Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.04.2017., 13:52   #1681
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
ne znam, vidjet cu.... zvao sam sad neutrino servis da vidim da li su se susretali s ovakvim problemom... kaze decko da tocno takvih problema nisu imali, ali slicnih jesu....
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2017., 14:06   #1682
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
ne znam, vidjet cu.... zvao sam sad neutrino servis da vidim da li su se susretali s ovakvim problemom... kaze decko da tocno takvih problema nisu imali, ali slicnih jesu....
naravno ako zelis slati na popravak..
vezano za Xiaomi nemogu se otet dojmu da sve vise stancaju a kontrola kvalitete je sve slabija..

Sent from my LEX720 using Tapatalk
__________________
sasha2511 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.04.2017., 14:08   #1683
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
a cuj... vec sam u jednom trenutku razmisljao o prelasku na Huawei... koga god znam, samo rijeci hvale (za modele tih performansi, te dijagonale i tog cjenovnog ranga)
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2017., 14:20   #1684
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Nemozes tu pljuvati po xiaomiji koji vrijedi svake lipe. To nije out of the box uredjaj. Onaj tko ga kupi mora znati to. Garancija je tesko ostvariva. Ali sumnjam da ti tu imas kvar. Promjema roma bi donjela rjesenje problema jer s romovima xiaomi ima muke a ne sa hardwerom.. u neutrino ni lud..
imart je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2017., 14:23   #1685
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
Citiraj:
Autor imart Pregled postova
Nemozes tu pljuvati po xiaomiji koji vrijedi svake lipe. To nije out of the box uredjaj. Onaj tko ga kupi mora znati to. Garancija je tesko ostvariva. Ali sumnjam da ti tu imas kvar. Promjema roma bi donjela rjesenje problema jer s romovima xiaomi ima muke a ne sa hardwerom.. u neutrino ni lud..
ma ne pljujemo, barem ja ne.. samo kazem da su se po mojoj procjeni malo previse zaletili, bolje bi bilo da malo stanu na loptu i srede MIUI kako treba.. steta jer imaju ogroman potencijal..

Sent from my LEX720 using Tapatalk
__________________
sasha2511 je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2017., 14:23   #1686
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Ko vlasnik oba uređaja(u familiji) sličnog cijenovnog ranga(mi5,Honor 8 iako je i to diskutabilno) moralo bi me teleportirati u kasne 60te,lobotomirati i natjerati me da odaberem Honor
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2017., 14:26   #1687
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Citiraj:
Autor sasha2511 Pregled postova
ma ne pljujemo, barem ja ne.. samo kazem da su se po mojoj procjeni malo previse zaletili, bolje bi bilo da malo stanu na loptu i srede MIUI kako treba.. steta jer imaju ogroman potencijal..

Sent from my LEX720 using Tapatalk
Da, nedostatak ozbiljnog developmenta. Zato sam se prebacio nazad na sams. Makar je mi5s brzi od S7 u svemu.. bar 30% brze otvara i pokrece sve.. tak da je miui dosta optimiziran..
imart je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2017., 14:28   #1688
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Čekaj, kako sad nije? Kad sam pred mjesec dana rekao da to nije out of box uređaj, digli ste se svi na zadnje noge kao da vas plaćaju za obranu branda. Inače me zaboli za Xiaomi, ali imam filing kako se opravdanja vade po potrebi tipa "super je kad radi, a kad ne radi - kaj bi ti htio za te pare i to nije out of box uređaj".
Malo biti doslijedni sami sebi, molim.

@santos
Ja bi osobno za vijeke vjekova prekrižio brand da je meni ili u familiji crklo/prolupalo nekoliko uređaja od tog branda. Jebeš ga ako to nije loš proizvod. Meni su na RMA išla 2 uređaja od jako puno i različiti brandovi i modeli. Jedan su samo preflešali, drugom su mjenjali matičnu. Ali ovo kaj se tebi događa je već pomalo glupo, bilo softverski bilo hardverski.

Ok, MI5 i ostala flagship grade kompanija je vjerojatno bolje sklopljenja i bolje provjerena. Ovi jeftiniji Redmiji koliko vidim imaju fini failure rate.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2017., 14:41   #1689
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
meni mobiteli nisu boktemilimazo koja investicija, neg ih mjenjam na tromjesečnoj bazi. i dalje bih volio i čekam MI6 i probati ga. a općenito za xiaomi moraš imati malo predznanja o tehnici da bi ga bezbrižno koristio a ako si plavuša ili činovničić u kravatici radije odaberi samsung ili apple.. možda huawei ili slično jače brendirano.
imart je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2017., 14:50   #1690
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Kao i obično, nemaš pojima o čemu se priča i trabunjaš van teme i konkretno jednosmisleno napisanog posta.

Stvar je u tome što kad sam rekao da Xiaomi nije uređaj za SVAKOGA jer NE RADI out of box kako se spada te netko tko nije sasvim tehnički pismen po tom pitanju, dobio sam odgovore kako vaše bake, tete, strine koriste out of box Xiaomi mobitele i kako nitko nema nikakvih problema te sam etiketiran kao Xiaomi hejter jer ih zbog ovakvih stvari ne preporučujem ljudima koji mobitel imaju na principu "puni i vozi".

A kad se pojavi jedan kolega popust santosa koji ima problema sa nekoliko uređaja, maltene što ga ne prozovete neznalicom i luđakom jer sigurno su uređaji dobri, samo nisu za njega i njegovu familiju, dok nešto vremena do tada, to su bili uređaji za bake i djedove.

Na kraju, sad si rekao ono što sam ja rekao nebrojeno puta do sada.

I onda još ubacimo izjavu "meni se danas resetirao S7" kao reply na santosov post o problemu koje ima sa Xiaomijem.

Netko tko čita ovu temu sa strane fakat dobija dojam da su neki ovdje na platnoj listi. A ti imart mi sad opet reci da sam hejter, nakon što smo ustvrdili činjenično stanje o navedenom brandu da nije za svakoga i nije za OOB korištenje.

Niš osobno protiv tebe. Daj malo čitaj. Ispadne da se ipak slažemo oko mnogočega

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.04.2017., 14:53   #1691
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Btk Brko, kad si cinovnicic i imas para, koristis mob koji radi oob! Mladez, droge i jednorozi <3
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2017., 14:56   #1692
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Odgovoran sam za ono što kažem, a ne za ono što je netko razumio. a o ovom etiketiranju na razini osnovno/srednjoškolaca nebi komentirao.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2017., 15:25   #1693
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
je, slažemo se ali za razliku od tebe ja bih ipak dao šansu MI6 jer bi ga složio da radi kak se spada, i bit će zvijer od moba za 350 eura, isto kad netko poznati hoće kupiti xiaomi ja mu sredim da radi kak spada, zato nemam predrasude... a o samsungovim glupostima bi se isto dalo raspravljati, o kriptiranim data particijama, slabim i jedva dostatnim baterijama, (hoće i eksplodirati!) a aplikacije.. valjda ih ima 70.. koristiš ih 5 a ostale su tu i glume gljive. nema savršenog telefona..
MIUI kakav god da je, nema nikakav bloatware (eu rom) i brz je i fluidan, radi bez mane.
to je ko komp bez drivera.. neznalica će kupiti sve što se može u kutiji a onaj tko se kuži, uzet će ako može jeftinije samo hardver a softver će naći na internetu..
takav je i xiaomi.. ne uvijek, mnogima radi kak ga upale pa do unedogled..
imart je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2017., 16:06   #1694
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Šansu dajem mobitelima koji imaju jamstvo i servis u EU. Ne sumnjam u odličnost Mi6 uređaja. Ali ne želim se upuštati u avanturu "kaj ak rikne". Isto tako, ne mogu preporučiti nekome uređaj koji ni sam sebi nebi uzeo. To je rizik kojeg osobno ne želim prihvatiti. Meni flešanje nije strano, ali ne želim dat 2500 soma za mobitel bez jamstva. Čim/ako otvore official Xiaomi servis/pogon/malo-veleprodaju koji kaže "tu smo, imamo tehniku, majstora, dijelove" da ne moram razmišljat o Kini i Šenzenu, uzimam ga u obzir kao i bilo koji drugi mobitel koji nudi isto. Do tada, iz tog razloga umene nema prođu. Jebiga.

Možda je "neznalica" teška riječ jer puno ljudi nije u sferi da fleša uređaje. Prije bih rekao tehnička nepotkovanost u domeni mobitela.

Kome 2500 nije puno, nek se kocka. Meni je i 700 kuna puno ako mi taj predmet postane uteg za papir unutar 24 mjeseca od datuma kupnje.

Ende.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2017., 16:21   #1695
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Škrt si..
imart je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2017., 16:26   #1696
frulex
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 692
Prilično je ambivalentna ta procjena rade li Xiaomi uređaji out-of-the-box. Kao netko tko flasha uredjaje vec 10 godina složio bih se s Brkom da Xiaomi nije za svakoga jer je u dosta slučajeva potrebno srediti ROM. No, s druge strane, u praksi, imam u obitelji 3 komada Redmija 3 starosti od 6 mj. do preko godine dana koji i dalje rade bez greške "iz kutije" (svi s Top One-a), nisam ih čak ni root-ao jer ih koriste nezahtjevni, tako da se zbilja treba raspravljati o konkretnim slučajevima,b teško je generalizirati...

Sent from my Jiayu S3
frulex je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2017., 16:43   #1697
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor imart Pregled postova
Škrt si..
Jesam. S7 sam platio 800 kuna. 3 soma nebi nikad dao za njega

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2017., 16:58   #1698
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Vjerojatno vruća roba. Klepnuta i prodana za jedan šut
imart je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2017., 17:01   #1699
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Daj ne mlati
bio u VIP-u i osobno uzeo mobitel u ruke. Sve legalno da ne može biti legalnije. Pretplata se plaća za taj mobitel uredno. Samo je ne plaćam ja
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2017., 17:16   #1700
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Nego žena..
imart je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2017., 19:54   #1701
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Nego jedna firma

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2017., 20:23   #1702
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,159
Mogu samo nadodat da sam prije kupnje bija jako skeptican sta se tice xiaomi isčita sam svega i dobrog i lošeg a nakon kupnje redmi 3 i mjenjanja roma nemam apsolutno nikakvih problema staviše iznenaden sam jer zbog prirode mog posla vec odavno treba crknut a stiti ga ni manje ni vise nego maska od 30 kn, tri cetri puta smočen ,tresnuo sa visine 5,6 puta plus je par puta bio blizu vecih temperatura i evo vec lagano ulazi u 6 mjesec rabljenja.Prije r3 san korstija i s3,4 i iphone 4,5 i iskreno za ulozeno dobiveno puno pogodak bar meni .Neka se zna desit da dobijes i pokvareno jaje jbg mislin da je to santos dobija.E i kad ce taj nougat 7.0 vise :s,za R3 zna neko nesto?

Poslano sa mog Redmi 3S koristeći Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: Tajl3r. 10.04.2017. u 21:37.
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2017., 21:16   #1703
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,002
Za R3 vjetojatno nikad. Xiaomi redmi seriju baš i ne upgradea na noviji android. Vidiš da se muče da skockaju nougat i za Mi5. Niti ti ne treba, MIUI je čisto ok, ako se želi najnoviji android na mobu, onda se ne uzima xiaomi.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2017., 21:26   #1704
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
nakon 2 tjedna, opet isti problem s xiaomijem, ovaj put da stvar bude gora je mob bio - na punjacu... i gledam ga oko 1 u noci, na 70 %, reko ajd pustim ga do kraja da se puni, trebat ce mi (opet isli u zg i kasnije jos na jedno mjesto za koje bi mi bila dobro dosla navigacija)... i ujutro skidam mob sa punjaca - opet mrtav... i ne reagira opet preko 24 sata , nakon toga opet pocinje reagirati crvena ledica da je baterija prazna. spojim na usb, baterija 0% ... dal mi se isplati slat na garanciju ili da si jednostavno sam zamijenim bateriju? (ne da mi se cekat 30-tak dana , tj bit tolko bez moba).

edit: izgleda da je stvarno nest s baterijom.... punio preko usb kabla preko kompa, napuni se do 4%. iskljucim, prespojim na usb kabel preko uticnice, baterija na 2%...
Mislim da je do kabela. Ako ćeš uzimati novi, preporučujem U-Green i to ne dulji od 1,5m
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2017., 21:42   #1705
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
To je to. Samo rom eu i radi svaki ko beba.. @santos ako si u zg donesi mi mob da vidimo kaj ga muci..
imart je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2017., 23:56   #1706
frulex
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 692
Stigao danas Redmi 4 s Honorbuya, kaže da je MIUI 8 Global stable gore. Da ostavim to ili ima kakva preporuka staviti neki drugi ROM?
Click image for larger version

Name:	Screenshot_2017-04-11-02-22-55-109_com.android.settings.png
Views:	323
Size:	90.5 kB
ID:	17871

Sent from my Jiayu S3
frulex je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2017., 06:17   #1707
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Jel ti nudi sto na ovo azuriranje sustava? Ako ne, ostavi tako..
Jer redmi 4 ima 8.1 eu rom..
Ali treba unlockati bootloader, twrp root itd..
Jedino ak je tvoj redmi 4 prime ili plus onda ima global stable

Zadnje izmijenjeno od: imart. 11.04.2017. u 07:03.
imart je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2017., 06:39   #1708
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2017., 07:00   #1709
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Nist strasno...
imart je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2017., 08:21   #1710
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Citiraj:
Autor frulex Pregled postova
Stigao danas Redmi 4 s Honorbuya, kaže da je MIUI 8 Global stable gore. Da ostavim to ili ima kakva preporuka staviti neki drugi ROM?
Privitak 17871

Sent from my Jiayu S3
meni to ne izgleda dobro. Svi global romovi imaju samo 4 broja, npr 8.x.x.x

Ovaj tvoj ima 5, što ukazuje da je fejk rom. Možeš provjerit info na ovom threadu: http://en.miui.com/thread-392159-1-1.html
nub je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na