Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.10.2001., 14:02   #1
Skepa
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Cro
Postovi: 2
Question Thunder i Abit ???

Naime, imam Thundera na 1200 i Abitovu ploču zajedno s
2x256 Mb KingMax PC133 RAM-a.

Sve je super s jednim modulom, ali kad se upare rade sam na
FSB 100 ????

Probao sam svašto i flash BIOS-a i povečati VIO itd.

Jel ima netko riješenje za ovo ????

:confused: :confused: :confused:
Skepa je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2001., 17:24   #2
inkasator
Banned, The ONE
 
inkasator's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 178
Abitove ploče imaju dosta takvih problema , ima i boljih SDR ploča od KT7A bez obzira što PC EKSPERT govorio ( malo su presubjektivno okrenuti prema Abitu )

Evo ješ jedan takav problem : http://www.monitor.hr/cgi-bin/ubb2/u...&f=24&t=000735
__________________
Lijepo je biti bannan sa foruma )

inkasator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.10.2001., 17:38   #3
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Originally posted by inkasator
Abitove ploče imaju dosta takvih problema , ima i boljih SDR ploča od KT7A bez obzira što PC EKSPERT govorio ( malo su presubjektivno okrenuti prema Abitu )

Evo ješ jedan takav problem : http://www.monitor.hr/cgi-bin/ubb2/u...&f=24&t=000735
I ostale ploce imaju problema... a ja i dalje stojim iza svojih testova.

O.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2001., 18:58   #4
inkasator
Banned, The ONE
 
inkasator's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 178
Citiraj:
Originally posted by ozren


I ostale ploce imaju problema... a ja i dalje stojim iza svojih testova.

O.
Pa samo ti stoj kod svog teksta, ali ja mislim da ste bili malo neobjektivni u tom pogledu. I ako ste već na testu tweakali KT7A zašto niste i ostale ???

Pa ubuduće radite reviewe tako da su na svim pločama iste postavke ( npr. Cas 222 i takve stvari koje sve matične imaju ) ili ih radite sa default vrijednostima jer se svaka ploča može tweakati da bude brža od ostalih koje su na defaultu pa onda na zasebnu stranu stavite testove ploča sa tweakanim biosom / postavkam.
__________________
Lijepo je biti bannan sa foruma )

inkasator je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2001., 19:14   #5
inkasator
Banned, The ONE
 
inkasator's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 178
Re: Thunder i Abit ???

http://www.pcekspert.com/forum/showt...s=&threadid=44

Evo još jedan problem , naravno Abit..

Što se mene tiče Abit je svoje najbolje ploče radio u eri BXa ali dalje je sve lošije kvalitete i s tim ne zaslužuje titulu koju mu dajete. E sad ja review ne smatram objektivnim ako reviewer posjeduje ploču koja je među ostalima na reviewu. To je ko da ja idem sad napisati review o KT7A+ ili A7V133 (imao sam 3 komda )
__________________
Lijepo je biti bannan sa foruma )

inkasator je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2001., 20:11   #6
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
ja da radim neki usporedni test vjeruj mi nebi favorizirao svoju plocu iako mislim da je cisto oke. a s obzirom da znam kako ozren testira mislim da u hrvatskoj neces naci objektivnijeg (i kriticnijeg) autora.

sto se samih testova tice, mislim da su sve ploce testirane u najboljem svjetlu.. dakle uvijek mozes plocu ostaviti na default vrijednostima (dobro, koji ce to idiot kupit plocu i ostavit sve na defaultu?), mozes sve iztweakat da bude sto sporije, ili pak ukljuciti sve napredne opcije i iztweakat za najbolje performanse.. ozren ce ti to vjerojatno potvrditi kad procita post

mislim da su svi komentari dobrodosli, no iza svih testova pc eksperta stoje sati i sati testiranja (24-satni test izdrzljivosti je samo jedan od njih), pa sad ti vidi tko je sve potrosio toliko vremena na usporedni test maticnih ploca. i za svaki test su windowsi reinstalirani, itd. mislim da su svakoj ploci dani jednaki uvijeti, i testirane su onako kako bi to ljudi poput nas imali u svojim racunalima. ja sigurno nebi memoriju ostavio na 3-3-3, pa ako neka ploca ne podrzava cas2 meni je to ogroman minus. takvih primjera ima milion, tipa ploce koje ne rade stabilno sa vise od 1 ram modula na cas2 (ok, koji od autora hardver testova si je dao truda da to sve provjeri?).

mislim da su kritike vise upucene na racun toga sto necija ploca koju ima doma nije najbolja nego iz nekih realnih razloga
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2001., 20:14   #7
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Originally posted by inkasator


Pa samo ti stoj kod svog teksta, ali ja mislim da ste bili malo neobjektivni u tom pogledu. I ako ste već na testu tweakali KT7A zašto niste i ostale ???

Pa ubuduće radite reviewe tako da su na svim pločama iste postavke ( npr. Cas 222 i takve stvari koje sve matične imaju ) ili ih radite sa default vrijednostima jer se svaka ploča može tweakati da bude brža od ostalih koje su na defaultu pa onda na zasebnu stranu stavite testove ploča sa tweakanim biosom / postavkam.
E bas si bedast ako mislis da sve ploce nisu bile maksimalno tweakane... sto se tice default setingza to je za bacit u smece, tako nebih testirao nikad pa ni onda. testiramo kako spada, a to sto tebe ocito grize sto nije pobjedila neka ploca koju si ti smatrao favoritom nije nas problem...

O.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2001., 20:18   #8
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Re: Re: Thunder i Abit ???

Citiraj:
Originally posted by inkasator
http://www.pcekspert.com/forum/showt...s=&threadid=44

Evo još jedan problem , naravno Abit..

Što se mene tiče Abit je svoje najbolje ploče radio u eri BXa ali dalje je sve lošije kvalitete i s tim ne zaslužuje titulu koju mu dajete. E sad ja review ne smatram objektivnim ako reviewer posjeduje ploču koja je među ostalima na reviewu. To je ko da ja idem sad napisati review o KT7A+ ili A7V133 (imao sam 3 komda )
Vidim ja da nekog jako grize kaj neki osobni favorit nije proglasen najboljom plocom.. a sto se tice posjedovanja ploce, nije ti palo napamet da je mozda ploca kupljena NAKON testiranja jer se pokazala najboljom... mislim, nekako bih se smatrao malo intelektualno defektnim kada bih nakon toliko testiranja uzeo plocu koja se nije pokazala najboljom...

O.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2001., 22:12   #9
inkasator
Banned, The ONE
 
inkasator's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 178
Re: Re: Re: Thunder i Abit ???

Pa svaki kupac dobije ploču sa default postavkama koliko ja znam , to je kao da u auto-klubu testiraju aute sa raznim modifikacijama motora , drugim gumama itd. Zato vam i predlažem da uvedete posebne testove sa tweakanim pločama i sa netweakanim pločama. A ja svoju kupovinu ne baziram na vašim reviewima nego na puno starijim i provjerenijim sajtevima ( recimo www.tomshardware.com ) I ako vas baš zanima koja je meni najbolja SDR socket A ploča to bi bila Iwill KK266 plus R zbog toga što ima integriranj 6-kanalni zvuk i zato jel može potegnuti jako veliki FSB.
__________________
Lijepo je biti bannan sa foruma )

inkasator je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2001., 22:23   #10
inkasator
Banned, The ONE
 
inkasator's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 178
Re: Re: Re: Thunder i Abit ???

Potkrao mi se mali tipfeler , napisao sam KT7A+ , mislio sam na ovu svoju EPoX-icu koja je po meni best-buy matična...

I ako vas zanima zašto nisam uzeo KT7A to je zbog čestih pritužbi na nju ( po forumima , može biti da se najviše žale zbog nje zato što se najviše kupuje )

Koliko se mene tiče svako petljanje sa postavkama radi ubrzavanja brzine (bio to procesor , grafička ili ploča) je overclockanje , pa nije anandtech bezveze radio test ploča sa default vrijednostima , pa kupac ju takvu i dobije .

Ako ovako nastavim bit ću i senior member jiš malo
__________________
Lijepo je biti bannan sa foruma )

inkasator je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 15.10.2001., 22:26   #11
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Re: Re: Re: Re: Thunder i Abit ???

Citiraj:
Originally posted by inkasator
Pa svaki kupac dobije ploču sa default postavkama koliko ja znam , to je kao da u auto-klubu testiraju aute sa raznim modifikacijama motora , drugim gumama itd. Zato vam i predlažem da uvedete posebne testove sa tweakanim pločama i sa netweakanim pločama. A ja svoju kupovinu ne baziram na vašim reviewima nego na puno starijim i provjerenijim sajtevima ( recimo www.tomshardware.com ) I ako vas baš zanima koja je meni najbolja SDR socket A ploča to bi bila Iwill KK266 plus R zbog toga što ima integriranj 6-kanalni zvuk i zato jel može potegnuti jako veliki FSB.

Ajde molim te... pogledajkokodnjih pobjeduje na testu maticnih ploca i kako slucajno imaju njihov banner na stranicama. Govorim o Asusu. A ako si kod nas vidio reklamu o Abitu onda svaka ti dala. Ja ne zelim reci da je Asus los ali nije nista vanredno. Sada se ipak ploce stavljaju pod vrhunske po njihovoj overclockabilnosti te dodatnim stvarima a ne po stabilnosti.Naime sve su nove ploce stabilne. Dobar ti je primjer ova maticna koju samja kupio bezveze za svoj drugi kompjuter -Gigabyte ga7 nesto nesto koju sam u ducanu platio 420 kn i nikakvih problema s njome.
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2001., 22:53   #12
inkasator
Banned, The ONE
 
inkasator's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 178
Re: Re: Re: Re: Re: Thunder i Abit ???

Citiraj:
Originally posted by msvrtan



Ajde molim te... pogledajkokodnjih pobjeduje na testu maticnih ploca i kako slucajno imaju njihov banner na stranicama. Govorim o Asusu. A ako si kod nas vidio reklamu o Abitu onda svaka ti dala. Ja ne zelim reci da je Asus los ali nije nista vanredno. Sada se ipak ploce stavljaju pod vrhunske po njihovoj overclockabilnosti te dodatnim stvarima a ne po stabilnosti.Naime sve su nove ploce stabilne. Dobar ti je primjer ova maticna koju samja kupio bezveze za svoj drugi kompjuter -Gigabyte ga7 nesto nesto koju sam u ducanu platio 420 kn i nikakvih problema s njome.
Pa u današnje vrijeme su sve ploče više manje izjednačene i svaka se ističe po par sitnica ali šta ćeš ja sam imao Asus P2L97 , P3B-F , A7V133 pa ju skurio , pa opet A7V 133 pa ju skurio pa opet A7V133 pa ju skurio , onda mi je asus već prisjeo pa sam se malo prebacio na EPoX koji radi genijalne ploče ( pogledajte malo 8KH7+ ili kako se već zove , ona sa KT266A chipsetom )
a jeftine su , Abit meni nije ništa posebno.


A ovaj review 8K7A ploče (ove koju ja imam) , sami ste napisali da nije radila u FAST modu , znači testirali ste ju sa default postavkama (bar sam ja tako shvatio) i uspoređivali sa teakanom KT7A , a tko li je izjavio da ni pod koju cijenu ne bi testirao ploču sa tvorničkim postavkama !?

BTW Uvedite neke ocijene npr 7/10 pc eksperta ili 70%



Evo vam par revieva moje ploče : http://www.chillblast.com/reviews/8k7a.htm 9/10

http://www.amdmb.com/article-display.php?ArticleID=86 9.5/10



http://www.xbitlabs.com/mainboards/epox-8k7a/


For the time being, EP-8K7A is one of the leading mainboards for Socket A processors with excellent performance and a broad variety of functions

http://www.jsihardware.com/reviews.php?ID=39&page=2 8/10

http://www.processor-emporium.co.uk/EP-8K7A-page1.htm
90%

EP-8K7A just about gains a "Commended Award" as a result of its strong performance, and high engineering standards

http://www.planetsavage.net/hardware/8k7a/index.shtml

http://www.radeonic.com/atisite/ep-8k7a/8k7aplus_1.htm 9/10

http://www.hardocp.com/reviews/mainboards/epox/8k7a/



This board is easily in the top of its class, and on performance alone. . an obvious winner

A vi napišete da nije ništa posebno , pa ko je tu lud
__________________
Lijepo je biti bannan sa foruma )

inkasator je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2001., 00:39   #13
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Thunder i Abit ???

inacheosim abita je Ozren hvalio i iwilla i epox.a ja imam abit kt7a i nebi ju mjenjo. osim ako mi netko uvali novu besplatno ai onda bih napravio novi komp sa njom i imao jos jedan komp doma.

ja sam po stranim revjuima kupio ovu plocu prije 6 mjeseci i tek dva mjeseca kasnije dosao u pcekspert. pa mislim da sam dovoljno opbjektivan.
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2001., 00:52   #14
blento
Premium
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 56
Lightbulb

Citiraj:
Originally posted by ozren


E bas si bedast ako mislis da sve ploce nisu bile maksimalno tweakane... sto se tice default setingza to je za bacit u smece, tako nebih testirao nikad pa ni onda. ...
O.
Ovo vise spada u prijedloge, ali bilo bi lijepo kad pi popisali koje ste postavke promjenili i na koje vrijednosti. Za nas blentave...

P.S.
Clanak o twikanju biosa ne bi bio na odmet
blento je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2001., 00:57   #15
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by blento


Ovo vise spada u prijedloge, ali bilo bi lijepo kad pi popisali koje ste postavke promjenili i na koje vrijednosti. Za nas blentave...

P.S.
Clanak o twikanju biosa ne bi bio na odmet
Tesko je raditi tweakanje biosa jer se svaki bios drukcije tweaka a i tweakanjem jednog ce to raditi brze a drugo ne. a tweakanjem drugoga obrnuto. a oba dvoje zajedno ne radi. pa druge gluposti. znam ja kad sam svoju abit kt7a tweako.
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2001., 06:51   #16
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Ma kolko neki zeljeli default settingse na nasim testovima, nece ih vidjeti dok sam ja ziv. Default settingsi ne vrijede nista, i to je zajednicko za sve proizvodjace. To sto neki hoce da njihova EPoX ploca bude the best - iskreno, fucka mi se za to. EPoX 8K7A je narihtan maksimalno agresivno dokle nije izgubio stabilnost. U Fast modusu se ploca rusila svakih par minuta... pa sam isao od toga malo usporavati plocu dok nije dosla do tocke da sve radi kako treba.

A ova neka suporedjivanja sa autima su dokaz ne shvacanja materije. To sto neki citaju neobjektivne stranice koje sve vise rade amaterske testove poput tom's isto nije problem - citaj i dalje, vjeruj im i ne prosipaj pamet o tome sto valja a sto ne zato kaj si tamo to procitao.

O.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2001., 14:30   #17
inkasator
Banned, The ONE
 
inkasator's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 178
Eh kao smo zadrti glede defaulta( i malo ljubomorni na tomshardware ako smijem primjetiti )

Razne ploče - razne postavke biosa , e sad hoćete li bar usvojiti prijedlog kolege da napišete koje opcije ste mijenjali to je na vama , a meni ne treba dokazivati da je 8K7A+ zakon , ja ju ne bi kupio da nisam vidio tako visoke ocijene na stranim sajtevima , pogotovo zbog OC opcija ( dizanje voltaže i veliki FSB ) i kad se uzme u obzir da košta 1350kn ja sam znao da je to ona prava

Ja sam svoje rekao i više neću pisati na ovu temu budući da mi nije bilo cilj natezanje koja je ploča bolja i zašto...
__________________
Lijepo je biti bannan sa foruma )

inkasator je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2001., 19:53   #18
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
ne znam zakaj bih bili ljubomorni na Toms... - nije da su nam konkurencija s kojom moramo voditi bitku oko profita. naravno, bilo bi lijepo dobivati sve sto oni dobiju, no nismo nerealni pa znamo gdje zivimo i radimo. ako ikad bidne neki kunich za ovo sto radimo - super, no ne imati lovu u igri je isto plus - nije da trebamo ASUSu stalno pushtati ili sl. Sve ima svoje!
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2001., 23:26   #19
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Gospodo...

Kao prvo Skepa je akronim od Paske, zašto, neda mi se
objašnjavati.



Kaj se tiće načina testiranja hardwarea slažem se da treba
tweakat ploču na najbolji seting. :rolleyes

S druge strane, meni treba POMOĆ, a ne prepucavanje tipa
ko bolje recenzira hardware i čiji tata ima jače mišiće...

Anyway, mislim da mi ne gine zamjena za 1 modul ((( :mad:
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2001., 12:59   #20
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
Re: Gospodo...

Citiraj:
Originally posted by Paske
Kao prvo Skepa je akronim od Paske, zašto, neda mi se
objašnjavati.



Kaj se tiće načina testiranja hardwarea slažem se da treba
tweakat ploču na najbolji seting. :rolleyes

S druge strane, meni treba POMOĆ, a ne prepucavanje tipa
ko bolje recenzira hardware i čiji tata ima jače mišiće...

Anyway, mislim da mi ne gine zamjena za 1 modul ((( :mad:
ak ti radi svaki od njih sam normalno, onda je to problem ploce.
neke postaju prilicno nestabilne kad im stavis vise modula.

probaj zamijeniti za jedan od 512mb, ili za drugu plocu. moglo bi ti najnormalnije raditi sa istom plocom istog proizvodjaca.
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2001., 23:06   #21
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Uspijeh

Rješenje nađeno.
S bratićem zamijenih 2*256 za 1*512.

Jedino kaj dah Kingmax, a dobih Infinion.

Nije da je loš, ali mi king bolje radi ( 1 modul ) na višim frek.
Paske je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na