Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.03.2023., 19:52   #28621
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
Moram za djeda nabaviti par filmova, voli westerne, pustolovne, priroda, pusti otoci, brodolomi i sl.
Ja takve baš i ne gledam, ne znam odakle da krenem.
Molim neke preporuke
Unforgiven, Wind River, Hell or High Water, The Good, the Bad and the Ugly, The Last of the Mohicans (1992.),

i ako lagano naginje na umjetnost

Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 07.03.2023., 20:34   #28622
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,941
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
Moram za djeda nabaviti par filmova, voli westerne, pustolovne, priroda, pusti otoci, brodolomi i sl.
Ja takve baš i ne gledam, ne znam odakle da krenem.
Molim neke preporuke
Hateful eight
Unforgiven
The magnificent seven
The last of the Mohicans
The admiral - roaring currents
The outlaw Josey Wales
The man from the Earth

Ovako jedna kombinacija filmova koji generalno zadovoljavaju prohtjeve

Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Nego, što niste davali odlične ocjene za ovaj novi Top Gun? Takav krinđ da je neugodno za gledat. Zaobići...
Meni osobno nije bio pretjerano zanimljiv dok je više prijatelja poludilo za tim filmom. Ali to je tako, ljudi očekuju različite stvari od filma. Meni osobno se propaganda od strane raznih rodova USA jednostavno previše zgadila kako bih ovakav film shvatio ozbiljno. I to je tako.
mkey je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.03.2023., 21:13   #28623
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Ne znam zašto bi Top Gun itko shvaćao ozbiljno, to je doslovno bajka za velike dečke...ali svaki dio filma je takav, čak i na kraju kad ga čeka cura i stoji onak ispred Porshea.
I to je sasvim OK, zabavna akcijska drama, komedija sve u jednome. Bitno je da funkcionira, da je napet, zabavno, zadivljujuće, nostalgično, tužno, sretno...cijela paleta emocija uz over the top scene. Ono kad underdog kojeg podcjenjuju pokaže šefovima tko zna znanje i sl. Lako se sa tim poistovjetiti i još na kraju ode sa najboljom curom
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 07.03.2023., 21:25   #28624
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Top Gun je daleko najbolji film unazad 10 godina. Recite koji je bolji?
Za promjenu nema superhero pizdarija, guranja lgbtqwerty poruka, masu praktičnih efekata i stvarnih snimaka i nije pretenciozan niti malo.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2023., 21:28   #28625
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,941
Top gun neće vjerojatno nitko shvatiti ozbiljno, poanta je u tome da sam ja pokušao to uraditi i nisam uspio.

Ja ne kažem da je to loš film, već meni potpuno nezanimljiv što ga s već prije spomenutim problemom propagande čini filmom kojeg sigurno neću gledati ponovno. A ja volim filmove koji pitaju da budu pogledani više puta.

Skrivene poruke, kompleksna/slojevita radnja, upečatljive glumačke izvedbe ili umjetnički izričaj - to su pojave koje me motiviraju na detaljnije gledanje filma dok top gun od toga nema ništa.

mar, od 2012. na ovamo mogu nabrojati 20 filmova koji su mi bili bolji od topčine, ali koja bi bila poatna toga?
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2023., 21:34   #28626
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Top Gun je daleko najbolji film unazad 10 godina. Recite koji je bolji?
Za promjenu nema superhero pizdarija, guranja lgbtqwerty poruka, masu praktičnih efekata i stvarnih snimaka i nije pretenciozan niti malo.
ha ha pa Tarntino objasnio da je Top gun naj gej film ikada a ne vidim razliku u nastavku

Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 07.03.2023., 21:36   #28627
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Top Gun je daleko najbolji film unazad 10 godina. Recite koji je bolji?
Za promjenu nema superhero pizdarija, guranja lgbtqwerty poruka, masu praktičnih efekata i stvarnih snimaka i nije pretenciozan niti malo.
Kaj fali Interstellaru ?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2023., 22:45   #28628
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,776
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Top Gun je daleko najbolji film unazad 10 godina. Recite koji je bolji?
Ovisno o tome kaj kome paše, ali IMHO ima boljih filmova unazad deset godina od Top Gun nastavka, koji je skoro, pa kadar za kadar repriza orginala.
Citiraj:
  • Ex Machina (2014)
  • Her (2013)
  • All Quiet on the Western Front (2022)
  • The Grand Budapest Hotel (2014)
  • Gone Girl (2014)
  • Under the Skin (2013)
  • Nightcrawler (2014)
  • Arrival (2016)
  • The Gentlemen (2019)
  • Shutter Island (2010)
  • The Invitation (2015)
  • Django Unchained (2012)
  • It Comes at Night (2017)
  • Inception (2010)
  • The Martian (2015)
  • Logan (2017)
  • The Wolf of Wall Street (2013)
  • I Saw The Devil (2010)
  • Green Room (2015) - odličan Patrick Stewart za razliku od Star Trek: Picard tuge
  • The Witch (2015)
Uglavnom, nađe se finih filmova, dok se Tom Cruise bolje snašel u Mission: Impossible serijalu, nego Top Gun: Maverick nastavku.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 08.03.2023., 07:06   #28629
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Top Gun je od prve scene jednostavno grozan.
Krinđ posoljen sa Murica propagandom.
Da citiram samog sebe iz neke druge raprave, pogasiću si sve striming servise kako se ovo nebi više ponovilo.
Ugasio sam ga nakon pol sata i stvarno neznam tko to može gledat.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2023., 10:08   #28630
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Ne razumjete poantu, ne kažem da je Top Gun najbolji film u bilo kojoj kategoriji nego da je najbolji akcijski film i nema pretenzije da pametuje kao neki (Interstellar primjerice sa svojom fizikom za djecu iz vrtića i glupog kraja).
Što se tiče patriotizma pa naravno da će biti kad je to takav tip filma i skroz je opravdano. Što bi trebali napraviti spektakularni akcijski film o bombardiranju djece u Jemenu ili Siriji i psihološkim problemima pilota koji su sudjelovali u tim akcijama?

Kad Sjeverna Koreja ili Rusija napravi takav film nitko im ne brani da budu good guys i da uništavaju zločeste imperijalističke Amere.

Top Gun Maverick je snimljen vrhunski, nema preseransa sa novim svemirskim tehnologijama, ima simpatičnu glumačku postavu, odlično povezuje i odaje priznanje prvom dijelu bez silovanja memberberriesa i to sve rezultira izvrsnim akcijskim filmom kakvi su nekada bili prije nego što su ih počeli zagađivati raznim negativnim emocijama, guranjem rodne propagande, sterilizacijom svega i svačega, korištenje horde CGI generičkih neprijatelja i osobne drame likova na odgovornim pozicijama koji se ponašaju kao djeca.

Zato je film odlično prihvaćen i rijetko tko može nešto objektivno loše reći o njemu. Uz Dune mi je jedan od najboljih filmova zadnjih godina uopće samo Dune ima manu što je nedovršen pa ostavlja glup osjećaj na kraju.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.03.2023., 10:14   #28631
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Osim kaj na početku filma leti mah 10 brzinom
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 08.03.2023., 10:15   #28632
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Pa nije to toliko nerealno, već 1967. su letjeli Mach 6.7 u X-15, valjda su mogli dostići i Mach 10 kroz 50ak godina...
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson

Zadnje izmijenjeno od: Mar. 08.03.2023. u 10:21.
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2023., 10:34   #28633
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,776
Dune je "nedovršen", jer se odmah znalo da idu na trilogiju, a novi Top Gun je tipični akcijski film iz 80-ih i 90-ih kakve smo gledali ko djeca - pogledal se i to je to.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 08.03.2023., 10:41   #28634
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Filmovi - dojmovi, komentari i preporuke

Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Ne razumjete poantu, ne kažem da je Top Gun najbolji film u bilo kojoj kategoriji nego da je najbolji akcijski film i nema pretenzije da pametuje kao neki (Interstellar primjerice sa svojom fizikom za djecu iz vrtića i glupog kraja).
Što se tiče patriotizma pa naravno da će biti kad je to takav tip filma i skroz je opravdano. Što bi trebali napraviti spektakularni akcijski film o bombardiranju djece u Jemenu ili Siriji i psihološkim problemima pilota koji su sudjelovali u tim akcijama?

Kad Sjeverna Koreja ili Rusija napravi takav film nitko im ne brani da budu good guys i da uništavaju zločeste imperijalističke Amere.

Top Gun Maverick je snimljen vrhunski, nema preseransa sa novim svemirskim tehnologijama, ima simpatičnu glumačku postavu, odlično povezuje i odaje priznanje prvom dijelu bez silovanja memberberriesa i to sve rezultira izvrsnim akcijskim filmom kakvi su nekada bili prije nego što su ih počeli zagađivati raznim negativnim emocijama, guranjem rodne propagande, sterilizacijom svega i svačega, korištenje horde CGI generičkih neprijatelja i osobne drame likova na odgovornim pozicijama koji se ponašaju kao djeca.

Zato je film odlično prihvaćen i rijetko tko može nešto objektivno loše reći o njemu. Uz Dune mi je jedan od najboljih filmova zadnjih godina uopće samo Dune ima manu što je nedovršen pa ostavlja glup osjećaj na kraju.

Odlično prihvaćen je i Interstellar sa fizikom za djecu iz vrtića. Štoviše, ima veću ocjenu po internetima.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2023., 11:12   #28635
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
novi Top Gun je tipični akcijski film iz 80-ih i 90-ih kakve smo gledali ko djeca
Nisam ga do sada pogledao, ali ako je taj tip filma onda cu ga definitivno pogledati. Sto se tice filmova, serija, muzike sam nekako ostao u tom vremenu i nista novo mi ne valja, tako da jedva cekam da naprave takvo nesto da sa gustom pogledam
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2023., 11:15   #28636
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
I ako imate mogućnost na nekakvom velikom screenu s jebenim razglasom pogledati, svakako preporučam (pošto sumnjam da se može igdje u kinu više gledati).

Osobno, mislim da bi Top Gun bio masu lošiji film da ga nisam gledao u kinu.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2023., 11:23   #28637
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Gleda ga u IMXu i tako ga treba gledati i doma par puta na projektoru, isto ga tak treba gledati.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 08.03.2023., 19:28   #28638
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,941
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Što se tiče patriotizma pa naravno da će biti kad je to takav tip filma i skroz je opravdano. Što bi trebali napraviti spektakularni akcijski film o bombardiranju djece u Jemenu ili Siriji i psihološkim problemima pilota koji su sudjelovali u tim akcijama?
Nije pitanje "patriotizma" nego propagande, pretpostavljam da razumiješ razliku pa ti neću docirati.

Objektivna zamjerka filmu je da propagira doktrinu preventivnog napada i ideju moralnog relativizma. Mnoge knjige su napisane na tu temu a ovakvi filmovi pridonose normalizaciji takvih ideja. Ali eto, to je valjda za manjinu koja ne isključi mozak dok gleda film.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2023., 19:39   #28639
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ali ajmo realno, Top Gun nije najbolji film u zadnjih 10 godina, daleko od toga.

Ali bacite oko na nekakve liste filmova zadnjih 10 godina, nije da su nekakvi vrhunski radovi izašli.

Prvo mi pada na pamet Whiplash, Interstellar, Gone Girl i Mad Max.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2023., 19:50   #28640