Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.11.2018., 14:05   #1
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,479
Prilagođena aplikacija za OCR web stranice?

Nespretan mi je naziv teme, ali stvarno nemam pojma kako bi u naslovu opisao aplikaciju.


Trebam aplikaciju koja će u dva polja na web stranici unositi redosljedom brojeve i nakon svakog unosa pričekati 2 sekunde i očitati 5 različitih brojeva s web stranice i spremiti ih negdje, može txt datoteka / csv / excel.


Čisto sumnjam da točno to već negdje postoji, ali možda netko dobije ideju što bih moglo poslužiti.


Možda netko to može i isprogramirati u kratko vrijeme.



Znači polja na web stranici su input polja, čak imaju i tipke sa strelicama gore / dolje tako da može i klik umjesto unosa.
Brojevi su čisti tekst, znači nije slika da se neda pročitati.
Nema refresh stranice nakon svakog unosa nego je live.


Ima li tko ideju?

Zadnje izmijenjeno od: Libertus. 27.11.2018. u 14:12.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2018., 14:47   #2
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
To se cini kao relativno jednostavan posao za neku browser ekstenziju, recimo za Chrome imas dosta solidnu sluzbenu dokumentaciju:

https://developer.chrome.com/extensions

Trebao bi manipulacija DOM-om a to je nesto sto kroz JS i Chrome ekstenziju svakako mozes implementirati.

U suprotnom bi barem trebao dati link za to sto trebas (ako je javno dostupan), pa da netko eventualno baci oko. Ovako napamet je svakako nemoguce, osim da ne napravis neku trash AutoIT skriptu koja ce doslovce kliktat i upisivati nesto, pa onda selektirati tekst s tog weba i kopirati ga.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.11.2018., 17:35   #3
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,479
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
U suprotnom bi barem trebao dati link za to sto trebas (ako je javno dostupan), pa da netko eventualno baci oko...
Nije problem link, samo nije dostupno sve bez računa. Nema se pristup ovom "pop up" s postavkama sa slike.



Ovo je link. Na dnu stranice ima tab "Strategy tester".

Znači radi se o testiranju strategije na tradingview.com, da se vide koje su postavke najbolje na povijesnim podacima. Naravno da nisu (ili ne žele) napravili nikakav smisleni način da se brže pronađu najbolje postavke, nego moraš ručno mijenjati jedan po jedan parametar i pogađati.

Ideja je:
- input polja "Var 1" i "Var 2", trebao bi npr. ostaviti Var 1 = 2, a Var 2 mijenjati od 1 - 100
- onda staviti Var 1 = 3, a Var 2 mijenjati od 1 - 100 itd...

Nakon svake izmjene se izmjene ovi brojevi "Net profit", "Total closed trades" itd.
Meni je dosta da imam csv datoteku i podatke u nekom smislenom redu, da bih mogao to u excelu normalno analizirati.

Na slici se vidi u "Strategy tester" tabu, skroz desno ima "Export" dugme koje baca puno nekih podataka u clipboard, tako da teoretski može i tako ukoliko je čitanje iz clipboarda lakše.

Probao sam "Web scraper" s Chrome store, patio se 4-5 sati s njime i nisam uspio to skinuti niti išta automatizirati osim otvaranja prozora s postavkama.
Libertus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na