Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.01.2013., 10:28   #541
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Da, zato imaju mnoštvo bugova još od 9.04 dok unity vuće od 11.4 iste bugove.
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2013., 12:41   #542
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Ja dok sam isprobavao ubuntu 12.04, bilo je grdih problema s samim GUI-em i neposlušnošću na isti, kliknes a nist se ne dogodi, ili nekaj promjenis a nakon par restarta tek dode i sl.
kasko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.01.2013., 08:48   #543
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Eto. Koju onda distribuciju pravi linuxaši preporucuju, a da je user friendly za instalirati korisniku koji nikad linux za linux nije cuo i da ne moram izgubiti cijeli dan za instalaciju?

Za sada sam stavio 2 linux mint Debiana xfce na starija računala i ne žale se.
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 09:38   #544
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
opensuse
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 09:49   #545
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Citiraj:
Autor lutherus Pregled postova
opensuse
Bacit ću oko. Nekako sam do sada obilazio opensuse.

A za jednog power usera? Arch mi se sviđa, no imao sam osjećaj kao da mu nešto fali. Moram ga probati šišnut na svoj komp pa vidjeti.

Zadnje izmijenjeno od: Mihael. 25.01.2013. u 09:56.
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 10:33   #546
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Definiraj power usera.
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 10:50   #547
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Citiraj:
Autor lutherus Pregled postova
Definiraj power usera.
vss IT diploma, ako me razumete?
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 11:00   #548
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Ne ide to tak. Distribucija ne ovisi o tome dal je netko power user ili nije. Zapravo power useri ne postoje. Postoje korisnici i krajnji korisnici a postoje i geekovi. Korisnici i krajnji korisnici će se na istoj distribuciji naći jednoako samo je razlika u alatima koje koriste dok geekovi vole kopati po svom sustavu i imati ga pod kontrolom i apsolutno prilagođenog sebi i svojim potrebama. VSS ITevac ako je po našem školstvu onda opensuse.
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 11:38   #549
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Citiraj:
Autor lutherus Pregled postova
Ne ide to tak. Distribucija ne ovisi o tome dal je netko power user ili nije. Zapravo power useri ne postoje. Postoje korisnici i krajnji korisnici a postoje i geekovi. Korisnici i krajnji korisnici će se na istoj distribuciji naći jednoako samo je razlika u alatima koje koriste dok geekovi vole kopati po svom sustavu i imati ga pod kontrolom i apsolutno prilagođenog sebi i svojim potrebama. VSS ITevac ako je po našem školstvu onda opensuse.
Stvarno si od pomoći. Hvala na ovoj iznimno kvalitetnoj razmjeni iskustava. Živ bio
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 12:11   #550
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
A probaj i Debian. Ako znaš instalirati windows xp onda znaš i Debian ( a isto vrijedi i za Slackware ).
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.01.2013., 12:23   #551
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Citiraj:
Autor lutherus Pregled postova
A probaj i Debian. Ako znaš instalirati windows xp onda znaš i Debian ( a isto vrijedi i za Slackware ).
Bio sam sarkastičan
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 17:53   #552
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Then you should stick with windows.
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 19:53   #553
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Zašto?
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 20:06   #554
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Jer te očito ne zanima.
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 20:21   #555
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Zanimaju me iskustva jer sam novi u desktop linuxu. Necije liječenje frustracija me ne zanima. Stoga hvala sto si se "potrudio",ali jednostavno me ne zanimas.
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 20:33   #556
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Pa onda kreni i uči. Preko preporuka i tuđih mišljenja ne ćeš daleko dogurati.
Pitanje tipa koju distribuciju koriste power useri je skoro pa apsurndo tim više jer nema pravila.
Ta neka podjela ova je za ovo ovo je za ono je bla. Ima power usera koji koriste Ubuntu a ima i desktop korisnika koji koriste source based distribucije jer ima odgovara filozofija. I bez uvrede, al samo radi diplome nitko nije power user. Nađi distribuciju koja ti odgovara i na kojoj ti odgovara filozofija ( driveri će na svima raditi jednako kad su isti dok su vlasnički vlasništvo one dvije kompanije pa ti nitko ni ne će dati podršku za kod koj nije njihov tak da se sa problemima oko njih žališ vlasniku koda ) i kreni istraživati i učiti a ne se oslanjati na preporuke i tuđa mišljenja. Drugi ti eventualno mogu pomoći sa savjetima ako negdje zapne. Velim ti da uzmeš opensuse jer je dovoljno jednostavan da ga svaki početnik razumije a opet je dovoljno "težak" da ga hrpa profesionalaca koristi i još ima najkvalitetnije kompajliran kernel a instalacija je krajnje jednostavna a i održavanje je jednostavno.
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 21:35   #557
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
očito sam postavio krivo pitanje . namjerno nisam pisao što sam isprobao i na čemu sam radio jer sam htio vidjeti hoću li dobiti nešto novo što će me zainteresirati. openSUSE sam sasvim slučajno zanemario, iz nekog razloga sam se držao debian based distribucija, valjda zato što sam davno počeo sa ubuntu (naravno probao u to vrijeme sve što se nudilo, debian, openSUSE, redhat, fedora, mandriva i tko zna što sve nisam dizao) čak sam tu prokletu tošibu i dobro natjerao da radi na ubuntu, ali zgadilo su mi se to sve više jer su se pokazali na njoj daleko nestabilniji od windowsa, od pregrijavnja, rušenja DE-a, nemogućnosti korištenja osnovnih funkcija jer se njemu sprdnulo i tako(znamo zašto je tako i nećemo uopće ulaziti u to).
Odslušao i položio administracija UNIX servera i napredna UNIX rješenja. Završni i diplomski rad mi se temelje na linuxu.
Kako imam oko sebe dosta starijih računala na održavanju i već mi je pun kufer poziva, e kume ne radi mi ovo ili ono odlučio sam probno staviti. Imao sam testnu platformu sa 512mb rama i s754 sempronom pa sam opet provrtio cijelu lepezu distribucija i ostao na mint debian xfce.
Na drugi komp(opet ne moj), athlon s754 sa 2gb rama sam htio čisto zbog podrške staviti xubuntu no radeon 9600 se pokazao iznimno problematičan pa je opet mint debian gore završio čisto jer mi je digao x window. tek je s updateom došla i podrška za 3d no nikako ne radi. prvom prilikom ću probati opensuse, digao sam u vbox kde (njega jer ne podnosim gnome3, a i htio sam kde4 probati jer kada sam zadnje radio s njime tek je izašao i to je bila živa katastrofa) svidjelo mi se no previše rama guta, a nije mi se skidao dvd koji se upravo skida, ima xfce ako će kde biti pretežak i imam nekako osjećaj da je ovo puno kvalitetnije od ubuntu/debian based distribucijama.
Na trećem disku u ovom kompu (moj komp) imam Arch. Njihov wiki mi se najviše sviđa, a i ta filozofija.
Slackware sam koristio čisto sa backtrackom (koji sam još prije toshibe vrtio u dual bootu sa xp-om na msi prijenosniku), ne znam je li još na njemu, no ti dani wireless hakinga su davno prošli.
Zato me zanimaju iskustva, ne da se oslanjam na ista nego da upotpunim svoja.
Idem sada gledati tekmu

ako me razumete

Zadnje izmijenjeno od: Mihael. 25.01.2013. u 21:41. Razlog: post je totalno besmislen
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 21:46   #558
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,337
Lutherus...koji je tvoj problem? Daj se skuliraj...počinješ zvučat ko najgori zealoti...oni zbog kojih ljudi bježe od linuxa.

@Mihael > savjetujem ti da isprobaš par distri pa vidiš koja ti najbolje leži (i sučelja)...nema ti tu baš sad da je neka distra bolja baš za svaku osobu...izbor je dosta individualan...openSuse je OK, kolko znam najbolje tweakana KDE distra a ni Gnome dio im nije loš+YAST je dosta moćan i hvale vrijedan alat za svakog kome je komandna linija mrska. Što se power usera tiče...pravom power useru je svejedno dal bio na ubuntu ili gentoo jer zna kako stvari rade ispod haube. Ako se želiš baš naučiti taj dio Arch je odličan za početak jer praktički skoro sve sam radiš a dokumentacija je izvrsna (arch wiki)...slackware je malo prestar i ne obazirem se na njega više...debian je možda najbolji balans za power usere i početnike...imaš na distrowatch.com listu distri pa isprobavaj
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 21:48   #559
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Ovak, osobno iskustvo. Debian based distre nikad. Uvijek Debian.
Mandriva nikad nikome jer je to jedina distribucija koja ima vrijeme poluraspada. Fedora je od 10 jad i očaj.
OpenSuse je za kuća/ured/posao bez obzira na razinu znanja korisnika. OpenSuse je odličan.
E sad, možeš umjesto guštera imati i Debian ( ne sprdačine iz Ubunta ni LMDE već Debian ). Debian je odličan. Ako te ne smeta stariji softver onda stable a ako želiš malo noviji onda testing ( dapaće testing se i preporuča za desktop korištenje ). SID ne ovim ako nisi mazohista i nikad ni pod cijenu glave ne stavljati ni na jednoga experimental repozitorije. Ako želiš malo više kontrole onda Arch. Kod Archa ako nekaj ne radi znaš kaj ne radi dok kod drugih znaš da nekaj ne radi. Ili Gentoo ako želiš imati daleko više kontrole i trebaš optimizirani sustav. Možeš se igrati i sa Lunarom ili Sorcererom no oni nemaju nikak riješene paketne menađere. No iskreno sa OpenSuse budeš zadovoljan. KDE je odličan i trenutno je najispeglaniji DE ( ne samo u open source svijetu već i šire ). 4.6 i 4.7 su bilo malo problematični dok je 4.9 skoro pa savršen. Svima kojima dam opensuse se ne žale i svima radi a najvažnije je da su oni zadovoljni a stavil ga ljudima od hp probooka do apple air-a.
14 godina koristim isključivo Linux i nikad nikome ne velim da uzme Ubuntu, pogotovo ne početniku jer je ubuntu ( bez uvrede bilo kome ) pravo malo smeće.

@tomek

Apsolutno nikakav.
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 22:07   #560
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Citiraj:
Autor lutherus Pregled postova
Ovak, osobno iskustvo. Debian based distre nikad. Uvijek Debian.
Mandriva nikad nikome jer je to jedina distribucija koja ima vrijeme poluraspada. Fedora je od 10 jad i očaj.
OpenSuse je za kuća/ured/posao bez obzira na razinu znanja korisnika. OpenSuse je odličan.
E sad, možeš umjesto guštera imati i Debian ( ne sprdačine iz Ubunta ni LMDE već Debian ). Debian je odličan. Ako te ne smeta stariji softver onda stable a ako želiš malo noviji onda testing ( dapaće testing se i preporuča za desktop korištenje ). SID ne ovim ako nisi mazohista i nikad ni pod cijenu glave ne stavljati ni na jednoga experimental repozitorije. Ako želiš malo više kontrole onda Arch. Kod Archa ako nekaj ne radi znaš kaj ne radi dok kod drugih znaš da nekaj ne radi. Ili Gentoo ako želiš imati daleko više kontrole i trebaš optimizirani sustav. Možeš se igrati i sa Lunarom ili Sorcererom no oni nemaju nikak riješene paketne menađere. No iskreno sa OpenSuse budeš zadovoljan. KDE je odličan i trenutno je najispeglaniji DE ( ne samo u open source svijetu već i šire ). 4.6 i 4.7 su bilo malo problematični dok je 4.9 skoro pa savršen. Svima kojima dam opensuse se ne žale i svima radi a najvažnije je da su oni zadovoljni a stavil ga ljudima od hp probooka do apple air-a.
14 godina koristim isključivo Linux i nikad nikome ne velim da uzme Ubuntu, pogotovo ne početniku jer je ubuntu ( bez uvrede bilo kome ) pravo malo smeće.

@tomek

Apsolutno nikakav.
Eto, tocno takav odgovor sam zelio.

@tomek
Valjda si pisao kad sam napisao svoj post.

Vidite sto sam sve probao i još tražim "ono" rješenje kao sto je Windows. Svakako ću dati priliku openSUSE-u. Čini mi se da ta distra mogla biti to.
Sa debianom sam se i planirao pozabaviti više tako da cu se za sad držati Debiana, archa i openSUSEa pa cu vidjeti sto ce izaći iz toga.

Hvala
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2013., 06:20   #561
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,337
Citiraj:
Autor Mihael Pregled postova
Eto, tocno takav odgovor sam zelio.

@tomek
Valjda si pisao kad sam napisao svoj post.

Vidite sto sam sve probao i još tražim "ono" rješenje kao sto je Windows. Svakako ću dati priliku openSUSE-u. Čini mi se da ta distra mogla biti to.
Sa debianom sam se i planirao pozabaviti više tako da cu se za sad držati Debiana, archa i openSUSEa pa cu vidjeti sto ce izaći iz toga.

Hvala
A gle...Windows je Windows a Linux je Linux...to ti mora biti jasno ko suza...em filozofija em način rada su drugačiji...ako ćeš koristiti Linux ko Windows > nikad to neće biti to. Što se distri tiče - nije toliko bitno naše koliko tvoje iskustvo...recimo meni su i nove Fedore OK, nemam zamjerki samo moraš biti na čistu da je to testni poligon za Red Hat pa se tu i tamo može nešto potrgat - e ak si power user to te možda neće smetat jer ćeš znati složit Mandriva/Mandrake...osobno nikad nisam bio pezagrijan jer jednostavno...nisam al OK KDE distra...Ubuntu i derivati su nekak siguran odabir u smislu stabilnog sustava...Mint mi je prebloatan i većinom sam ga izbjegavao...isprobavaj jer nije bit kaj nama paše nego kaj tebi paše, tvom načinu rada i razmišljanja.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2013., 09:26   #562
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Kristalno je meni jasna razlika, nisam to mislio, već rješenje za neiskusne i one koje uopće ne zanima sto je ispod 'aube, zanima ih samo da radi i da radi dobro.

Vidiš meni se mint svida, ali to je nebitno. mint Debian Xfce sam stavljao zato jer jako dobro radi na starijim konfiguracijama i ima sve potrebne pakete. Lubuntu se može sakrit po odzivnosti, jedino sto manje rama jede.

Na svom kompu mi nije na pamet padalo stavljati linux kao host jer mi nije radio USB WLAN adapter. Iako driver kao postoji. Airlive support od nikakve pomoći, ni engleski im nije jača strana. Uvijek sam ga vozio u vboxu. Dok mi nije palo na pamet, a zašto ne bi napravio istu stvar koju bi napravio u windowsima, naravno da nisam znao kako pa Google, prvi link. S obzirom da sam znao koji driver podržava cip wlana, nije moglo biti jednostavnije
$ modprobe r8712u
$ echo PID VID > /sys/bus/usb/driver/r8712u/new_id
I radi. Ostalo sve out of the box. Sada me ništa ne prijeći.
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2013., 22:05   #563
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,337
Citiraj:
Autor Mihael Pregled postova
Kristalno je meni jasna razlika, nisam to mislio, već rješenje za neiskusne i one koje uopće ne zanima sto je ispod 'aube, zanima ih samo da radi i da radi dobro.

Vidiš meni se mint svida, ali to je nebitno. mint Debian Xfce sam stavljao zato jer jako dobro radi na starijim konfiguracijama i ima sve potrebne pakete. Lubuntu se može sakrit po odzivnosti, jedino sto manje rama jede.

Na svom kompu mi nije na pamet padalo stavljati linux kao host jer mi nije radio USB WLAN adapter. Iako driver kao postoji. Airlive support od nikakve pomoći, ni engleski im nije jača strana. Uvijek sam ga vozio u vboxu. Dok mi nije palo na pamet, a zašto ne bi napravio istu stvar koju bi napravio u windowsima, naravno da nisam znao kako pa Google, prvi link. S obzirom da sam znao koji driver podržava cip wlana, nije moglo biti jednostavnije
$ modprobe r8712u
$ echo PID VID > /sys/bus/usb/driver/r8712u/new_id
I radi. Ostalo sve out of the box. Sada me ništa ne prijeći.
A gle sprobavaj dok ne nađeš što ti odgovara
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2013., 22:38   #564
Arsenal-fan
Mallosi
Moj komp
 
Arsenal-fan's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 336
Instalirao sam si jucer prvi puta Ubuntu 12.04 LTS i sad polako lovim konce oko nove platforme i instalirao sam si par igricai sad nastaje problem neznam gdje se brisu programi i folderi? Dali postaje kao kod windovsa opcija unistal programs ili se tu bas mora preko terminala brisat?
Arsenal-fan je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2013., 10:21   #565
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Imaš Ubuntu software centar gdje ti je popis svega instaliranog. Odeš tamo, nađeš program, klikneš na remove i to je to. To ti je prva destinacija i kada ideš instalirati nešto.
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2013., 11:04   #566
Arsenal-fan
Mallosi
Moj komp
 
Arsenal-fan's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 336
Citiraj:
Autor cccp Pregled postova
Imaš Ubuntu software centar gdje ti je popis svega instaliranog. Odeš tamo, nađeš program, klikneš na remove i to je to. To ti je prva destinacija i kada ideš instalirati nešto.
I jel mi onda kompletno makne program i njegove sadrzaja ili se može dogoditi kao i u windovsima da nesto ostane tipa u program filesima?
Arsenal-fan je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2013., 18:51   #567
konig_karl
lurkerus maximus
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: V.G.
Postovi: 91
Citiraj:
Autor Arsenal-fan Pregled postova
I jel mi onda kompletno makne program i njegove sadrzaja ili se može dogoditi kao i u windovsima da nesto ostane tipa u program filesima?
ako i nesto ostane lako rijesis u terminalu sa
sudo apt-get autoremove
__________________

CPU: AMD Athlon II x4 640
MBO: ASrock 870 Extreme3
RAM: 2x Corsair 2gb DDR3 (1333Mhz)
HDD: WD5000AAKS
VGA: Point of view GeForce GTX 460 768Mb
PSU: Corsair CX400W
Case: NZXT Source 210
Monitor: LG M2262D (22", 1920:1080)
OS: Windows 7 x64



Toshiba A200-23K
ekran: 15,4" WXGA
CPU: C2D T450 1.66 GHz
RAM: 1 Gb
HDD: Hitachi 160 Gb
VGA: HD2600 256MB
OS: Windows 7 x86



Samsung HD502IJ@IcyBox
Logitech Driving Force Pro
Logitech Wireless Desktop MK710
Sony NWZ-E443 + Koss SparkPlug
Creative WP 350
Nokia N97





Scott Sportster P3 2010
Frame: New Sportster Frame Alloy 6061
Fork: Sun tour NEX 4610 V2 HLO, Lockout susspensionfork 1 1/8, 63mm travel, Integrated 700C
Front Derailleur: Shimano Deore
Rear Derailleur: Shimano Deore RD-M592 / Shadow Type
Shifters: Shimano Deore SL-M590
Chain set: Shimano FC-M443-8-S
Chain rings: 48×36×26 Teeth
Bottom Bracket: Shimano BB-ES-25
Cassette: Shimano CS-HG50-9 11-32 Teeth
Chain: Shimano CN-HG53
Pedals: Wellgo C 128
Front Brake: Shimano BR-M486 F/R 160 mm Rotor
Rear Brake: Shimano BR-M486 F/R 160 mm Rotor
Brake Levers: Shimano BL-M 486 Disc
Handlebars: Scott Sportster OS
Stem: Scott Comp
Rims: Alex XC-44 Disc
Front Hub: Scott Comp Disc CL
Rear Hub: Shimano FH-RM65 CL
Spokes: stainless black, 14G / 2mm
Front Tyre: Schwalbe Smart Sam 700×35C
Rear Tyre: Schwalbe Smart Sam 700×35C
Seat post: Scott Sportster/Solution
Weight: 13.10kg

konig_karl je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2013., 18:12   #568
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Kolege Linuxaši trebao bih vašu pomoč.
Imam problem s gubitkom paketa,opisano ovdje http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=245655 ali najviše me muči što tog problema nema kad isprobam Ubuntu Live 12.10.
Sve se vidi u ovom postu http://forum.pcekspert.com/showpost....1&postcount=21

Za testiranje sam koristio "mtr google.com" i "mtr -s 64 google.com" da bude ista veličina paketa kao u WinMT


Nemam puno iskustva s Linuxom,isprobavao sam ga prije pa znam osnovne stvari a ove komande sam izguglao.

Zanima me da li sam uopče dobro testirao i kako da vidim sve,detaljne postavke mrežne u Linuxu jer sa "ethtool eth0" vidim samo par osnovnih postavki.
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2013., 20:42   #569
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Probaj "sudo lshw -class network". Evo još: http://www.cyberciti.biz/faq/linux-l...cards-command/

Citiraj:
Autor Arsenal-fan Pregled postova
I jel mi onda kompletno makne program i njegove sadrzaja ili se može dogoditi kao i u windovsima da nesto ostane tipa u program filesima?
Ovo nisam vidio. Ovo što je konig rekao. Možeš potražiti i "apt-get --purge" opciju ili guglaj "apt-get man" za više informacija.
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2013., 08:16   #570
tj1
the one
Moj komp
 
tj1's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 179
Citiraj:
Autor Mihael Pregled postova
Kristalno je meni jasna razlika, nisam to mislio, već rješenje za neiskusne i one koje uopće ne zanima sto je ispod 'aube, zanima ih samo da radi i da radi dobro.

Vidiš meni se mint svida, ali to je nebitno. mint Debian Xfce sam stavljao zato jer jako dobro radi na starijim konfiguracijama i ima sve potrebne pakete. Lubuntu se može sakrit po odzivnosti, jedino sto manje rama jede.

Na svom kompu mi nije na pamet padalo stavljati linux kao host jer mi nije radio USB WLAN adapter. Iako driver kao postoji. Airlive support od nikakve pomoći, ni engleski im nije jača strana. Uvijek sam ga vozio u vboxu. Dok mi nije palo na pamet, a zašto ne bi napravio istu stvar koju bi napravio u windowsima, naravno da nisam znao kako pa Google, prvi link. S obzirom da sam znao koji driver podržava cip wlana, nije moglo biti jednostavnije
$ modprobe r8712u
$ echo PID VID > /sys/bus/usb/driver/r8712u/new_id
I radi. Ostalo sve out of the box. Sada me ništa ne prijeći.
a jesi probao stavit kubuntu? nedavno je izašo novi 13.04 upgrade. ne mogu zasad reći ništa nego da je savršen. apsolutno se sve posložilo , ali sam prilikom apgrejdanja lap/komp ostavio u potpunom miru. mislim, kod ubuntu 11.10 me zahebavao flash, i ništa drugo, kod 12.04 isto tako, al evo kod ovog nema baš nikakvih bugova i iritiranja. čak bih mogao reći i da je xubuntu korisnički i hardverski potpuno nezahtjevan, a dobar. ja sam krajnji korisnik, nisam it.
tj1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na