Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.03.2024., 17:46   #1831
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Ja sam gledao takav stan, sve su rekli, da je preuređen poslovni prostor koji se za sada ne može prenamijeniti u stambeni, sve je bilo ganc novo, cijena ok.
E sad dal to sa sobom povlači skuplje režije ili neka veća davanja tipa komunalna naknada ili slično, nisam dalje se raspitivao
Povlači da, u zgradi imamo poslovni prostor koji je registriran kao poslovni, znači plin je brutalica skup nakon ovih poskupljenja prije xy vremena. Plus nema ovih olakšica za građane.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2024., 08:01   #1832
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Da, ima logike za režije/davanja
__________________
Lowrider
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2024., 08:11   #1833
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
HEP ti može nakalemiti tarifu za industrijsku struju kao i JLS komunalnu naknadu. Plus svega, može ti biti poništena građevinska.
U vlasničkom listu uredno piše 'poslovni prostor - apartman'. Ja svoj novac ne bi uložio u takav 'stan'.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2024., 09:46   #1834
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
HEP ti može nakalemiti tarifu za industrijsku struju kao i JLS komunalnu naknadu. Plus svega, može ti biti poništena građevinska.
U vlasničkom listu uredno piše 'poslovni prostor - apartman'. Ja svoj novac ne bi uložio u takav 'stan'.

Mi imamo poslovni prostor koji je definiran i zaveden kao poslovni prostor u zemljišnim knjigama.
Znači HEP naplaćuje 18 eura mjesečno samo za očitovanje brojila, i to pod uvjetom da ništa ne radi u prostoru.
Mi smo bili spustili glavnu sklopku, došao račun za poslovni prostor 18 eura, a u uredu nema niti jednog potrošača uključenog + struja izgašena.
Viši ti je i komunalni doprinos od grada.
Znači poslovni prostor gdje nam je ured je zaveden kao stan, iako je skoro po kvadraturi duplo veći od poslovnog prostor koji je zaveden kao poslovni prostor plaća možda 15 % veći komunalni doprinos i uređenje voda.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2024., 17:49   #1835
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Bit će kukanja za par godina kad počnu rešetat po tome...

One dve nove zgrade kod rotora su 50/50 stanovi/apartmani.
Nemreš To niti prenamijeniti jer prema GUPu to mora biti tako.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2024., 14:14   #1836
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 544
Čitam reddit i naletim na temu. Kaj to opremljen stan za 6400€/m?



__________________
Mali Čile SAD Češka Peru
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2024., 15:19   #1837
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Ne vidim da piše da je opremljen. Pretpostavljam da pod time podrazumijevaju parkete i farbu na knauf zidovima i stropovima.
Ako hoćete vidjeti betonare, dođite u moje krajeve. Na zgradi u blizini, gdje je 10k/m2, balkon veći nego prosječni DB. Naravno, grede n izdalekoa ne mogu trpjeti tu težinu pa samo čekam dan kada će pasti. Naravno, obavezno nakon isteka 2g. garancije.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2024., 18:02   #1838
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ne vidim da piše da je opremljen. Pretpostavljam da pod time podrazumijevaju parkete i farbu na knauf zidovima i stropovima.
Ako hoćete vidjeti betonare, dođite u moje krajeve. Na zgradi u blizini, gdje je 10k/m2, balkon veći nego prosječni DB. Naravno, grede n izdalekoa ne mogu trpjeti tu težinu pa samo čekam dan kada će pasti. Naravno, obavezno nakon isteka 2g. garancije.
10 godina ti je garancija za građevinske radove
Al doslovno svi, tj osim wmd, pionir i njih par velikih, za svaku novu zgradu otvaraš novu firmu.

Poslano sa mog REA-NX9 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2024., 08:38   #1839
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
10g. je garancija za konstruktivne dijelove zgrade. 2g. je gara za sve ostalo.
Ali, i tu ima kvaka 22. Osnuješ firmu, sagradiš zgradu, prodaš stanove, digneš lovu s računa firme i onda 3g. ne predaješ fin. izvješća. Po automatizmu, FINA zatvara firmu. A vlasnici stanova neka se žale upravi vodovoda.
Imao sam takvih slučajeva. Zgrada iz 2019.g., falingi sve više, a firma koja je prodavala stanove više ne postoji. A vlasnik te firme mirno baulja po gradu i sa svojim novim firmama gradi nove zgrade.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2024., 10:35   #1840
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 544
__________________
Mali Čile SAD Češka Peru
spiderhr je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na