Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Mediji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.04.2008., 00:58   #31
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Ja uvijek snimam na 8x. To za Nec jedan kupio i rekao da je najboji pa svi ostali kupili po njemu!?

Slazem se s igorbom, treba to provjerit u nekom drugom snimacu. Mozda cak i da jedan medij zaprzis kod nekog drugog (ne na Nec-u) i tad napravis test preko predlozenih uredaja. Tek tada mozes stvarno reci koliko je novi verbatim los.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2008., 18:36   #32
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Citiraj:
Autor sasuke_the_king Pregled postova
nemam kod koga, ovdje kod nas svi kupuju nec. sva ekipa ovdje koju znam ima nec. i btw snimam na 4x, rijetko koji disk snimim na 6x. 8,12,16x nisam do sada nikad koristio.
Vrijeme je da isprobaš i veće brzine jer novi snimači sve lošije snimaju na manjim brzinama, više su optimizirani za veće brzine. Moj LG najbolje snima na 8-12x dok na 4x snimi lošije nego na 16x.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2008., 19:40   #33
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Vrijeme je da isprobaš i veće brzine jer novi snimači sve lošije snimaju na manjim brzinama, više su optimizirani za veće brzine. Moj LG najbolje snima na 8-12x dok na 4x snimi lošije nego na 16x.
ovo mi zvuči poprilično nevjerojatno. još od pradavnih doba cd-a se govorilo da je bolje snimat sporo, jer da je tada "udubina" na disku od lasera "dublja" pa sam snimak duže traje. nekako mi je sigurnije snimat na 4x nego na 12x, a i limitiran sam brzinom usb kontrolera koji jedva nategne 16MB/s, a to je taman za 8x.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2008., 19:44   #34
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
CD-i su druga stvar, njih ne snimam preko 16x, ali ovo za DVD-e smo baš testirali kolega Igorba i ja...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2008., 20:35   #35
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
@sasuke_the_king - Kakvu ti to eksternu pržu imaš? Jel to baš tvornički sastavljeno, ili si kombinirao neko vanjsko kućište s internom pržom? I na što spajaš to?

Pitam jer su NEC prže poznate kao dosta spore (osim za RW diskove), a Samsung i LG imaju 18x eksterne modele koji deru na vrlo brzim 18x strategijama, a tvoja ne može na jednoj od najsporijih 8x strategija... (malo pojašnjenje o čemu pričam... osim što 18x i 8x naravno nisu isto, LG i Samsung imaju 18x strategije koje daju full medij za manje od 5 minuta, dok NEC-u treba 5 i pol, a i na 8x je razlika nekih 35-40 sekundi)
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2008., 21:36   #36
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Ne znam....ja vec 4-5 godina koristim verbatime i razlika između starih i novih kod mene nema....Uvijek sam przio na 8x i sve su se super sprzile - nijedan medij mi nije crko (mada fakat pazim na svaki medij)....provjeru kvalitete sam napravio sa LiteOn LH-20A1S, mada moram priznati svi novi mediji su bili iz Indije

http://img183.imageshack.us/my.php?i...indiav1mb0.jpg
denied je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2008., 22:02   #37
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
Citiraj:
Autor igorba Pregled postova
@sasuke_the_king - Kakvu ti to eksternu pržu imaš? Jel to baš tvornički sastavljeno, ili si kombinirao neko vanjsko kućište s internom pržom? I na što spajaš to?

Pitam jer su NEC prže poznate kao dosta spore (osim za RW diskove), a Samsung i LG imaju 18x eksterne modele koji deru na vrlo brzim 18x strategijama, a tvoja ne može na jednoj od najsporijih 8x strategija... (malo pojašnjenje o čemu pričam... osim što 18x i 8x naravno nisu isto, LG i Samsung imaju 18x strategije koje daju full medij za manje od 5 minuta, dok NEC-u treba 5 i pol, a i na 8x je razlika nekih 35-40 sekundi)
čuj, moj prvi nec je bio nd2500 (valjda, nisam siguran 100% nije mi pri ruci jer nisam doma) kupljen pred nekoliko godina za 1k kn. frend i ja smo dugo gledali šta uzet i odabrali nec (i moram reć da sam bio prva osoba u gimni koja je imala dvd pržu). imam ju još uvijek kao eksternu. drugi nec je kupljen pred oko 7-8 mjeseci, mislim da je u pitanju 7170/7310 ili tako neka kombinacija brojeva , model prije lightscribe prže. isto eksterna. obje sam ja slagao u eksterni 5.25" rack, nova prža je u matrox racku, dok stara u nekom noname. obzirom da imam samo 5 usb portova na kompu, a 3 eksterna diska i 2 eksterne prže, plus sva sila periferije, koristim 2 usb hub-a od apacera, novi nec je spojen direkno na usb port na matičnoj, dok su diskovi , drugi nec, ostatak periferije pospajani manje-više ravnopravno po usb hubovima. a sad, zašto siv oko mene imaju samo nec, pojma nemam. ja i jedan frend smo bili prvi u školi koji smo imali dvd prže, pa su frendovi dolazili kod nas da im snimimo nešto, i neznam, valjda svi kasnije pokupovali nec-ove, jre niti jedan od frendova nema ništa osim nec-a. jedan frend pred tjedan dana bacio 16k kn na novi komp i i on je stavio 2 nec-a unutra. nec sindrom? lg ne kupuje niko živ ovdje jer slove kao sranje od pržilica, a isto jednom je frend koji je išao s nama u gimnu kupio liteon cdrw i crko mu je nakon nekih 2 mjeseca, pa stoga smatram da su svi krenuli i izbjegavat dotičnu firmu. i od ekipe s kojom se čujem a koja komp koristi ipak za nešto više od surfanja netom, niko od njih se ne žali na nec pržilice. jedna velika nec comunity?!? btw, kakav je plextor? nekada je slovio kao bog bogova, šta je sad s njim? uopće ne viđam plextor prže po domaćim dućanima?
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2008., 22:15   #38
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
sasuke, za tvoju informaciju, LG u zadnjih par godina kao i zadnji modeli samsunga slove za najbolje przilice. Malo se informiraj.

Plextor se povukao sa trzista optickih uredaja. Tu i tamo zapakiraju benq i plasiraju na trziste pod svojim imenom, a mozda su vec odustali do kraja.

Sto se tice tvojeg Nec-a, probaj ga, kad si vec sam slagao, rastavit i spojit direkt na plocu. Tad snimit neki medij i testirat ga.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2008., 23:12   #39
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
sasuke, za tvoju informaciju, LG u zadnjih par godina kao i zadnji modeli samsunga slove za najbolje przilice. Malo se informiraj.
kad kažeš, nemam protuargumenata, samo sam prenio ono šta ljudi oko mene govore, uglavnom lg nema nitko živ tu.

Citiraj:
Sto se tice tvojeg Nec-a, probaj ga, kad si vec sam slagao, rastavit i spojit direkt na plocu. Tad snimit neki medij i testirat ga.
pih, neću nemam slobodnih ide grana, nemam slobodnih 5.25" bayeva, a i neda mi se odvidivat 25 vidica od kučišta i radi đumbus, sorry ali to je prevelik posao i predugo bi trajao, s obzirom da nemam toliko vremena. da su praznici, moooožda bih i probao, ali ovako imam 2 kolokvija drugi tjedan i nemam vremena, uz sve ove već nabrojane razloge
i hvala za info o plextoru, nisam imao pojma. ne pratim puno it novosti, nebih niti bio otvorio ovaj topic da nisam slučajno naletio na one verbatim diskove. thanks svima
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2008., 23:14   #40
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor sasuke_the_king Pregled postova
čuj, moj prvi nec je bio nd2500 (valjda, nisam siguran 100% nije mi pri ruci jer nisam doma) kupljen pred nekoliko godina za 1k kn. frend i ja smo dugo gledali šta uzet i odabrali nec (i moram reć da sam bio prva osoba u gimni koja je imala dvd pržu). imam ju još uvijek kao eksternu. drugi nec je kupljen pred oko 7-8 mjeseci, mislim da je u pitanju 7170/7310 ili tako neka kombinacija brojeva , model prije lightscribe prže. isto eksterna. obje sam ja slagao u eksterni 5.25" rack, nova prža je u matrox racku, dok stara u nekom noname. obzirom da imam samo 5 usb portova na kompu, a 3 eksterna diska i 2 eksterne prže, plus sva sila periferije, koristim 2 usb hub-a od apacera, novi nec je spojen direkno na usb port na matičnoj, dok su diskovi , drugi nec, ostatak periferije pospajani manje-više ravnopravno po usb hubovima. a sad, zašto siv oko mene imaju samo nec, pojma nemam. ja i jedan frend smo bili prvi u školi koji smo imali dvd prže, pa su frendovi dolazili kod nas da im snimimo nešto, i neznam, valjda svi kasnije pokupovali nec-ove, jre niti jedan od frendova nema ništa osim nec-a. jedan frend pred tjedan dana bacio 16k kn na novi komp i i on je stavio 2 nec-a unutra. nec sindrom? lg ne kupuje niko živ ovdje jer slove kao sranje od pržilica, a isto jednom je frend koji je išao s nama u gimnu kupio liteon cdrw i crko mu je nakon nekih 2 mjeseca, pa stoga smatram da su svi krenuli i izbjegavat dotičnu firmu. i od ekipe s kojom se čujem a koja komp koristi ipak za nešto više od surfanja netom, niko od njih se ne žali na nec pržilice. jedna velika nec comunity?!? btw, kakav je plextor? nekada je slovio kao bog bogova, šta je sad s njim? uopće ne viđam plextor prže po domaćim dućanima?
Zanimljiva iskustva, imao NEC-a 2510 i mogu reci da je bio jako los. I sto se tice snimanja i sto se tice citanja. Sa druge strane LG H42, Samsung 203N i LG H55 rade bez greske (s tim da su prva 2 odradila poprilican broj medija).
morph je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2008., 23:59   #41
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
NEC 2500 (2510) je u to "davno" doba bio jedna od najboljih prža. Za današnje pojmove kvalitete bio bi uvjerljivo najgora. Jednostavno, ne može se uspoređivati.

Uglavnom, da sumiramo neke stvari u ovom topicu... lošija kvalitete posljednje serije Verbatima tj. jednog manjeg dijela te serije (čitaj +R Made in Taiwan by CMC) je ja mislim već neupitna. Loš (ili "loš") rezultat kojeg je sasuke_the_king dobio sa Verbatim brandiranim TY medijima po meni je vrlo upitan iz nekoliko razloga (1. prženo je na internoj prži u eksternom kućištu što nije najbolja kombinacija; 2. vidljivo je i iz grafova da je kontroler u kućištu loš ili barem vrlo upitan, jer je propusnost premala; 3. testirano je na internoj prži u eksternom kućištu što nije najbolja kombinacija; 4. testirano je na NEC prži, a to testiranje nije pouzdano čak ni na primjercima NEC prža koje su igrom slučaja ili zavjerom sudbine solidni umjesto katastrofalni čitači.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2008., 00:06   #42
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
a doobrooo. jednog dana kad padne cijena blu ray pržilica ću batalit dvdrw, do tada ne kanim kupovat novu dvd pržu. već kad sam snimio preko 1k diskova sa nec-om, nek odsnimi još 500njak, pa ćemo preć na bluray.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2008., 00:18   #43
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Ja sam bas obratio pozornost kod kupovanja medija vani. Sve je made in japan. I kolko se sjecam i prije su svi bili i qualiti je ok. Nikad nisam imao problema sa verbatimom, przio u starom sonyiu ili u ovom samsungu kojeg sad imam... sta ostale da i dalje izbjegavam, ove taiwan koje se nude u HR?

Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2008., 17:52   #44
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Jel znate kakva je kvaliteta printabilnih?
Sad sam isprintao jedan DVD, i baš mi se sviđa to... Bolje nego flomić.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2008., 19:50   #45
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Meni su printabilni čak i bolji od ovih "normalnih", redovito bacaju bar dva puta manje grešaka...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2008., 20:15   #46
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Odlično, hvala ti domy. Odsad mažem samo po njima... Prekrasno izgledaju, sad kad sam otkrio boje za 18 kn (zamjenske), printam samo na high kvaliteti sve DVD-ove. Predobro izgleda.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2008., 21:54   #47
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Mediji kao mediji, sve ovisi koja je serija, ali uglavnom su odlični... printabilni sloj ne bi trebao imati utjecaja na kvalitetu snimanja.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2008., 10:29   #48
ubik
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: here
Postovi: 20
pozdrav
respect za forum, kad god mi zatreba neka svjeza i pouzdana IT informacija - tu ste, koristim verbatim dugo, no ove zadnje informacije nisu bas vesele..

dakle imam pitanje u vezi dvd medija, do sad sam radio backup svojih filmova po principu - dvd9 na eksterni disk (dual layer skup i nepouzdan?), dvd5 na verbatim medije.
Ali citajuci ove zadnje testove, mozda backup na dvd medije i nije vise neka sretna solucija?

kupio sam nedavno u hgspotu crne - verbatim medije dual coat / scratch guard, izgledaju cool, ali isto taiwan, mozda ista stvar samo sa nekim premazom?
Nasao sam i neke DVD-R 5/JC 8x/4.7GB Archival na recro stranicama
http://www.recro.hr/PRINCIPALI/Verba...rbatim_dvd.htm

Cijena medija nije bitna, ali ako ce za par godina biti necitljivi, onda radije kupujem jos jedan eksterni disk

pa molim za vase misljenje
ubik je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2008., 10:53   #49
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,027
Citiraj:
Autor ubik Pregled postova
pozdrav
respect za forum, kad god mi zatreba neka svjeza i pouzdana IT informacija - tu ste, koristim verbatim dugo, no ove zadnje informacije nisu bas vesele..

dakle imam pitanje u vezi dvd medija, do sad sam radio backup svojih filmova po principu - dvd9 na eksterni disk (dual layer skup i nepouzdan?), dvd5 na verbatim medije.
Ali citajuci ove zadnje testove, mozda backup na dvd medije i nije vise neka sretna solucija?

kupio sam nedavno u hgspotu crne - verbatim medije dual coat / scratch guard, izgledaju cool, ali isto taiwan, mozda ista stvar samo sa nekim premazom?
Nasao sam i neke DVD-R 5/JC 8x/4.7GB Archival na recro stranicama
http://www.recro.hr/PRINCIPALI/Verba...rbatim_dvd.htm

Cijena medija nije bitna, ali ako ce za par godina biti necitljivi, onda radije kupujem jos jedan eksterni disk

pa molim za vase misljenje

Inače, ti testovi (pio, pie isl....) nikada nisu službeno potvrđeni kao referenca za testiranje medija, već se to radi naprednijim metodama. Nero testovi i slični istog principa su kao 3dmark u testiranju grafičkih. NE mora značiti da će bolja kartica u 3dmarku biti bolja i u igri od one lošije. Ipak, ljudi koriste te testove jer im daje bar neke okvirne informacije o mediju te o pržilici. S obzirom na ekstremno niske cijene medija, verbatim je i dalje daaaaleko bolji izbor od bilo koje traxdate ili nečega drugog....svaka pržilica će očitati DVD na svoj način, svaka će pokazati drugačije rezultate u testovima, i svaki proizvođač radi škart medije, samo je pitanje koliko ih se prepozna u samoj proizvodnji, a koliko ih izbjegne kontrolu, pa se zapakiraju u spindle. Verbatim is a way to go, ali nakon 5-6 godina bi ipak trebalo napraviti backup backupa
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2008., 19:20   #50
Mirko Z. Genije
lep
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb, Ravnice
Postovi: 119
Čisto da se i ja priključim, ovo još ne vidjeh.
Kupio neke Verbatime (dvd-r, 16X) u Feniksu - od 8 koliko sam ih pržio pola uspjelo, pola završilo u smeću... Za nevjerovat. Pržio sam svakakve "čunga-lunga" medije i znalo se (ponekad) dogoditi da 1 u 20 krepa. Ovi pak svaki drugi...
Mirko Z. Genije je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2008., 19:28   #51
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
Naravno da se tako desilo kada su smece, przio sam hiljade verbatima bez problema a ove nove prvo se pomolim pa onda przim definitivno su dobro zabrljali.
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2008., 19:30   #52
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
zanimljiva cijena ovih archival grade diskova, 10 kn/komad. dali to zaista toliko i vrijedi?
naruđbom sa ebaya je to oko 400 kn za 100 diskova + carina, znači cca 450 kn, šta je i dalje 50% jeftinije nego tu. dali bi se to isplatilo? jer raditi backup backupa je skupo, tko će napraviti backup preko 1k diskova? još k tome svako prženje traje 15-25 minuta (4x ili 2.4x)
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2008., 09:04   #53
ubik
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: here
Postovi: 20
hvala na odgovoru, Morpheous
Dobro, mozda sam ja malo preozbiljno postavio pitanje..
ali ipak, vise vjerujem testovima i iskustvu ljudi ovdje nego verbatimovom 'life time guarantee'
Naravno da za 5,6 godina ne mozes ocekivati da su bas svi citljivi
Ono cega se pribojavam je da ne naletim bas na tu neku krivu seriju, pa za mjesec dana vidim da mi svaki drugi, treci disk ne radi

Onda bolje pricekati, mozda su ovo samo privremeni propusti u kontroli :hopes:


edit. da ovi archival su stvarno skupi, tu sam nesto nasao, hmm http://www.verbatim.com/optical/archival/
ubik je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2008., 13:25   #54
Berax0r
Registered User
 
Berax0r's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 623
Nikada nisma imao problema sa verbatimom.
Berax0r je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2008., 17:47   #55
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Upravo kupio 50kom spindle (lila boje) Verbatim DVD+R 16x u linksu za 105kn i iznenađenje - Taiyo Yuden, Made in Japan MID: YUDEN000 T03 000 (00h). Zadnji put sam TY kupovao u Metrou prije milijun godina. Nažalost, nemam pržu s kojom bi mogao napraviti kakav test da vidim kvalitetu prženja.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2008., 09:28   #56
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,027
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Upravo kupio 50kom spindle (lila boje) Verbatim DVD+R 16x u linksu za 105kn i iznenađenje - Taiyo Yuden, Made in Japan MID: YUDEN000 T03 000 (00h). Zadnji put sam TY kupovao u Metrou prije milijun godina. Nažalost, nemam pržu s kojom bi mogao napraviti kakav test da vidim kvalitetu prženja.

U linksu uvijek dobiješ TY ako uzmeš 50kom....do sada nikad nisam naletio na mcc. Ako uzmeš 25 ili manje, onda može biti bilo što. Verb. TY iz linksa pržim na 16x i snimci su izvrsni. Ako želiš uspoređivati testove, uzmi u obzir i da svaka verzija Nere radi drugačiju količinu grešaka, pa je trenutno 8.1 verzija bolja od 7.9 (testirano sa dvd info pro na istoj pržilici, da ne bi bilo utjecaja različitih verzija nerinih benchmarka)
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2008., 10:08   #57
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Ja kupio 25 komada pakiranje u Linksa i dobio neke Made in India

Nero kaže MCC 03RG20
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2008., 10:38   #58
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
Indijski su jos i dobri ali oni iz tajvana su tesko smece.
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2008., 12:04   #59
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Kakvi su ovi iz Kine (žuti )?
Ima u lokalnom dućanu za 2kn/kom.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2008., 23:47   #60
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Nedavno kupljen Verbatim

morph je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na