Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.11.2015., 13:30   #7681
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
edit: @lewis... brate pogledaj ti na šta je to spojeno
Pogledaj u komentarima dolje, covjek je spajao i na jeftini system i jednako super svira.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2015., 13:33   #7682
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
znam ja i čovjeka i sistem vrlo dobro, tu se radi o tretiranoj sobi koja je hifi dedicated i tu stvari malo drukčije sviraju nego u našem prosječnom dnevnom boravku, a opet tu se radi o 5k kn malim bookshelfima.

naravno nije to nužno loše, štoviše ponekad je i bolje nego takve pare dat za klasu niže standmountima, ali opet velim - ako se nešto nije radikalno promijenilo, drugi brendovi daju više za te pare imho.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.11.2015., 13:45   #7683
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Pa u tome i review govori da je ta serija 685 S2 dosta bolja nego je prije, ocito je "metalni" visokotonac i neke preinake pomogle u dodatnom dojmu, pogotovo u toj cijeni.
BTW idu oni bez problem za 4500kn novi.

A i nisu bas tako mali (686 je najmanja serija 6xxa 685 je vec malo veci).
Sto se tice drugog review u textu sa "prizemnim" komponentapam to je netko drugi naveo a ne original reviewer (Nebojsa).

Sto se tice drugih brendov akoji daju vise za te pare volio bi vidit usporedni review ali nekako mislim da je to samo "zelja" jer u toj klasi/parama niko ne nudi bas neki WOW a i to je vec preko budzeta od 500-750EUR za zvucnike i pojacalo te stalke .

Neznam, misim da ce OP morati smanjit zahtjeve ili podebljati budzet .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2015., 13:57   #7684
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
E baš ubismo čoeka u pojam
Tako nekako

Sve ovo je posljedica namještanja stana. Jedino što smo u prethodnih godinu dana tu u SR Njemačka kupili je krevet, ostalo je sve bilo namješteno u prethodnom stanu. Selidba nam je oduzela ono što niti nije bilo naše, ali tek tad smo shvatili što znači krenuti od nule.

Dobiješ prostoran stan koji smrdi na pederluk, oblijepljen tapetama s bar tri sloja farbe preko njih (standard u švabiji), a osim stropa svi zidovi u šućmurasto žutoj boji.

Balkanac ne da nekom raditi ono što sam može, pa smo tako nas dvoje fino okrečili sve i pomalo kupujemo i sastavljamo namještaj. Pritom i uštediš finu lovu.

Tako je došlo vrijeme da se pozabavimo namještanjem dnevne sobe. Osnovno je bilo - TV. Veličina sigurno ne ispod 50 cola. Kad sam ženi/curi priopćio da će TV koštati 600-800€ bilo je malo pogled ispod oka, kao koji će ti qurac tolko skup TV.

Reko ja njoj, još tolko za zvučnike. Mislim, moji su novci, al opet je omalovažavujće u očima neukog promatrača reći mu, tj. njoj u ovom slučaju, zašto mi trebaju zvučnici kad imam zvučnike u TV-u i Z533 na kompu.

S druge strane, apsolutno podržavam ideju da se u startu odmah kupi prava stvar.

Samograditi nešto je interesantna opcija, no tu iskru sam utrnuo odmah u startu. Premali mi je odnos utrošenog vremena i novaca za građu i alate da bih rekao kako mi se isplati. Primjerice, trošiti svoje slobodno vrijeme na slaganje još jednog računala mi ne bi bila tlaka već gušt, ali isto ne mogu reći za slaganje zvučnika. Bez dovoljno dobrog motivatora bi onda i konačan proizvod ispao ofrlje.

Ovdje se polovno ne isplati uzeti. Ljudi koji takve stvari prodaju znaju koliko vrijede, a nema stiske za lovu ko u HR. Samim time, na cifru od par stotina eura uštedjeti sto eura i dobiti zvučnik s potencijalnom ogrebotinom - ne hvala.

Vrijeme je da se zaputim čitati internetse u potrazi za potencijalnim kandidatima, a onda ću izbor sužavati s obzirom na dostupnost/ponudu.

Svaki prijedlog je i dalje vrlo dobrodošao, a pogotovo u smjeru pojačala i DAC, tu ste mršavi.

Ne snalazim se u tom kriptičnom svijetu audio opreme punoj oznaka i marki. Nije ništa bolje ni sa TV-ima, marka XXY oznaka ŽBLJ-PRC/inči/ZZZ...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2015., 14:13   #7685
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Pa u tome i review govori da je ta serija 685 S2 dosta bolja nego je prije, ocito je "metalni" visokotonac i neke preinake pomogle u dodatnom dojmu, pogotovo u toj cijeni.
BTW idu oni bez problem za 4500kn novi.

A i nisu bas tako mali (686 je najmanja serija 6xxa 685 je vec malo veci).
Sto se tice drugog review u textu sa "prizemnim" komponentapam to je netko drugi naveo a ne original reviewer (Nebojsa).

Sto se tice drugih brendov akoji daju vise za te pare volio bi vidit usporedni review ali nekako mislim da je to samo "zelja" jer u toj klasi/parama niko ne nudi bas neki WOW a i to je vec preko budzeta od 500-750EUR za zvucnike i pojacalo te stalke .

Neznam, misim da ce OP morati smanjit zahtjeve ili podebljati budzet .
b&w su oduvijek odani metalnom visokotoncu (dijamantnom u višim sferama) i to u nižim klasama meni nije zvučalo dobro, oke napamet pričam jer nisam čuo novije serije ali nekako sam zagovaratelj one "istorija se ponavlja" tako da iz serije u seriju znam kaj očekujem... ako sam u krivu - eto u krivu sam

velim ista priča sa focalom i tim njihovim nesretnim visokima koji meni jednostavno ne pašu.

slušao sam svašta dok sam si gradio sistem, što usputno, što po sajmovima, što u tretiranim sobama i nekako za moj glazbeni/zvučni ukus sam se najbolje našao u ma spikerima... možda je do mene, ali nekako mislim da znam procijeniti ono neki osnovni guideline dobrog spikera i od konzumne klase me ovaj uzeo totalno.

Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Svaki prijedlog je i dalje vrlo dobrodošao, a pogotovo u smjeru pojačala i DAC, tu ste mršavi.
ako nisi vidio - http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=7282

sasvim drugi pogled na sve to.

ima puno bulšita u ovom svijetu, a u ovakvom (hi-fi) pogotovo
syss je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2015., 14:28   #7686
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Svaki prijedlog je i dalje vrlo dobrodošao, a pogotovo u smjeru pojačala i DAC, tu ste mršavi.
Kolega ti je dao vrlo dobar prijedlog DAC-a za male novce ...
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Iz prve ruke ti preporučam S.M.S.L Sanskrit dac – došao me je oko 800 kn sa dostavom (Amazon.uk), ima tri ulaza (USB, toslink, coax), ima srebrnu verziju, i svira bolje nego što košta….jest da je kinez i da ima i boljih, ali svira za moje standarde u najmanju ruku prihvatljivo, pa mislim da ni ti nećeš naći zamjerke.
Što se pojačala tiče ... Rotel, Marantz su uvijek preporuke, ali sve ovisi za koju ih lovu nađeš.

Ukoliko ćeš imati prilike poslušaj si Dali Zensor 3, uz već preporučene B&W i Monitor Audio zvučnjake.

Sve me ovo zainteresiralo u zadnje vrijeme, ali sa jednom malom razlikom u odnosu na tvoju situaciju.

Osobno sam razmišljao ići na jeftiniju opciju solidnih aktivnih monitora koje bi s vremenom postupno umnožavao do 5.1, pa možda čak i Auro 3D setupa.

Za nekakvu "audiofiliju" bi mi ionako ostale Senn sluške koje bi trebao kroz određeni period možda nadograditi nekakvim planar magnetic modelom, jer za tu lovu ne mogu ni prismrditi takvoj kvaliteti zvuka sa klasičnim stereo bookshelf/floorstand setupom ispod nekoliko tiuća euricha.

Zadnje izmijenjeno od: dh41400. 09.11.2015. u 14:35.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2015., 14:47   #7687
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Tako nekako

Sve ovo je posljedica namještanja stana.

..
Eto vidiš, kod nas plačemo jer živimo sa tri generacije rodbine u stanu od 45 kvadrata, al tek kad dođeš na zapad uvidiš šta su pravi problemi.......
kako, pobogu, ispunit 35 kvadrata dnevne sobe zvučnicima???
Ladno, ali standard........

Apropo Bowersa, čitao sam prije koju godinu američku recenziju modela 802 ili 803 (ne znam sad točno) i čovjek ih proglasio best-buyem jer koštadu 13 koma 5 somova dolarja, za razliku od konkurencije koja je iskala bar 15........

Englez, kao kulturan čovjek, čita rivjue i shvaća ih ozbiljno, pa nova generacija istog modela košta 17.......




Ono što je stvarno zadivljujuće jest da su ti zvučnici UISTINU bili best-buy -
recimo da opremaš suvremeni, prozračni prostor sa modernističkim kaminom, apstraktnom skulpturom poznatog umjetnika (čitaj: klupko bakrene žice koje predstavlja nadsvjesni bitak pitomog tibetanskog muflona) i dizajnerskim trosjedom (tu te tek opelješe - malo čeličnih cijevi, spužve i umjetne kože, al je zato prošiveno karbonskim koncem), praktički ni
nemaš povoljnije alternative alien-like seriji 800.....barem do nedavno, sad svi high-enderi koriste kalupe za odljevanje kabineta.

Još uz to, barem za moj ukus, uistinu dobro sviraju......kad bi imao iste probleme kao kolega (35 kvadrata slušaone), jednake stilske aspiracije kao utvarni gospodin iz gornje priče, te na kraju i riješen zadnji dio jednadžbe (100k kuna namjenjenih za zvučnike - ladno ), osobno bi mi B&W serija 800 bila pri vrhu liste


Cheers
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2015., 15:00   #7688
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
@ Destroyer

Najbolje bi bilo pošto ti je sve nepoznato da obiđeš par dućana sa svojom muzikom da baciš oko(uho) pa da vidiš kaj ti paše,a kaj ne,jer kupnja hife je ko kupnja cipela(samo puno skuplje),meni odlično pašu,tebe možda žuljaju.

Ak treba zapiši kaj ti paše da se ne smotaš i samo laganini,jer meni je recimo bezveze nabadat neke marke pošto ne zvuče sve isto,a ni ne slažu se svi zvučnici sa svom elektronikom,a još ni sam realno ne znaš kaj hoćeš zato polako da stekneš malo iskustva,na kraju će ti se isplatit.
Tomek85 je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2015., 15:38   #7689
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Još uz to, barem za moj ukus, uistinu dobro sviraju......kad bi imao iste probleme kao kolega (35 kvadrata slušaone), jednake stilske aspiracije kao utvarni gospodin iz gornje priče, te na kraju i riješen zadnji dio jednadžbe (100k kuna namjenjenih za zvučnike - ladno ), osobno bi mi B&W serija 800 bila pri vrhu liste


Cheers
u vjeruj mi frende da trenutni wilsoni kod nebojše otpire taj b&w u sredinu prošlog tjedna... i to čak ovako naslijepo ti velim

to moraš jednostavno doživjet.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2015., 15:48   #7690
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Misliš na sabrine? posluhnul sam malo u Esplanadi, istina - drugi kandidat iz iste skupine......... šteta kaj se gazda nije potrudio odlijepit zaštitnu foliju (a i boja je ona najmanje atraktivna), tak da je moja gospođa samo malo frknula nosom kad sam rekao da nisu niš skuplje od našeg auta, pa kad auto uspijevamo otplaćivat.....

Za Bowerse nije bilo takvih problema, samo kaj u tom slučaju moram prvo kuću kupit, da imamo kam s njima

Btw. Destroyer: domaći audiofili često gledaju ovu SH stranicu u dojćlandu, prosurfaj malo. kod vas dosta toga drže handleri, pa mislim da je većina toga u boljem stanju nego što to očekuješ u nas.

http://www.audio-markt.de/
jean luc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.11.2015., 15:57   #7691
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
nope... na wilsone sofije kod dotičnog sa članka

slušao sam tamo diamonde, gamute i na koncu wilsone... strašno nešto.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2015., 16:32   #7692
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ako nisi vidio - http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=7282

sasvim drugi pogled na sve to.

ima puno bulšita u ovom svijetu, a u ovakvom (hi-fi) pogotovo
sjećam se tog posta ko juče da ga čitao, hvala na linkanju. Prije tih godinu dana nije mi bilo ni na kraj pameti da će mi tvoj post biti relevantan

Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Kolega ti je dao vrlo dobar prijedlog DAC-a za male novce ...
Jest bome, nijesam preskočio, samo pitam imal još koji model ili nešto

Najvjerojatnije ću odgoditi kupnju neko vrijeme, stvarno mi nije žurbe i do naglog kupovanja.

Iskreno, nadao sam se da će prijedlozi biti više poput picardovog, za tu i tu cijenu imaš to to i to, al nema toga kod vas audiofila, sam sam se uvalio

Picard, bome je i meni ladno, al dobro kažeš, standard. Da sam u HR imao bih sad već 8 godina stare Z2300 s polemljenim licnama na membranama, a o zvučnicima ne bih niti razmišljao, krpao bih pare za glavnicu kredita koju moram dati uhljebima.
Suštinski, nije niti ovdje nešto drugačije, samo ti je širi spektar mogućnosti zbog veće kupovne moći. Dileme su uvijek jednake: kupiti ovo ili ovo, ili ne kupiti uopće. Radi li se o hrani ili o nekim tamo "bezvrijednim" zvučnicima, pitanje je samo standarda.
Bez nekakve lažne skromnosti mogu konstatirati da je lakše kad nemaš, jer onda stvarno nemaš. Ovako kad imaš onda svejedno nemaš jer stalno ciljaš na ono što je na granici kupovne moći. To je taj osjećaj lažne sigurnosti i jedan od razloga zašto većina dobrostojećih Nijemaca uopće ne razmišlja o potencijalno negativnim aspektima velike seobe naroda modernog doba koja se upravo događa. Al to je tema za drugo mjesto i vrijeme
__________________
Spoiler alert!

Zadnje izmijenjeno od: De5tr0yer. 09.11.2015. u 16:40.
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2015., 16:58   #7693
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
nope... na wilsone sofije kod dotičnog sa članka

slušao sam tamo diamonde, gamute i na koncu wilsone... strašno nešto.
Upravo zato sam prešao na sluške, jer s njima mogu dobiti zvuk potencijalno sličan gore navedenim pandanima, i to bez skupljanja sredstava prodajom vlastitih organa

Za razbibrigu su ionako dovoljni ovi za kilo-dve evricha, tek toliko da znaš da nešto dobro svira, jer nećeš sjediti pokraj zvučnika i uspoređivati nijanse visokih tonova ili toplinu vokala, dok žvačeš sarmu i ločeš žuju

Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Jest bome, nijesam preskočio, samo pitam imal još koji model ili nešto
Naravno, postoji puno drugih solucija, ali u pravilu koštaju barem duplo, a nerijetko i trostruko.

Slažem se, samo polako u odabiru i odlučivanju, jer je ovo doslovno divlji zapad po pitanju omjera kvalitete i cijene.

Čak i iskusni "filisti" nerijetko kihnu poveću lovu za mačka u vreći ili im se jednostavno ne svidi vrsta zvuka određene nabavljene komponente (ne uklopi se u sustav).

Zato se najčešće spominje da treba poslušati uživo ... štoviše, čak je i kod nas u ovoj zabiti nemali broj slušaona na raspolaganju (sa vrlo širokim izborom komponenti/opreme/setupa).
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2015., 21:42   #7694
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Suštinski, koja je razlika između Silvera i RX modela? Koliko sam shvatio, osim nekih, meni najvjerojatnije zanemarivih poboljšanja zvučne kulise (promjena zvučnika), jedina razlika je promjena imena. Right, wrong?
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2015., 23:40   #7695
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Upravo zato sam prešao na sluške, jer s njima mogu dobiti zvuk potencijalno sličan gore navedenim pandanima, i to bez skupljanja sredstava prodajom vlastitih organa
a znam ali mi na sluškama fali druka, koliko god dobre slušao... a slušao sam stvarno oke modele na oke izlazima.

Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Suštinski, koja je razlika između Silvera i RX modela? Koliko sam shvatio, osim nekih, meni najvjerojatnije zanemarivih poboljšanja zvučne kulise (promjena zvučnika), jedina razlika je promjena imena. Right, wrong?
silver = rx... stari doduše, tj. moj model, e sada ne znam iskreno kako se zovu samo znam da su skuplji, nemaju phase plug na mid-ovima i to je to
syss je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2015., 08:51   #7696
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Vidim da su jedinice nešto manje, jesu li toliko loše da ih nitko nije spomenuo?
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2015., 09:23   #7697
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
a znam ali mi na sluškama fali druka, koliko god dobre slušao... a slušao sam stvarno oke modele na oke izlazima.
Kada bi uspoređivao spikere više-visoke klase sa Dynamic driver sluškama tipa Sennheiser HD650 (ili Beyerdynamic DT, Philips Fidelio, AKG, AT ..) u potpunosti bih se složio sa tvojom konstatancijom, ali ... tada sam naletio na novu vrstu drivera u slušalicama (tzv. Planar magnetic a.k.a. Orthodynamic) koje naprosto razvaljuju zvukom.

Možda će ti kao najbolja referenca biti Nebojšin nedavni test ovog tipa sluški (doduše malo skupljeg modela):
Citiraj:
"Ako se smatrate dovoljno sretnim što ste izašli iz konzumnog razreda pa ste imali prilike slušati, ili još bolje, kupili ste slušalice do nekih 2000 kuna te ste oduševljeni zvukom zaključili kako sad napokon znate kako dobre slušalice trebaju zvučati, moram vas razočarati – takve su svjetlosne godine udaljene od LCD-3 slušalica."
... a koji je zaključio sljedećim riječima:
Citiraj:
"Ono što svakako želim naglasiti jest to, da ako se želite približiti visokovjernom zvuku, a pritom ne mislite prodavati bubreg, te vam koncept slušanja glazbe kroz slušalice odgovara iz ovih ili onih razloga, ozbiljno razmislite o Audize LCD-3 slušalicama. Mogle bi biti posljednji komad HIFI opreme koji ćete ikad kupiti."
Znači ovo je zaključak testa, iako slušalice čak nisu bile spojene na posebni headphone amp (npr), što bi samo dodatno podiglo njihovu kvalitetu reprodukcije. Naravno, postoje i osjetno jeftiniji modeli sličnih "planara", sa relativno malim gubicima u kvaliteti naspram gore navedenih Audeze modela.

Ako dobiješ priliku, raspitaj se kod dotičnog o dojmovima .. ili još bolje poslušaj ih, ako ikako dobiješ priliku
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
silver = rx... stari doduše, tj. moj model, e sada ne znam iskreno kako se zovu samo znam da su skuplji, nemaju phase plug na mid-ovima i to je to
Skroz sam zaboravio da mi jedan član familije posjeduje MA floorstandere (Bronze 5-ice IIRC) i to je sasvim zadovoljavajući spiker za prosječnog slušača. Svakako ugodno za casual uživanje u glazbi, doduše u nešto manjoj kvadraturi od ove Destrove


Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Vidim da su jedinice nešto manje, jesu li toliko loše da ih nitko nije spomenuo?
Prvenstveno nisu spominjani, jer ne vjerujem da je to dovoljno za tvoj scenarij ... koliko vidim, i svi ostali u temi su ih zaobišli vjerojatno iz istog razloga.

Zadnje izmijenjeno od: dh41400. 10.11.2015. u 09:36.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2015., 10:43   #7698
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Destro,

ukucaj u ovaj audiomarkt raspon od 500 do 600 eura za standlautsprecher i vollverstarker.

Trenutno mi daje 6 velikih, relativno novih zvučnika koji bi bili dobri za tvoj prostor (a jedan je i nov) - PSB Imagine 6, Cabasse Tobago 30, KEF Q500, Monitor audio Bronze 6 i RS8 Silver i Mission 754. Između 550 i 600 ojra.

Vollverstarkera barem četiri sa snagom oko 100W RMS-a (dva Denona 2000, Sony 5ES, veliki Onkyo), isto tako cijenom i starosti.

Mislim da bi ti to bio optimalan početni izbor, dakle ipak cifra od oko 1200-1300 eura (+DACić uračunat u to). To je više nego što si mislio, ali obzirom na veliki prostor kojeg imaš, opet nije ni nedostižno......

Ne bi te trebalo zabrinjavati što je riječ o SHu, dapače - profil vlasnika je takav da ih sigurno nisu "terali preko džombe", a npr. ovi PSBi su mislim čak i još uvijek aktualan model, pa je velika vjerojatnost da su im se membrane tek razradile.....
I elektronika je još uvijek dovoljno recentna da ako radi - miran si još barem 5 godina.

Znam da vjerojatno želiš novo, ali ovak ćeš si priuštit kvalitetu za koju bi morao još neko dodatno vrijeme štedit - a zašto da se ne nagradiš prije, ako već možeš?
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2015., 22:31   #7699
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
dajte neki link za samogradnju, za nesto pristojno, a ne prekomplicirano, veci bookshelf bi mogao napraviti, garazu imam, alata imam, vremena navecer imam, volje imam

nesto sto bi me kostalo 300-400$ u materijalu
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2015., 22:56   #7700
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ja sam oduvijek htio sebi ove napraviti... ne znam zašto

mislim znam, jer je gf odličan driver skupa sa g25 i kada sam ih čuo u akciji pala mi vilica
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2015., 01:44   #7701
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Jesu ti monitor audio silver 2 stvarno ok? Možda ih sutra pokupim, 550$ me ispadnu
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2015., 01:47   #7702
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
o da... nećeš fulat vjeruj mi

edit: dobre stalke kupi za njih, to su ozbiljni spikeri i stvarno im treba stabilnost.

Zadnje izmijenjeno od: syss. 13.11.2015. u 01:53.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2015., 12:07   #7703
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Te Visatone nisam vidio već nekakvih 15 godina, otkada sam ih često znao slušati u onoj slušaonici u Zg

Sjećam se Atlasa, Experience i Fieste kao da je jučer bilo ... ali ipak mi je njihov TL-Sub bio nekako najimpozantniji sa ta dva 12"+15" drivera ... 18 hertzni potres

Zvuk je odličan, ali kada se uračuna sve (cijena kita, kvalitetne skretnice, drveni materijal, obrada) ne ispadnu baš jeftini. Čak bih rekao da po cijeni dođu u klasu ovih jeftinijh B&W i MA zvučnjaka.

Zadnje izmijenjeno od: dh41400. 13.11.2015. u 12:13.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2015., 13:40   #7704
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
dolje u podrumu? di je adm bio donedavno?

pošto živim preko puta, svako malo sam ko žvaljo u srednjoj došao dolje i slušao visatone, brijem da sam tam frajeru već debelo na kurac išao, na kraju se više nije ni dizao od stola kad sam ja došo neg je sam reko - pusti si kaj oćeš

prvi susret s visatonom je bio v20.

mind.

blown.

zapravo sve šta sam čuo od njih počevši od ovih w drivera pa na dalje je bilo strahovito korektno u basu i jako su duboko išli.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2015., 14:06   #7705
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Čini mi se da je to bilo baš tamo kod ADM-a ... al davno je to bilo

Da, V20 je bio moćan za prvi dojam, a vidim da ga još uvijek ima (kao kit) u prodaji u Novoj cesti.

Tko zna, možda još uvijek imaju slušaonicu
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2015., 14:11   #7706
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
He, he.......

tak sam ja, vjerojatno nešto ranije, nerviro tipa u Heinzlovoj (više se ni ne sjećam kak su se zvali) kad je imao na displeju Rotel - Celestion 3 MK2 setup
Opće mi nije bilo usput, kaj je najbolje, al sam neko vrijeme brijem svaki tjedan navraćo "malo vidjet kaj ima".

Tip mi je na kraju reko nek dofuram bilo kaj, zlatne zube od dede ak ništa drugo, pa će mi ga zapakirat za doma (nije reko "samo da te više ne gledam", al bilo je ziher u kontekstu )
Nažalost, dok sam skupio prve novce već ih nije ni bilo, mislim.....
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2015., 14:13   #7707
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
da... elektrokem je zastupnik i tada bio, onda je došao adm i sada je ponovo elektrokem dolje, ali njihova neka nezanimljiva divizija tipa portafoni

pa dobro i nije neka cifra za takav spiker, samo takva kutija (propisno napravljena od propisnog mdf-a) nije jeftina svakako.

edit: @žanluk... hijaoooooooooo šta nije tamo audio cinema art bio? znao sam i ja tam visiti ko govno dosadno
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2015., 15:18   #7708
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Kolko vidim na Visatonovoj stranici, u popisu komponenti u kitu piše: The kit includes all the components listed here but not the cabinet.

Tak da cijena ode fino nagore u konačnici, pogotovo ak nisi osobno taj koji sastavlja kit.......svejedno, mislim da bi bilo dobro iskustvo sastavit neki jednostavniji i i jeftniji, kad bi imao prostor i alat ne bi možda bilo financijski isplativo (u odnosu na SH recimo), al bi nekak tretman prema njima poslije bio poseban u odnosu na gotov proizvod.

Ono, ko kad povučeš prvu ruku Jupola, pa lagano inspekcija uz pivicu i pljugu, uz obavezno čohanje pritom (glava, mošnja, skrotum, whatever........)
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2015., 15:41   #7709
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma poslao bi link nekom stolaru i pili brate... ja ću pošarafat drivere i polemit skretnicu i eto diy
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2015., 17:42   #7710
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
o da... nećeš fulat vjeruj mi

edit: dobre stalke kupi za njih, to su ozbiljni spikeri i stvarno im treba stabilnost.
imam neke klimave drvene, stoje, dosli sa bookshelfima sto sam uzeo preko oglasnika polk audio :lol:

ma uvijek se moze zavarit komad zeljeza i cijevi

nego, kako bi bilo objesit zvucnike da vise sa stropa? pala mi ta ideja na pamet :lol: posto u podrumu imam otvorene grede pa mogu sto god

aj baci pogled na ovaj link, sto bi se ovdje dalo uzet za cca 500-600$ https://trutone.ca/shop/products/cat_view/speakers
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na