Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.11.2015., 09:25   #1981
kondor1989
Premium
 
kondor1989's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: HR
Postovi: 158
ako tele 2 po najavama stvarno pojača mrežu idući mjesec i digne 4g bit će po meni najbolja mreža
kondor1989 je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2015., 09:46   #1982
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
vidim sad sta ovi kolege gore pisu, zmajska ima obracunsku jedinicu 1mb, sto to u praksi znaci? > recimo kad god odem sa wifija na mobilni internet i obratno, pojede tj zaokruzi na 1mb? zaokuzuje li sa prelaska 4g - 3g - E ?

vipnet koliko vidim nema vise nista zanimljivo
tmobile nista zanimljivo
bonbon 80kn
tele2 49kn 2000mb, 1000sms, 1000min, 0.29

tomato mi se cini najbolji izbor, promocija do sutra 30.11.2015 za 39kn mj 2000mb, 1500min, 1500sms, 0.29kn uspostava, ne mogu nikako naci obracunsku jedinicu za podatke i 4g?
Tomato i Tele2 nemaju 4G.
Bonbon ti ima 4G. U manjim paketima limitiran je na 7,2 (u praksi do 8-9 ide), a u najvećem paketu (5GB) ide do 75 Mbit/s. U praksi u surfanju nećeš osjetit razliku između npr. 7 Mbit i 50 Mbit. Jedino gdje ćeš osjetit je prilikom downloada.

Citiraj:
Autor kondor1989 Pregled postova
ako tele 2 po najavama stvarno pojača mrežu idući mjesec i digne 4g bit će po meni najbolja mreža
Tele2 neće uvesti 4G jer nisu ni zakupili, tj. uzeli koncesiju infrastrukture za 4G. Ne znam gdje si vidio najave da će uvesti 4G. 2013. su jasno rekli da ne planiraju uvodit 4G.
Juice je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.11.2015., 10:07   #1983
kondor1989
Premium
 
kondor1989's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: HR
Postovi: 158
kondor1989 je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2015., 10:12   #1984
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Citiraj:
Autor kondor1989 Pregled postova
ako tele 2 po najavama stvarno pojača mrežu idući mjesec i digne 4g bit će po meni najbolja mreža
Još kad bi imao signala čim malo mrdnem iz Zagreba bilo bi to super.
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2015., 10:47   #1985
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
hmm, ko bi rekao. Samo pitanje odkoga će uzeti u zakup onda, HT-a ili Vipa.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2015., 11:04   #1986
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
Ovako, imam Vip Zakon tarifu i sad bi prešao na mini Zakon, hoče li mi se prebacit neiskorištene minute iz sadašnje tarife?

Neiskorišteni iznos uključenih minuta, SMS poruka i MB iz jednog razdoblja korištenja tarife prenosi se u sljedeća razdoblja korištenja tarife, ako je Korisnik nastavio koristiti Tarifu, bez prekida ili prelaska na drugu tarifu.
Bravo je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2015., 11:19   #1987
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Citiraj:
Autor Bravo Pregled postova
Ovako, imam Vip Zakon tarifu i sad bi prešao na mini Zakon, hoče li mi se prebacit neiskorištene minute iz sadašnje tarife?

Neiskorišteni iznos uključenih minuta, SMS poruka i MB iz jednog razdoblja korištenja tarife prenosi se u sljedeća razdoblja korištenja tarife, ako je Korisnik nastavio koristiti Tarifu, bez prekida ili prelaska na drugu tarifu.
Hoće, naravno...NOT
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2015., 12:17   #1988
Danijel1803
Premium
Moj komp
 
Danijel1803's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Tenja
Postovi: 164
Citiraj:
Autor Bravo Pregled postova

Neiskorišteni iznos uključenih minuta, SMS poruka i MB iz jednog razdoblja korištenja tarife prenosi se u sljedeća razdoblja korištenja tarife, ako je Korisnik nastavio koristiti Tarifu, bez prekida ili prelaska na drugu tarifu.
Klasičan primjer čitanja bez razumjevanja.
Danijel1803 je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2015., 23:00   #1989
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 984
Citiraj:
Autor fishkal Pregled postova
Još kad bi imao signala čim malo mrdnem iz Zagreba bilo bi to super.
Evo moje iskustvo s Tele2 signalom od 2013 godine odkad mjerim do danas.

http://www.cellmapper.net/map?MCC=21...=false&bands=0

Svaku baznu stanicu koju klikneš, s lijeve strane imaš contributors: sipe pa se vidi da sam cijeli ZG, Samobor, dobar dio A1 do Zadra, Zadar, Pag, Vodice i ostalo prošao i izmjerio signal.

Što se tiče A1, od Otočca do Zadra je 3G signal po cijelom autoputu, sad za Novu godinu kad ću ići opet nadam se da će biti još bolja pokrivenost.

Kad dođe 4G, nabavljam novi mobitel samo zato da mogu započet mjeriti 4G signal
sipe je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2015., 23:05   #1990
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Nebi ulazio dublje u raspravu. Znam samo da kolega bio na t-Mobileu. Prešao na Tele 2, i na putu između Zagreba i Ogulina jedino malo oko Karlovca mogao surfnuti. Na t-mobile takvih problema nema.

Naravno, raskinuo teletinu, uzeo simpu i veli nebo i zemlja.

Osobno bi išao na tele, ali nažalost daleko je to od ozbiljne mreže. Ja si ne mogu dopustiti zbog posla da sam nedostupan, a nažalost teletini se to dešava u provinciji.
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.11.2015., 23:10   #1991
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Ne samo gubitak 3g signala, vec prebacivanja na roaming u blizini granica, itd.
Vecina bi presla na tele2, ukljucujuci i mene. Cijene su osjetno povoljnije, mozda bih cak i nakon par godina potpisao ugovor pa uzeo na taj nacin neki mobitel. Ali signal je ono sto me sprjecava, i nema sanse da razmislim o tele2 dok to ne rijese. Ako ikad i rijese.

Svako malo od njih dodje neka prica kako su popravili ovo/ono, poboljsali su 'to i to', itd. Onda kupim karticu tele2 na bonove, pa kad se vozim zg-split, zg-osijek i sl. relacije odlucim provjeriti. I skuzim da nema gotovo pa nikakvog pomaka.

Na bonbon + t-comu sam. Naspram njima tele2 je smijurija. Na zalost. Ako to stvarno uspiju srediti kako obecavaju, prvi prelazim radi cijena na tele2.
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2015., 23:17   #1992
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
bonbon, moram li kupiti bon od 80 ili 160kn da bi 5gb bilo 45kn, ili bilo kako kombiniram bonove? kolika je sansa da ce nakon 31.1.2016 sto je za 2mj produljiti opciju?
sutra idem prebaciti broj i vazem izmedju tomata i bonbona
  Reply With Quote
Staro 29.11.2015., 23:25   #1993
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Bilo kako kombiniras bonove.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2015., 23:45   #1994
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
bonbon, moram li kupiti bon od 80 ili 160kn da bi 5gb bilo 45kn, ili bilo kako kombiniram bonove? kolika je sansa da ce nakon 31.1.2016 sto je za 2mj produljiti opciju?
sutra idem prebaciti broj i vazem izmedju tomata i bonbona
Prebaci i uživaj u blagodatima još 2 mjeseca... a 99% je da će se pogodnost produžiti jer su time zgrabili gro korisnika.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2015., 00:02   #1995
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 984
Citiraj:
Autor fishkal Pregled postova
Nebi ulazio dublje u raspravu. Znam samo da kolega bio na t-Mobileu. Prešao na Tele 2, i na putu između Zagreba i Ogulina jedino malo oko Karlovca mogao surfnuti. Na t-mobile takvih problema nema.

Naravno, raskinuo teletinu, uzeo simpu i veli nebo i zemlja.

Osobno bi išao na tele, ali nažalost daleko je to od ozbiljne mreže. Ja si ne mogu dopustiti zbog posla da sam nedostupan, a nažalost teletini se to dešava u provinciji.
Ako nebi ulazio dublje u raspravu onda nema razloga toliko pljuvati po konkurenciji, pogotovo ako ne koristite tu mrežu po kojoj pljujete.

Ove godine se mreža promjenila, neću reč drastično jer nemam dokaza za to, ali negdje gdje prije nije bilo signala uopće, sada je postojan 3G. Počevši od Zadra u 5 mjesecu, prvo su sredili cijelo primorje zbog turista, Zagreb i okolicu negdje oko 9 mjeseca, sad sređuju Slavoniju i ostalo. Završetak nadogradnje sredina 12 mjeseca.

http://www.tele2.hr/floatingdoc.aspx?docid=250

http://www.mobil.hr/novosti/operater...e-u-zadru-6887

http://www.vecernji.hr/tele2-turisti...adranu-1014863

http://www.ictbusiness.info/vijesti/...-mrezu-u-istri

http://www.ictbusiness.info/telekomu...vrhunsku-mrezu

http://www.index.hr/vijesti/clanak/z...ti/818115.aspx

Druga stvar svi znaju da je tele2 treća opcija, "budget" mreža. Jest da nude poslovne tarife i ostalo, ali ukoliko ti posao ovisi o telefonu, pa nećeš si dopustiti da nemaš signala ni jednu sekundu. A ne uzet tele2 i pljuvat okolo, pogotovo oni koji su zadnji put koristili mrežu recimo 2011 godine.

Iz mog iskustva, imamo 3 broja tele2 od 2011. Prešli s vip pretplate oko 250kn svaki broj na tele2 bonove, svaki broj 35kn smart + 20kn uspostave (puno manje ali ajd). Nalazimo se na granici sa Slovenijom i nije mi ni stara ni sestra rekla da im je pojelo sve pare na pozive/internet a nisu baš pcekspert useri.

Na SLO me prebaci samo kad odem u podrum. A imate na linku gore 3G signal tele2 uhvaćen u Brežicama.

Smatram da je bezveze pljuvati po tele2 jer su najmlađa mreža, najjeftiniji su, razbili su duopol, dosta su uložili u infrastrukturu od 5 mjeseca što može osjetiti bilo koji imalo tehnički obrazovaniji korisnik.

I kad netko pljuje po signalu, a ne koristi više tele2, pogotovo ne od 5. mjeseca 2015. godine kad su počeli unaprijeđivati infrastrukutu ne znam kako da komentiram ili obrazložim njemu svoje stavove i iskustva s tele2, a da ne misli da izmišljam ili promoviram ili jednostavno zajebavam.
sipe je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2015., 00:26   #1996
Crimecop
..::..u prolazu..::..
Moj komp
 
Crimecop's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 218
Ja sam na Tele2 neke 3 godine i što se signala tiče u "ruralnim" krajevima i dalje je katastrofa. Putujem ZG-RI na tjednoj bazi i signala osobito od Delnica do Karlovca praktički nema, već sam roamingu (preko T-mobile s kojim imaju ugovor), a par puta se spoji i na SLO roaming. Također često putujem i u Dalmaciju i većim djelom autoceste nema 3G signala, tako da ako vam je jako bitan signal (mislim prvenstveno na 3G), a često putujete onda Tele 2 baš i nije prvi izbor. Što se tiču cijena tu za mene jesu prvi izbor, jer su dosta povoljni i imaju jako dobre tarife.
__________________


CPU: Intel i5 750, 2.66GHz, socket 1156
MBO: Gigabyte P55-UD3, s1156, Intel® P55
RAM: 4x2 GB DDR3 Kingston, 1333MHz
GPU: MSI GTX 770, OC Twin Frozr
HDD: WD Caviar Black 1TB, 1001FALS, SATA II, 32Mb Cache
PSU: FSP Raider 650W
OPT: LG GH22NS, DVD±RW, 22x DVD±R ,8x DL , 40x CD-R
CASE: Antec 300, black
MONITOR: LG Flatron W2361V-PF 23",black, 16:9, Full HD






TIPKOVNICA: Logitech G105
MIŠ: Logitech G700 & SteelSeries Qck+
ZVUČNICI: Logitech S-220, 2.1
GAMEPAD: Logitech ChillStream
TV KARTICA: AverMedia AVerTV DVB Super 007
HDD STORAGE: Western Digital 2TB & Seagete 2TB
EXTRA: Playstation 3, slim 160GB



Crimecop je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2015., 07:42   #1997
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Citiraj:
Autor sipe Pregled postova
Ako nebi ulazio dublje u raspravu onda nema razloga toliko pljuvati po konkurenciji, pogotovo ako ne koristite tu mrežu po kojoj pljujete.

Ove godine se mreža promjenila, neću reč drastično jer nemam dokaza za to, ali negdje gdje prije nije bilo signala uopće, sada je postojan 3G. Počevši od Zadra u 5 mjesecu, prvo su sredili cijelo primorje zbog turista, Zagreb i okolicu negdje oko 9 mjeseca, sad sređuju Slavoniju i ostalo. Završetak nadogradnje sredina 12 mjeseca.

http://www.tele2.hr/floatingdoc.aspx?docid=250

http://www.mobil.hr/novosti/operater...e-u-zadru-6887

http://www.vecernji.hr/tele2-turisti...adranu-1014863

http://www.ictbusiness.info/vijesti/...-mrezu-u-istri

http://www.ictbusiness.info/telekomu...vrhunsku-mrezu

http://www.index.hr/vijesti/clanak/z...ti/818115.aspx

Druga stvar svi znaju da je tele2 treća opcija, "budget" mreža. Jest da nude poslovne tarife i ostalo, ali ukoliko ti posao ovisi o telefonu, pa nećeš si dopustiti da nemaš signala ni jednu sekundu. A ne uzet tele2 i pljuvat okolo, pogotovo oni koji su zadnji put koristili mrežu recimo 2011 godine.

Iz mog iskustva, imamo 3 broja tele2 od 2011. Prešli s vip pretplate oko 250kn svaki broj na tele2 bonove, svaki broj 35kn smart + 20kn uspostave (puno manje ali ajd). Nalazimo se na granici sa Slovenijom i nije mi ni stara ni sestra rekla da im je pojelo sve pare na pozive/internet a nisu baš pcekspert useri.

Na SLO me prebaci samo kad odem u podrum. A imate na linku gore 3G signal tele2 uhvaćen u Brežicama.

Smatram da je bezveze pljuvati po tele2 jer su najmlađa mreža, najjeftiniji su, razbili su duopol, dosta su uložili u infrastrukturu od 5 mjeseca što može osjetiti bilo koji imalo tehnički obrazovaniji korisnik.

I kad netko pljuje po signalu, a ne koristi više tele2, pogotovo ne od 5. mjeseca 2015. godine kad su počeli unaprijeđivati infrastrukutu ne znam kako da komentiram ili obrazložim njemu svoje stavove i iskustva s tele2, a da ne misli da izmišljam ili promoviram ili jednostavno zajebavam.

Čekaj, oni prodaju uslugu jel? Sam kažeš da ti čak doma prebacuje u podrumu?

O čemu onda pričamo? Ne možeš prodavati uslugu, a onda ja neka se snalazim za signal, Data i slično. Dok to ne riješe u mojim ocima su smeće.

I da, pišem o situaciji iz prakse. Kaj bi tebe trebao pitati smijem li probati tele, i smijem li biti ljut na loš signal?

Ponavljam, prvi bi ih uzeo da imaju normalnu pokrivenost, do tada su neozbiljna mreža za klince.
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2015., 08:13   #1998
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
Citiraj:
Autor kondor1989 Pregled postova
ako tele 2 po najavama stvarno pojača mrežu idući mjesec i digne 4g bit će po meni najbolja mreža
slučajno sam otvorio ovaj topic i pročitao ovaj post, a ne mogu da ne prokomentiram... nemam blage šta se dešava sa tom mrežom (u zadnje vrijeme), ali signala apsolutno nema nigdje, osim u strogom centru grada i bližoj okolici... ma katastrofa živa, baš sam razočaran, tako da mi ova njihova najpovoljnija cijena skoro i ne znači baš previše, kad je apsolutno beskorisna, ozbiljno razmišljam da (ponovo) pređem na skuplji i bolji bonbon...

sipe - ne slažem se s tobom
fishkal - slažem se s tobom

P.S. sada čitam (a i sjetih se): - no koment - tek kada otvorim ovakve stvari i počnem čitati, dodatno me naljuti jer imam osjećaj da prave budalu od mene... žalio si se prije, poboljšali smo ti signal i sada ti je super u cijeloj istri, vidiš, čak je i članak u novinama - a meni tele2 90% vremena bez ikakvog signala (poreč, pazin,...), sada bi im najradije napisao e-mail, ali kao da bi to imalo ikakvog smisla

Citiraj:
Autor Crimecop Pregled postova
Ja sam na Tele2 neke 3 godine i što se signala tiče u "ruralnim" krajevima i dalje je katastrofa. Putujem ZG-RI na tjednoj bazi i signala osobito od Delnica do Karlovca praktički nema, već sam roamingu (preko T-mobile s kojim imaju ugovor), a par puta se spoji i na SLO roaming. Također često putujem i u Dalmaciju i većim djelom autoceste nema 3G signala, tako da ako vam je jako bitan signal (mislim prvenstveno na 3G), a često putujete onda Tele 2 baš i nije prvi izbor. Što se tiču cijena tu za mene jesu prvi izbor, jer su dosta povoljni i imaju jako dobre tarife.
o čemu mi pričamo? "dobra cijena" opravdava loš proizvod? baš me briga, neka urede kako spada taj signal i neka podignu cijene i onda ću odlučiti, za mene je ovo samo još jedan poluproizvod u nekakvoj beta testiranje fazi
__________________
ševa!

Zadnje izmijenjeno od: ALiEN17. 30.11.2015. u 08:25.
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2015., 08:16   #1999
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
ove godine su počeli s nadogradnjom mreže i bit će gotovi do kraja godine (drastično su poboljšali pokrivenost i kvalitetu signala). Tamo gdje nema signala prebacuje se na HT. Na pograničnom području niti jedna mreža nema odličan signal. Na jednom mjestu je bolji HT, na drugom VIP, na trećem Tele2. Ali to je pogranično područje i to se ne treba uzimati za relevantan podatak. Ja bih pričekao još mjesec dana prije nego bih davao konačno ocjenu i nazivao ih smećem...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2015., 08:55   #2000
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 984
Citiraj:
Autor fishkal Pregled postova
Čekaj, oni prodaju uslugu jel? Sam kažeš da ti čak doma prebacuje u podrumu?

O čemu onda pričamo? Ne možeš prodavati uslugu, a onda ja neka se snalazim za signal, Data i slično. Dok to ne riješe u mojim ocima su smeće.

I da, pišem o situaciji iz prakse. Kaj bi tebe trebao pitati smijem li probati tele, i smijem li biti ljut na loš signal?

Ponavljam, prvi bi ih uzeo da imaju normalnu pokrivenost, do tada su neozbiljna mreža za klince.
Dobro, ne mogu s tobom imati konstruktivnu raspravu jer za tebe je tele2 smeće i niti jedan pozitivan argument nećeš prihvatiti u korist tele2.

Nadajmo se da će u budućnosti za par godina imati bolji signal, pa će bolje konkurirati ostalim mrežama kako signalom tako i cijenama.

Zasad je mreža za klince i studente

Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
sipe - ne slažem se s tobom
Sve u redu, nisam nikad bio u Istri i ne mogu govoriti, ali mogu za Zagreb, Samobor, Zadar, Vodice, Pag.
Jedina stvar što ja svoje navode mogu pokrijepiti nečim opipljivim (skoro)

http://www.cellmapper.net/map?MCC=21...=false&bands=0

Ne znam zašto vam toliko smeta tele2, jer vam netko rekao da morate koristiti tele2, prebacivanje broja traje 3 radna dana, jedino ako vas poslodavac sili u što sumnjam.

Prebacite broj u Vip ili HT, ako danas prebacite u četvrtak ćete imati najbolji signal, najbolju brzinu i svi sretni. Stvarno ne vidim problem.

Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
ove godine su počeli s nadogradnjom mreže i bit će gotovi do kraja godine (drastično su poboljšali pokrivenost i kvalitetu signala). Tamo gdje nema signala prebacuje se na HT. Na pograničnom području niti jedna mreža nema odličan signal. Na jednom mjestu je bolji HT, na drugom VIP, na trećem Tele2. Ali to je pogranično područje i to se ne treba uzimati za relevantan podatak. Ja bih pričekao još mjesec dana prije nego bih davao konačno ocjenu i nazivao ih smećem...
Sažem se sa svim napisanim, pogotovo za granična područja. Kad se završi nadogradnja mreže, nek onda pljuvanje opet krene, i to od onih koji tu mrežu uopće ne koriste ili su koristili davno/prije nadogradnje.
sipe je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2015., 09:02   #2001
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Pa ti sam sebi skačeš u usta. Sam kažeš da rade nadogradnju, da će biti bolje. Ali trenutno nije.

Vjeruj mi, prošao sam Karlovačku i zagrebačku županiju uzduž i popreko. Ako pogledaš kartu, tu je Hrvatska najuža, S jedne strane Bosna, s druge Slo. Ne volim t-Mobile, stvarno ne. Ali to kakvih je kolega imao problema s teletinom dok sam ja normalno razgovarao i primao mailove mi daje za pravo da tu mrežu po TRENUTNOM stanju nazovem smećem za bilo kakvu ozbiljniju uporabu za nekoga tko nije isključivo u većem gradu.

Nadam se da će stvarno popraviti infrastrukturu, i ne znam zašto se osjećaš prozvanim i braniš ih kad su iznesene ciste činjenice.
Ja da se ne mičem iz Zagreba bi uzeo Tele, u svim ostalim situacijama nebi. Za to nisam kriv ja već oni sami.
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2015., 09:04   #2002
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Dok se završi nadogradnja, a kraj godine je tu. Kaj mislite da će u ova tri radna tjedna ove godine unaprijed toliko mrežu još?
Na nekim mjestima su poboljšali signal malo i to je to. Nije to neki upgrade.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2015., 10:47   #2003
kondor1989
Premium
 
kondor1989's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: HR
Postovi: 158
gle, ako toliko nevolis tele 2 barem možeš ( pokušati) čitati text sa razumijevanjem.bit će nam svima lakše jer neće biti toliko spama na temi

Do sredine prosinca 2015. godine, Tele2 će dovršiti punu nadogradnju mreže koja je trajala devet mjeseci, iako je prvotno planirano da će trajati do dvije godine


Evo pojasnit cu ti:

znaci sad je 2015.godina.i u ovoj godini su onih 9 mjeseci ( DEVET) nadograđivali mrežu.i sad će sredinom 12.mj to biti pušteno u promet.a malo iza toga i 4g mreža koju su zakupili posebeno i nece ici preko tcom ili vip
kondor1989 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2015., 10:51   #2004
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor kondor1989 Pregled postova
gle, ako toliko nevolis tele 2 barem možeš ( pokušati) čitati text sa razumijevanjem.bit će nam svima lakše jer neće biti toliko spama na temi

Do sredine prosinca 2015. godine, Tele2 će dovršiti punu nadogradnju mreže koja je trajala devet mjeseci, iako je prvotno planirano da će trajati do dvije godine


Evo pojasnit cu ti:

znaci sad je 2015.godina.i u ovoj godini su onih 9 mjeseci ( DEVET) nadograđivali mrežu.i sad će sredinom 12.mj to biti pušteno u promet.a malo iza toga i 4g mreža koju su zakupili posebeno i nece ici preko tcom ili vip
A ne shvaćaš da je to puštano u promet kako je rađeno? Određeni dijelovi Dalmacije su prije ljeta sređeni i poboljšan je signal u tim dijelovima.

Zar misliš da čekaju samo sredinu 12.og mjeseca da stisnu gumb i puste to u promet? Puštano je kako je rađeno i na mnogim dijelovima u HR nije rađeno ništa, na mnogima je i vidi se poboljšanje.

A na koji način su zakupili 4G mrežu ako su Vip i HT bili zakupili sve dostupne frekvencije ranije na natječaju?
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2015., 11:05   #2005
kondor1989
Premium
 
kondor1989's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: HR
Postovi: 158
kondor1989 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2015., 11:07   #2006
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Živi bili pa vidjeli, ali ako će im i 4G biti kao 2G/3G neće se usrećit.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2015., 12:33   #2007
ćubi
Premium
 
ćubi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Osijek, Hrvatska
Postovi: 397
Ja vjerujem da ima i da će biti poboljšanja, jer nevjerujem da bi pola milijarde kuna bacili u vjetar.
ćubi je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2015., 12:37   #2008
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
650 mil je ukupna cijena za HT i Tele2. Tko zna koliki dio tog kolača mora Tele2 platit, moguće po pola.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2015., 13:15   #2009
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 984
Citiraj:
Autor fishkal Pregled postova
Pa ti sam sebi skačeš u usta. Sam kažeš da rade nadogradnju, da će biti bolje. Ali trenutno nije.

Vjeruj mi, prošao sam Karlovačku i zagrebačku županiju uzduž i popreko. Ako pogledaš kartu, tu je Hrvatska najuža, S jedne strane Bosna, s druge Slo. Ne volim t-Mobile, stvarno ne. Ali to kakvih je kolega imao problema s teletinom dok sam ja normalno razgovarao i primao mailove mi daje za pravo da tu mrežu po TRENUTNOM stanju nazovem smećem za bilo kakvu ozbiljniju uporabu za nekoga tko nije isključivo u većem gradu.

Nadam se da će stvarno popraviti infrastrukturu, i ne znam zašto se osjećaš prozvanim i braniš ih kad su iznesene ciste činjenice.
Ja da se ne mičem iz Zagreba bi uzeo Tele, u svim ostalim situacijama nebi. Za to nisam kriv ja već oni sami.
Malo mi je teško za povjerovat da Tele2 signala ima samo u strogom centru ZG-a, kad dnevno putujem Bregana-Zagreb i imam cijelim putem 3G signal.
Iskustva su nam oprečna barem što se tiče Bregana-Zagreb. Jedino da ga prije nije bilo, ali od 2011 imao sam signala Bregana-Zagreb.

Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
A ne shvaćaš da je to puštano u promet kako je rađeno? Određeni dijelovi Dalmacije su prije ljeta sređeni i poboljšan je signal u tim dijelovima.

Zar misliš da čekaju samo sredinu 12.og mjeseca da stisnu gumb i puste to u promet? Puštano je kako je rađeno i na mnogim dijelovima u HR nije rađeno ništa, na mnogima je i vidi se poboljšanje.

A na koji način su zakupili 4G mrežu ako su Vip i HT bili zakupili sve dostupne frekvencije ranije na natječaju?
Što se tiče infrastrukture
https://en.wikipedia.org/wiki/Huawei_SingleRAN

Kad zakupe frekvenciju, doslovno će stisnut gumb i drugi dan odjednom tele2 ima 4G.

Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Živi bili pa vidjeli, ali ako će im i 4G biti kao 2G/3G neće se usrećit.
A kakva je sad pokrivenost 4G signalom oba operatera?
I hoće li se opet prigovarati (ne) pokrivenost 4G signalom kad tele2 uključi svoj?
sipe je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2015., 13:23   #2010
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor sipe Pregled postova
Što se tiče infrastrukture
https://en.wikipedia.org/wiki/Huawei_SingleRAN

Kad zakupe frekvenciju, doslovno će stisnut gumb i drugi dan odjednom tele2 ima 4G.
Da je tako imali bi 4G svugdje od bilo kojeg operatera odavno
Prema gornjem linku zakupili su frekvencije još u 12.om mjesecu prošle godine. Ne znam što čekaju s tim gumbom onda kad je tako kako ti kažeš.

Code:
A kakva je sad pokrivenost 4G signalom oba operatera? 
I hoće li se opet prigovarati (ne) pokrivenost 4G signalom kad tele2 uključi svoj?
Sigurno ne savršena, ali ako pogledaš HT-ovu kartu pokrivenosti jako dobar dio HR je pokriven. Sumnjam da će Tele2 bit i u pola s pokrivenošću.
Juice je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na