Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.08.2018., 17:42   #2101
Tean
Premium
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 181
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Jesi probao kontaktirati Arctic? Garancija u Hr vjerojatno je 24 mjeseca, ali Arctic znam da daje dosta duge garancije, tipa 60 mjeseci.
Ma daj molim te, tko ce mi u ovoj banana zemlji dati garanciju na ventilator ako krcka?

Trenutno čekam da vidim hoce li ASBIS dati zamjenski HDD pod garancijom.
Tean je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2018., 17:50   #2102
Old.machine
Premium
Moj komp
 
Old.machine's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: ______
Postovi: 1,407
Koliko je bitan statički pritisak za ventilatore koji hlade diskove? Trenutno u Define-u R5 diskove mi hladi FD GP-14 (statički pritisak na max okretajima je 0.71mm H2O). Da li bih imao puno bolje hlađenje diskova ako bi umjesto toga stavio npr. neki od Corsaira sa 3.0 mm H2O statičkim pritiskom? Ovo ljeto max temperatura diskova mi je bila 40C.
Old.machine je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2018., 18:06   #2103
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ne isplati se. Potrošiti ćeš 100+ kuna za 1-2 stupnja razlike.
Imam isto R5 i 3 HDDa + 1 SSD. Po njima puše isti vent i imam iste temperature. S time da su moji u idlu na najmanjem naponu.

Inače imam 2 venta naprijed identična fractala.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2018., 18:12   #2104
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
ukoliko usporedujemo rezultate hlađenja dva ventilatora na istim okretajima i iste protocnosti ali sa razlicitim statickim pritiskom - razlika je minimalna / nema je. i 40c je divno za hdd

za neupucenije, mada se staticki pritisak moze povecati jednostavnim povecavanjem brzine ventilatora, uglavnom se odnosi na usmjerenost protoka zraka, neki ventilatori pusu direktno ispred sebe dok drugima puhanje "bjezi" na sve strane odnosno nije toliko direktno naprijed. zvuci ekstra na papiru ali u praksi nema neke razlike u temperaturama, cak niti direktno na hladnjacima gdje bi se, u teoriji, staticki pritisak trebao izraziti gurajući vise zraka kroz rebra hladnjaka i time obavljati bolji posao.

Zadnje izmijenjeno od: trpi. 25.08.2018. u 18:34.
  Reply With Quote
Staro 25.08.2018., 18:52   #2105
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor Tean Pregled postova
Ma daj molim te, tko ce mi u ovoj banana zemlji dati garanciju na ventilator ako krcka?

Trenutno čekam da vidim hoce li ASBIS dati zamjenski HDD pod garancijom.
Što te košta poslati upit putem obrasca: https://www.arctic.ac/eu_en/contacts/

Dam se kladiti da ćeš dobiti novi vent ili cijeli hladnjak.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2018., 22:34   #2106
Tean
Premium
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 181
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Što te košta poslati upit putem obrasca: https://www.arctic.ac/eu_en/contacts/

Dam se kladiti da ćeš dobiti novi vent ili cijeli hladnjak.
Kosta me ispunjavanje obrasca, kupljen je 2011 godine, a nemam nista vise od papira ili kutije osim links-ovog racuna.
Tean je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2018., 23:07   #2107
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Garancija proizvođača na taj hladnjak je 6 godina, tako da je istekla, no zbilja ne znam što te košta priupitati Arctic da ti pošalju drugi vent uz neku nadoknadu. I kao, kriva je banana država i tebe košta ispunjavanje obrasca. NHF, uz taj mentalni sklop, ni da živiš u Švedskoj ti ne može biti dobro.

Da ti objasnim zašto ti govorim da kontaktiraš proizvođača. Imao sam Corsair AX850, kupljen u Linksu sa 5 godina garancije preko Linksa i tih 5 godina je davao proizvođač. Nakon 6 godina napajanje je počelo tu i tamo otkazivati poslušnost prilikom paljenja i trebalo ga je izgasiti iz struje i ponovo upaliti.

Ne očekujući nikakav smislen odgovor, poslao sam mail na Corsair support. Odgovor je bio “u međuvremenu smo produljili jamstvo na AX seriju na 7 godina, evo vam RMA broj, pošaljite nam napajanje na testiranje da vidimo što se može napraviti”.

100 kuna za poštarinu manje i desetak dana kasnije, dostavljač donosi novi zapakirani AX860.

Svaki proizvođač koji drži do sebe hoće sretnog kupca.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2018., 11:07   #2108
Tean
Premium
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 181
Ma mogu ja poslat, ali ipak je razlika između skupljeg napajanja i jeftinog ventilatora. Iako ne mogu kupiti vise ventilator kod nas, ima link za kupnju direktno na njihovoj stranici kojoj ja saljem support A jedino sto mi pada na pamet da napišem u poruci je da se vise ne moze kupiti kod nas.
Tean je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2018., 11:50   #2109
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Čuj, u par slučajeva što sam išao direktno na proizvođača (tipa nožice za Logitech tipkovnicu kojoj je istekla garancija ili ventilatori za Corsair AIO), ekipa se pokazala izrazito susretljiva i riješili su problem, iako nisu bili u obvezi.

S druge strane, ima debila tipa ASUS koji ne priznaju važeće jamstvo u drugoj državi i s kojima nema šanse da ikad više poslujem, tako da APP...
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2018., 07:03   #2110
Tean
Premium
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 181
Evo:

Dear Mr
Thank you for your enquiry.

You can get a replacement fan here:
https://www.arctic.ac/worldwide_en/f...-13.html#spare

Have a nice day.
Tean je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2018., 09:40   #2111
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
APP, nije prošlo.

Sad znaš da možeš riješiti problem za 60ak kuna, a koliko je to isplativo, sam prosudi.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2018., 10:12   #2112
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Čuj, u par slučajeva što sam išao direktno na proizvođača (tipa nožice za Logitech tipkovnicu kojoj je istekla garancija ili ventilatori za Corsair AIO), ekipa se pokazala izrazito susretljiva i riješili su problem, iako nisu bili u obvezi.

S druge strane, ima debila tipa ASUS koji ne priznaju važeće jamstvo u drugoj državi i s kojima nema šanse da ikad više poslujem, tako da APP...

Garro, imas neki mail di si cimao logi? zamjenio bih teflonske padove na g502 pa bi ih scimao za originalne. hvala
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2018., 10:32   #2113
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Ma i Logi je otišao u klinac, dok su bili na mailu su mi riješili G19 nožice i membrane na G15v1. Prije par mjeseci sam ih putem weba tražio palmrest za G19 uz naznaku da ga hoću platiti koliko košta, a support (bot, valjda) mi je ponavljao da je tipkovnica o