Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.12.2018., 12:50   #3031
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Dečki, kaj preporučate od kompletića za čišćenje?
A6000 je u pitanju.
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2019., 11:05   #3032
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Trebam hitno preporuku nekog pocetnickog dslr fotoaparata do 2500 kn. Tijelo i objektiv.
Moze i polovno.

Hvala
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2019., 11:40   #3033
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Kada sam ja kupovao, meni su svi preporučili Canon 650D i 700D.

Vidim da ih ima od 2200-3000kn.

Ne znam je li to sada najbolji izbor, ali eto, to su meni govorili prošle godine.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2019., 16:10   #3034
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Jel ima tko iskustva s Nikonom 35mm f2?
To je onaj D model koji zavija dok fokusira

Imam 50 mm, a sad gledam nesto da ne kosta ko suho zlato, a da mogu nakeljiti na FX i DX.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2019., 00:38   #3035
RWR
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Online
Postovi: 42
Kupnja Canon fotoaparata

Koje trgovine preporučate za kupnju Canon DSLR-a?
Htio sam usporediti cijene za Canon 90D, no nalazim ga tek na nekoliko web shopova.
RWR je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2019., 00:54   #3036
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Evo ti, najpovoljnije
https://www.e-infin.com/eu/item/4011..._slr_body_only

i najpouzdanije
https://www.amazon.es/dp/B07X512WW9?

P.S. - Imaš EOS RP (FF) s EF adapterom za manje novaca nego to APS-C tijelo, ako već mora biti Canon. Dati 1000€ za Canon DSLR i još APS-C je u današnje vrijeme dosta...čudan potez, da ne budem grublji
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 12.11.2019. u 00:59.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2019., 11:07   #3037
RWR
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Online
Postovi: 42
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Evo ti, najpovoljnije
https://www.e-infin.com/eu/item/4011..._slr_body_only

i najpouzdanije
https://www.amazon.es/dp/B07X512WW9?

P.S. - Imaš EOS RP (FF) s EF adapterom za manje novaca nego to APS-C tijelo, ako već mora biti Canon. Dati 1000€ za Canon DSLR i još APS-C je u današnje vrijeme dosta...čudan potez, da ne budem grublji
Iskreno, nismo profesionalci, no ideja je bila kupiti odličan DSLR body koji bi mogli koristiti dugo godina, te s vremenom prelaziti na bolje objektive kako će nam rasti budžet.
Zasad je u planu bio Canon 90D i početni "all around" Canon EF 50mm f/1.8 STM objektiv.

Koristit će se za slike i videe osoba, te slike manjih proizvoda koje prodajemo. Poželjno što bolji portrait mode (zamućene pozadine).

Koja bi bila tvoja preporuka? Preferiramo Canon ipak, te kupujemo u hrvatskoj (na rate), iako znam da ćemo tako lošije proći.
RWR je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2019., 12:14   #3038
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Preporuka ti je EOS RP (full frame)
S njim ćeš dobiti bolje zamućenje pozadine nego s crop senzorom kojega 90D ima.
50mm STM imam, baš sam ga kupio prije par dana, istestirao ga i iznenađen sam kolko zapravo dobro šljaka već na f1.8

Zadnje izmijenjeno od: jed2i. 12.11.2019. u 12:58.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2019., 12:18   #3039
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 978
S obzirom da 6D (jedinica) dođe manje nego 90D u hrvatskim trgovinama ja bih rađe uzeo njega. Inače imam taj aparat već par godina i odličan je, po kvaliteti slike će teško APS-C konkurirati full frameu, pa makar imao i 50% više piksela. Pogotovo što se tiče zamućenja pozadine, tu je opet FF puno bolji od APS-C aparata. Iznimka je ako je potreban aparat sa puno video mogućnosti, tu 6D nije nešto bogat opcijama.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2019., 14:06   #3040
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Citiraj:
Autor RWR Pregled postova
Iskreno, nismo profesionalci, no ideja je bila kupiti odličan DSLR body koji bi mogli koristiti dugo godina, te s vremenom prelaziti na bolje objektive kako će nam rasti budžet.
Zasad je u planu bio Canon 90D i početni "all around" Canon EF 50mm f/1.8 STM objektiv.

Koristit će se za slike i videe osoba, te slike manjih proizvoda koje prodajemo. Poželjno što bolji portrait mode (zamućene pozadine).

Koja bi bila tvoja preporuka? Preferiramo Canon ipak, te kupujemo u hrvatskoj (na rate), iako znam da ćemo tako lošije proći.
Zaboravi DSLR. Ako kupuješ novo i planiraš kupovati i novu opremu kasnije (ako je sve to na firmu), onda gledaj samo mirrorlesse. Osim što se ponuda svakim danom širi, aparati su bolji i objektivi su bolji. DSLR je s razvojem stao odavno.

Imaš Canon RP kao što sam spomenuo u prošlom postu, možeš ga uzeti s EF adapterom u kompletu, pa gore staviti stariji objektiv od DSLR-a, ili bez adaptera, pa uzeti novi mirrorless objektiv gore (bolja opcija)

Canon RP (11.100,00 kn) tijelo s EF adapterom + 800 kn za "stari" 50mm f/1.8 (DSLR objektiv)
Canon trenutno nema nijedan prime osim 35mm f/1.8 koji košta 4.258,00 kn
(ne računam 50 i 85mm f/1.2)

Alternativa:
Sony A7II (9.499,00) + FE 50mm f/1.8 (1.699,00)

Pogledaj si usporedbu ta dva aparata, ali Canon po meni u ovoj usporedbi, kad se kupuje iz nule, tu nema što tražiti, ni cijenom ni foto/video mogućnostima. Ako nadograđuješ postojeći Canon sustav, pa imaš već objektive, onda je druga priča, onda nemaš izbora.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 12.11.2019. u 14:42.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 01:15   #3041
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Daj usporedi malo aparate i objektivno pogledaj, sony ima prednost samo kod shadow recoverya, sve ostalo ide na stranu rp-a
Cijena tijela s adapterom kod nas je ispod 10k kn.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 02:06   #3042
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Daj usporedi malo aparate i objektivno pogledaj, sony ima prednost samo kod shadow recoverya, sve ostalo ide na stranu rp-a
Cijena tijela s adapterom kod nas je ispod 10k kn.
Gdje? Samo Extreme Digital. Ne mogu nikome preporučiti ni da 200 kn tamo ostavi nakon što sam pročitao iskustva s njima. Nit tamo može uzeti na rate.

11.099,00 u Mall.hr je najjeftinije što sam vidio, a ona akcija staro za novo je prošla.

11.799,00 za RP sa starom 50-kom

11.198 za A7II s novom 50-kom

Nije velika razlika u cijeni, ali kad mi već kažeš da nisam objektivan...

Da, samo bolji DR, a stabilizacija? Izbor objektiva? Čovjek planira nadograđivati s vremenom. Što da uzme od Canona? Imaju 10 objektiva vani od kojih je samo ona 35-ica cijenom ispod 1000€.

Sony radi FF mirrorlesse od 2013. i ima fino razrađen sustav. Canonu su R i RP prvi FF mirrolessi, trebat će im vremena dok se poslože. Ne vidim smisla ozbiljnom ulaganju u ovaj sustav dok je još u povojima.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 08:35   #3043
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
U canosi je 10400, eto, može tamo kupit.
Da, zaboravio sam in body stabilizaciju, imaš dvije stvari naspram svih ostalih.

Izbor objektiva je daleko veći za Canon nego za bilo koji drugi sustav. To valjda i ptice na grani znaju.
Ili više ne želiš koristit adaptere koje si prije zagovarao?

Zato kažem, objektivno si pogledaj, znam ja da ti naginješ Sonyu, to je tak jasno ali nemoj biti ko sektaš kad preporučuješ drugima nešto
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 09:41   #3044
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
U canosi je 10400, eto, može tamo kupit.
Da, zaboravio sam in body stabilizaciju, imaš dvije stvari naspram svih ostalih.

Izbor objektiva je daleko veći za Canon nego za bilo koji drugi sustav. To valjda i ptice na grani znaju.
Ili više ne želiš koristit adaptere koje si prije zagovarao?

Zato kažem, objektivno si pogledaj, znam ja da ti naginješ Sonyu, to je tak jasno ali nemoj biti ko sektaš kad preporučuješ drugima nešto
Jel pričamo o nativnim objektivima ili i svemu što se može preko službenih adaptera staviti na aparat?

Ako je tako, uzmi kalkulator i zbroji onda i sve Sony A-mount i Minolta objektive. Kaže Dyxum da ima ukupno 140 (nisu uračunati nikakvi 3rd party) A-mount objektiva i 50 E-mount objektiva. To je ukupno 190 objektiva koje možeš koristiti na Sonyu danas (i dalje ne računam ništa što nije Sony ili Minolta). Izvuci koliko Canon EF (EF-S, EF-M) i RF objektiva postoji, pa napiši fino brojku ovdje ako si već krenuo tvrditi da ima više objektiva za Canon nego za bilo koji drugi sustav.

Sad sam sektaš kad napišem da bih radije uložio novce u sustav i mount koji je vani 10 godina, i aparat koji se sustavno nadograđuje već 6 godina, nego u nešto što je predstavljeno prije par mjeseci.

Canon sektaši... Nije bitno šta je i kakvo je, dok piše Canon, najbolje je
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 13.11.2019. u 09:49.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 10:12   #3045
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Naravno da nije najbolje, ne postoji najbolje.
Kao što Sony nije najbolji, tako nije ni Canon ni Nikon itd...
Uzmeš ono što ti odgovara, cijenom i specifikacijama ili nekim kriterijima kojima se vodiš.
Na bilo koje pitanje koje netko postavi, ti preporučiš Sony, jel sad razumiješ?

Ja sam mislio napravit prelazak na drugi sustav, na kraju nisam.
Zašto? Zato jer bi negdje dobio, negdje izgubio, ne postoji savršeno.
Na kraju sam se odrekao mrvu većeg dinamičkog raspona (koji mi treba za valjda 0.5% fotografija) i in body stabilizacije (nisam fan in body stabilizacije jer ima određenih nedostataka)
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 10:50   #3046
RWR
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Online
Postovi: 42
Hvala svima na savjetima!

Trenutno koristimo jedan jeftiniji Sony kompakt i njihova PlayMemories aplikacija nas je toliko naživcirala da je i to jedan od razloga zašto sad gledamo Canon.
Iako pretpostavljam da je bežična povezivost s mobitelima/računalima bolja s novijim/jačim modelima.

Drugi razlog zašto bi radije Canon a ne Sony je mogućnost potpunog zakretanja ekrana, što bi nam bilo korisno.

Dodatno pitanje: u slučaju da se odlučimo za Canon mirrorless, koliko bi nam jednog dana značio upgrade na "Canon RF 35mm F1.8 IS STM Macro" objektiv što se tiče kvalitete slike (u odnosu na Canon EF 50mm f/1.8 STM)?

Pošto je macro, slike proizvoda (nakit, sitne umjetnine) bi mogle biti kvalitetnije/detaljnije?
RWR je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 11:53   #3047
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
RF 35mm je optički bolji objektiv od 50mm STM-a
Fotke će biti detaljnije(objektiv ima veću rezoluciju)
Sve zavisi o mogućnostima.

Ne znam koliki DOF vam treba za to snimanje. Možda bi vam bio dobar i objektiv tipa 100mm macro ili sličan.
Za macro imam Sigmu 105mm f2.8, mogu ju preporučiti jer je super oštra.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 13:32   #3048
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 978
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Canon sektaši... Nije bitno šta je i kakvo je, dok piše Canon, najbolje je

Ja kao Canonaš bih vrlo rado svoju kolekciju objektiva zamijenio za Sigmine verzije istih
Night je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 17:29   #3049
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Naravno da nije najbolje, ne postoji najbolje.
Kao što Sony nije najbolji, tako nije ni Canon ni Nikon itd...
Uzmeš ono što ti odgovara, cijenom i specifikacijama ili nekim kriterijima kojima se vodiš.
Na bilo koje pitanje koje netko postavi, ti preporučiš Sony, jel sad razumiješ?

Ja sam mislio napravit prelazak na drugi sustav, na kraju nisam.
Zašto? Zato jer bi negdje dobio, negdje izgubio, ne postoji savršeno.
Na kraju sam se odrekao mrvu većeg dinamičkog raspona (koji mi treba za valjda 0.5% fotografija) i in body stabilizacije (nisam fan in body stabilizacije jer ima određenih nedostataka)
Čitaj ispočetka sve što sam pisao...

Čovjek je pitao za Canon, napisao sam mu sve podatke za Canon i dao mu alternativu za manje novaca i naveo razlog na što se ti kačiš s lažnom činjenicom da Canon ima najviše objektiva od svih sustava (što nigdje nije bilo pitanje, a i dalje čekam konkretan broj koliko je to). Krećeš u kontru, i onda izbjegavaš odgovor

Preporučio bih i Fuji prije Canona, jer isto ima dulji staž u mirrorless polju. Panasonic isto ima FF mirrorless, i njega bih preporučio ispred Canona, također zbog duljeg staža i automatski ispeglanih dječjih bolesti.

Nitko ne zna jel se Canon i Nikon planiraju u budućnosti baviti sa svojim mirrorless FF aparatima na način na koji se to bave ostali.
Ne bi bio ni prvi ni zadnji projekt koji je propao nakon kratkog vremena. Zadnji su stigli na utrku, ne vjerujem im dok se ne dokažu i nemam ih na temelju čega preporučiti.

Čovjek traži aparat za konkretnu namjenu. Bit će mu dobar i Panasonic, Fuji, Nikon, pa i Sony.

Sad je rekao da mu treba zakretanje ekrana, da mu se ne sviđa aplikacija za prebacivanje fotki na mobitel i da se fotka nakit, sitne umjetnine i macro...i sad se stvari mijenjaju

1. Ne treba ti FF aparat, nego dobra rasvjeta - uloži više novaca u kontinuiranu LED rasvjetu nego u aparat (par komada Viltrox L116T su dovoljni za osvjetliti takav kadar + baterije za njih ili stalno napajanje)
2. Ne treba ti aparat s izmjenjivim objektivima, uzmi Nikon P1000, Sony RX10 ili... (ne znam ima li Canon išta usporedivo)
3. Veličina senzora ti je apsolutno nebitna za ovu namjenu, oba ova aparata će dati vrhunske fotke

Kupovina FF ili APS-C aparata i objektiva za ovu namjenu je bacanje novaca u vjetar. Eto, toliko od mene.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 18:11   #3050
RWR
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Online
Postovi: 42
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Čitaj ispočetka sve što sam pisao...
Čovjek traži aparat za konkretnu namjenu. Bit će mu dobar i Panasonic, Fuji, Nikon, pa i Sony.

Sad je rekao da mu treba zakretanje ekrana, da mu se ne sviđa aplikacija za prebacivanje fotki na mobitel i da se fotka nakit, sitne umjetnine i macro...i sad se stvari mijenjaju

1. Ne treba ti FF aparat, nego dobra rasvjeta - uloži više novaca u kontinuiranu LED rasvjetu nego u aparat (par komada Viltrox L116T su dovoljni za osvjetliti takav kadar + baterije za njih ili stalno napajanje)
2. Ne treba ti aparat s izmjenjivim objektivima, uzmi Nikon P1000, Sony RX10 ili... (ne znam ima li Canon išta usporedivo)
3. Veličina senzora ti je apsolutno nebitna za ovu namjenu, oba ova aparata će dati vrhunske fotke

Kupovina FF ili APS-C aparata i objektiva za ovu namjenu je bacanje novaca u vjetar. Eto, toliko od mene.
Aparat će se koristiti svakodnevno nekoliko sati za više različitih namjena, samo sam htio dobiti više informacija za jedan konkretni primjer. U dobru rasvjetu smo već uložili.

Prvi korak je odabrati dobru bazu i "all around" objektiv, a kasnije ćemo ulagati u nove objektive za specifične namjene prema prioritetima i budžetu.
RWR je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 21:02   #3051
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova

Čovjek je pitao za Canon, napisao sam mu sve podatke za Canon i dao mu alternativu za manje novaca i naveo razlog na što se ti kačiš s lažnom činjenicom da Canon ima najviše objektiva od svih sustava (što nigdje nije bilo pitanje, a i dalje čekam konkretan broj koliko je to). Krećeš u kontru, i onda izbjegavaš odgovor
Aha zakačio si se za broj objektiva
Situacija je malo kompleksnija kod mene jer nisam striktno mislio na broj objektiva koji je izdan od strane proizvođača nego na dostupnost objektiva, tu je moj problem jer se nisam izrazio možda dovoljno dobro.
Canon ima velik broj živih objektiva koje možeš kupiti nove.
Da ne govorim o servisu, evo na servisu mi je objektiv iz 1991, koji će dobiti novi element. Dakle nakon 28 godina možeš u Hrvatskoj (bez slanja u Njemačku) servisirati objektiv i tijela aparata.

Na stranu servis (koji nije nimalo nebitna stavka)
Pričaš o dječjim bolestima, koje to dječje bolesti nalaziš u EOS R-u i RP-u, to su im prvi mirrorlesi full frame aparati.
Koje dječje bolesti nalaziš u RF objektivima?

Hoćeš da ti ja kažem koje dječje bolesti sam našao kod Sony a7r3?
Znaš i sam jer sam ti pisao o tome u drugoj temi.
Stavim R i RP na isti objektiv i fokusiraju trenutno.

Oslobodi se tog gledanja aparata kroz senzor i dinamički raspon koji ti treba kod 1% fotografija(ako i toliko) i gledaj cijeli sistem.
Neću se više raspravljat po ovom pitanju.

Edit:
Da se malo maknemo od ovoga.
Vi koji planinarite ili pucate wildlife, koje torbe koristite za foto?

Zadnje izmijenjeno od: jed2i. 13.11.2019. u 21:47.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2019., 18:16   #3052
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Da se malo maknemo od ovoga.
Vi koji planinarite ili pucate wildlife, koje torbe koristite za foto?
Nadam se da smo gotovi s prepucavanjem čiji je veći

Pogledaj Manfrotto Offroad. Frendici ga uzeli prije 2 godine za rođendan i prezadovoljna je. Dio u koji ide aparat se može izvaditi i može biti samo kao planinarska torba, a naprijed ima i nekakvu trakicu koja ide preko prsa, samo da spriječi da se aparat klati uokolo ako je obješen oko vrata
https://www.manfrotto.com/be-en/offr...mb-or-bp-30bu/

Mislim da smo dobili 7 godina garancije čak na torbu.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2019., 22:03   #3053
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Agreed

Što se tiče ruksaka....
Imam ogromnu Sigmu 150-600
Kad lutam šumom (i vrebam nevine živine ) onda mi je idealno da mogu aparat s tom Sigmom pospremit unutra

Do sad sam koristio ovaj: https://www.ebay.com/itm/Evecase-Ext...cAAOSwAEhdqFOo

Samo drugi brend, identičan je ruksak

U donji pretinac Stavim vodu i robu, a u gornji dio ide aparat, čak mi aparat sa Sigmom 150-600 stane na knap.
Ne da mi se više to stavljat tak na knap pa zato tražim neki drugi ruksak
U ovaj Manfrotto mi ne stane aparat sa Sigmom
Šteta, sviđa mi se kak izgleda
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2019., 00:55   #3054
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Agreed

Što se tiče ruksaka....
Imam ogromnu Sigmu 150-600
Kad lutam šumom (i vrebam nevine živine ) onda mi je idealno da mogu aparat s tom Sigmom pospremit unutra

Do sad sam koristio ovaj: https://www.ebay.com/itm/Evecase-Ext...cAAOSwAEhdqFOo

Samo drugi brend, identičan je ruksak

U donji pretinac Stavim vodu i robu, a u gornji dio ide aparat, čak mi aparat sa Sigmom 150-600 stane na knap.
Ne da mi se više to stavljat tak na knap pa zato tražim neki drugi ruksak
U ovaj Manfrotto mi ne stane aparat sa Sigmom
Šteta, sviđa mi se kak izgleda
Mislim da nećeš naći planinarski ruksak u koji ide aparat s tim objektivom, a da nešto osim toga još stane unutra

Ovi koji postoje imaju ulaz s donje bočne strane, a po širini nijedan neće primiti toliku mrcinu.
Pogledaj Tamrac Anvil Super 25, samo ne znam što još stane osim aparata

Jedino da si Šerpu iznajmiš
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2019., 11:05   #3055
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Na kraju ću sam šivat ruksak

Ma uzet ću ne planinarski ruksak s dosta mjesta tak da i stvari uz foto opremu stanu unutra...mislim da mi samo to preostaje
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2019., 16:56   #3056
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Ja imam ovog
https://tetonsports.com/product/scout3400-backpack/

Ako naletiš negdje, topla preporuka.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2019., 13:14   #3057
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 978
https://www.lowepro.com/be-en/protac...k-lp36772-pww/


Stane SLR sa Sigmom 150-600, može se vaditi bez skidanja ruksaka, također ima i dva bočna pretinca u koje se mogu staviti objektivi i vaditi bez skidanja ruksaka. Ima strap oko pasa koji se može skinuti ako je višak. Ima ove trake po cijelom ruksaku za kačiti dodatnu opremu. U donjem dijelu je kabanica koja se može navući preko ruksaka. I što je još super može u avion ispod sjedala. Stane i 15" laptop.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2019., 14:50   #3058
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,428
za ruksak nemogu pomoci jer nemam velike mrcine, ali za sve do kile i pol fotic vecinu vremena imam vani na Peakdesignu clipu:
https://www.peakdesign.com/collectio...oducts/capture

od sightseeinga do planirarenja, divota za imati. fotic ne visi oko vrata, a ruke slobodne.
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je online   Reply With Quote
Staro 23.11.2019., 19:01   #3059
rams
80286
Moj komp
 
rams's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Dingolfing, DE
Postovi: 1,722
Pozdrav,

planiram vrlo uskoro kupiti novi fotoaparat i nalazim se u dilemi.

Canon EOS M50 sa kit 15-45mm objektivom za 585EUR

ili

Nikon D5600 sa Tamron 18-200 za 600EUR, sa Nikkor 18-105mm VR za 700EUR?

Više od 1080p snimanja mi ne treba, za M50 sam samo rječi hvale svugdje pročitao što se videa tiče. Sa druge strane želim da mi fotke budu dobre kvalitete i da je sposoban u low lightu bez flasha funkcionirati solidno.

Na koju stranu da idem, preporuke?
__________________
rams je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2019., 20:20   #3060
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Ako mene pitaš svi ti SLRovi (ili mirrorless) aparati s većim senzorom su ti ništa bez poštenih objektiva.
Ne mora objektiv nužno biti skup, no s tim kit objektivima f3.5-6.5 razlike između SLRa i boljeg kompakta nisu velike.

Također, ukoliko misliš slikavati u uvjetima lošeg ili nikakvog svjetla, preporučam ti ulog od 100ak kn u portabl LED panel s hot shoe priključkom (ili flash) jer će ti to najviše dignuti kvalitetu fotki.

Ako ti ne smeta malo veći aparat uzmi Nikon D750 polovni za 5, 6k kn i par prime objektiva. Zaboravi te kitove i ultra zoom objektive ako misliš slilavati u uvjetima slabog svjetla.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na