Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.04.2003., 18:53   #1
CyberLord
Premium
 
CyberLord's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: 00
Postovi: 323
Info-gama

Evo, Info gama se hvali najvećom ponudom Case modding opreme, pa posjetite site www.info-gama.hr pogledajte i preporučite nešto.
__________________
Screew you guys, I'm going home!
CyberLord je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2003., 19:15   #2
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Re: Info-gama

Citiraj:
Originally posted by CyberLord
... i preporučite nešto.
Nista
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 04.04.2003., 19:46   #3
Trash
Premium
 
Trash's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 786
Re: Info-gama

Citiraj:
Originally posted by CyberLord
Evo, Info gama se hvali najvećom ponudom Case modding opreme, pa posjetite site www.info-gama.hr pogledajte i preporučite nešto.
Info-Gama? Ma da? Cool.. Steta sto se firma zove Info-Gama, mozda bi bili i zanimljivi..

Hint: pogledaj malo stare postove
__________________
Trash je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2003., 22:06   #4
STRMX
Premium
 
STRMX's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: kuca
Postovi: 1,567
meni je ok ovo
HDD rounded kabel fluorescent ATA66/100/133 - 35cm 85kn
__________________
STRMX je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2003., 03:38   #5
animal
Registered User
 
animal's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zgb
Postovi: 43
Citiraj:
Originally posted by STRMX!
meni je ok ovo
HDD rounded kabel fluorescent ATA66/100/133 - 35cm 85kn
7 kn izolir band (boja po izboru) i 5 min. posla. .-)
__________________
hardcore 4 life
animal je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2003., 13:30   #6
CyberLord
Premium
 
CyberLord's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: 00
Postovi: 323
Citiraj:
Originally posted by animal
7 kn izolir band (boja po izboru) i 5 min. posla. .-)
Znam da se IDE kabeli mogu tako pretvoriti u okrugle, ali ne znam kako. Da li postoji neki site ili nešto ?
__________________
Screew you guys, I'm going home!
CyberLord je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2003., 13:54   #7
z3D
Moderator
Moj komp
 
z3D's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2002
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 1,332
izrezi svaku drugu ili trecu zicu, tako da dobijes skup parova (tj. izrezi ono sto povezuje zice, ne njih) zatim ih zafrci i omotaj izolirkom. mozes ih stavit u cijevi za elektroinstalacije ak ti je gusht
__________________
check out my photography work
z3D je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2003., 13:59   #8
animal
Registered User
 
animal's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zgb
Postovi: 43
Citiraj:
Originally posted by z3D
izrezi svaku drugu ili trecu zicu, tako da dobijes skup parova (tj. izrezi ono sto povezuje zice, ne njih) zatim ih zafrci i omotaj izolirkom. mozes ih stavit u cijevi za elektroinstalacije ak ti je gusht
eto to ti je to....
__________________
hardcore 4 life
animal je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2003., 17:17   #9
CyberLord
Premium
 
CyberLord's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: 00
Postovi: 323
TNX
__________________
Screew you guys, I'm going home!
CyberLord je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2003., 17:17   #10
Dragutin
Premium
 
Dragutin's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 528
Okrugli kablovi mogu biti cool.
Ali svejedno kablovinje unutrar PC kučišta su neminovnost pogotovo su u slučaju svakojakih komponenti: raznih front panela, super VGA koje zahtjevaju extra napajanje, brojnih ladica, CDa, DVDa i inih.
Sigurno da se "majstorima u raznim kompanijama" dok sklapaju se to neda porediti pa sve skupa izgleda kao zmijsko gnijezdo.

Ali uz malo volje spretnih prstića sve može izgledati kao apoteka.
U big toweru sam morao napraviti neke kablove radi potrebne duljine (npr USB spoj između MBO i iPanela duljine 90 cm) ali su svi pomoću plastičnih spojnica (tzv ribljih kosti) dovedene u red da ne minimalno primjećuju i ne ometaju protok zraka.
To mi je zgodnije nego 80 žilni kabl rezat i "frkat"

Potpis:
Majstor od instalacija
Dragutin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.04.2003., 19:23   #11
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
ma najbolje je kuciste ofarbat da neprovodi struju, onda necim nacrtat vodove po kucistu, nakraju zalemit mali prikljucak od kucista do diska i maticne i to je to
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2003., 19:18   #12
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Citiraj:
Originally posted by z3D
izrezi svaku drugu ili trecu zicu, tako da dobijes skup parova (tj. izrezi ono sto povezuje zice, ne njih) zatim ih zafrci i omotaj izolirkom. mozes ih stavit u cijevi za elektroinstalacije ak ti je gusht
a jesi li ti to kada radio!?!?

postoji nešto što se zove interferencija i upravo to je razlog što ATA66+ mora imati 80 žila, a ne 40 kao prije. oni koji se više kuže u recimo mreže itekako znaju o čemu pričam. reći ću samo da nije uopće svejedno kako se žice međusobno pletu i o tome direktno ovisi hoće li taj kabel raditi kako treba ili ne, čak i da li će uopće raditi ili ne.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2003., 21:26   #13
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Citiraj:
Originally posted by tskarda
ma najbolje je kuciste ofarbat da neprovodi struju, onda necim nacrtat vodove po kucistu, nakraju zalemit mali prikljucak od kucista do diska i maticne i to je to
HHmmm .... pa valjda bi se dalo nekaj smisliti

To bi bilo prejebeno
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2003., 22:02   #14
z3D
Moderator
Moj komp
 
z3D's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2002
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 1,332
Citiraj:
Originally posted by medo
a jesi li ti to kada radio!?!?

postoji nešto što se zove interferencija i upravo to je razlog što ATA66+ mora imati 80 žila, a ne 40 kao prije. oni koji se više kuže u recimo mreže itekako znaju o čemu pričam. reći ću samo da nije uopće svejedno kako se žice međusobno pletu i o tome direktno ovisi hoće li taj kabel raditi kako treba ili ne, čak i da li će uopće raditi ili ne.
daj ne baljezgaj o interferenciji molim te. stavi kabel u cijev pa onda pricaj. sorry sto sam bahat ali ono...da nisam to radio ne bi nikom drugom to sugerirao
__________________
check out my photography work
z3D je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2003., 23:44   #15
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by z3D
daj ne baljezgaj o interferenciji molim te. stavi kabel u cijev pa onda pricaj. sorry sto sam bahat ali ono...da nisam to radio ne bi nikom drugom to sugerirao
da postoji interferncija..ali ste oba u krivu...naime najgore sto se moze desiti je manja propusnost kabla...nista vise...

prvo 80 zilni kabel ima 40 zica..i jedina razlika je sto su zice razmaknute s nul vodicem...i zato ima 80 zica...kad ih rezes moze ti se desiti da se preklopi par zica i da medusobno interferiraju (smetaju si) ali to moze samo uzrokovati usporedenje kablea jer ce svi skuziti krive podatke i traziti ponovo..

i da industrijski roundedi su zato bolji od obicnih...samo su brzi..
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2003., 22:02   #16
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
da postoji interferncija..ali ste oba u krivu...naime najgore sto se moze desiti je manja propusnost kabla...nista vise...

prvo 80 zilni kabel ima 40 zica..i jedina razlika je sto su zice razmaknute s nul vodicem...i zato ima 80 zica...kad ih rezes moze ti se desiti da se preklopi par zica i da medusobno interferiraju (smetaju si) ali to moze samo uzrokovati usporedenje kablea jer ce svi skuziti krive podatke i traziti ponovo..

i da industrijski roundedi su zato bolji od obicnih...samo su brzi..
SAMO su brzi. Pa zasto se kupuju hardovi sa ATA133 i 80 zilni kabeli nego da bude brzi prijenos podataka.. ja bi radije platio 80 kn za industrijski nego home made i onda da bude sporije..
ipak 80 kn nije toliko puno za takvo nesto. ipak puno toga ovisi o prijenosu podataka. pogotovo divx i such
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2003., 23:42   #17
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by Psycho
SAMO su brzi. Pa zasto se kupuju hardovi sa ATA133 i 80 zilni kabeli nego da bude brzi prijenos podataka.. ja bi radije platio 80 kn za industrijski nego home made i onda da bude sporije..
ipak 80 kn nije toliko puno za takvo nesto. ipak puno toga ovisi o prijenosu podataka. pogotovo divx i such
nemoj misliti da te vrijedam ili nesto ali vjeruj mi da je tebi za prijenos podataka veci problem to sto imas via ide kontoler nego li to sto imas spor disk...

naime cini mi se da via +7200rpm disk je sporije od ne-via i 5400rpm diska...naravno ne na novoj instalaciji windowsa...naime primjetio sam da via pocne gubiti brzinu sa svakim danom..pa onda moras cesto reinstalirati windowse..a vjeruj ja sam se nakopirao iz supljeg u prazno s divxima...

i stari moj ti pricas o 80 kn a ja o 130kn!!! nije to tako mala razlika...

nisam ja rekao da mozda necu kupiti za nes vremena te skupe kablove...samo sam rekao da mi za sada ov rade dobro...ako se pokazu losi a hebiga...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2003., 18:41   #18
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
da postoji interferncija..ali ste oba u krivu...naime najgore sto se moze desiti je manja propusnost kabla...nista vise...
OK, malo osnova elektrotehnike...

Svaka žica protjecana izmjeničnom strujom ima svojstvo samoindukcije, tj. stvara oko vodića magnetsko polje koje se protivi prolasku struje kroz taj vodić. To magnetsko polje je srazmjerno između ostaloga i frekvencijom koja prolazi kroz vodić.

Kada vozite na ATA33, onda je frekvencija napona i struje dvostruko veća nego kod ATA16. No, kod ATA66 je već toliko visoka, da inducirano magnetsko polje oko vodića previše smeta susjednim vodićima i ozbiljno degradira signal koji kroz njih prolazi. Stoga su stavili u taj kabel porad svakog vodića još jednu "glupu" žicu, samo zato da uzemlji to magnetsko polje.

Zato biseri, ako smotate žice "samo tako" po uradi sam metodi, MOGUĆE je da će se poremetiti cijela stvar i da će neke dvije žice zasmetati jedna drugoj prilikom prolaska signala što u krajnjoj liniji može rezultirati ili sporijim radom zbog ponovnog slanja podataka ili da uopće ne radi zbog prevelikih interferencija - that's the point.

Kod mrežnih kabela, to se riješava točno određenim motanjem žila u kabelu. Šta mislite zašto se mora točno krimpati po točnom rasporedu boja po 586A i 586B standardima!? Probajte zakrimpati 30 metara Cat 5 mrežnog kabela "po svome" i pogledajte hoće li raditi...
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2003., 19:58   #19
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Originally posted by medo
OK, - that's the point.

Probajte zakrimpati 30 metara Cat 5 mrežnog kabela "po svome" i pogledajte hoće li raditi...
Jap, ovo sam vidio na djelu. Majstori iz HG šrota. Prvi put. Drugi put su fulali žicu (nije ni ušla u ležište).
Treći put sam otišao u VE-mil
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na