Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.03.2015., 14:04   #61
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Pa ne znam, zato pitam. Vidim da su ljudi dosta podijeljeni oko hlađenja HDD-a, a ne bih se previše igro s novim HDDom.

Dva sadašnja wd blue koja imam su durala 8 godina u kučištu bez ventova, pa sve ok, al totalno drugačija konf.

Ništ, mislim ili gurnut unutra, pa gledat temp ili nać neko drugo rješenje... Suspendat ispred prednjih ventova možda
Današnji diskovi (iliti, u zadnjih desetak+ godina) traže neku vrstu ventilacije, malo ih je koji su skroz pasivni. Dizajn kućišta i je definiran na taj način (obično ventilacijski put ide preko diskova).

Skroz maknuti ventilaciju - ja ne bih, posebno ako nemaš malo jaču ventilaciju iza.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2015., 14:22   #62
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Današnji diskovi (iliti, u zadnjih desetak+ godina) traže neku vrstu ventilacije, malo ih je koji su skroz pasivni. Dizajn kućišta i je definiran na taj način (obično ventilacijski put ide preko diskova).

Skroz maknuti ventilaciju - ja ne bih, posebno ako nemaš malo jaču ventilaciju iza.
Možda smo se krivo razumjeli, ne bih micao ventilaciju iz kućišta, već hdd kavez, jer mi je malo bezveze da štopa airflow, a u njemu da stoji samo 1 hdd.

Budem probao hdd nekom metodom namontirat na mjesto gdje je trenutno hdd kavez, pa će se i hladit i neće štopat flow
nub je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.03.2015., 14:25   #63
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Možda smo se krivo razumjeli, ne bih micao ventilaciju iz kućišta, već hdd kavez, jer mi je malo bezveze da štopa airflow, a u njemu da stoji samo 1 hdd.

Budem probao hdd nekom metodom namontirat na mjesto gdje je trenutno hdd kavez, pa će se i hladit i neće štopat flow
Hm, pa to i je ideja HDD kaveza.
K tome, baš sam doma gledao, Fractal ima "propuh" za dovoljnu količinu zraka. Ako uspiješ namontirati bez cagea, OK.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2015., 14:32   #64
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
A da staviš vent na pod kućišta i ostaviš kejđ di je.Jel ima pozicija za montiranje?
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2015., 14:58   #65
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Citiraj:
Autor Flood Pregled postova
A da staviš vent na pod kućišta i ostaviš kejđ di je.Jel ima pozicija za montiranje?
Pa ima. Mogu stavit jedan vent napred iznad cagea, a jedan na pod kućišta.. Budem probao ipak prvo nekako hdd namontirat bez cagea, da dobije ipak hlađenja.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2015., 18:41   #66
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
E sad, kako bi poboljšao airflow, mislio sam izbacit taj HDD cage
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
ne bih micao ventilaciju iz kućišta, već hdd kavez, jer mi je malo bezveze da štopa airflow
Budem probao hdd nekom metodom namontirat na mjesto gdje je trenutno hdd kavez, pa će se i hladit i neće štopat flow
Imam samo jedno pitanje za tebe.
Kako to točno HDD cage u tom kućištu "štopa" airflow?

Ajmo malo uključiti vijuge i rezimirati razmještaj komponenti i ventilatora.
Dakle, naprijed imaš dva komada.
Gornji ima funkciju uvlačenja sviježek zraka i upuhavanja istog preko grafičkih kartica (naravno kada je HDD cage ovako postavljen, sa samo 3 mjesta) i jednim dijelom preko ostatka ploče i malo po ramovima!
Doljnji sa 75% svoje površine puše po HDD-ovima a sa 25% ubacuje dodatni zrak u kućište.

Iza HDD cage-a se nalazi šta? Napajanje, koje ima svoje hlađenje ako je okrenuto kako je predviđeno, ukoliko je napajanje recimo pasivno ili ima opciju da mu vent ne radi onda ga se okrene otvorom prema gore i tada on dobiva djelomično hlađenje od onog gornjeg venta, a nikako ovog doljnjeg.

I na kraju imaš vent koji je straga i koji izvlači vrući zrak van.

Dakle kakav točno flow ti štopa HDD cage postavljen u ovoj konfiguraciji?

Da ne misliš da samo lupetam praznu slamu, ovo je moj setup;
https://i.imgur.com/tzZMGlH.jpg
samo sada nema ovog doljnjeg venta nego sam stavio još jedan naprijed da puše po HDD-ovima!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2015., 19:55   #67
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Pa onda imamo dosta sličan setup, kao da gledam svoj . I meni je tako trenutno postavljeno. Mogu reć da je komp prodisao od kad sam dodao treći vent.

Danas sam malo prtljao i samo sam maknuo ove dve plastične ploče koje služe za dodatni cage.
Dok dođe novi hard, vidjet ću dal ću uopće micat taj manji cage, jer mi se i neda nakon kablovanja opet sve sređivat, a temperature su ok.

Al eto, recimo da nema hdd cagea ipak se više svježeg zraka dobiva prema matičnoj i grafičkoj kak god okreneš, a i tu je neka moja želja da je unutrašnjost manje zakrčena
nub je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2015., 20:31   #68
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor __z__ Pregled postova
Javi se direktno supportu na Fractalovim stranicama i poslati će ti doma besplatno cijeli taj front panel.
Yep, cekao sam na kraju dva i pol tjedna da odgovore ali onda su ekspresno poslali Koliko ce ovog puta trajati ne znam, ne ulijeva mi bas povjerenje taj front panel.
Rista je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na