Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.11.2022., 09:20   #64411
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Čast svemu, ali njihov način komunikacije mi je teško probaviti...
Nisam jedini znači. Mislim da nijednom nisam stigao dalje od par rečenica. Neprobabljiv način komunikacije
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2022., 09:56   #64412
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Citiraj:
Autor domy1 Pregled postova
Sreća pa svi kupuju visoku klasu. Da postoji nešto pa čak i rabljeno za 30k eura, a da je obiteljski(veliki) i donekle pouzdan prvi bi ga uzeo. Moje relacije su kratke, posao, žena posao, vrtić, trening, uskoro i škola. Imam ga gdje punit, tako da to nije problem, domet također mi nije problem, čak i uz kraće izlete bi bio ok. Koliko pratim EV kliniku, jedino japan(toyota) i tesla više manje valjaju čemu.

cut_
MG4 EV je za sad najjeftiniji eAuto koji bi kupio (ili nekome preporučio).
Kreće od 32 k€, što za novi auto nije basnoslovan iznos. Kad se uzme u obzir TCO, postaje još zanimljiviji.

Nedavno sam pričao s jednom Samoborkom koja je prešla na Mini-e i špara svaki mjesec 2000 kn na gorivu (vozi se negdje na daleki dio Zagreba)

Tržište rabljenih EVa je suludo ( prodao sam Model 3 debelo iznad nabavne cijene), ali trebalo bi se kad tad stabilizirati.

Nego, što je to EV klinika?
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2022., 10:55   #64413
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Prilično su agresivni u svojim objavama. Sve osim struje je zaq.

https://www.facebook.com/evclinic/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2022., 11:11   #64414
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Red soul boje. Doduse, nije debljina, vec slozenost i skupoca procesa i aplikacije. A Damir mi je ispricao i o problemu koji su imali BMW-i, pretpostavljam da je sad otklonjeno i procesom revidirano.
Sad kad si vec Damira spomenuo, da se zahvalim na preporuci za doticnog za limarenje i lakiranje. Pa evo i par slika sa te dogodovstine koja se protegnula kroz 3 drzave i 5k km

Znaci idem u Finskoj preparkirati auto u garazi i vozim se prolazom koji je jednosmjeran i dodje mi deda iz krivog smjera. I vidim da on bas nije najsposobniji vozac, pa ajde, budem ja u rikverc i maknuo se da me zaobidje... ubacim u rikverc i auto mi javlja "Park assist service required"... nisam siguran sta to znaci, ali pretpostavljam da su riknuli senzori za rikverc. Pogledam i sve retrovizore i iza mene ne vidim nista, krenem lagano i taman se zaletim na nekih 10 km/h i odjedom tupi udarac, zvuk lomljenja plastike...

Uglavnom, iza mene je neki otocic ogradjen vrlo tankom ogradom iza kojeg je vatrogasni aparat kojeg jos stiti stupic od nekih metar visine. Sve skupa dovoljno nisko i usko da se ne vidi u retrovizorima, ali dovoljno visoko da mi osim branika stuce i gepek...



Aftermath je samljeven branik sa rupom i gepek koji nemrem zatvorit. Zovem gospodina Martin R. s kojim se za 5-6 dana trebam naci u Svedskoj, koji se bavi foliranjem auta, a u slobodno vrijeme i preradama (lik je po struci metal fabricator i ima hrpu znanja o autima). Trebali se naci da slikamo moj stock C70 pored njegovog modificiranog C70.

Sve u svemu, lik mi da popis alata i materijala sta da uzmem u Bauhausu i detaljne slike kako da rastavim cijeli zadnji kraj i sta da iscekicam i poravnam.

2 sata kasnije, gepek se zatvara, mehanizam za krov radi savrseno, prolazim kroz autopraonu, voda ne ulazi u gepek... pitam prometnog murijaka hocu li imat problema i onak mrtav hladan lik pita "zasto, sto je malo ogreban i obljepljen?



Par dana kasnije stizem u Svedsku i nalazim se sa Martinom i njegovim C70:


Sve u svemu, covjek mi spasio roadtrip i uz njegovu pomoc sam izgustao ostalih 5k km na povratku do doma... a na kraju Damir vraca auto u prvobitno stanje:



Branik i gepek sam uzeo sa jednog C70 koji je naprijed bio udaren, sve sam slozio da sjedne savrseno i samo odnjeo Damiru da prelakira. Rijecima nemogu opisati koliko je dobro boju pogodio. Osim toga sto mi badgevi fale, nikad ne bi rekao da je auto bio udaren

Tako da jos jednom hvala na preporuci za njega, stvarno vrhunski odradjuje posao.
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2022., 11:17   #64415
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
@Coconat
Ne samo agresivni, vec i pomalo talibani. Hibride su spljuvali gore nego dizelaše, majko mila. Gori su od ovih BMW fanboja po forumima.....
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2022., 11:17   #64416
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Daj malo info o ovom crvenom, Martinovom, dobro izgleda.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2022., 11:52   #64417
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Slike nisu mjerilo koliko dobro taj auto izgleda. U zivotu nisam vidio da se toliko ljudi okrece za autom i zlostavljaju vlasnika cim se ovaj sparka da ga pitaju koji k... to je

36 cm je ukupno prosiren ako se dobro sjecam. Prednji branik je pripasan sa Volva XC60, svjetla su sa njemu najdrazeg V70, grill i emblem sa Volva C30, rupa na haubi je sa WRX-a, spoiler je od Supre a zadnji branik i auspuh su sa novog Volva V60.

Lik je takodjer izradio cover za zadnja sjedala tako da auto izgleda "spider like" kako on to kaze, Krov se moze podici dok je to stavljeno preko zadnjih sjedala, ne smeta. Motor je nemodificirani T5 sa 250 ks... imas vise o auto na njegovom isntagram page-u:

https://www.instagram.com/rosendorf_limited_edition/

Branici su plastika, jel... sve ostalo je metal fabrication... kaze da je preko 2000 sati utukao u auto doma u garazi, a najgori dio je bio kad je bio gotov i trebao izaci iz garaze. Toliko je auto prosirio, da je na kraju imao oko 2 cm lufta da prodje kroz vrata
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2022., 11:53   #64418
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
MG4 EV je za sad najjeftiniji eAuto koji bi kupio (ili nekome preporučio).
Kreće od 32 k€, što za novi auto nije basnoslovan iznos. Kad se uzme u obzir TCO, postaje još zanimljiviji.

Nedavno sam pričao s jednom Samoborkom koja je prešla na Mini-e i špara svaki mjesec 2000 kn na gorivu (vozi se negdje na daleki dio Zagreba)

Tržište rabljenih EVa je suludo ( prodao sam Model 3 debelo iznad nabavne cijene), ali trebalo bi se kad tad stabilizirati.

Nego, što je to EV klinika?

MG4 je top, izgleda odlicno i domet je jako dobar.
Samo meni osobno smeta sto je čajniz
Podrske nema u sloveniji mozda tek u austriji.
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2022., 11:59   #64419
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Koliko plaćate izmeju guma (demontaža starih s felgi i montaža novih na postojeće felge).

Pitam informativno, jer moj dugogodišnji vulkanizer kaže da je za 19" skuplje nego za 16", što mi onako, nema smisla, koja je njemu razlika kao vulkanizeru?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2022., 12:06   #64420
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Koliko plaćate izmeju guma (demontaža starih s felgi i montaža novih na postojeće felge).



Pitam informativno, jer moj dugogodišnji vulkanizer kaže da je za 19" skuplje nego za 16", što mi onako, nema smisla, koja je njemu razlika kao vulkanizeru?
Ne sjećam se točnih cifri jer već godinama sam rješavam zamjenu zimski/ljetni set (imam duplu postavu felgi s gumama) ali sjećam se da je do 16 cola bila jedna cijena, 17-19 druga a iznad 19 treća... Vulkanizer u malom gradiću.
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2022., 12:06   #64421
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Koliko plaćate izmeju guma (demontaža starih s felgi i montaža novih na postojeće felge).

Pitam informativno, jer moj dugogodišnji vulkanizer kaže da je za 19" skuplje nego za 16", što mi onako, nema smisla, koja je njemu razlika kao vulkanizeru?
"Moj" vulkanizer ima posebni stroj za 19-22" tj. za te skuplje felge gdje majstor uopce ne dira felgu, sve stroj sam odradjuje (nema one procedure nazetanja gume montiracem preko felge pa ostetit felgu nego sve storj sam radi/stice i pritisce a dodirne tocke su gumene i plastice tj. nema nigdje metal na aluminij da se dotaknu).

Mozda zato kaze da je skuplje jer je stroj skup(lji).. ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2022., 12:12   #64422
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Uvijek je razlika u cijeni ovisno o dimenzijama. Zašto je to tak, nemam pojma, ali znam da sam uvijek drukčije plaćao dimenzije Možda kak frizeri ženama drukčije naplaćuju šišanje dulje ili kraće kose, tak i ovo

Cjenik nekog random prvog rezultata na netu: https://gumi-major.hr/cjenik-vulkanizerskih-usluga/
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2022., 12:18   #64423
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Svuda je razlika u cijeni po velicini felge. Na nekim mjestima cak ne mijenjaju vece od 17 cola ak se dobro sjecam kaj me pitala zenska, valjda je do stroja, tj koliki kotac stane, nemam pojma.

Najjeftinije ti je prek HAKa uzet onu godisnju pretplatu za 320kn koja ima u sebi dve zamjene godisnje al je tlaka za dogovarat jer se moras najaviti mjesec dana unaprijed pa ak zaboravis i hitno ti je na kraju opet moras negdje lokalno po bar 50% vecoj cijeni.

EDIT: dok ja procitam stranicu pa odgovorim eto jos tri odgovora
hash je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2022., 12:22   #64424
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Pa meni je poznanik uzeo 350kn bez računa, što mi je onako, skok od 200kn s 16 na 19". Zanimljivo, ali s računom hoće 450kn za 19". Ako je to normalno, ok, normalno je, ali nisam uopće kužio logiku između razlike. Stroj je stroj, ne?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2022., 12:24   #64425
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Pa meni je poznanik uzeo 350kn bez računa,
Jel to bilo onako "ko za tebe" evo ti skuplje nego inace .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2022., 12:25   #64426
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Jel to bilo onako "ko za tebe" evo ti skuplje nego inace .
Pa sve je moguće.
To mi je 2x godišnje po 350kn. Imam 18" od VRS Octavie felge, radije kupim 18" gume pa ću sam doma mijenjati, imam cijelu mehanizaciju.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2022., 12:33   #64427
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
@domy1 - pročitam prve dvije rečenice tvojeg posta i mislim što ovaj priča, za 30k eura izbor rabljenih je vrlo lijep, a onda skužim da pišeš o EV.

uvijek imaš "donekle pouzdanu" Daciu Spring, a od razlike do 30k eura odeš 10x na more
Da, a djecu ću zavezat na krov...

Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Čast svemu, ali njihov način komunikacije mi je teško probaviti...
Slažem se.
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2022., 12:35   #64428
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Pa sve je moguće.
To mi je 2x godišnje po 350kn. Imam 18" od VRS Octavie felge, radije kupim 18" gume pa ću sam doma mijenjati, imam cijelu mehanizaciju.
Ja tako zadnje 4 godine sam mjenjam, dva seta felgi za oba auta bi me godisnje kostalo preko 1000 kn, za 4 godine sam isplatio dizalicu, kompresor za pumpanje, moment kljuc te parkside odvijac na struju a i "gust je" kad mozes mjenjat kad hoces i u miru .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2022., 12:43   #64429
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Koliko plaćate izmeju guma (demontaža starih s felgi i montaža novih na postojeće felge).

Pitam informativno, jer moj dugogodišnji vulkanizer kaže da je za 19" skuplje nego za 16", što mi onako, nema smisla, koja je njemu razlika kao vulkanizeru?

Mislim da sam platio oko 220 kn za dvije. Inače, kod jednog sam dobio pedalu jer njegov stroj podržava do 18 cola i 235 širine, ali samo kod obične gume. Run flat ne može navući.
A inače i ja doma mijenjam za zimski/ljetni set. Ali nove gume ne mogu
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2022., 12:53   #64430