Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.08.2020., 07:33   #1021
Borealis
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 1
Citiraj:
Autor Mario14 Pregled postova
Kakav je fiido d4s.. Jesi zadovoljan?
Nije još stigao. Na putu je.
Borealis je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2020., 12:27   #1022
Mario14
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Split
Postovi: 0
Aj super.. Kad stigne javi svoje dojmove.. Lp
Mario14 je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2020., 09:22   #1023
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Moj neutron n2+ je poceo tražitri servis..imam 850km dosad na njemu i od toga je dobrih 100km po makadamu za kojeg nije predviđen, a i dobrih 200tinjak km je po dosta grubom asfaltu i redovito preko laganijih rinzola..rasklimao se u hvatištu između kotača i stupa volana malo, nije strašno, no odvest ću ga na servis, nisam pronašao način da ga sam pritegnem..
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2020., 13:40   #1024
Borealis
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 1
D4S prvi dojmovi

Citiraj:
Autor Mario14 Pregled postova
Aj super.. Kad stigne javi svoje dojmove.. Lp
Stigao je u petak 29.08. 2020. Lagan je i baš ono dobro može povući. Dobar je i PAS na 3. stupnju. Vozio sam ga desetak km i super je osjećaj. Primjetio sam da se čuje neki zvuk iz žica zadnjeg kotača kad dođu pod opterećenje. Možda to nestane nakon nekog vremena. Ostalo je sve Ok za sada. Jučer sam kupio za njega i paksic iliti nosač tereta i odmah ga montirao. Našo u Dechatlonu za 100 Kn. Uzeo onaj za bicikle od 24-28" i lijepo paše. Malo je bilo problema kod montaže ali riješio sam to. Evo kako sad to izgleda. Montirao sam i zadnji blatobran. Prednji nisam jer mi s Banggooda nisu poslali šipku za pričvršćivanje. Pokušat ću je sam napraviti od inox šipke fi 4

https://drive.google.com/file/d/1wIE...ew?usp=sharing

Zadnje izmijenjeno od: Borealis. 01.09.2020. u 13:50.
Borealis je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2020., 21:19   #1025
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
To ti žbice malo sjedaju na mjesto. Otiđi do servisa da ti ih dotegnu i centriraju kolo nakon par vožnji kad sve sjedne na svoje.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 11:49   #1026
Mario14
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Split
Postovi: 0
Znaci zadovoljan si. Ocekivao sam to. Jedini problem je sta se dugo čeka. Evo i ja sam odlucio i danas ga narucio.. Prijatelj mi ima d2 i prezadovoljan je.
Mario14 je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 18:36   #1027
Mario14
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Split
Postovi: 0
Citiraj:
Autor Borealis Pregled postova
Stigao je u petak 29.08. 2020. Lagan je i baš ono dobro može povući. Dobar je i PAS na 3. stupnju. Vozio sam ga desetak km i super je osjećaj. Primjetio sam da se čuje neki zvuk iz žica zadnjeg kotača kad dođu pod opterećenje. Možda to nestane nakon nekog vremena. Ostalo je sve Ok za sada. Jučer sam kupio za njega i paksic iliti nosač tereta i odmah ga montirao. Našo u Dechatlonu za 100 Kn. Uzeo onaj za bicikle od 24-28" i lijepo paše. Malo je bilo problema kod montaže ali riješio sam to. Evo kako sad to izgleda. Montirao sam i zadnji blatobran. Prednji nisam jer mi s Banggooda nisu poslali šipku za pričvršćivanje. Pokušat ću je sam napraviti od inox šipke fi 4

https://drive.google.com/file/d/1wIE...ew?usp=sharing
Mario14 je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 18:39   #1028
Mario14
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Split
Postovi: 0
Jesi li sta jos dodatno platijo kad si preuzeo d4s? Kolika je max brzina.. I koliko mozes proci km u samo eletričnom modu?
Mario14 je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 20:24   #1029
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Ne plaća se ništa na D4S. Domet ako voziš do 23-24-25 km/h, startaš s pedalama koji krug, po ravnom voziš i ne stišćeš gas jako pri ubrzavanju ide do 50 km u električnom modu. Testirao sam ja već. U 4 vožnje 150 km u koji dan napravio. Ali assist level 3 bez gasa mi odgovara više.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 21:15   #1030
triki555
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: VŽ
Postovi: 322
jel naručivao tko sa https://www.fiidoebike.com/ ? koliko se čeka dostava te odakle dolazi, odnosno plaćaju li se kakva dodatna davanja?
triki555 je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 21:30   #1031
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Ne plaća se, negdje u eu, sad da li je Poljska, Češka. Imaš mail na stranici pa kontaktiraj ih za svaki slučaj. No mnogi su naručivali i s te stranice i legit je stranica.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2020., 01:02   #1032
triki555
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: VŽ
Postovi: 322
A koji model.preporucujete? Na sto treba paziti?

Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: triki555. 03.09.2020. u 01:31.
triki555 je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2020., 07:17   #1033
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Zbog trenutne cijene D4s, jer ima dosta prednosti u odnosu na 2-2.5 god stare modele d1,d2,d2s. Ako uzimaš D2 promjeniti zadnji blatobran, ili pločicu kod šarafa staviti da se ne savija na tom dijelu. Jer bilo je slučajeva pucanja i čak blokiranja kotača u vožnji. Osim toga ništa posebno, bez nekih mana osim glasnih kočnica. D4s ima kotače s žbicama pa početni servis nebi bio loš podesiti ako treba. Kineski quality control zna biti svakakav. Osim toga nemaju ti bicikli nekih stvari na što paziti. D2 kompaktniji, kao otklopljen i sklopljen, udobniji iza zbog amortizera,glasniji rad motora. D4S malo lakši, brži, manje energije troši za vožnju, tih rad motora. Na svim tim biciklima je ok upgrade zoom xtech hb100 čeljusti kočnica za 200 kn, naručio sam i budem vidio, hvale ih.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2020., 09:23   #1034
Borealis
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 1
Citiraj:
Autor Mario14 Pregled postova
Znaci zadovoljan si. Ocekivao sam to. Jedini problem je sta se dugo čeka. Evo i ja sam odlucio i danas ga narucio.. Prijatelj mi ima d2 i prezadovoljan je.
Zadovoljan sam sa svim osim ovog sa zvukom žbica pod opterećenjem. Ne znam hoće li to nestati s vremenom. Bio sam u servisu za bicikle. Dobio sam savjet da probam podmazati mjesto gdje žbice sjedaju na motor. Kao da će to sjesti s vremenom. Reklamirao sam to Banggoodu, čekam odgovor.

Ako potraje morat ću nositi kotač na zatezanje žbica i centriranje
Koliko je problem skidati zadnji kotač jer u njega ulazi kabel prema motoru? Nisam našao gdje se taj kabel otpaja
Borealis je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2020., 09:25   #1035
Borealis
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 1
Citiraj:
Autor Mario14 Pregled postova
Jesi li sta jos dodatno platijo kad si preuzeo d4s? Kolika je max brzina.. I koliko mozes proci km u samo eletričnom modu?
Ništa se ne treba dodatno platiti jer dolazi iz EU. Nisam još testiao taj maximum
Borealis je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2020., 09:36   #1036
Borealis
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 1
Citiraj:
Autor Xiaomi Pregled postova
Zbog trenutne cijene D4s, jer ima dosta prednosti u odnosu na 2-2.5 god stare modele d1,d2,d2s. Ako uzimaš D2 promjeniti zadnji blatobran, ili pločicu kod šarafa staviti da se ne savija na tom dijelu. Jer bilo je slučajeva pucanja i čak blokiranja kotača u vožnji. Osim toga ništa posebno, bez nekih mana osim glasnih kočnica. D4s ima kotače s žbicama pa početni servis nebi bio loš podesiti ako treba. Kineski quality control zna biti svakakav. Osim toga nemaju ti bicikli nekih stvari na što paziti. D2 kompaktniji, kao otklopljen i sklopljen, udobniji iza zbog amortizera,glasniji rad motora. D4S malo lakši, brži, manje energije troši za vožnju, tih rad motora. Na svim tim biciklima je ok upgrade zoom xtech hb100 čeljusti kočnica za 200 kn, naručio sam i budem vidio, hvale ih.
Imam oba bicikla i slažem se sa svime.
Još bi dodato šteta što D2 nema senzor brzine s LCD-om i zadnje aktivno svijetlo. Neki to sami ugrađuju samo se onda mora mjenjati i kontroler
Zadnje svijetlo isto fali i kod D4s
Borealis je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2020., 12:01   #1037
triki555
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: VŽ
Postovi: 322
Između d2 i d2s je razlika samo u mjenjaču?

Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk
triki555 je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2020., 12:21   #1038
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
U mjenjaču i d2s se ne pali na ključ kao d2 nego na gumb. I d2s ima 3 lv assista, doduše 3 assist lv je oko 20tak kmh. D2 16km/h samo jedan lv.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2020., 16:11   #1039
Mario14
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Split
Postovi: 0
Hvala svima na informacijama
Mario14 je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2020., 06:52   #1040
rokonja
Premium
Moj komp
 
rokonja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: tamo tamo daleko
Postovi: 139
Planiram kupiti el. bicikl tipa Trek powerfly 4. E sad me interesira dal to vrijedi kao rekreacijski bicikl jer nisam baš u formi za uzbrdice.? Živim na laganoj uzbrdici tako da mi mali problem doć doma, a od doma... ufff.. A opet imam problem s kralježnicom, malo i kg., bauštela...
rokonja je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2020., 19:04   #1041
Mario14
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Split
Postovi: 0
Citiraj:
Autor Borealis Pregled postova
Zadovoljan sam sa svim osim ovog sa zvukom žbica pod opterećenjem. Ne znam hoće li to nestati s vremenom. Bio sam u servisu za bicikle. Dobio sam savjet da probam podmazati mjesto gdje žbice sjedaju na motor. Kao da će to sjesti s vremenom. Reklamirao sam to Banggoodu, čekam odgovor.

Ako potraje morat ću nositi kotač na zatezanje žbica i centriranje
Koliko je problem skidati zadnji kotač jer u njega ulazi kabel prema motoru? Nisam našao gdje se taj kabel otpaja
Mario14 je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2020., 19:06   #1042
Mario14
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Split
Postovi: 0
Sta je bilo s tim zvukom u zadnjem kolu i zbicama? Da li su ti sta odgovorili ovi s Banggooda?
Mario14 je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2020., 08:49   #1043
Borealis
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 1
Citiraj:
Autor Mario14 Pregled postova
Sta je bilo s tim zvukom u zadnjem kolu i zbicama? Da li su ti sta odgovorili ovi s Banggooda?

Odgovorili su ovo:

„You need to take a video of the bicycle tilting pure electric motor running; and then take a video of turning the rear wheel by hand without turning on the power.“

Snimio sam videee kako su tražili i dodatni video kad je bicikl pod opterećenjem,
Zvuk se ne čuje iz zadnjeg kotača kad se ne sjedi na biciklu zato sam i snimio dodatni video.

Problem je što žbice nisu dovoljno zategnute i zato se javlja klik zvuk pod opterećenjem.

Rješenje problema je zatezanje žbica i novo centriranje kotača.

Sve sam im to opisao, snimio i poslao i čekam što će odgovoriti.

Žbice mopu sam zategnuti ali nemam napravu za centriranje
Borealis je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2020., 09:14   #1044
Mario14
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Split
Postovi: 0
Ajde javi mi kad rijesis to.. Bas me zanima kad meni dodje d4s da li cu imat i ja taj problem.. Nadam se da ces to rijesit.. Lp
Mario14 je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2020., 12:03   #1045
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
kaj buš se sad hebal i natezal s njima oko žbica? nek ti vele da pošalješ kotač i da ti oni kad dođe kotač pošalju novi i da je sve džabe pa ne buš se vozio na biciklu dva mjeseca minimalno.
za 50 ili 80 kuna u servisu to naprave za sat vremena i voziš se treći dan.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2020., 19:12   #1046
Mario14
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Split
Postovi: 0
Mislim da ce ti bit dovoljno zategnit žbice.. I bit ce to ok
Mario14 je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 09:10   #1047
Borealis
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 1
Citiraj:
Autor Mario14 Pregled postova
Ajde javi mi kad rijesis to.. Bas me zanima kad meni dodje d4s da li cu imat i ja taj problem.. Nadam se da ces to rijesit.. Lp
Ako si lakši možda ti se u početku i neće čuti ali opet bi ih trebalo zategnuti
Borealis je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 09:17   #1048
Borealis
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 1
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
kaj buš se sad hebal i natezal s njima oko žbica? nek ti vele da pošalješ kotač i da ti oni kad dođe kotač pošalju novi i da je sve džabe pa ne buš se vozio na biciklu dva mjeseca minimalno.
za 50 ili 80 kuna u servisu to naprave za sat vremena i voziš se treći dan.
Ne mislim slati kotač čak i da to oni predlože, a vjerujem da neće. Možemo se dogovoriti da oni plate taj popravak.
Borealis je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 10:21   #1049
Borealis
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 1
Citiraj:
Autor Mario14 Pregled postova
Mislim da ce ti bit dovoljno zategnit žbice.. I bit ce to ok
Hoće ali će kotač sigrno trebati centriranje.
Hoću li se moći voziti s necentriranim kotačem? Vjerojatno da ako nije prevelika "osmica"

Zazirem i ja pomalo od skidanja zadnjeg kotača jer se žice koje idu u motor moraju otpojiti na kontroleru zbog toga što nema vanjskog konektora

Moram ispitatai rade li lokalni serviseri uopće s elektro bciklima

Zadnje izmijenjeno od: Borealis. 11.09.2020. u 12:36.
Borealis je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 13:46   #1050
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
gle, ako je zajebano skinut kotač: skini ga sam i donesi im. ali prvo pitaj imaju li toliko široki ključ za žbice.
dalje: kotač ti ne ide u osmicu - možda treba samo dotegnut žbice - osim ako se nisi vozio i dalje se voziš sa otpuštenim žbicama.
to je problem koji s dešava i sa novim običnim biciklima ili nanovo pletenim kotačima. nije to nikakava katastrofa. problem je ako se desi nakon dva zatezanja svih žbica i opet se opusti. jbg onda treba isplest nanovo kotač i staviti ljepilo na navoje da se ne otpušta.
tak da no sikiriki o otfuraj to nekam da ti dotegnu i vozi miško.
tizhu je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na