Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Mediji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.10.2009., 21:15   #301
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Bome ću se morat zaletit po par paketića. Zlu ne trebalo...
Razborita odluka, samo jesi li siguran da ces bas taj iz linka moci koristiti?

Samo zadnji Panasonic ATAPI modeli i nekoliko SCSI modela imaju ladicu za papati cartove. Cart je najbolja stvar ali gledaj onda radije "normalni" ili dvostrani goli disk.

Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Pa već su godinama takve cijene, zbilja dugo nisi gledao
Godinama? Pa nisam dugo gledao jer imam zalihu odavno. Ali bas godinama 11kn za komad, hm?
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2009., 23:21   #302
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Razborita odluka, samo jesi li siguran da ces bas taj iz linka moci koristiti?

Samo zadnji Panasonic ATAPI modeli i nekoliko SCSI modela imaju ladicu za papati cartove. Cart je najbolja stvar ali gledaj onda radije "normalni" ili dvostrani goli disk.
Mislim da si se zeznuo, u opisu tih diskova piše "w/o cartridge".

A da i kupi sa cartom, lako se disk izvadi van :
http://www.mytechguide.com/18/removi...rom-cartridge/
http://www.optodisc.com/d_word_d.htm
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.10.2009., 23:35   #303
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor vedranzeman Pregled postova
Mislim da si se zeznuo, u opisu tih diskova piše "w/o cartridge".
Poanta cartridge modela ja po uzoru na MO na potpuno minimaliziranje i najmanjeg kontakta sa prstima. DVD-RAM je ionako daleko iznad DVD-a po tom pitanju pa nije strasno. No ovo je najbolja opcija i vrlo je rado koristim za druge backup namjene. Zbog stvarno male cijene skoro da je i nepotrebno razglabati o ovome. Ali treba malo i Eco razmisljati i zato da Fanatik baca u smece tu plastišu ako ju nece koristiti?

Te linkove za otvaranje kadiše imas na pocetku teme Ali neka, malo smo probudili danas temu.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2009., 01:45   #304
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Godinama? Pa nisam dugo gledao jer imam zalihu odavno. Ali bas godinama 11kn za komad, hm?
Ako je to cijena za cartridge verziju, onda OK, ali obične Verbatim sam plaćao mislim oko 60kn za paket od 5 komada 3x brzine u ZIT-u dosta davno
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2009., 14:58   #305
zanima me
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Hmmm...
Postovi: 37
Da, jeftini su već par godina. Ja sam ih mislio nabaviti još ranije, ali ih nigdje nije bilo u prodaji osim na internetu. (nisam iz zg) Jedino 3x verbatim 4.7gb. DVD-i su mi bili jeftiniji, ali sam na kraju uvidio njihovu "kvalitetu" i predomislio se. Kad sam nedavno došao da i njega kupim (dvd ram verbatim) već su ga izbacili iz prodaje.
zanima me je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2009., 22:23   #306
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Ne bacam ja plastiku u smeće, nakon snimanja, vratim disk unutra. Mislim, kutije su specifične pa ih lakše i skužim kad ih trebam.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2009., 14:37   #307
zanima me
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Hmmm...
Postovi: 37
Ima li gdje u hr za kupiti dvostrani dvd-ram 9.4gb (vidio sam na netu da ima verbatim u pakovanju po pet komada)?
zanima me je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2009., 14:41   #308
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2009., 14:47   #309
zanima me
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Hmmm...
Postovi: 37
Puno hvala.
zanima me je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2009., 02:01   #310
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Ima li netko mozda iskustva s ovim Verbatim medijem (prvenstveno me zanima pouzdanost)?



Naletio sam na njih po vrlo povoljnoj cijeni, pa rekoh mozda nesto i valjaju
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.11.2009., 15:34   #311
zanima me
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Hmmm...
Postovi: 37
Iz mog iskustva, Verbatim ima lošu spindle kvalitetu (neznam kakvi su drugi proizvođači jer sam kupovao samo od verbatima spindle pakiranje), a za pakiranje u zasebnim kutijama na njih nemam zamjerki, jer funkcioniraju izvrsno i traju (mislim na cd, cd-rw, dvd-r, dvd+r, dvd-rw, dvd+rw), pa onda mislim da bi i taj trebao biti kvalitetan.




Zna li netko jel se još uvijek proizvode dvd-ram kamkorderi i mogu li se nabaviti kod nas?
zanima me je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2009., 15:40   #312
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Hehe tko ceka taj i doceka ... 30 dana za odgovor

BTW ... da, pakirani su u zasebnim kutijama.

TNX
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2009., 17:05   #313
zanima me
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Hmmm...
Postovi: 37
Ustvari, ovo što sam ja napisao je poluodgovor, jer ih nisam koristio. Vidio sam prije par dana da si postavio pitanje, ali sam mislio da će ti netko drugi stručnije odgovoriti.

Nadam se da neću i ja čekati na svoj tako dugo
zanima me je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2010., 13:26   #314
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Ima li igdje u zg kupiti one 9.4GB ali 5x, prije ih je bilo. Preletio sam nabava.net, al ima sam onih verbatim 3x
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2010., 15:57   #315
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
DVD-RAM UDF u XP/WS2003 vodama

8

S vremena na vrijeme dobijem pitanja preko PM-a ili od nekog tko je sa neke grupe vidio link na temu - kako UDF-irati na slavi W2K/Mac OSc/OSX ali na XP/WS2003 masinama? Obicno ih odgovaram od nauma ali red je da konacno zaokruzim tu pricu u posvecenoj temi. Meni na PC-u vec neko vrijeme RAM nije nesto znacajan kao backup jer ga vise koristim za nesto drugacije namjene. Zato valjda lijeno presuchivah ovu metodu jer mi ne nije dalo odgovarati na kako i zasto pa sam samarao wiki odbijenicu. Bas sam nove putne slike isao backupirati pa sam ga danas nakon duzeg vremena ponovo instalirao.

Za pocetak stavljam slike koje sluze kao ilustracija alata koje spominjem u daljnjem tekstu :





Zbog nekoliko razloga a koje cu spomenuti kasnije, izbjegavam UDF sa XP/WS2003. Tko se lacha znanja Wikipedije taj vec dugo suze lije kako je to tesko ili nemoguce, ali zapravo bas i nije. Drzat cu se XP-a sa naznakom WS2003 gdje je potrebno. Prvo za komoditet preuzeti DVD-RAM paket. WS2003 korisnici, instalirajte DVD-RAM driver u XP kompatibilnom modu (desni klik/properties/compatibility tab/XP) a nakon toga aplikacije "DVDForm" i "WPTool" takodjer dizite u XP modu. Moze i bez toga, ali danak ce platiti povremeno vrckavo ponasanje.

Nakon toga ide najveci igrac zasluzan za UDF maleraj. Program se zove "Write DVD!" i moja verzija koju koristim je v5.0.6. Autori spomenutog programa imaju jako puno novijih alata koji tvrde da mogu istu stvar raditi. Ne mogu potvrditi jel me nije zanimalo. Ovog imam jako dugo i ne zanima me drugi alat.

Nakon instalacije (XP/WS2003) u slucaju kad "DVDForm" aplikacija javlja kako je medij "zauzet" ili ne daje mogucnost izbora visestrukog formata... "Explorer" ili neki proces se nakalemio u medjuvremenu i treba ga odvojeno od medija poslati na spavanje. Najbolje sa uvijek korisnim Unlockerom.

Format UDF! nakon instalacije nisam toliko koristio izvan W2K-a jer sam se navikao na "DVDForm" alat koji ce ionako biti pozvan nakon sto desnim klikom ikone medija pozelite formatirati medij.

Za fajle i neke normalnije gabaritazne binaristike u najvecem slucaju nece biti problema, no preporucam uvijek nakon UDF-a (XP) provjeriti na prvoj dostupnoj masini dal je taj DVD-RAM citljiv i u drugoj masini. 98% ce biti, ali poduze iskustvo me uvjerilo da treba i dalje inzistirati na dvostrukoj provjeri. Opcenito XP formatiranje ide ponesto bezbolnije nego u WS2003. UDF osim vece brzine manipulacije samog DVD-RAM medija takodjer punim pluchima treba dati lufta za puni potencijal medija.





Do danasnjeg dana, nisam od nikoga iz Panasonica sluzbeno dobio potvrdu jedne aluzije koja postoji vec dugi niz godina. Par najvecih znalaca iz OPTO-a takodjer mi to nisu nikad potvrdili, ali su isto tako komentirali postojanje te tvrdnje. Navodno postoji indikacija koja nije potvrdjena nikakvim papirima ili materijalnim dokazima vec samo glasinama od proizvodjaca medija i optickih jedinica. Navodi se da je navodno zamijeceno kako FAT32 sustav na DVD-RAM mediju ide na ruku brzem propadanju medija kao takvog. Zasto? Jer je stvoren za tvrde diskove a ne ovakav medij, te sto DVD-RAM nije u "potpunosti" suzivotaren sa FAT32. Do danasnjeg dana nisam imao ni jedan DVD-RAM koji je propao a koristim ga od prvih dana. Isto tako na PC strani koristenja, ni jedan FAT32 medij nije mi propao ili kouruptirao podatke... tako da na ovu pricu i dalje gledam dosta opusteno i bez nerzvoze.

Ono sto postaje jako nepredvidljivo i sto ce svaku masinu uciniti skoro neupotrebljivom je trenutak kad netko pozeli baciti MM fajlu od 2,3 ili jos vise giga na tako formatiran DVD-RAM. To mogu izdurati jedino najstrpljiviji medju svecima. Paralelno aktivnost snimanje obicnog Notepad teksta traje po pola minute kao posljedica torture nedopustivog "razgovora hardvera" dok samo zauzece procesora gotovo da i ne postoji. Ostalo bolje da i ne spominjem. XP/WS2003 stvarno nepodnosljivo i gotovo nepredvidljivo trajanje ponekad. Zato koristite takav medij za backup vaznih dokumenata/foldera i svega ostalog sto je vrijedno pohrane a MM 2+ GB golijate radije bacajte na nesto pametnije ako ste tankih zivaca.

Paketna snimancija tipa InCD je po meni jako upitne sigurnosti jer nagomilala je jako losu famu sa DVD-RAM-om u kojem je uvjek bilo vise problema nego koristi. Na predoceni nacin barem imate pristojniju sigurnost. Kako XP ne barata samostalno u UDF-RAM vodama, ako ga morate imati, drzite se ove metode

Jos nesto jako vazno sto uvijek zaboravljam spomenuti a posebno ja vazno za backup: DVD-RAM na kome drzite vazan backup uvijek drzite zakljucanim kad idete na tudju masinu! U slucaju da recimo takav medij ostane u masini a ista se zbog gasenja/resetiranja ponovo pali sa tim medijem... OK, nije cesto, ali se itekako zna desiti... XP-u zna pasti na pamet kod bootanja da "prosvrlja po tabeli" i podosta ljudi je za posljedicu imalo spasavanje i rekreiranje podataka u ponovo upotrebljive. Pricam za one koji iskljucivo koriste interne jedinice pa im recimo DVD-RAM zivotari tako u masini. Budite oprezni i takav DVD-RAM zakljucajte da se ne moze pisati ili probirati od strane OS-a. DVD-RAM cartridge tipa je u tome neusporedivo elegantniji po pitanju brzine zastite ali za nudiste ostaje "WPTool" kao ispomoc.

____________________________

Vezano za medije. Verbatime nisam nikad koristio jer kako rekoh imam jako puno Panasonic medija. No rekao bih da se vjerovatno radi o Maxell/Panasonic mediju - koji je vise bio Maxell a manje Panasonic do sada. No Panasonic je itekako proizvodio svoje medije i nedavno je izbacio (prije godinu dana) neku posebno RAM seriju sa dodatnim arhivskim certifikatom. Pomi sam zadnjem na PM odgovarao za UDF a nesretni vBulletin nije u stanju prikazati HTML link kako treba. U toj poruci sam mu bas dao link navedeni Panasonic medij. Ako ju nije obrisao, nek ga stavi ovdje jer nemam volje sad traziti po webu taj medij.

Sjetio sam se misterioznog HD DVD-RAM-a koji je bio predstavljen 2006/2007-me i dalje vise nisam imao priliku cuti nista korisno.



Bas cu pitati Jasionowskog, kada je tocno usporen ili ugasen taj medij. Javit cu odgovor u temu. Toshiba je otpilila HD ali kad bi bar DVD forum progurao RAM u neki BL-RAM

>>> 10 sekundi za miran san? <<<
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 12.01.2010. u 21:02.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2010., 12:51   #316
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Istom stigla HHB pro DVD-RAM posiljka medija. Na papiru bi trebao biti trenutno najbolji dostupan medij. Medical/broadcast i arhivski cerifikat koji pjeva 100 godina :





Nisam uspio ocitati proizvodjaca a tko je stvarno izvor ne pitam se jedini. Ali vec neko vrijeme su prvi izbor medju pro kucama, pa sam ih pozelio uzeti. Neobicno kuciste i ponesto drugacije sklepano. Za ovaj tip naravno nema vadjenja medija, vec se jedino moze trganjem izvuci van. Hoce li prezivjeti 100-ku? Ako prezivimo 2012., vjerovatno ce moj klon moci potvrditi




...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 20.06.2010. u 13:00. Razlog: krivi upload
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2010., 13:17   #317
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
jaoooo milunka, ovo vredi vise nego zlatne poluge
riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2010., 18:14   #318
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Ako nije tajna, koja je cifra cijelog paketa i odakle si naručio?
khm je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2010., 21:24   #319
Hasta
Premium
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zg
Postovi: 118
Htio bih pohraniti svoju kolekciju slika na pouzdan medij pa sam naišao na ovaj post o DVD-RAM-u. Moja eksterna pržilica Samsung S184m podržava taj format, a jedan prijatelj ima nekoliko takvih medija koje je greškom dobio od strica i spreman ih je dati za pivu E sad problem je što on kaže da su nekakvim kutijama i da se iz njih ne mogu izvaditi(pretpostavljam da su to tekasete). Zanima me da li se na običnim pekačima poput mojeg mogu snimati ti mediji, a ako ne mogu li se kako izvaditi i onda koristiti? Sorry ali ja to nikad nisam vidio.
Hasta je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2010., 22:20   #320
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Trebaš ga izvaditi iz cartridga >> http://www.mytechguide.com/18/removi...rom-cartridge/

...i onda ga možeš normalno koristit.

I ako se ne varam na njih se ne mora snimati klasično sa nekim burn softverom, podaci se mogu stavljati direktno kao na externi disk.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2010., 15:12   #321
Hasta
Premium
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zg
Postovi: 118
Hvala. Evo stigla su 2 komada. Još negdje ima 2-3 koja ću dobiti kasnije. Inače lako se vade i od Fuji-a su.
Hasta je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2010., 14:38   #322
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Ako nije tajna, koja je cifra cijelog paketa i odakle si naručio?
Konkretno ove medije smo uzeli od FCompass-a.

9-ke su nesto povoljnije po komadu naplacene, nego sto im pise na web-u. Ali ne znatno povoljnije. Ali 5.2 su zato doslovno bagatela i zato sam ih zelio uzeti dovoljan broj. Jer ovo je donedavno bila nestvarna cijena za 5.2.

Kolega koji salje od sebe (prvo sve na sebe naruci) uvijek sve vrhunski pripremi i odradi. Tako da najcesce za manje pakete ne platimo nista. Ovaj paket nije ni lipe imao "težarinu" uz sve zapakirane RAM-ove, moju 30-pin memoriju i prijateljev FC kontroler = ama bas nista

5.2 imaju veliku kolicinu i valjda ih ciste polako. Tko ih moze citati, ovo mu je kupovina zivota.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2010., 12:27   #323
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Citiraj:
...or a small extra fee they will even make love to your wife.
Hahaha...sad baš gledam po tom Full Compas siteu, nema HR za izabrati kod registracije i koliki je uopće šiping za nekoliko tih medija i kako mi se čini da uopće ne šalju van US, a vidim da jedan košta bagatelu od 4 USD .
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2011., 21:11   #324
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Upravo komentirah za jedinice, a ovdje posebno za DVD-RAM cartove najveceg kapaciteta.
Nakon sto smo opustosili 5.2 koji su bili nestvarno dobre ponude. Sad su pojacali zalihu 9.4 medija.

Ako mozete citati cartridge modele i hocete najbolji backup, kupujte sada ili sutite za sva vremena

Jer na eBay-u su redovito skupi, buduci da ih mahom prodaju individualci u manjim pakiranjima.

bAGaTela nikad vidjena za 9.4 plastiše.

Citiraj:
Autor Dizel Pregled postova
Hahaha...sad baš gledam po tom Full Compas siteu, nema HR za izabrati kod registracije i koliki je uopće šiping za nekoliko tih medija i kako mi se čini da uopće ne šalju van US, a vidim da jedan košta bagatelu od 4 USD .
Moras ih na mailati (pise ti dole) i onda se moze bez problema. Ne znam tocno od njih do tebe, jer meni sve ide na covjeka u US-u, koji onda sve meni salje. Tako mi je puno bolje sve kompletirati.

International Customers:

We do not accept orders on our web site for shipment outside of the US. This includes orders shipped to Puerto Rico or APO/FPO boxes. However you can request a quote for your international order and have one of our sales professionals process your order or call 1-608-831-7330 to speak to a sales professional directly.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2011., 21:32   #325
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Ako je ovo fakat ko što slika veli, 5 komada u paketu, onda je definitivni best buy. Mada čisto sumnjam...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2011., 22:33   #326
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Ma to je cijena za 1 kom.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2011., 18:12   #327
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ako je ovo fakat ko što slika veli, 5 komada u paketu, onda je definitivni best buy. Mada čisto sumnjam...

Ma kakvi

Vidim da je netko vec zvao danas, jer mi spominju da je vise ljudi pitalo

Cijena za komad seveda i to za dva tjedna koga "zanima" mogu naruciti.

Ali dobro, vredi uvijek provjeriti. Prije ohoho godina se zalomilo Exportdrvu da je prodavao 3kom pakiranje, ali ti mediji su bili potopljeni u roku dva dana!
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2013., 17:15   #328
Staromodan
Premium
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: .
Postovi: 172
Ima li u hr negdje za kupiti novi cartridge DVD-RAM drive?
Staromodan je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2013., 12:19   #329
No123
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 564
Imam DVD-RAM Panasonic na kojemu mi je dosta slika, Windows 8 i dvije optike koje podržavaju DVD-RAM ali nikako ne mogu do slika, kada medij ubacim u optiku kao da nisam ništa ubacio.

Ima li tko ideju kako da dođem do tih slika?
No123 je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2013., 21:33   #330
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Disk je izlizan ili što? Ako su ti podaci jako bitni, odneseš ga u neku od firmi koje se bave spašavanjem podataka (infolab, helpdisc, datasector). Pogledaj si cjenike.

A možeš i uzeti staru četkicu za zube i pastu, te oprati medij s donje strane. Nekad pomogne, nekad ne.

Zadnje izmijenjeno od: ShanTech. 18.10.2013. u 10:52.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na