Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.06.2011., 00:26   #61
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Neven te dobro navodio Bitno da sve šljaka i da recovery radi kako treba. Uživaj, čitaj i informiraj se ako nisi siguran i radije pitaj pa pričekaj dan-dva na odgovor nego da radiš nešto za što nisi siguran kako ide. Uštedit ćeš si živce
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2011., 11:17   #62
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,110
Koliko je sigurno da ću moć unrootat mobitel ako ga nedaj bože moram jednog dana nosit na reklamaciju? O kakvom kvaru bi bilo rijeć da ga nemogu uopće unrootat i kolike su šanse da se takav kvar dogodi?
Stvarno me strah rootat mobitel, tek sam ga dobio, ali bi volio izvuć maksimum iz njega kad već postoji mogućnost.
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.06.2011., 11:27   #63
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 989
Ako ne možeš unrootat mobitel onda vjerojatno više ništa na njemu ne radi pa se neće ni vidjeti da je rootan.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2011., 11:36   #64
n E v E n
Premium
Moj komp
 
n E v E n's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: At Home
Postovi: 208
Citiraj:
Autor PR3DA70R Pregled postova
Koliko je sigurno da ću moć unrootat mobitel ako ga nedaj bože moram jednog dana nosit na reklamaciju? O kakvom kvaru bi bilo rijeć da ga nemogu uopće unrootat i kolike su šanse da se takav kvar dogodi?
Stvarno me strah rootat mobitel, tek sam ga dobio, ali bi volio izvuć maksimum iz njega kad već postoji mogućnost.

Svakoga je napočetku strah, ali kad jednom krenes nema stajanja . Šalu na stranu, UVIJEK mozes vratit STOCK ROM ilti UNROOT.

Postupaka za UNROOT ima koliko hoces, XLR ti je vec sve napisao na cafe.mobile.hr forum, na tebi je samo da procitas. Ali ako si lijen traziti eto LINK

A o kakvom kvaru bi bilo da ga ne mozes unroot-ati, po mojem misljenju jedino ako ga ne mozes vise nikako upaliti.

Cak da ti se i USB Brick dogodi vec postoji rijesenje i za to IAKO ti telefon nije S-OFF. (ovo je copy paste sa xda-developers.com

1.
If you're rooted, download a terminal emulator (like Better Terminal), and type the following into it:

Code:
su
cat /dev/mtd/mtd0 > /sdcard/misc.img



2.
You can move both mtd0.img and flash_image by putting it on your sdcard, and issueing the following command in a terminal emulator:



'cat /sdcard/flash_image > /data/flash_image'

'cat /sdcard/mtd0.img > /data/mtd0.img'



You might have to do 'chmod u+x /data/flash_image' before you run the commands (or chmod 755 /data/flash_image)


Eto, nadam se da te nisam preplasio, iako se moze sjeba....i mobitel i ako nisi imalo hrabar nastaviti/pokusati popraviti mobitel onda niti nemoj raditi sve ovo jer kad ga zeznes nista od root-a i ostalih "pogodnosti" nece imati smisla jer ces imati lijepi Desire koji moze posluziti psu kao igračka.
__________________
everybody lie!
n E v E n je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2011., 11:38   #65
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
To sto ovlasteni serviseri imaju posla preko glave, i nemaju vremena zezati se sa svakim mobitelom ponaosob, ne znaci da se ne moze vidjeti na svakom mobitelu da li je nedopusteno modificiran.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2011., 13:17   #66
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,110
Ok nagovorili ste me.
Mobitel uspješno rootan. Mačji kašalj, nije moglo bit lakše.

Hvala na odgovorima.
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2011., 17:35   #67
z1010
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: HRVATSKA
Postovi: 1
savjet?

cijeli zivot koristio nokiu, sad sam si kupio htc desire hd.interesira me da netko napise sta se konkretno dobija sa rootanjem, ima li to neke velike svrhe.a naravno i straha da nesto ne pokvarim ,pa budem imao ciglu a ne mob.
z1010 je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2011., 18:04   #68
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor z1010 Pregled postova
cijeli zivot koristio nokiu, sad sam si kupio htc desire hd.interesira me da netko napise sta se konkretno dobija sa rootanjem, ima li to neke velike svrhe.a naravno i straha da nesto ne pokvarim ,pa budem imao ciglu a ne mob.
Root dozvoljava kompletno mijenjanje software-a na njemu sto je po meni velika prednost jer nakon stavljanja rom-ova kojeg su znalci izbrusili kako treba, tek tada dobijes telefon kojeg si ustvari zelio ispocetka.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2011., 11:54   #69
n E v E n
Premium
Moj komp
 
n E v E n's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: At Home
Postovi: 208
USB Brick

Pozdrav ekipa,

Pitanje ide svim onima koji znaju rijesiti problem sa USB Brick, jednostavno ne razumijem upute koje su napisane na xda-developers.com


1. If you're rooted, download a terminal emulator (like Better Terminal), and type the following into it:

Code:
su
cat /dev/mtd/mtd0 > /sdcard/misc.img


2.
You can move both mtd0.img and flash_image by putting it on your sdcard, and issueing the following command in a terminal emulator:



'cat /sdcard/flash_image > /data/flash_image'

'cat /sdcard/mtd0.img > /data/mtd0.img'



You might have to do 'chmod u+x /data/flash_image' before you run the commands (or chmod 755 /data/flash_image)


Moje pitanje je OD KUDA DA SKINEM/KOPIRAM "FLASH_IMAGE"

Eto,

Hvala svima na odgovorima.
__________________
everybody lie!
n E v E n je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2011., 11:59   #70
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ja sam od jučer ponosni korisnik HTC Desire-a, nakon 12 godina korištenja isključivo Nokia telefona, uskoro ću imati pregršt pitanja. trenutno još formiram bateriju
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.07.2011., 20:00   #71
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Citiraj:
Autor n E v E n Pregled postova
Pozdrav ekipa,

Pitanje ide svim onima koji znaju rijesiti problem sa USB Brick, jednostavno ne razumijem upute koje su napisane na xda-developers.com
Nemaš S-OFF?

Ako imaš, sve što trebaš napraviti je u fastbootu upisati:
fastboot oem enableqxdm 0
fastboot oem eraseconfig

ps: flash_image ti je u attachmentu originalnog posta
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2011., 20:11   #72
n E v E n
Premium
Moj komp
 
n E v E n's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: At Home
Postovi: 208