise ne marite ni tekst zavrsiti do kraja. Krasno! Dignite cijenu na 50 talira ako treba, ali saberite se i pocnite drzati dignitet pristojnog obracanja svojim citateljima jer ovo nije vise casopis nego oglasna ploca!

Neki dan sa gustom pocnem citati Berenov osvrt na Cosmos 1000 kuciste i paf! Nemoze ni na dvije stranice stati, jer mora se uvaliti R.c.o na 80% druge stranice. Taman bi komotno legao blok slika za one koji recimo zele sve vidjeti u tom testu. Ali nemoze, treba ošamariti reklamu i na 3 centa stanice ako je moguce. Svinjarija! Ako cemu tako špilati, onda prebacite kompletno sve na DVD i gotovo. Pa da bar znam kad kupujem imenik firmi a kad normalan casopis.

Otkad nema Špigela, decki bi šteli biti kolumnisti od respekta. Respekt treba zaslužiti, ovako ostaju samo samodopadne iluzije. Ovakvim nastupom prepotentnog gusara sa Jamajke... moze li se ovo uopce ozbiljno razmatrati? Ovaj apel smatram jednako ucinkovitim kao i odgovor Husseina na ponudu Ciccioline za mir na Blistoku. Dakle molim vas, saberite se dok jos ima vremena. Jezik ostavite ljudima iz staticne struke i beskonacnih revizija jezikoslovnog HR labirinta.

Pisem ovo sa Cherry-eve tastature, dok provjeravam tekst na Dell-ovom monitoru. Tik do njega palim SGI-ev monitor na kojem imam jedan PDF. Ovako cu uvjek pisati jer je to moja forma. Forma koju koriste i drugi ljudi oko mene. Forma koja zivi upotrebom svaki dan/tjedan/godinu. Pre vise ili previse, za mene su dva razlicita znacenja. Prvim opisujem nativnost govorne forme a nikako gresku u pisanju. Bas kao sto linkom zelimo prosiriti misao objekta koji spominjemo. Jedno je kad pisem memorandum ili sluzbeni dopis, onda sam voljan i duzan opasati se inkubatorom stegnute forme. Ali od BBS-a do Net-a, svi koji traze nesto drugo, pregazeni su u startu. Slovarenje "č" ili ć? Jesam li ja kriv sto ih binarija ne saka? Nemogu svi imati savrsenstvo sanskrta.





Dok Pavlovic ne izravna sve dodatne nejasnoce oko novih revizija i Ministarstvo uvrtnutog hoda da svoju suglasnost... deder se vi drzite kvalitete casopisa. Mar nek i dalje pise nativnoscu svog podneblja kao i svaki drugi forumas blize ili dalje, na globusu ove male zemlje. To je normalno, iskreno i tako mora biti.
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 24.01.2010. u 18:02. Razlog: ---> dizanje mrtvih tema korisno je barem za nadopunu nespostojecih linkova
Visage je offline  
Staro 14.12.2007., 23:55   #35
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Visage,

Tebe treba uvesti pod obaveznu lektiru

(vjerovatno bi tada i soyburger nasao svoje mjesto u skolskom meniju)
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline  
Staro 14.12.2007., 23:56   #36
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Super sročeno Visage, pogođeno u sridu (pogotovo dio da se Bug čita tamo di i carevi idu pješke )
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline  
Staro 15.12.2007., 02:42   #37
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
'
...
danij3l je offline  
Staro 15.12.2007., 10:20   #38
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940


Dobar si za celo telo

Zadnje izmijenjeno od: tor. 15.12.2007. u 17:23.
tor je online  
Staro 15.12.2007., 13:08   #39
JosipMiller
Technician
Moj komp
 
JosipMiller's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Analiziranje pravopisa kao preslika njegovih ocekivanja u primjeni Net-a je besmislica. Staticnost takve studije ne samo da je uspavana, nego se treba ili sabrati, ili zalupiti sanduche sa jos pokojim cavlom zaborava. Interakcija ovog vrlog novog svijeta je zivotna i njegova dinamika je jaka koliko slabost ili snaga svakog njenog sudionika! Ocekivanje ovakvih sterilnih naputaka u takvom svijetu, od ljudi koji se smatraju tehnoloskim Budama, u najmanju ruku je cudna?


I jest cudna.

Visage ti si vjerojatno i sam shvatio da je to pokusaj "vodeceg informatickog casopisa" da bude vodeci u svemu pa i kreiranju postulata komunikacije u okvirima barem lokalnog cyberspacea.

Izrazavanje (odnosilo se to na pravopis, gramatiku ili netiquete) svakako treba imati neke granice no ipak Tomislav Ladan ovdje nema sto raditi.

Pozdrav,

--

Josip
JosipMiller je offline  
Staro 15.12.2007., 13:23   #40
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
velika slova? bljak
nikada ih nisam koristio na forumima, newsima i slicno. jedino kada je post stvarno podugacak jer je onda lakse citati. ali i tada cesce sve razlomim na odlomke nego da idem sad tamo pomicati malo prst s odmorista kako bi dobio shift
kome se ne svidja ne mora citati, ionako nikad nist pametno nisam napisao

da je rijec o necemu sluzbenom ajde, covjek se potrudi. ali ovako....nema koristi. no opca nepismenost na netu poprilicno lose utjece na mene. sam sebe sam uhvatio ponekad da sam totalno pogresno napisao odredjene rijeci, bude mi neugodno ali sta sad, ne vrijedi se zivcirati zbog toga.
greg SE je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.12.2007., 15:07   #41
IceFisherman
Magister Mundi sum!
Moj komp
 
IceFisherman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Zagorje
Postovi: 2,335
Citiraj:
Autor Beren Pregled postova
Nije uopće pitanje narječja, već da ljudi napokon počnu pisati onako kako govore, pa makar to bio ne znam kakav sleng.
Da bar .. morti mi ondi več nigdo nebi nabijal na nos da pem vučiti hrvatski i da me nikaj ne razme
__________________

INTEL PIV 2.6C@3.1 on ABIT IC 7
Sapphire radeon x1650PRO
2x512mb 433mhz Kingmax




WDC 10GB & Hitachi 160GB & Seagate 80GB
AOC 17", LCD, LM760
Win XP PRO SP2 & SUSE 10.1
Aopen H600B black pearl & Fortron 350W


www.crazywarriors.com
IceFisherman je offline  
Staro 15.12.2007., 15:10   #42
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Citiraj:
Autor IceFisherman Pregled postova
Da bar .. morti mi ondi več nigdo nebi nabijal na nos da pem vučiti hrvatski i da me nikaj ne razme
Je, Zagorce bumo koristili u primjeni ZERPa za kodiranje/dekodiranje poruka

Ko Američani nativne indijance na pacifiku


ps.

I ja sam "zelene" krvi i s pol promila po defaultu, da ne bi bilo da diskriminiram.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline  
Staro 15.12.2007., 22:08   #43
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor tor Pregled postova


Dobar si za celo telo
ja ga mam namažem na sebe
syss je offline  
Staro 16.12.2007., 00:12   #44
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
sysa nemoj da ti to cura procita namazat ce i tebe i "niveu" po cijelom stanu

inace visage :AVE: neam sta drugo reci .
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline  
Staro 28.12.2007., 00:29   #45
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Citiraj:
Autor Fatal Error Pregled postova
Pisanje u "što-ča-kaj" dijalektima podrzavam. Podize ljepotu i raznovrsnost naseg lijepog jezika

Medjutim, mnogo clanova ima pravopisnih problema koje vuku iz osnovne skole (to je najvjerojatnije stvar odgoja, ilitiga konverzacije roditelja u ranijoj dobi djeteta koje se najcesce manifestira tako da takve osobe jednostavno nikad nisu na "ti" sa gramatickim pravilima) sa "č" i "ć"; "ije" i "je".

Svakako, bilo bi lijepo da se pise pravopisno tocno, no smatram da je to, blago receno, nemoguce. Time cijela ova tema postaje vise filozofiranje nego konkretiziranje.
A ti si ga oderao bez kvačica.

Meni je svejedno kako neko piše,dal je to bez čćšžđ ili sa čćšžđ. Bitno je da ja razumijem što sugovornik govori. Ja gotovo nikad na forumima ne pišem sa kvačicama,jer mnogi forumi ne podržavaju te kvačice. Recimo jednog primjera kojeg sam izmislio: "nvidia graficka je bolja od radeon graficke jer se manje cuje,tako da cemo uzet tu graficku". - ovo je meni potpuno razumljivo. Zapravo meni ne smeta ta verzija od ove: "nvidia grafička je bolja od radeon grafičke jer se manje čuje,tako da cemo uzet tu grafičku". razlike i nema mnogo. Jedino što me smeta kad netko napiše post i onda okrene riječi kao: "ej","odna","smao",.... i meni se zalomi par puta,ali možda jedanput ili dvaput u postu. Evo ovaj post sam pokušao s kvačicama napisati.
Nixis je offline  
Staro 28.12.2007., 01:10   #46
Crash009
Banned
Moj komp
 
Crash009's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 7,361
Osobno ne koristim kvacice, navikao sam tako pisati, a neda mi se misliti, jel ide č ili ć
Crash009 je offline  
Staro 24.01.2010., 08:33   #47
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 901
Svega čovjek može čuti na ovom forumu

Npr. riječ kabal

Koji k?
borgy je offline  
Staro 24.01.2010., 10:02   #48
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor borgy Pregled postova
Svega čovjek može čuti na ovom forumu

Npr. riječ kabal

Koji k?
Gdje ti živiš? Il je kod vas sve na wirelessu?


Da sad necitiram previše, istina je da su neki u mladosti imali problema sa č i ć! Takav sretnik sam bio i ja, ali, upotreba č i ć se može naučiti i nakon nekog vremena korištenje istih uđe u naviku. Nek se neuvredi ekipa, al ovo "moram misliti hoću stavit č il ć" je jadan izgovor! Stavljanje velikog slova na početku rečenice, to bar nije teško...

EDIT: Sad vidjeh da je tema dignuta iz pepela, al nema veze. Problem je ostao isti i danas! Ništa se nije promjenilo, osim možda to što će mo opet morat koristit hrvatsko-srpski jezik u EU.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 24.01.2010. u 10:17.
Pupo je offline  
Staro 24.01.2010., 10:12   #49
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 901
Dobra
borgy je offline  
Staro 24.01.2010., 10:28   #50
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor borgy Pregled postova
Svega čovjek može čuti na ovom forumu

Npr. riječ kabal

Koji k?
To je ljudima od previše MMORPG-a Cabal Online

Ima puno primjera, i moje iskustvo je da kako netko piše/izgovara ovisi kako o kraju otkud potječe pojedinac tako i o najbližoj obitelji koja ga je odgajala.

Primjerice, šeraf. Mislim, "ispravni" germanizam je šaraf, iako i tu ima polemike pošto je Schraub original.

Ili sumljati??? Tu se stvarno mogu klanjat onome tko je prvi rekao ovako nešto, a ovu grešku jaaako puno ljudi ima kao gotovo urođeni defekt...

Iskreno, nije me pretjerano briga, ali ovako preko foruma na mene jako loš dojam ostavi netko tko ne zna Č Ć ije je i ovako neke greške poput sumljati (šeraf ne spada tu).
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline  
Staro 24.01.2010., 10:35   #51
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Da, cudno bi bilo da kazes Šerafciger, kad je uvrijezeno Šarafciger


Svako drukcije prica, ja se mjesecima nisam mogao priviknuti na izraz šalata i šport za salatu i sport kad sam dosao na skolovanje u ZG
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline  
Staro 24.01.2010., 10:43   #52
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Dizel Pregled postova
Da, cudno bi bilo da kazes Šerafciger, kad je uvrijezeno Šarafciger


Svako drukcije prica, ja se mjesecima nisam mogao priviknuti na izraz šalata i šport za salatu i sport kad sam dosao na skolovanje u ZG
Nemoj to spominjat, vamo u Vž to nije normalno. Pa de molim te, šalata??!! Ajde, šport još i progutam, al šalata. A da nespominjem kako za batak kažu bocka...

Sry na offu

Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Iskreno, nije me pretjerano briga, ali ovako preko foruma na mene jako loš dojam ostavi netko tko ne zna Č Ć ije je i ovako neke greške poput sumljati (šeraf ne spada tu).
Potpis, jer sve se to da naučiti s vremenom, nismo osnovna škola (niži razredi) pa se istek susrećemo s problemom. A s vremenom to uđe u naviku pisanja i nema se problema.
Pupo je offline  
Staro 24.01.2010., 12:35   #53
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
vrag te stvori s bockanjem...velimo boca
domis je offline  
Staro 24.01.2010., 13:41   #54
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
...
Primjerice, šeraf. Mislim, "ispravni" germanizam je šaraf, iako i tu ima polemike pošto je Schraub original.
...
čisti germanizam bi bio šraf - šrafciger ( der Schraubenzieher - odvijač)- šrafiti...

i šaraf je već dijalektom izmjenjen.

što se tiče kabala, ne znam kako se toliko iskrivila riječ kabel. mislim da je tu problem samo sa krivim izgovorom.
mymoon je offline  
Staro 24.01.2010., 13:59   #55
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
čisti germanizam bi bio šraf - šrafciger ( der Schraubenzieher - odvijač)- šrafiti...

i šaraf je već dijalektom izmjenjen.
Citiraj:
Autor JA
..."ispravni" germanizam je šaraf
Opet se moram quoetat.


Tak bi mogli do u nedogled, čisti germanizam onda nije ni tvoje, nego kako sam čuo ne jednom da se koristi i gotovo jednak oblik riječi kao u njemačkom: šraub, šraubciger.

Tako da, i dalje je ovo sve "ispravan" germanizam. Mislim da sad nije potrebno isticati crvenom bojom
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline  
Staro 24.01.2010., 14:15   #56
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
no dobro, kod nas je "tvoj" šarafciger = kacavid - kacavida.
mymoon je offline  
Staro 24.01.2010., 14:17   #57
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Meni je isto cudno kad tu netko napise šeraf, jer ja od kad znam za sebe govorimi slusam šaraf, tak da mi je to malo cudno, ali mislim si, reko valjda se tako kaze kod tih ljudi.

I sta vi tu napadate po batku? Batak je bocka, zabatak je dobocka, najbolje je u kombinaciji
Moram priznati da sam primjetio da nika recimo ne znam sta je ispravno, kabal ili kabel, pa onda i koristim obadvije rijeci.
__________________

srale7 je offline  
Staro 24.01.2010., 14:25   #58
^SuperUnknown^
Prečupavi mod
 
^SuperUnknown^'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 8,964
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
obadvije
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad


Primary macine:
Apple Mac Pro 5,1
2x Six-Core Intel Xeons X5690@3.46 GHz
64 GB ECC DDR3 800 MHz
Geforce GTX 980 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
Kingston 120GB SSD
30 TB HDDs
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.12.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech G400 shared via Teleport

Secondary machine:
Apple Mac Pro 2,1
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
22 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 970 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
OWC Mercury Electra 6G SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.10
Hitachi 1000GB 7K1000.B
Seagate 1000GB 7200.11
Hitachi 7K3000 3000GB
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.10.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech MX518 shared via Teleport

Work rig:
Apple Mac Pro 1,1@2,1
2x Dual-Core Intel Xeons 5150@2.66 GHz
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
13 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 660 2GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Corsair Force Series F120 SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.12
2xWD Black 1000GB
Hitachi 7K3000 3000GB
2xSeagate 500GB 7200.10@IcyBox
Seagate FreeAgent Xtreme 1500GB@FW 400
WD Elements 2000GB@USB (Time Machine)
2xSharkoon QuickPort@eSATA
2xPioneer DVR-111D (Superdrive)
Mac OS X 10.10.3
2xDell UltraSharp 2405FPW 24" Widescreen TFT@1920x1200
Sony KDL-26U2000 26"@HDMI
Apple Alu Keyboard
Logitech MX518

LAP:
Apple Macbook Pro 3,1
Intel Core 2 Duo 2.53 GHz
4 GB DDR2
Kingson 180 GB SSD
Seagate 320 GB HDD

* Looking in:
2xHP ZR24w 24" Widescreen TFTs@1920x1200
Samsung 243T 24" Widescreen TFT@1920x1200
* Listening to:
iRiver H320 + Sennheiser PX 40
Technics SA-EX320
iPhone 6S 64GB black
iPad 16GB WiFi 4.3.2
* Connected via:
90/90 Mbps Iskon Trio
* "Powered" by:
UPS APC Smart-UPS1500VA
* Playing:
Tama Arstar II
Yamaha DTXPRESS IV Special

Pozz, nezz, ojzz, jbt, owak, onak, inst, bzvz, svst, kuiš, neam, dns, nzm, oc, went, graf, laikam, oču, neču, e ovako, e sad, probo, neče, psmtr, ne beliiwam, ugl probo o5, tkđ neradi, pčkmtrnu, mslm onaak haaalo, reko dbr, stv, dali, jeli, zato jel, jer mi može neko, rispekt, thx......... ...wau, radi, zkn, pozz!?!?11
^SuperUnknown^ je offline  
Staro 24.01.2010., 14:48   #59
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
A "provam, provao" i slične stvari?
Ja još nisam čuo nikoga uživo da za probam kaže provam, premda sam kao vozač prošao veliku većinu lijepe naše, ali takvih stvari sam se načitao ovdje na forumu u izobilju.

Da budem iskren, tijekom školovanja i prije nego što sam stupio u kontakt sa internetom, nisam nikada imao problema sa gramatikom, no sad već pomalo i sam sebe uhvatim kako pišem kojekakve nebulozne stvari, pa čak i razmišljam dali se piše obadvije, obje, oboje ili pak nešto deseto, a sve zbog toga što je jednostavno način izražavanja po forumima neformalan i svatko piše kako mu se sviđa.

Ne predstavlja mi to problem, ali zna biti iritantno prilikom čitanja kakvih novinskih članaka u kojima autori redovito pokazuju svoju nepismenost.

Posljednje što sam pročitao, na šta sam se puknuo smijati je bilo u firmi, došla nam nekakva obavijest, tj. upozorenje o pravilima ponašanja ali je pisalo UPOZORBA....

Od kuda su to izvukli???
__________________
D-I-A-B-L-O je offline  
Staro 24.01.2010., 14:50   #60
^SuperUnknown^
Prečupavi mod
 
^SuperUnknown^'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 8,964
Dobro da nije upozoridba Btw, dali se pise odvojeno
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad


Primary macine:
Apple Mac Pro 5,1
2x Six-Core Intel Xeons X5690@3.46 GHz
64 GB ECC DDR3 800 MHz
Geforce GTX 980 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
Kingston 120GB SSD
30 TB HDDs
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.12.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech G400 shared via Teleport

Secondary machine:
Apple Mac Pro 2,1
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
22 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 970 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
OWC Mercury Electra 6G SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.10
Hitachi 1000GB 7K1000.B
Seagate 1000GB 7200.11
Hitachi 7K3000 3000GB
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.10.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech MX518 shared via Teleport

Work rig:
Apple Mac Pro 1,1@2,1
2x Dual-Core Intel Xeons 5150@2.66 GHz
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
13 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 660 2GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Corsair Force Series F120 SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.12
2xWD Black 1000GB
Hitachi 7K3000 3000GB
2xSeagate 500GB 7200.10@IcyBox
Seagate FreeAgent Xtreme 1500GB@FW 400
WD Elements 2000GB@USB (Time Machine)
2xSharkoon QuickPort@eSATA
2xPioneer DVR-111D (Superdrive)
Mac OS X 10.10.3
2xDell UltraSharp 2405FPW 24" Widescreen TFT@1920x1200
Sony KDL-26U2000 26"@HDMI
Apple Alu Keyboard
Logitech MX518

LAP:
Apple Macbook Pro 3,1
Intel Core 2 Duo 2.53 GHz
4 GB DDR2
Kingson 180 GB SSD
Seagate 320 GB HDD

* Looking in:
2xHP ZR24w 24" Widescreen TFTs@1920x1200
Samsung 243T 24" Widescreen TFT@1920x1200
* Listening to:
iRiver H320 + Sennheiser PX 40
Technics SA-EX320
iPhone 6S 64GB black
iPad 16GB WiFi 4.3.2
* Connected via:
90/90 Mbps Iskon Trio
* "Powered" by:
UPS APC Smart-UPS1500VA
* Playing:
Tama Arstar II
Yamaha DTXPRESS IV Special

Pozz, nezz, ojzz, jbt, owak, onak, inst, bzvz, svst, kuiš, neam, dns, nzm, oc, went, graf, laikam, oču, neču, e ovako, e sad, probo, neče, psmtr, ne beliiwam, ugl probo o5, tkđ neradi, pčkmtrnu, mslm onaak haaalo, reko dbr, stv, dali, jeli, zato jel, jer mi može neko, rispekt, thx......... ...wau, radi, zkn, pozz!?!?11
^SuperUnknown^ je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na