Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Komentari i prijedlozi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 01.12.2010., 02:26   #1
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Offtopic i ontopic...

Primjećujem zadnjih dana učestala lockanja tema, koja mi onako najiskrenije nisu baš u potpunosti jasna.
Konkretno radi se u AMD podforumima, gdje dragi kolega i moderator McG (predpostavljam da sam dobro napisao) locka nemilice teme i kasnije briše postove, a sve zato što se iz nekog pitanja o procesoru ili ploči u dva-tri posta skrenulo u lagani offtopic, premda su i ta dva tri posta indirektno i dalje vezana uz temu.
Dakle, imamo situaciju trenutno da imamo podforume OC, koju ploču kupiti, pa koji procesor kupiti, pa koju memoriju i blablabla, a imamo isto tako i teme konfiguracije.
Pitanje:
Ako ja sada kupujem ploču, i postavim pitanje u podforumu "koju ploču..", te se interesiram i za njene OC mogućnosti i kvalitetu regulacije napona i šta ja znam šta sve ne, nije li logično da to onda bude sve u jednom nizu, odnosno u jednom podforumu?
Zar bi bilo logičnije da pitanje o kupovini ploče postavljam u podforumu "koju ploču...", pa pitanja o OC mogućnostima iste u podforum OC, pa pitanja o nečem trećem u neki treći podforum, i tako otvaram na 100 mjesta pitanja o jednom te istom predmetu?

Nije da se ja ljutim i da mi to smeta, nego jednostavno, ne vidim smisla u tome da se sad za jednu ploču ili jedan procesor otvara tema na 100 mjesta, a koliko vidim, trenutno je to potrebno, jer čim se skrene sa kupnje ploče na njene OC mogućnosti i/ili rezultate, ili nešto treće vezano uz ploču, automatski se zaključava cijeli podforum, moderiraju i brišu postovi, i tako u nedogled.

Zar nebi onda bilo jednostavnije to sve strpat u podforum konfiguracije, i samo složit dva podforuma; Intel i AMD i zdravo doviđenja.
Na taj način bi svatko mogao doznati sve što želi odmah na jednom mjestu, a ne gledati/tipkati u deset drugih podforuma, samo zato da bi dobio informaciju o jednom komadu hardvera.

Ono zadnje što treba raditi je lockanje tema, nekužim, da li za to treba manje klikova mišem nego koliko treba za utipkati "dosta offtopica, ovo je tema o ovom a ne o onom"?

Apsolutno sam za poštivanje pravila, dapače, bez nekakvih pravila se forum ne može voditi, ali isto tako, treba gledati na to da krajnjim korisnicima foruma upotreba istog bude što jednostavnija i preglednija, a otvaranjem tema na 3 mjesta o jednoj te istoj stvari se nikome ništa ne olakšava, ni nama korisnicima, ni vama moderatorima.

Neznam, no mislim da se dosta korisnika ovog foruma osjeća poput mene, netko nešto pita, a neznaš da li bi mu odgovorio jer se bojiš da ćeš otići u OT, ili bi jednostavno prešutio. A opet, ako šutim i ništa ne pišem, u čemu je onda poanta foruma, ako ne u razmjeni informacija...

Sad će biti da kenjam bez veze, ali morao sam reći što mi je na umu.
Jednostavno, čini mi se da je pretanka granica imeđu offtopica i ontopica.

I za kraj, nemojte misliti da pokušavam šta govoriti protiv koga, niti da imam šta protiv ikoga od moderatora, vjerujem da radite svoj posao najbolje što znate, ovo je samo malo mog razmišljanja preneseno na forum.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline  
Staro 01.12.2010., 02:38   #2
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Ne da mi se više objašnjavati, niti imam volje za bilo kakve rasprave zbog čega ja postupam na ovaj ili onaj način. Tema vam je otvorena, a vi dalje nastavite ko da ništ nije bilo.
AMD podforum tak i tak nema pravila. Dok pravila na Konfiguracijama nemaju smisla. Uživajte u ON/OFF razgovorima do mile volje.
McG je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.12.2010., 02:45   #3
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Ne, krivo si shvatio, ja ne želim ići u OFF, samo što je, barem po meni ustrojstvo foruma takvo da je jako teško ne otići OFF, jer su teme vrlo precizne i usmjerene, po meni čak i malo preusmjerene.
Naravno da je razgovor o grafičkim karticama ili o monitorima na podforumu matične ploče offtopic, ali jebiga, sad neznam ni sam kako da bolje objasnim ono što sam želio reći od onoga što sam već gore napisao
Opet naglašavam, nije mi namjera ikoga prozivati na bilo šta, znam da se trudite raditi najbolje što možete, nego jednostavno, možda bi trebalo malo smanjiti broj tema ali ih proširiti, uklopiti ih nekako zajedno da se takve stvari ne dešavaju.

EDIT:
Evo npr. na Intelovom podforumu je kupnja ploče i procesora svedena u jednu temu. Ne vidim razloga zašto se to nebi moglo i na AMD forumu napraviti. Na taj način bi spojili dvije komponente koje se inače spajaju prilikom kupnje računala, meni to zvuči logično.
Onda nebi bilo OFF-a kad netko kupuje ploču na osnovu procesora i pita za njene OC potencijale, kvalitetu napona i neznam ni ja šta.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline  
Staro 01.12.2010., 10:47   #4
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor D-I-A-B-L-O Pregled postova
....
Onda nebi bilo OFF-a kad netko kupuje ploču na osnovu procesora i pita za njene OC potencijale, kvalitetu napona i neznam ni ja šta.
Aha, klasa optimist. Pitali bi za oc potencijale, pa bi bilo uleta "koju grafu", "koju memu", pa dali bi stalo u odredjeno kuciste, pa onda problemi, pali/ne pali, pa malo zacinit sa problemima windowsa i eto ti raspasoj.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline  
Staro 01.12.2010., 11:11   #5
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Kao i na svakom podforumu tako i na AMD-u postoji
http://forum.pcekspert.com/announcement.php?f=9
samo kaj je lakše otvorit novu temu nego se poslužit formularom.

Žalibože kaj smo to uveli uopće...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline  
Staro 01.12.2010., 11:14   #6
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Da, to se jučer dogodilo pa sam zato i reagirao. No svejedno bi bilo manje utapanja nego sada. No dobro, meni je svejedno, pošto ionako ne tipkam previše u zadnje vrijeme po forumu, više sam se prebacio na čitanje uz kavu. Ovo je bio samo dobronamjerni prijedlog u svrhu smanjivanja broja zaključanih tema, te olakšavanja rada i korištenja foruma.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline  
Staro 01.12.2010., 11:20   #7
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Uopće me ne čudi da je mod pukel na AMD-u, ja malo-malo znam baš na tom podforumu spajat teme jer svi mrtvi-hladni otvaraju nove za svaki proc, ploču, kaj kupiti...nitko ni ne pogleda stickye.

Da ne pričam da je većini korištenje tražilice nepoznat pojam.
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline  
Staro 01.12.2010., 11:51   #8
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Upravo zato sam i tipkao ono gore.
Stikija je puno, ali su preusmjereni, i vrlo je jednostavno naći se u situaciji gdje si se nehotice, logičnim nastavkom na prethodno pitanje našao u offtopicu, koji je onda još i veći broj korisnika nastavio pratiti, odlazeći na taj način još dublje u OT, vjerojatno nesvjesni onoga što čine.
Pa nije nama nikome u cilju, barem meni nije, da izazivamo moderatore i prisiljavamo ih na lockanje tema. Svima bi bilo lakše i jednostavnije bez toga. Evo, trenutno u podforumu o kupovini ploče jedan je korisnik postavio pitanje o ploči, te je nastavio pitanjem o procesoru i OC potencijalu, da bi na kraju završili pričom o grafičkim karticama. Tema je bila lockana zbog OT-a, sasvim razumljivo, jer se povela priča ne o jednoj stvari nego o njih 3, već samim prelaskom na priču o procesorima se otišlo u lov u mutnom. Fora je što je masa ostalih, starijih i (valjda) iskusnijih forumaša pratila i odgovarala na njegova pitanja i time svi grupno offtopičarili, a razlog tome je upravo prevelika usmjerenost samog stikija na strogo jednu temu.

Slažem se da otvaranje novih tema, ako iste već postoje treba spriječiti, ali dajte da onda osmislimo nešto da ti stikiji budu univerzalniji, pa će se smanjit i broj otvaranja novih tema i broj zaključavanja istih.

Edit:
Tek sada sam vidio da je Jelc odmah bacio formular za prijavu problema direktno administratoru. Koga ili što bih ja tamo trebao prijaviti? Pa ne žalim se ja na loš rad ili nepravedno ponašanje ikoga od vas ljudi moji, samo vam skrećem pažnju da bi možda trebalo malo adaptirati određene podforume da budu jednostavniji za svakodnevnu upotrebu, da se bilo kakve neugodnosti svedu na minimum
__________________

Zadnje izmijenjeno od: D-I-A-B-L-O. 01.12.2010. u 12:06.
D-I-A-B-L-O je offline  
Staro 01.12.2010., 21:07   #9
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Stickye ne čita ama baš nitko, osim onih koji su ih i napisali. To je činjenica. Ovo su dokazi -1, 2, a pravila su im za ukras. Sad vi meni recite koju vrstu sankcija ovaj forumaš zaslužuje, a da ne uključuje brisanje postova, zaključavanje teme, infraction ili ban. Na koji način da mu se skrene pažnja da je to kaj radi čista glupost. Ovaj koji pita za ploču na AMD podforumu, je prvo otvoril temu bez da je uopće pogledal sticky teme, a nakon kaj mu je tema preseljena i spojena s onom odgovarajućom, pitanje o ploči je u trenu postalo pitanje o svemu kaj njega zanima o toj konfiguraciji. Zbog čega nije postal u temu Što mislite o ovoj konfiguraciji? zna samo on. Da ne spominjem da je isto pitanje (na koje je dobil odgovor) o toj ploči, pital prije koji tjedan, a jučer se vratil s opet istim pitanjem i opet su mu ljudi odgovorili.

Shvatite da nitko od tih forumaša za čiju dobrobit ste vi tolko zabrinuti ne gubi san oko svojih postupaka na forumu, jer uvijek mogu otvoriti novi račun. Ja nisam nerazuman idiot koji ne dopušta skretanje s teme, jer takvih stvari ima u svim temama, ali za razliku od vas ja imam uvid u profile forumaša i vidim ko priča sranja i vuče ljude za nos, a ko iskreno traži savjet, pomoć ili mišljenje.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 01.12.2010. u 21:53.
McG je offline  
Staro 01.12.2010., 21:21   #10
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
prije cca mjesec dva sam sa dva membera krenuo u lagani offtopic doduse nije bio ni offtopic jer su se postovi djelomicno odnosili na temu, pa su mi pobrisani postovi kao i od dvojice membera imho totalno nepotrebno jer forum je tu radi ljudi a ne ljudi radi foruma...

nepodrzavam totalni offtopic al kad neki stariji memberi odu u offtopic imho to je rijetko stivo vrijedno citanja al opet samo nek se brise . . .

da nespominjem da se opominjalo i jos neke za oftopik u temama di mi je bio gust sjest i procitati postove od ljudi koji rade sa hardwerom i koji su baje na svojim podrucjima.

my 2 cents

long live forum.



edit

predviđam lock teme za cca 3 dana

edit2

neprozivam nikoga ja bi bio jebeni atila the hun u moderiranju al mislim da bi moderator trebao malo pomnije prosuditi dali se iz oftopika moze razviti rasprava ili ne...
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.12.2010., 07:40   #11
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,943
Nemaš pravo, zatvara se i ranije jer je cijela tema off topic

Svaki pojedini slučaj iznesen ovdje je ništa više nego individualan i subjektivan doživljaj stvari, bez da vidite cijelu sliku. A cijelu sliku vide moderatori, s pristupom korisničkim profilima, logovima s ranije izbrisanim postovima, infractionima itd.
Dopustite da moderatori imaju pravo odluke što i kako napraviti u pojedinoj situaciji, bez obzira koliko se to nekom od vas u tom trenutku učini nepravednim, nepotrebnim ili što već. Ne znate sve detalje i cijelu priču, stoga ne sudite samo po dijelovima izvađenim iz konteksta. Moderatori su tu da provode pravila PCE-a i oko toga jednostavno nema rasprave, nema demokracije, nema glasanja.
tor je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na