Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 15.01.2008., 14:40   #31
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
u biti se slažeš sa svim što sam naveo i super si zadovoljan?
syss je offline  
Staro 15.01.2008., 14:56   #32
Dule
Premium
Moj komp
 
Dule's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb, Sesvetski Kraljevec
Postovi: 546
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
u biti se slažeš sa svim što sam naveo i super si zadovoljan?
vidi ponovo ovaj prvi dio.

nisam super zadovoljan, samo kazem da kuciste nije lose kao sto svi govore (bar ne za pare koje sam ja dao za njega).
Dule je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.01.2008., 15:08   #33
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
dobro... tebi je oke, meni nije. radio sam sa puno boljim kejsovima i tt jednostavno ne bi kupio za bilo koji novac.
syss je offline  
Staro 15.01.2008., 16:19   #34
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor Dule Pregled postova
- ATX raspored - your point?
- ventovi sa molexima - vidi 2.

evo neke moje pros/cons posto imam doticno kuciste:

pros:

- (meni) super dizajn
- prednja maska od aluminija
- lim i zavrsna obrada
- prozirna bocna stranica
- dobar raspored ventova i airflow.

cons:

- tool-less - dobra ideja losa izvedba
- neki nedostatci kao ovaj fake krom.
- nedovoljno mjesta za novije graficke jer ne mogu stati zbog diskova - provjeriti ako se misli kupovati.
- sarafi koji drze bocne stranice znaju proklizati u navoju (vrte se bez da ih mogu stegnuti). covjek bi ocekivao da je to rijeseno na ovakvom kucistu.

kuciste je cisto solidno ako vam se svidja dizajn. inace sad gledam malo linkove i osto sam *paf*.. ja sam svoj DX platio oko 700kn ako se dobro sjecam..
Ovo sto ti je crveno je Q&A.

Sad o onom boldovanom - jesi li ti nekada vidio neko drugo kućište, neko malo bolje, osim TTovog?
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline  
Staro 15.01.2008., 16:36   #35
karlito
sam svoj aka
Moj komp
 
karlito's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 789
vidim zakačili ste se, to mi je ok, nego da vas pitam par stvarčice, vidim kužite se u cashove, pa van neće biti bad odgovorit na par jednostavnih pitanja:

1. kaj je to tool-less ?
2. kaj je to airflow ?
3. koji je drugi način spajanja ventova osim preko molexa ?
__________________

karlito je offline  
Staro 15.01.2008., 16:45   #36
Sava css
Premium
Moj komp
 
Sava css's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 81
Citiraj:
Autor karlito Pregled postova
vidim zakačili ste se, to mi je ok, nego da vas pitam par stvarčice, vidim kužite se u cashove, pa van neće biti bad odgovorit na par jednostavnih pitanja:

1. kaj je to tool-less ?
2. kaj je to airflow ?
3. koji je drugi način spajanja ventova osim preko molexa ?
Ne da se kuze nego su to jedni od najvecih strucnjaka na svijetu za caseove - ako ne i najveci.
Sava css je offline  
Staro 15.01.2008., 16:59   #37
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
1. kaj je to tool-less ? znaci mozes bez alata (cekica, šarafcigra, kombinirki) postavit komoponenete u komp
2. kaj je to airflow ? provjetrenost kucista
3. koji je drugi način spajanja ventova osim preko molexa ? na maticnu, kojom reguliras brzinu vrtnje preko nekog softvera ovisno kolko mjesta za ventove na maticnoj imas
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline  
Staro 15.01.2008., 17:00   #38
Dule
Premium
Moj komp
 
Dule's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb, Sesvetski Kraljevec
Postovi: 546
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Ovo sto ti je crveno je Q&A.

Sad o onom boldovanom - jesi li ti nekada vidio neko drugo kućište, neko malo bolje, osim TTovog?
hm.. nisam radio sa njima, ali vidio sam, da.

@karlito... odgovoreno ti je.
@sava css... wtf.
Dule je offline  
Staro 15.01.2008., 17:10   #39
karlito
sam svoj aka
Moj komp
 
karlito's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 789
@elvis again... hvala na odgovorima...
@ Dule... kako to šrafi koji drže bočnu stranicu proklize, dal to govoriš iz osobnog iskustva ili si jedan od onih, rekla kazala...?
__________________

karlito je offline  
Staro 15.01.2008., 17:12   #40
Dule
Premium
Moj komp
 
Dule's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb, Sesvetski Kraljevec
Postovi: 546
Citiraj:
Autor karlito Pregled postova
@ Dule... kako to šrafi koji drže bočnu stranicu proklize, dal to govoriš iz osobnog iskustva ili si jedan od onih, rekla kazala...?
osobno iskustvo... ma to je cest problem na svemu sa sarafima (ono.. vrtis saraf ali nikako ga stegnuti) koji se rijesava da uzmes kljesta i stegnes navoje... ali isto ne rjesava do kraja. problem je u tome sto to nebi ocekivao na kucistu od 700-800kn.
Dule je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.01.2008., 17:31   #41
karlito
sam svoj aka
Moj komp
 
karlito's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 789
ma hebeš šrafe, neću sad radi šrafa gledat koji ću cache kupit, to se već nekako riješi
__________________

karlito je offline  
Staro 15.01.2008., 18:39   #42
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Ma ko ***e šarafe, oni su tu ionako samo da smetaju NHF

U tim "sitnicama" i jeste razlika između dobrog i lošeg kućišta, u debljini lima koji je korišten pri njegovoj izradi, čvrstini konstrukcije. Kućište ne smije da se vitoperi dok ga nosiš u rukama na LAN ili premještaš iz jedne u drugu sobu, pa da grafa ispadne iz slota ili nešto slično, da diskovi fino sjedaju i da nema rezonancije, da se ne čuje echo kad muva prdne u njemu, da ima dovoljno prostora u njemu za sve i svasta (da se ne desava da ne mozes staviti neku vecu grafu zbog diskova ili čitače zbog matične),...
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline  
Staro 15.01.2008., 19:36   #43
Dule
Premium
Moj komp
 
Dule's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb, Sesvetski Kraljevec
Postovi: 546
karlito, za 1000kn se definitivno ne isplati kupiti soprano dx, tu se slazem sa svima.
Dule je offline  
Staro 15.01.2008., 21:07   #44
Girrari
drug Mile
Moj komp
 
Girrari's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 356
Moja sugestija je da ako misliš dati 1000 kn za kućište i ložiš se na Tt dizajn, onda se malo protegni i uzmi Kandalfa. Osim kaj ima odličan dizajn, kućište je ogromno, vrlo solidno napravljeno i teško (čitaj stabilno).
Samo računaj na promjenu ventova ukoliko ga uzimaš. Oni koje s njime dobiješ nisu baš bog zna kaj.
Evo i malo sličica:




__________________
Ne postoje glasni ventilatori, postoje samo nedovoljno glasni zvučnici!
Girrari je offline  
Staro 15.01.2008., 21:14   #45
Rev
Premium
 
Rev's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Plaški
Postovi: 231
a da si jednostavno uz postojeće nabaviš disko kuglu? kad već oćeš imat lightshow u sobi...
Rev je offline  
Staro 15.01.2008., 21:27   #46
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Neko spominje disko kugle i Betlehem???







Eto to Chieftec. Dokaz da se i od njgea može svašta napraviti.

Slikano NOKIA N95 8GB telefonom
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline  
Staro 15.01.2008., 21:38   #47
Girrari
drug Mile
Moj komp
 
Girrari's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 356
Citiraj:
Autor Rev Pregled postova
a da si jednostavno uz postojeće nabaviš disko kuglu? kad već oćeš imat lightshow u sobi...

Bih, ali su skupe. Šalu na stranu, jedino kaj svetli na ovom kućištu je prednji panel odnosno ovo "oko" i natpis Thermaltake s time da se on može isključiti na prekidač. Bitno je da ni jedno od njih nije intenzivno nego samo lepo zgleda... barem meni.

Ovaj Čuftek dolje je isto krasan.
__________________
Ne postoje glasni ventilatori, postoje samo nedovoljno glasni zvučnici!
Girrari je offline  
Staro 15.01.2008., 22:11   #48
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
baš krasan, kao i thermaltake-ov prednji display koji te uči slovkat.

syss je offline  
Staro 15.01.2008., 22:15   #49
Girrari
drug Mile
Moj komp
 
Girrari's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 356
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
baš krasan, kao i thermaltake-ov prednji display koji te uči slovkat.


Tako je.
__________________
Ne postoje glasni ventilatori, postoje samo nedovoljno glasni zvučnici!
Girrari je offline  
Staro 15.01.2008., 22:35   #50
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Eto, napravio sam sranje od super moda. Previse fenseraja sam ubacio, paa. Nesto kontam da bih se morao vratiti na LED plexi (povaditi ove UV neonke,...).
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline  
Staro 15.01.2008., 22:48   #51
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
ponovo tema o TT-cu nekom i odmah 101komentar na njega heheh ako se decko lozi na tt dizajn jbg njegova stvar.... btw ja volim tt dizajn i to je to makar mi se svida i spomenuti antec u temi da nisam uzeo ovo kuciste (radi vodenog hladenja) uzeo bi anteca ili coolmastera cosma koji je isto tako ogroman a lijep

soprana sam vidio uzivo okey je ali nevolim plasticna kucista nego da je radeno od zeljeza tj aluminija... tako da je to moj komentar mislim da za te novce mozes uzet neko postenije kuciste tipa antec coolmaster ili nekaj slicno.... a+ kucista isto tako nisu losa koliko sam cuo....
jurbAs je offline  
Staro 15.01.2008., 23:08   #52
karlito
sam svoj aka
Moj komp
 
karlito's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 789
izgleda da se ipak selim na Kandalfa, hebeš Soprano XD......

@Girrari hvala ti čovječe, otvorio si mi oči, em je kučište ogromno(puno veće od Soprana), em je kvalitetnije, a i dizajn je za svaku pohvalu, tak da sad malo više pratim tog Kandalfa, u Ve-milu stoji 1450kn, u Adm-u 1224, hm, bome ću se morat još solidno rastegnut, a još trebam i nove ventove kupit, dal preporučate ventove sa ledicama, je to ok, stavio bi samo jednoga od 120 ili 140mm, pa nek svijetli
__________________

karlito je offline  
Staro 15.01.2008., 23:31   #53
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
pogledaj si coolmaster cosmo i tok anteca p182 stvarno kuciste je okey... tiho i super radi.... kandalf je okey...
jurbAs je offline  
Staro 16.01.2008., 00:11   #54
karlito
sam svoj aka
Moj komp
 
karlito's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 789
a da, ok je ovo coolmaster cosmo, bilo je nedavno na Bug Tv-u, ako se ne varam, kolka je cijena ????

a šta se tiče ovog anteca, njega sam već prekrižio mada ga dosta ljudi hvalilo, meni je najbitniji izgled, ako to ne valja, onda se nema šta dalje raspravljat....

....mada još uvijek stojim iza toga da treba cashe (a i ostale stvari) vidjeti uživo, ovako preko slika možemo dobiti totalno krivi dojam o nekoj robi koju kupujemo, da bi nam se možda u konačnici, kad ju zagledamo u dučanu, svidjela..
__________________

karlito je offline  
Staro 16.01.2008., 00:25   #55
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
Citiraj:
Autor karlito Pregled postova
a da, ok je ovo coolmaster cosmo, bilo je nedavno na Bug Tv-u, ako se ne varam, kolka je cijena ????

a šta se tiče ovog anteca, njega sam već prekrižio mada ga dosta ljudi hvalilo, meni je najbitniji izgled, ako to ne valja, onda se nema šta dalje raspravljat....

....mada još uvijek stojim iza toga da treba cashe (a i ostale stvari) vidjeti uživo, ovako preko slika možemo dobiti totalno krivi dojam o nekoj robi koju kupujemo, da bi nam se možda u konačnici, kad ju zagledamo u dučanu, svidjela..
Kosta dosta i mislim da nebu bas dal tolko love za case:
http://www.feniks-kompjutori.hr/inde...rnije&id=16544
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline  
Staro 16.01.2008., 00:27   #56
Girrari
drug Mile
Moj komp
 
Girrari's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 356
Citiraj:
Autor karlito Pregled postova
izgleda da se ipak selim na Kandalfa, hebeš Soprano XD......

@Girrari hvala ti čovječe, otvorio si mi oči, em je kučište ogromno(puno veće od Soprana), em je kvalitetnije, a i dizajn je za svaku pohvalu, tak da sad malo više pratim tog Kandalfa, u Ve-milu stoji 1450kn, u Adm-u 1224, hm, bome ću se morat još solidno rastegnut, a još trebam i nove ventove kupit, dal preporučate ventove sa ledicama, je to ok, stavio bi samo jednoga od 120 ili 140mm, pa nek svijetli

Kaj se ventova tiče, ne trebaš se opterećivati. Oni koji se dobiju s njim vrše svoju funkciju razmjerno zadovoljavajuće. Dakle, za neko vreme će biti dostatni, a kasnije ih možeš zamjeniti. Ja sam svoje prvenstveno mijenjao za one koji imaju mogućnost regulacije vrtnje (spojio sam ih na ovaj potenciometar sa slike) pa ih po ljeti nasviram, a po zimi usporim tako da mi je kućište uvijek relativno dobro proluftano. No velim, za prvu ruku bu i originalni ok.
E sad, s ledicom ili ne je stvar tvog izbora i ukusa. Iskreno, da sam mogao kupio bih s ledicom jer sam seljak i volim da svetli, ***iga. Nažalost, kad sam kupovao nije ih bilo s ledicom, a da imaju mogućnost regulacije vrtnje pa sam kupio obične. Sad vidim da ih ima, ali ne da mi se trošit pare dok ovi rade, a ni rastavljat ponovo sve da bi proveo žice do potenciometra.
Kod Kandalfa je još dobra stvar kaj ima dosta mogućnosti za nadogradnju (ok, Tt su smradovi i muzu lovu i u kućištu za te pare bi trebalo biti svega po defaultu itd. itd.) od bočnog 25 cm venta koji jako dobro hladi sjeverni most, memoriju i grafulju, ali isto tako upuhuje previše prašine do dodatnog casea za HDD-ove (tri komada) na kojem se montira dodatni 120 mm vent za usis (jedan dolazi s kućištem).
__________________
Ne postoje glasni ventilatori, postoje samo nedovoljno glasni zvučnici!
Girrari je offline  
Staro 16.01.2008., 08:41   #57
Sava css
Premium
Moj komp
 
Sava css's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 81
Citiraj:
Autor karlito Pregled postova
izgleda da se ipak selim na Kandalfa, hebeš Soprano XD......

@Girrari hvala ti čovječe, otvorio si mi oči, em je kučište ogromno(puno veće od Soprana), em je kvalitetnije, a i dizajn je za svaku pohvalu, tak da sad malo više pratim tog Kandalfa, u Ve-milu stoji 1450kn, u Adm-u 1224, hm, bome ću se morat još solidno rastegnut, a još trebam i nove ventove kupit, dal preporučate ventove sa ledicama, je to ok, stavio bi samo jednoga od 120 ili 140mm, pa nek svijetli
Kandal je mrak i nebude ti zal ni jedne kune potrosene na njega. Kasnije ga prodas po kili u aluminij tak da ne gubis ni kune(makar ga neces sigurno duuugo htjet prodat ). Pusti ove da i dalje lupaju bezveze i uzmi ono kaj ti se najvise svidja
Sava css je offline  
Staro 16.01.2008., 11:00   #58
Shrek
Premium
Moj komp
 
Shrek's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zadar
Postovi: 355
Pa ljudi covjek gleda izgled kucista a ne bas ostale stvari pa mu ne preporucujte anteca i ostale, zeli pleksi i neonki a tu je TT na prvom mjestu. TT nije los imao sam ga i ja i ventovi su zapravo najveci problem ne mogu se regulirati a i bucni su dosta, a drugi problem je prozracnost ja sad u Antecu imam 8 stupnjeva nize temperature nego na TT.
Ako mislis na dze kupovati onda obavezno uzmi kandalfa ali ako kazes da ti je i komfa slaba i stara onda radije potrazi na trznici polovnog soprana i pojacaj si malo komfu sa ostatkom
Shrek je offline  
Staro 16.01.2008., 11:49   #59
karlito
sam svoj aka
Moj komp
 
karlito's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 789
neznam kaj mi je činiti, najradije bi odustao o svega....
jer tak i tak u 6.mj kupujem novu konfu, pa do onda očekujem i neka nova po defoultu zmodana kućišta (ako nebude novih, očekujem niže cijene starih), mislim da je najbolje pričekat još koji mjesec...
__________________

karlito je offline  
Staro 16.01.2008., 13:19   #60
Girrari
drug Mile
Moj komp
 
Girrari's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 356
Nemoj računati na promjenu cijena kućišta, barem ne drastično. Kandalf, primjerice, košta isto kao kad sam ga ja kupovao prije više od godine dana.
__________________
Ne postoje glasni ventilatori, postoje samo nedovoljno glasni zvučnici!
Girrari je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na