Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.03.2008., 00:03   #241
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
zato sto je estetski lijepse

Inace usput budi receno pun mi je quratz skidanja izolacije sa fakin UTP kabla. Uzel sam si pauzu malu...
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2008., 00:04   #242
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
zato sto je estetski lijepse

Inace usput budi receno pun mi je quratz skidanja izolacije sa fakin UTP kabla. Uzel sam si pauzu malu...
Fleks nabavi si hrčka... da vidiš kako izolacija kapitulira.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.03.2008., 01:27   #243
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Fleks nabavi si hrčka... da vidiš kako izolacija kapitulira.
Lijevi kable spojen...

Nemogu sad bas puno reci. Budem ujutro (oko 15h sutra ) rekao malo vise...

Cini mi se da ima dosta vise naglasenije visoke, bas je meksi, al vokali su slabiji. Mozda mi se cini buduci da je kasno i da nesmijem dat soka pojacalu jer je kasno...
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2008., 10:14   #244
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
generalno sam i ja imao takav sličan dojam na utp-cima... i ne nisu isprepleteni zbog izgleda, ima to svoju funkciju, e sad koliko se to može zvučno prepoznati je drugi par rukava
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2008., 15:54   #245
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
generalno sam i ja imao takav sličan dojam na utp-cima... i ne nisu isprepleteni zbog izgleda, ima to svoju funkciju, e sad koliko se to može zvučno prepoznati je drugi par rukava
Neznam nisam zadovoljan bas previse.

Mislim da cu vratit stare kablove i kupit qed aniversary XT ipak...

Bas sam sad malo pustio R n' B. Na lijevom zvucniku mi je UTP, na desnom obicni kabel. Tak mi je lakse usporediti.

Na nizim glasnocama razlika je samo u vokalu i visokima. Bas je neutralniji ipak vise nego mi se jucer cinilo. Al generalno gledano sam izgubio dosta na samom punchu.

To me dovodi do zakljucka da mi lenon bolje zvuci na UTPu, al mi zato chirs brow, bob sinclair i akon zvuce generalno losije.

Najgore mi je sto sam do pol 1 sa starim se zejebavao oko toga, jos sam i staru tlacil da mi pletenice radi i sad quratz.

Neznam moram to jos malo slusat pa vidjet.

Nego jel ima netko neki kabel da bi mi posudio na dan dva, naravno dam mu nesto novaca za tu uslugu?
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2008., 16:08   #246
Don
je gladan!
Moj komp
 
Don's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,696
Pa pusti ga barem da se malo usvira... Već nakon 2-3 sata bas otvrdne
__________________
Don je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2008., 17:57   #247
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Definitivno se nebi vratio na stari kabel...

Sad kad sam stavio na oba zvucnika mogu reci da je pomak na vise ocit.

Jos cu se malo igrati pa napisem navecer malo detaljnije.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2008., 20:10   #248
wiseman
Premium
Moj komp
 
wiseman's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: SL/ZG
Postovi: 445
@Fleks - Koji ti je to način testiranja da staviš na svaki zvučnik drugi kabal??
Poznato je (ako je) da lijevi i desni kanal u stereo sustavu ne reproduciraju isti signal. Jednostavnije rečeno, ono što čuješ iz lijevog zvučnika ne mora značiti da ćeš čuti i iz desnog.

@Don - To o usviravanju... Ne znam baš, ja bih prije rekao da se čovjek nakon tog vremena navikne na novi kabal (tj. drugačiji zvuk od onog s prošlim kablom).
wiseman je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2008., 20:58   #249
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor Voki Pregled postova
Jako puno korisnih informacija i ovim putem se zahvaljujem!
Promaknuo mi je podatak da se kod nas moze kupiti vjerovatno najmuzikalniji za novce Epos monitor (2000kn) : ELS3

Cisto predođbe radi : Stereophile Test Eposa

Isti drzi i Vandersteen zvucnike, sinonim ultra preciznosti za novce. Doduse oni su skuplji, ali svakako poslusajte Model 1C ako ih imaju tamo izlozene.

Drzi ih ovaj diler, za kojeg moram priznati, nisam do sad cuo.

Ako i nista u kupovini, odnesite omiljeni CD i odite cuti malog Eposa svejedno. Cisto da dobijete ušima predođbu o cemu pricam.

8
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2008., 23:29   #250
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
epos... jedan od onih legendi koje nikako nisam uspio ćut, a vrlo rado sam htio

svejedno ne mogu vjerovat da su tako pristupačni.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.03.2008., 00:20   #251
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
epos... jedan od onih legendi koje nikako nisam uspio ćut, a vrlo rado sam htio svejedno ne mogu vjerovat da su tako pristupačni.
Da, vrlo jednostavni ali iz ruku talentiranog dizjnera koji je prije BBC-u radio lokacijske monitore.

Posebno zanimljiv je Richard Vandersteen u svijetu dinamickih zvucnika. Bivsi vozac kamiona... toliko se bacio u teoriju i literaturu u zelju da radi zvucnike - da je nadisao one koji su edukacijom bili profesori prema njemu u audio svijetu. Izuzetno skroman, radišan covjek koji se libio dizajnirati skretnicu koju tek 10-ak imena koristi u svijetu.

Prezire dizajn bez pokrica u dosegu i cijeni. Svaki saraf opravdava na svojim prezentacijama. Njegov top model Model 5A, mnoga (ustrojem) manje poznata imena preruseno prodaju za 4x vise. Svakako poslusajte njegove zvucnike. Ovo je najcesci zvucnik doma kod velikog broja audio testera i dilera. Cak i kad kazu drugacije

Njegovi sub-ovi redovito stoje na sajmovima uz 50k dipole i elektrostatike a kostaju manje nego njihovi kablovi. Neovisno o novcima, za ove subove mogu reci da su najbolja kupovina za fizikalno razdvojene sisteme koji teze primarno glazbi. Ovi Subovi su primarno radjeni za 2ch audio, ne HT : Model 2Wq , 2Wq

Richard cijeni svoje kupce i ne prostituira sub-ove "za sve namjene" kao mnogi. Za Home Theater ima model : 2W

Svi veci modeli imaju opciju upgrade-a! Znaci, Vandersteen prije 5 godina, se moze maksimalno update-ati prema najblizem ekvivalentu danasnjeg modela. To zbilja nije cest slucaj u audio industriji a da ne povlaci hiper sredstva. Kod ovih zvucnika zbilja znate gdje idu novci. Dok nije lansirao prodajnim kapacitetima u orbitu dalekog istoka svoje gramofone....Franc Kuzma je upravo Vandersteen zvucnike prvi prodavao u ex.Yu sa velikim uspjehom.

Be'm ti misha! Kako mi sad slike idu po glavi iz tog vremena dok ovo pisem. Jest da kategoricno tvrdim da je sve mrtvo do 1994., ali zbilja, kad se sjetim nekih sajmova, zbilja je i do kraja 1998, bilo krasnih audio vremena. Vienna Hi~Fi Show, imao je par godina tako pripremljene hotelske sobe (
Vienna Plaza) da se CES mogao sakriti sa svojim sobama prema njemu. Ah
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 23.03.2008. u 00:54.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2008., 00:41   #252
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
vandersteene (ne znam koji model) sam potajno gledao krajičkom oka u uredu šefa na praksi, ali je to na žalost ostalo na tome - ostalo je na gledanju, ali smo onda skužili da dijelimo neki audio entuzijazam pa su počele šefove prezentacije wireworld gold eclipse interkonekata dok sam ja doma radio ppr tnt-star zvučničke za mini liniju

btw. kuzma je bio u posjetu nedavno zg ako se ne varam?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2008., 00:51   #253
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
btw. kuzma je bio u posjetu nedavno zg ako se ne varam?
Nisam ga vidio u zivo jos iz vremena kad je carovao u Domžalama. Nedavno mi je trebao broj od Miljenka Jelušica pa nije znao a isto je trazio. Na kraju sam ja njemu dao Franc je neobicna vrsta saljivdjije. Njemu ako se ne svidja neki zvucnik, dignut ce se usred prezentacije i ici dalje po sobama

Na njega se bas nevole pozivati nasi dileri (mada bi htjeli) jer ih je cesto kritizirao, bas na temu koju sam spomenuo u par postova prije. Zbog sramotno losih uvjeta u omogucavanju kupcima da doista procijene ono sto kupuju adekvatnim prostorom.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2008., 01:18   #254
rams
80286
Moj komp
 
rams's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Dingolfing, DE
Postovi: 1,722
Ovo je trenutno najzanimljiviji topic na forumu, barem meni.

Evo poslikao sam sustav od doma, stari je nedavno uzeo Grundigov 32" LCD, pa se odma pomamio za pojacalom i zvucnicima da to sve skupa lijepo izgleda. No greda je u tom sto je uzeo nesta uzasno jeftino, ali nekrivim ga, financijsko stanje je uzasno kriticno.

Ako je netko cou za marku zvucnika odnosno pojacala Beng neka mi kaze nesto jer nema nista na netu ili ja ne uspijevam naci.

Centralni (1, 2 )

Prednji (1, 2, 3)

Straznji (1)

Pojacalo (1)

LCD (1)

Prednji zvucnici jos ima svaki sa strane jedan niskotonac cirka 15cm. Cjeli taj sistem zvucnika je dosao cirka 500kn (dovoljno govori o kvaliteti!). Kada se malo jace pojaca, cuje se visokotonac kako pisti (onaj najmanji gore!), sve u svemu dovoljno je dobro za gledat filmove i slusat glazbu...nekome, ja bih se osobno odlucio za par bookshelfa dobrih.

Pojacalo je bilo nekih 900kn, mislim da je 80W-no.

--------------------------------------------------

Nego zanima me jedna druga stvar. Zvucnici od mini linije (e.g. Sony MHC RX50 koju imam!), se isto tako klasificiraju pod bookshelfe jel tako? Posto ja trenutno liniju koristim samo za slusanje glazbe preko kompa, zanima me da li je moguce spojit te zvucnike na neki polovni reciver/pojacalo i mozda izvuc kakav bolji zvuk (mada nevjerujem!).

Ili mozda samo promjenom kabela (da stavim PPR umjesto onih konaca od dva djela spajanih) i stavljanjem ih na stalke?
__________________
rams je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2008., 01:41   #255
BraBUS
Nervozni poštar
Moj komp
 
BraBUS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 258
evo moje male ljepotice!

BraBUS je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2008., 10:19   #256
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
vidi technicsa kako se ušminkao
syss je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2008., 13:31   #257
BraBUS
Nervozni poštar
Moj komp
 
BraBUS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 258
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
vidi technicsa kako se ušminkao
star 5god, a izgleda kao da je danas izasao. cista klasika
BraBUS je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2008., 15:42   #258
Vekster
Premium
Moj komp
 
Vekster's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 83
evo malo i od mene

da vidim tko će pogodit koji su zvučnici

ostatak možete i pročitati
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCF3164 (Medium).JPG‎
Views:	552
Size:	44.4 kB
ID:	8421   Click image for larger version

Name:	DSCF3169 (Medium).JPG‎
Views:	676
Size:	46.2 kB
ID:	8422  
Vekster je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2008., 15:54   #259
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma što je je, izgleda class totalno.

nego jučer ja u autronicu nešto kupovao sa curom i vidim tamo neka mini linija philipsova, zvučnici izgledaju kao jamo 707, ali bookshelf verzija i generalno fino zgleda linijica kadli ono približim se malo ja i vidim da košta prek 4k kn, a nema tokyo uplink, 529 ekrana i sl. reko sad imaš moju pažnju

super simpa linijica/dvd player philips mcd908 sa cijevnim pretpojačalom i digitalnim izlazom... fun, fun u svakom slučaju
syss je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2008., 15:58   #260
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
kef 104 ili tako nešto? jel to northstar dac možda? sve u svemu killer komponente.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2008., 16:12   #261
Vekster
Premium
Moj komp
 
Vekster's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 83
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
kef 104 ili tako nešto? jel to northstar dac možda? sve u svemu killer komponente.
da, kef reference 104/2 i ono je northstar

pošto su zvučnici stariji od dosta forumaša mislio sam da bu potrajalo
Vekster je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2008., 16:16   #262
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
mah... znaš da je reference čim ima rupu veličine glave

vjerujem da ec + maranc transport i spomenuti dac sviraju na razini... ili se varam?

fleks odi vamo da vidiš kaje audio, a ne tu trkeljanje o qed ovaj ili onaj kabel
syss je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2008., 16:25   #263
Vekster
Premium
Moj komp
 
Vekster's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 83
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
vjerujem da ec + maranc transport i spomenuti dac sviraju na razini... ili se varam?
znaš kak to ide, za sad sam zadovoljan
ovo je maranz 63se (spojen kao transport) koji daje zadnje znakove života nakon 10g upotrebe
Vekster je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2008., 16:31   #264
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
kaje nekaj dalje u planu za transport ili ćeš oživljavat maranca?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2008., 16:54   #265
Vekster
Premium
Moj komp
 
Vekster's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 83
u planu je novo i to transport, samo će odabir ići sporo i promišljeno pošto im cijene nisu baš popularne
a trebao bi i novi komp na jesen uzet pa.......
Vekster je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2008., 19:19   #266
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
možda je nekima smiješno ali kablove se moraju usvirat...tako da fleks nemoj očekivat da će to napočetku biti to.

sutra idem na slusanje biw cm1 i neki rotel, al s kompa..
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2008., 19:33   #267
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Sad kad sam to sve slozio i malo usvirao mogu samo reci da se vise nebi vratio na onaj stari kabel.

Jos kad bi netko imao za posudit brand kabel za probu bio bi presretan...
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2008., 20:10   #268
Vekster
Premium
Moj komp
 
Vekster's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 83
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Jos kad bi netko imao za posudit brand kabel za probu bio bi presretan...
nemoj, bolje bu, a onda nikad kraja, vjeruj , znam
Vekster je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2008., 20:44   #269
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Ma znam da nikad kraja i to me uopče ne brine, nije mi to jedini money pit u zivotu
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2008., 07:31   #270
JosipMiller
Technician
Moj komp
 
JosipMiller's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Audiofili, čemu uplitanje UTP kabla?

Ono "T" u UTP označuje Twisted tj. parice su same po sebi prepletene. Ne vidim nikakve benificije ovog postupka. Osim toga, ne radi se o balansiranom signalu pa mi je još manje jasna funkcija u/preplitanja.

Skeptičan sam pa molim da mi objasnite.
Opcenito beneficije od uplitanja nekih standardnih tipova kablova su gotovo nepostojece. No nije ni to problem vec je ucinak u vecini slucajeva bas suprotan. U ranim audiofilskim danima sam slusao te recepte od nekih audiofila koji su cak preporucali uplitanje zica u svrhu izrade interkonekcijskog kabela sto bi trebalo razultirati necim nalik na poznati PBJ.
Nitko nije znao objasniti ucinak na sonicni rezultat ali upravo oni koji koji nisu znali objasniti su najvise i preporucavali takve zahvate.

Malo sutra. Ja sam izveo desetak takvih prerada no jedini zajednicki rezultat bio je totalna degradacija "sredine" za koju znamo da sadrzi esencijalnu sonicnu informaciju. Ne moram objasnjavati sto je ostalo od vokala koji su zvucali kao prehladjena Dolly Parton.

Ono sto je bilo zbunjujuce je neka cudna lazna prostornost koja nema veze sa stvarnom prostornom dimenzijom koju sadrzava snimka.

Moguc razlog zasto neki ljudi vole te prerade je taj sto na lose koncipiranim sustavima daju neku iluziju da to "dobro svira".

I na kraju: svaka druga prerada u sustavu ukljucujuci prelemljivanje kljucnih spojeva srebrenim tinolom (WBT), izravno lemljenje kako bi se izbjegli konektori, ugradnja audiofilskih kondenzatora ce poluciti neki dobar a ponekad cak i frapantan rezultat na zvuk. Jedini "tweak" koji nikada nece imati stvarno dobar ucinak na zvuk je ovo uplitanje kabela.

U stvari nakon tih audio stranputica sam na kraju nabavio jedan VDH kabel sa dvije zile (ne mogu se sjetiti oznake, bilo je to prije 10 godina - znam samo da je bio svijetlo plave boje ). I promjena je bila jako dobra: realne dimenzije zvucne slike, timbar instrumenata, instrumenti kao cembalo i klavir su napokon prestali zvucati kao da vise u zraku sto je bio slucaj s upletenim zicama. Dakle kupnjom prilicno jeftinog VDH kabela je sve rijeseno.
JosipMiller je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na