Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.09.2023., 15:04   #1741
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Citiraj:
Autor ti.le Pregled postova


TL;DR, oprezno preko pješačkih i svugdje gdje ima mogućih kolizija sa drugim sudionicima, kako su već neki rekli, velika mi korist što sam ja bio u prednosti i nisam kriv...
Steta sto mnogi toga nisu svjesni.

Dzabe ti prednost 100 puta ako te auto pobere.

Kad sam na bajku (nemam romobil) ne prelazim zebru pa makar imala i dvije bic. trake preko bez da sam se uvjerio da me vozac vidi odnosno da smo ostvarili kontakt ocima.

Zayebi ti to.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2023., 15:14   #1742
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,178
"....bio je u pravu, sada na lovrincu odozdo gleda travu..."

Znalo se meni dogoditi da ni kontakt očima ne bi bio dovoljan.
zato su 200-tke na bicikli za kočenje, puno puno puno puta su me spasili gipsa.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2023., 15:46   #1743
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor ti.le Pregled postova
5/2022, stari zakon još, vozio po širokom nogostupu sa ucrtanom biciklističkom
Da i mene je pod starim zakonom zveknula zena. Ali nismo ni vidjeli policiju, sve dogovorili za pet minuta.

Jako mi je zao sto ti se desilo, tajming obiteljske prica koju navodis, nije ti bilo lako. Valjda si sad odradio ceh do kraja zivota, za sve traume i ozljede i posjete bolnici, te da vise neces ikad lezati u bolnici, ni za pretrage, a kamoli za nesto drugo.

Samo da zaokruzimo epizodu koju si opisao. Jesi li imao sto od opreme, tipa kacigu, rukavice? Jesi li u soku onoga sto ti se desavalo, uopce mogao komunicirati s vozacem krivcem tada?

Citiraj:
Autor ti.le Pregled postova
Romobil ne vozim više, a posljedice, heh, nemam slezenu više, znači, dio imuniloškog sustava mi je komromitiran, i potencijanlosam podložniji pogotovo bakterijskim infekcijama, da li jesam ili nisam, i u kojoj mjeri, ne mogu znati
Da, nitko ne te moze kriviti nakon svega sto si prosao. Vozis li nesto drugo kao zamjenu po gradskim guzvama, tipa bicikla, ili vise nemas osjecaj povjerenja s bilo cime osim autom?




..
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 01.09.2023. u 15:56.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2023., 17:14   #1744
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor ti.le Pregled postova
...
Zapisnik policije nisam vidio mjesecima, i onaj koji sam na kraju dobio su bili samo šturi podaci što se dogodilo kada i gdje, i moji podaci, ništa od druge strane, niti "krivac". Glavni zapisnik je išao na ODO zbo nanošenja teške tjelesne ozljede, ja sam bio pozvan na svjedočenje kao žrtva, tako da je to potvrda da je vozač auta kriv...

Zašto misliš da je vozač auta automatski kriv, ako si ti pozvan kao svjedok?


Ti si u događaju oštećen time što si zadobio teške tjelesne ozljede i policija je po službenoj dužnosti morala za TTO obavijestiti ODO (Općinsko državno odvjetništvo) ali ne nužno u formi kaznene prijave već su im sve prikupljene obavijesti i činjenice utvrđene očevidom mogli Posebnim izvješćem dostaviti na odluku, a onda ODO mora odlučiti ima li elemenata za podizanje kaznene prijave, a jedan od načina je i da saslušaju sve sudionike u formi svjedoka.


Mislim, žao mi je zato što si tak grdo nastradao, ali realno ODO mora podignuti optužnicu da bi moglo doći do sudskog postupka kojim će se utvrditi (kazniti) krivac.

Zadnje izmijenjeno od: bertone. 01.09.2023. u 17:50.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2023., 17:34   #1745
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,178
istina, no čim se diže kaznena prijava, to znači da se skupilo dovoljno dokaza da se osobu kazneno goni.
Osim ako nije horvatinčić, vozač auta će prc-machen.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2023., 17:46   #1746
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Pa da, ali nije napisao da je ODO podignuo optužnicu,... ili loše čitam napisano.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2023., 21:11   #1747
ti.le
[CTN]Mr.Ti
Moj komp
 
ti.le's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: SZ HR
Postovi: 539
ODO je protiv vozača podigao kaznenu prijavu, ja sam službeno pozvan u svojstvu svjedoka - žrtve. Ono, vozač je osumnječenik u kaznenom predmetu, ja sam u istom predmetu oštećenik.


Rukavice nisam imao, na leđimima ruksak, na glavi full face kaciga O Neill fury afterburner, namjerno kupljena najšarenija verzija, i ja još po njoj najljepio reflektirajuće naljepnice, kao i po romobilu na par mjesta.

Komunicirao sam sa voačem kada sam ležao, došao vozač i 2 ili 3 ljudi koji su bili blizu i vidjeli nesrecu, odmah zvali hitnu i policiju, sam sam skinuo kacigu, sjeo, i konačno se na guzici odvukao do rizola da se maknem sa vrućine na asfaltu, bolovi u prsnom košu, očito od 4 slomljena rebra, i jako sam teško i plitko disao, a shodno tome mi je bilo i jako teško pričati.

fun fact, mislim da kaciga uopće nije imala kontakt sa asfaltom, jer sam ju poslije pregledavao i nisam našao niti traga na njoj.

auto je branikom oko sredine fara pogodio u stup romobila, izbio mi ga iz ruke, a i mene lagano zaokrenuo bočno i onda me po ledima, oko lopatice udario A nosačem i retrovizorom, koji je poslije visio
__________________
CPU: Ryzen 7 5700G / Noctua D15S; MBO: MSI B550 Tomahawk; RAM:Corsair Vengeance 2x16 3200MHz; GPU: XFX Merc 319 RX 6900 XT; HDD: 1. Samsung 970EVO 256 GB; 2. Crucial P2 500GB; PSU: EVGA Supernova G2 750; CASE: NZXT H440 White; MONITOR: Asus MG279Q; KEYBOARD: Roccat Vulcan 100; MOUSE: Razer ViperMini @ SteelSeries QCK mass; HEADPHONES: Kingston HyperX Cloud (I) - Superlux HD-681 EVO
ti.le je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2023., 22:10   #1748
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor ti.le Pregled postova
ODO je protiv vozača podigao kaznenu prijavu, ja sam službeno pozvan u svojstvu svjedoka - žrtve. Ono, vozač je osumnječenik u kaznenom predmetu, ja sam u istom predmetu oštećenik.
Malo je reci ostecenik.

Citiraj:
Autor ti.le Pregled postova
fun fact, mislim da kaciga uopće nije imala kontakt sa asfaltom, jer sam ju poslije pregledavao i nisam našao niti traga na njoj.
Dobro da si je imao u silini pada, mogla je biti i neka prepreka a vec si tada dovoljno traume dozivio po tijelu. No podudara se s poveznicom prometnog kojeg sam stavio u temi prosle godine, gdje je nabrojao iste ozljede prije glave. Nestabilnost romobila pri nepredvidivim situacijama, ruke prvo stavlja u obranu. Sjecas li se, odokativno, kolika je bila brzina kojoj si se kretao tik do udesa?

Citiraj:
Autor ti.le Pregled postova
Komunicirao sam sa vozačem kada sam ležao, došao vozač i 2 ili 3 ljudi koji su bili blizu i vidjeli nesrecu, odmah zvali hitnu i policiju, sam sam skinuo kacigu, sjeo. Auto je branikom oko sredine fara pogodio u stup romobila, izbio mi ga iz ruke, a i mene lagano zaokrenuo bočno i onda me po ledima, oko lopatice udario A nosačem i retrovizorom, koji je poslije visio
Sreca u nesreci da se jos koji auto nije pojavio. Ne rece mi samo, vozis li danas osim auta i bicikl, ili nesto slicno ispomocno po gradu? Ili te jednako odbija, nakon odvratne epizode koju si dozivio?


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2023., 22:15   #1749
hrwii
Registered User
 
hrwii's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2018
Lokacija: Rijeka
Postovi: 21
Ostao sam dužan informaciju o navedenom servisu za moj Segway…to je u RH MR servis d.o.o. ali u nadi sam da mi neće trebati…nadalje svima sa novim pilama čestitke, pamet pod kacigu i sretno na putevima…vama kolegama koji ste imali bliske susrete i izvukli deblji kraj iskreno mi je žao i suosjećam sa vama… nije mi se još desilo i nadam se da i neće ali od kada vozim dobro osluškujem namjere pogotovo pješaka jer vozim isključivo pločnikom…pješački prelazim gurajući romobil jer imam jedno grdo raskrižje gdje zelena strelica pušta aute i zeleno je pješacima…

Vezano za padove…prije jedno cca 3,5 godine u Rijeci u samom centru svjedočio sam kako se jednom dečku koji je vozio za tada neki noviji romobil koji je imao zadnji i prednji ovjes i bio je uzdignutiji od poda i razvijao je sigurno 40/50km/h dogodila nesreća…vozio je u koloni sa autima u vrijeme kada je promet gust i brz kroz cenatar, i tako sam procjenio da je vozio cca 30 do 40 km/h, kada mu je prednji kotač upao u rupu kod loše postavljenog šahta i kolnika…vozio je sredinom ceste…momentalno mu se kotač blokirao, vilica je pukla i dečko je pao preko volana…sjećam se da je bio i dobro opremljen jer je bio svjestan vožnje po kolniku a zakona još nije bilo naravno- kaciga, štitnici, rukavice. Znam da je ustao i odvukao taj romobil na pločnik, promet je stao na vrijeme i nije došlo do gorih posljedica naleta vozila na romobilistu…samo se sjećam i danas me prođe jeza jer se to dogodilo jako brzo…uglavnom ako je taj “dečko” kolega neka se javi pa da vidimo njegovu stranu priče ili bar da doznamo o kojem se romobilu radi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
hrwii je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2023., 22:30   #1750
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor hrwii Pregled postova
Ostao sam dužan informaciju o navedenom servisu za moj Segway…to je u RH MR servis d.o.o. ali u nadi sam da mi neće trebati…\
Tog sam se bojao, ipak oni pokrivaju sve. Jer na Tresnjevci su mi rekli, da su vec ljudi imali problema i sa reklamacijam Segwaya. Nedavno sam napisao, covjeku je 5 ili 10 km romobil sporije isao. Dovede ga prvo njima, nema ikakvog znanja niti zelje da bi sebi ista mijenjao, ovi potvrde da stvarno ide sporije. Kontaktiraju spomenute, oni tvrde da je vlasnik "prckao" po romobilu i ne priznaju reklamaciju! Opcenito opseg objasnjenja koje sam cuo da daju, u odbijanju reklamacija, posebno kod MS modela, malo je reci za glavu se primiti.

Zaboravio te pitati, mada, vjerojatno bi najbolje potvrdio, da gledas prijatelja kako se vozi ispred tebe. Naime, koliko ti se cini da su zmigavci vidljivi i upecatljivi po dnevnom svjetlu? Kao vozacu su mi izgledali odlicno, ali zanima me bas po danu kad se vozis, hoces dati indikaciju skretanja, koliko se dobro kuzi tvoj zmigavac, desetak ili vise metara iza tebe?

..
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2023., 22:59   #1751
hrwii
Registered User
 
hrwii's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2018
Lokacija: Rijeka
Postovi: 21
Uf žmigavci hahah nekad mi rade a da i ne kužim…mislim da po mraku funkcioniraju vrhunski a po danu ti ne mogu dati neko mišnjenje osim što se vide ali mislim da rijetko tko obraća pažnju na to…mala mi je relacija koju vozim pa mi nisu oprema bez koje ne mogu ali znalo se u ova dva tjedna dogoditi da sam se uključio na kolnik gdje nema pločnika i dao sam do znanja da skrećem…e sad da li je ovaj iza mene skužio…valjda je….više me iritira “truba”…onak ako malo trubnem nitko ne kuži ako stisnem junački onda se ljudi prepadnu i ljute…mogli su to malo suptilnije rješiti. Znači da zaželim da nikad taj servis ne poželim…rješeno!


Sent from my iPhone using Tapatalk
hrwii je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2023., 13:30   #1752
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor hrwii Pregled postova
Uf žmigavci hahah nekad mi rade a da i ne kužim….više me iritira “truba”…onak ako malo trubnem nitko ne kuži ako stisnem junački onda se ljudi prepadnu i ljute…mogli su to malo suptilnije rješiti.
Ni u autu ni romobilu ne koristim trubu. Samo zbunjuje ljude. Ali tvoja je stvarno glasna kad ju zveknes do kraja, bas impresivno glasna.

Je si li dobio rutinu, ili je jos prerano, koliko uz sve parametre gradske voznje stani-kreni pokrivas jednim punjenjem? Koliko si pokrio maksimalno, ili jos nisi vozio duze voznje?


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2023., 21:17   #1753
ti.le
[CTN]Mr.Ti
Moj komp
 
ti.le's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: SZ HR
Postovi: 539
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Ne rece mi samo, vozis li danas osim auta i bicikl, ili nesto slicno ispomocno po gradu? Ili te jednako odbija, nakon odvratne epizode koju si dozivio?...
Vozim, stara fullka wheeler vicida ds u 26" kojeg sam više manje sam sastavio od dijelova, sad je na 1x11 slx, slx kočnice, naprijed fox mislim neki entry float, air, 100mm hoda, njega uglavnom koristim kada se ja i mali vozimo po kvartu, bundeku, nasipu, on je naprijed u yepp nexxt mini...

za sebe sam bio uzeo za do posla, od N Zagreba (Dugave) do Trešnjevke (Tomislavova) umjesto romobila Cube Hyde Race, Alfine mjenjač, pogon remen, ali kratko sam išao, sada kako vozim malog autom do vrtića prije posla...
__________________
CPU: Ryzen 7 5700G / Noctua D15S; MBO: MSI B550 Tomahawk; RAM:Corsair Vengeance 2x16 3200MHz; GPU: XFX Merc 319 RX 6900 XT; HDD: 1. Samsung 970EVO 256 GB; 2. Crucial P2 500GB; PSU: EVGA Supernova G2 750; CASE: NZXT H440 White; MONITOR: Asus MG279Q; KEYBOARD: Roccat Vulcan 100; MOUSE: Razer ViperMini @ SteelSeries QCK mass; HEADPHONES: Kingston HyperX Cloud (I) - Superlux HD-681 EVO
ti.le je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2023., 21:37   #1754
hrwii
Registered User
 
hrwii's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2018
Lokacija: Rijeka
Postovi: 21
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Je si li dobio rutinu, ili je jos prerano, koliko uz sve parametre gradske voznje stani-kreni pokrivas jednim punjenjem? Koliko si pokrio maksimalno, ili jos nisi vozio duze voznje?


...
Rutinu sam dobio brzo…bateriju punim na 80% jer radim kratke relacije ( dnevno 4km) i baterija mi izvuče cca 6 dana…vozim ga uvijek u sport modu…nisam neki statističar pa ne pratim potrošnju/punjenje/km tako da mi to nije napeto ali punim kada sam oko 20% i kao što rekoh do 80%…efekt vožnje je isti uzvuče me gdje treba i vožnja je brza i ugodna…i dalje ističem kilažu kao najveću stvar na koju se još navikavam kod manipulacije kada ga ne vozim... naviknuo sam se na zadnji pogon, amortizacija odrađuje odličan posao, šarafi su još na mjestu ništa nije popustilo…još…18 dana/43km pređena super zadovoljan…stiže i nova kaciga, još rukavice za zimu i samo sunce nek sja😎


Sent from my iPhone using Tapatalk
hrwii je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2023., 09:23   #1755
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,077
evo ja uzeo na akšn ms energiju m10, jer je bio 270eur i rekoh, jebiga.

i zapravo ga ne kanim puno koristit nego će mi biti zamjena za auto za dnevnu pendulaciju od cca 2km po smjeru. auto mi se niti ne ugrije za to vrijeme, a neda mi se raditi proceduru otvaranja portuna, izać van parkinga s autom, sparkat ga ispred portuna, izać iz auta, zatvorit portun, opet uć u auto.... i onda tražit parking oko zgrade na drugoj lokaciji.

imho ovaj use case je taman pogođen za nekakvo e-prevozno sredstvo.



nego - taj energy nigdje ne pita nikakav pin za zaključavanje? šta, moram kupit lokot?



i šta kaže regulacija oko vožnje po trotoaru, da sad ne čitam 50 stranica teme a zakon se tek nedavno mijenjao - u slučaju ceste s pojačanim prometom mogu ja to čudo vozit po trotoaru?

kakva je situacija sa vožnjom u kontra smjeru? ja osobno popizdim na to kad vozim auto i u jednosmjernoj mi u kontra smjer uleti biciklist/romobilist...
pitanje - ovdje su gradske vlasti zabranili vožnju čimegod (biciklima...) u pješačkoj zoni. romobil koji ide 5kmh je obuhvaćen tom zabranom?
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2023., 10:57   #1756
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Moraš voziti po biciklističkoj, gdje ne postoji, voziš po nogostupu. Ako nema ni nogostupa, onda po cesti, ali samo po desnom rubu i to samo po cestama gdje je ograničenje max 50km/h. Obavezno kaciga u svim slučajevima!
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2023., 13:02   #1757
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,077
hah biciklislička , eventualno bomba, a ne staza xD nema toga tu.



ma pitam jer se priča da tu kažnjavaju kad se vozi po trotoaru.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2023., 15:43   #1758
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
hah biciklislička , eventualno bomba, a ne staza xD nema toga tu.



ma pitam jer se priča da tu kažnjavaju kad se vozi po trotoaru.
Ako pričaš o RH, ne, zakon je ovakav kako sam napisao.
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2023., 16:19   #1759
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,077
bo, vidjet ću s lokalnim komunalnim redarima šta kažu... jer kažem, kažnjavaju ekipu koja vozi po trotoarima.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2023., 16:26   #1760
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Nema komunalni redar veze s time, samo policija te može kazniti.
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2023., 22:57   #1761
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Električni romobili i bicikli

Citiraj:
Autor ti.le Pregled postova
Komunicirao sam sa voačem kada sam ležao, došao vozač i 2 ili 3 ljudi koji su bili blizu i vidjeli nesrecu, odmah zvali hitnu i policiju, sam sam skinuo kacigu, sjeo, i konačno se na guzici odvukao do rizola da se maknem sa vrućine na asfaltu, bolovi u prsnom košu, očito od 4 slomljena rebra, i jako sam teško i plitko disao, a shodno tome mi je bilo i jako teško pričati.

Kao netko tko ima doktore i kirurga u obitelji koji je u hitnoj krpao motoriste i slične nakon nesreća reći ću nešto vrlo bitno: NIKADA NE SKIDATI KACIGU NAKON NESREĆE!

Čekaj hitnu da oni to naprave.

Bilo je slučajeva da lik padne s motora dođe u kafić, skine kacigu i padne mrtav. Lubanja pukne a kaciga drži kosti da se ne pomaknu.

Unesrećeni motorist u bolnici ide na rendgen s kacigom na glavi. Zato kacige između ostaloga moraju biti certificirane jer ne smiju interferirati s dijagnostičkom aparaturom. Zato je loša ideja ljepiti svašta na kacigu. Tek kada se slike pregledaju kaciga ide dolje na način ovisno što je na slikama. To govorim praktički iz prve ruke.

Žao mi je što ti se to dogodilo. I da, imunitet će ti biti oslabljen kao i reciklaža eritrocita. Nadam se da nisi vadio mandule (krajnike).
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 21:12   #1762
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor hrwii Pregled postova
Rutinu sam dobio brzo…bateriju punim na 80% jer radim kratke relacije ( dnevno 4km) i baterija mi izvuče cca 6 dana…vozim ga uvijek u sport modu…nisam neki statističar pa ne pratim
4 km dnevno? Tebi ce onda dugo trajati. Dnevno kad vozim, nikad ne predjem manje od 10 km. Nisam uopce obratio paznju, dal je dobio kukicu za teret po defaultu? Ili mislis staviti?

Doduse, ne znam ides li ikad u kupovine s romobilom.


Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Nadam se da nisi vadio mandule (krajnike).
Imam i ja dva medicinara. Ali mandule mogu za veci broj ljudi biti "brana" zastite, ali drugima mogu raditi bas velike probleme. Ne dijele svi medicinari isto misljenje, u slucaju da mislis da postoji koncenzus. Moj ujak, sef rendgenologije bio je 100% protiv vadjenja. Drugi rodjak spec. kirurgije, bio je za. Meni su ih vadili u vrticu, jer sam stalno imao problema, nakon vadjenja, 1989/90 sam zadnji put bio u ambulanti lijecnika.

Spomenuo sam prvog ujaka, jer je stalno branio kceri da izvadi, a otorinac je stalno upucivao ih vadi, jer je stalno imala gnojne angine. Na kraju ih je izvadila i vise se nisu vracale. Nacelno vjerujem da nista nije viska u tijelu, ali mandule su sarolike ponasanjem.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 23:13   #1763
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Električni romobili i bicikli

Malo smo OT ali možda bude nekome korisno:

Meni u obitelji nitko nije dao vaditi mandule iako sam imao po dvije gnojne angine na godinu. Sa 30ak godina života sam odlučio promijeniti prehranu i izbaciti sve slatko i gazirano ih prehrane kao i sve alkoholno. Nikada više nisam imao gnojnu anginu. Mandule su tu.

Btw: pod slatko mislim na torte, kolače, Domaćica kekse, Snickerse, sladoled i ostala sranja koja sadrže šećer poput raznih sokova, Cola, Fanti i sl. Suho i svježe voće ne spada u to.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2023., 11:27   #1764
hrwii
Registered User
 
hrwii's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2018
Lokacija: Rijeka
Postovi: 21
[QUOTE=Visage;3696917]4 km dnevno? Tebi ce onda dugo trajati. Dnevno kad vozim, nikad ne predjem manje od 10 km. Nisam uopce obratio paznju, dal je dobio kukicu za teret po defaultu? Ili mislis staviti?

Doduse, ne znam ides li ikad u kupovine s romobilom.



Da namdam se da ce potrajat… kukica nije dosla niti cu ju staviti…kad planiram neki veći prijevoz uzmem 65l planinarski ruksak i obavim tako ali to je rijetkost.


Sent from my iPhone using Tapatalk
hrwii je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2023., 13:39   #1765
zzmakii
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Pula
Postovi: 39
Pozdrav, molim za savjet, ima li neki električni romobil, koji može savladati uspon od cca 17 stupnjeva dužine 300 metara, uz moju težinu 80 kg ?
zzmakii je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2023., 14:03   #1766
Daten
Premium
Moj komp
 
Daten's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 394
Pozdrav,

imam Mi Scooter pro 2 već godinu i pol dana, prošao sam s njim 1157km.
Danas sam instalirao aplikaciju m365 tools da vidim stanje baterije i koliko sam km prešao jer sam skužio da ga moram puno češće puniti nego što sam morao prošle godine na ljeto.

Ovo je aplikacija pokazala:





Piše Range with a Full Battery Cycle 24,63 km, a znam da kad je bio nov pisalo na kutiji 45km.
Ako se netko bolje kuži, jel ovo normalno ponašanje baterije?
Malo mi je čudno da mu range u godinu i pol dana padne za 45%.

hvala
__________________

Daten je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2023., 14:26   #1767
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Citiraj:
Autor zzmakii Pregled postova
Pozdrav, molim za savjet, ima li neki električni romobil, koji može savladati uspon od cca 17 stupnjeva dužine 300 metara, uz moju težinu 80 kg ?

MS energy X10?
Pogledaj
Ovo?
Ili ovo?
Ili možda čak ovo?

Citiraj:
Autor Daten Pregled postova
Pozdrav,

imam Mi Scooter pro 2 već godinu i pol dana, prošao sam s njim 1157km.
Danas sam instalirao aplikaciju m365 tools da vidim stanje baterije i koliko sam km prešao jer sam skužio da ga moram puno češće puniti nego što sam morao prošle godine na ljeto.

Ovo je aplikacija pokazala:





Piše Range with a Full Battery Cycle 24,63 km, a znam da kad je bio nov pisalo na kutiji 45km.
Ako se netko bolje kuži, jel ovo normalno ponašanje baterije?
Malo mi je čudno da mu range u godinu i pol dana padne za 45%.

hvala
Kako ga puniš? I koliko si ga puta dosad već punio? Gdje ga skladištiš kad su temperature vani iznad 30 ili ispod 10?
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2023., 17:45   #1768
Daten
Premium
Moj komp
 
Daten's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 394
Citiraj:
Autor strgani Pregled postova



Kako ga puniš? I koliko si ga puta dosad već punio? Gdje ga skladištiš kad su temperature vani iznad 30 ili ispod 10?

Punim ga na poslu svaki drugi dan.

Do sada je punjen 103 puta, a full charge sam napravio 47 puta. ( tako pise u screenshotovima )

Doma je parkiran u podrumu gdje je temperatura normalna i po ljeti i po zimi.


U kakvom je stanju baterija prema screenshotu?

Ako je lose, mozda bi ga mogao nositi na reklamaciju, ima garanciju do 4.2024.
__________________

Daten je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2023., 10:15   #1769
zzmakii
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Pula
Postovi: 39
@ strgani

MS energy X10
To mi je preskupo za povremeni uspon.
Ima li što jeftinije ?
zzmakii je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2023., 10:44   #1770
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Ms energy e20. Nije bez mana, ali ide brzo, 48V. 3750 kn
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na