Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.02.2003., 18:09   #1
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
zvukovi i manijaci

neke mi stvari nisu jasne pa bi molio da mi objasnite. dakle od vremena kad je P5 133 izasao ja provodim svaki dan od jutra do mraka za racunalom i racunalima. radio sam sve i svasta kao i svi mi vecinu tema poznajem na ovom forumu. ali jednu stvar nekuzim sta je sa tim vasim zvukom. zadnje vrijeme unatrag godinu dana svi su poceli pricati o zvuku kao da im je zvuk glasan sta uciniti to je postala velika panika hajka na proizvodace ventilatora, na modove osjecam da ce se otvoriti rubrika na ovom forumu ispod Trznice , po imenu Buka. ja imam dva ventilatora na kucistu onda ima onaj treci izada napajanje, imam dva za hard disk imam copper orb na athlonu i hvala bogu da mi se cuje kompjuter kao frizider se cuje ali kao sto bi holoverka rekla sta sad sta sta sta . koje su prednosti smanjenog zvuka. ovu temu sam otvorio kad mi je prekipilo jer me tip koji je htio kupit kompjuter i trazio moj savjet pitao jeli glasan nista mi nije bilo jasno to mu je prvi kompjuter.
__________________
Konane, koja je najbolja stvar u životu? Skršiti svoje neprijatelje, gledati ih pod sobom poražene i slušati naricanja njihovih žena!
gospar je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2003., 19:13   #2
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
pa nakon nekog vremena pocne biti iritantno...ide se korka po korak u zivotu...tko je prije pet godina mislio da ce cooleri ici na sve komponente u kompu...a jedina koja ga jako treba ga jos nema...mislim na monitor...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.02.2003., 19:22   #3
marac
Premium
 
marac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zg
Postovi: 2,030
Ima i kuler za monitor ako nisi znao!!!!!
A sto se tice buke to ti je jako relaventan pojam
Meni prije nije smetala buka ni najmanje a sad me smeta i najmanji sumovi koje proizvodi HDD i napajanje.:confused:
marac je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2003., 21:11   #4
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
Citiraj:
Originally posted by marac
Ima i kuler za monitor ako nisi znao!!!!!
ma gdje li se samo to stavlja???i di se takvo nešto može nabavit???


__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2003., 21:19   #5
marac
Premium
 
marac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zg
Postovi: 2,030
imao sam link ali je format napravio svoje:mad:
Ako me sjecanje dobro sluzi (a ne sluzi) mislim da je to islo unutar (ili mozda izvana)kucista tamo di su one resetkice za prozracivanje a izgledalo ti je ko onaj osvjezivac za auto Ambipur(jebi ga neznam kak se to pise)
marac je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2003., 21:25   #6
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
viš takvu stvarčicu nebi bilo loše imat....

__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2003., 22:14   #7
matijas
Premium
 
matijas's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Republic Of Maximir
Postovi: 354
Citiraj:
Originally posted by BSA
viš takvu stvarčicu nebi bilo loše imat....

pogotovo kad ti se cijev monitora nalazi cca 5cm iznad konstantno upaljenog radijatora, ne bi vjerovao da ti kazem koliko sam razmisljao o toj temi...
__________________
Imao super komp koji sam poklonio curi, sad radim na sasvim prosjecnom laptopu i bas mi je OK
matijas je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2003., 22:22   #8
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Citiraj:
Originally posted by marac
imao sam link ali je format napravio svoje:mad:
Ako me sjecanje dobro sluzi (a ne sluzi)... unutar (ili mozda izvana)....
Veoma suvisao odgovor
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2003., 23:44   #9
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
ma sve to super samo na sta spojim vent..smislio bi ja gdje ga stvaiti samo nemam ga na sta prikopcati...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2003., 23:59   #10
marac
Premium
 
marac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zg
Postovi: 2,030
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
ma sve to super samo na sta spojim vent..smislio bi ja gdje ga stvaiti samo nemam ga na sta prikopcati...
E da jos i to znam bio bih faca
Velim ti da me pamcenje danas (a i inace) dobro ne sluzi.
Pokusat cu nekako da nadjem taj link,stivo,recenicu,rijec,slovo....
pa da vam svima kazem i pokazem.

Stvar je u tome sto to mene nije zanimalo jer se moj 15" monitor uopce ne grije pa mi nije bila potreba to stavljat.
marac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.02.2003., 03:40   #11
Andjelko
Premium
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: hell
Postovi: 158
Arrow

Monitori su uglavnom predviđeni za rad bez forsiranog hlađenja. Ništa se bitno neće dogoditi sa CRT, ali su zato ostale komponente osjetljive na pregrijavanje.
Ventilator možeš uzeti obični, napajan iz mreže. Također i ove za montažu u kućištu kompića. Što veći promjer, tim manje buke.
U tvom specifičnom slučaju bi bilo bitno postaviti puhalo negdje sa strane, odakle ne dolazi topli zrak sa radijatora.
Jer, ako pojačaš prirodnu cirkulaciju, odozdo prema gore, samo ćeš ga nastojati izjednačiti sa temperatorom zraka iz radijatora, ali će monitor dodavati još svoju toplinu.
Dakle sa strane i po mogućnosti da ti ne puše u lice. Neugodno je...
Prije postavljanja ventilatora pazi da ti njegov motor svojim magnetom ne pravi šarene mrlje na ekranu.
Znam, zvuči malo nakaradno, ali u prof. tehnici hlađenja se zračna struja često vodi cijevima. Veći promjer, manje gubitaka uslijed turbulencije.

Moguć (?) i način da se vertikalnom pregradom spriječi dolaz zračne struje sa radijatora. Također moguće forsirano iz radijatora "otpuhivati" ventilatorom zrak u drugom smjeru, još će se na taj način prostorija bolje grijati u ova hladna zimska doba.
__________________
1010101010
Andjelko je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2003., 13:33   #12
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
E, ja na ovaj "problem s bukom" gledam iz sasvim drugog ugla. Naime, pošto mi komp. radi cili dan (SETI), problem se javi kad ga odlučim ugasiti. Šta se desilo? Muk? Nemoguće. Ništa se ne čuje. Ne ide. Pali ga ponovo. Pale se ventilatori, jedan za drugim. 5 ukupno. Sve je opet u redu.
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2003., 22:32   #13
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
RIVI mora da imaš osječaj ko da ti polječe 747 iz sobe kad pališ komp... il tiho rade svih 5 il kolko već kulera???

__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2003., 00:41   #14
Veky
...
Moj komp
 
Veky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,950
Mene buka ne smeta makar bila i veca. Dapace, kad idem spavat lakse zaspim uz zveketanje ventova.
__________________
Veky je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2003., 09:35   #15
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
Citiraj:
Originally posted by BSA
RIVI mora da imaš osječaj ko da ti polječe 747 iz sobe kad pališ komp... il tiho rade svih 5 il kolko već kulera???

Najluđe je to šta je kompjuter u dnevnom boravku, pa i ono malo ženinog prigovaranja nema šanse da čujem. Razmišljam o ugradnji još pokojeg ventilatora, čisto radi reda.
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2003., 10:49   #16
numa
I feel devilish today ...
 
numa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 423
Ja sam prije godinu dana imao globalwina koji je radio na 7k oretaja i davao pristojnih 46 decibela (deklarirano). I ja sam najnormalnije radio.

Sada mi je najbucnija komponenta ventilator u napajanju (400W JNC), sve ostalo je potpuno necujno. To jebeno napajanje me dovodi do ludila...
__________________
Athlon 64 X2 4400+; Gigabyte GA-M57SLI-S4 nForce 570 SLI MBO; 2x1 GB DDR800 AData; Gigabyte 8600GTS Silent; Antec P180; Tagan 380W SuperSilent; 3x120mm FAN; 3x320 GB Seagate 7200.10; Samsung 226BW 22" LCD
numa je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2003., 12:12   #17
Veky
...
Moj komp
 
Veky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,950
Citiraj:
Originally posted by BSA
RIVI mora da imaš osječaj ko da ti polječe 747 iz sobe kad pališ komp... il tiho rade svih 5 il kolko već kulera???

Ja ih imam 7.
__________________
Veky je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2003., 22:40   #18
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
Citiraj:
Originally posted by v3ky
Ja ih imam 7.
:clap:a ti imaš doma aerodrom...pistu za mlažnjake....

__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na