Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.10.2011., 16:44   #601
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
tko je još vidio vozit dizela
ajd ne flejmaj molim te
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2011., 19:07   #602
HONDA type R
Premium
Moj komp
 
HONDA type R's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 335
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
tko je još vidio vozit dizela
zadnji dizel sto sam ja vozio bmw e90 330xd,,, zvijer od auta, odlicno povlaci a ne trosi skoro nista... u cemu je onda problem
HONDA type R je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.10.2011., 21:44   #603
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor HONDA type R Pregled postova
zadnji dizel sto sam ja vozio bmw e90 330xd,,, zvijer od auta, odlicno povlaci a ne trosi skoro nista... u cemu je onda problem
1.Smrde ti ruke poslije tocenja nafte.
2.Kada odvalis gas iza tebe smrdi kao iza Tamica
3.Nema zvuka do V8 ili V12 benzinca, ajde moze proci neki stariji V6
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2011., 21:53   #604
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor HONDA type R Pregled postova
zadnji dizel sto sam ja vozio bmw e90 330xd,,, zvijer od auta, odlicno povlaci a ne trosi skoro nista... u cemu je onda problem
Problem je sto takav kosta 60000 eura, samo to i nista drugo..
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2011., 22:12   #605
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
1.Smrde ti ruke poslije tocenja nafte.
2.Kada odvalis gas iza tebe smrdi kao iza Tamica
3.Nema zvuka do V8 ili V12 benzinca, ajde moze proci neki stariji V6
Osječaj prilikom prestizanja, neopisiv
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2011., 22:20   #606
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Preticat se moze i sa benzincem uz nesuporedivo bolju zvucnu kulisu, narocito ako je pod haubom mrcina. Recimo "stari" 4.4L. v8 iz 740 ili 540 meni osobno najbolji BMWov motor ikad. 540i e39 sa 6 brzinskim rucnim mjenjacema, mljac najbolji BMW ikad nakon e39 M5(ciji je 4.9L baziran na tom motoru), ne racunam neke legende iz proslosti..Jedan takav iz 2003 sa M paketom i ne treba mi nista jace ni brze..

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 08.10.2011. u 22:33.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2011., 00:27   #607
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Preticat se moze i sa benzincem uz nesuporedivo bolju zvucnu kulisu, narocito ako je pod haubom mrcina. Recimo "stari" 4.4L. v8 iz 740 ili 540 meni osobno najbolji BMWov motor ikad. 540i e39 sa 6 brzinskim rucnim mjenjacema, mljac najbolji BMW ikad nakon e39 M5(ciji je 4.9L baziran na tom motoru), ne racunam neke legende iz proslosti..Jedan takav iz 2003 sa M paketom i ne treba mi nista jace ni brze..
Nisam mogao izdržat da ne napišem, potpis al ne ko kuća neg ko neboder
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2011., 00:37   #608
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Budimo realni, da litra goriva košta nekih 2-3 kune (OK, to nije nimalo realno ), nema normalnog čovika koji bi vozio dizela.

Trese, dimi, buči.
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2011., 00:58   #609
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
A zašto se zaustaviti na europskim v8 motorima koji se ugrađuju u kosilice?

Iako su BMW benzinci godinama proglašavani najboljima u klasi (V10) kako ne spomenuti Detroit i 7 litreni HEMI V8 iz Dodgea (1971)?

http://www.youtube.com/watch?v=nLkw8...eature=related

Što se diesela tiče:

"After winning the 12 Hours of Sebring in 2006 with the diesel-powered R10 TDI LMP, Audi won the 24 Hours of Le Mans, too".

Zadnje izmijenjeno od: listerstorm. 09.10.2011. u 01:03.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2011., 01:15   #610
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Zato jer bi takav auto kao stari muslecarovi na nasim cestama nebi bio ucinokvit..V10 tdi mi svaki dan stoji ispred zgrade u onoj mrcini od Q7. Vlasnik kaze da mu je Lexusuov SUv, zaboravil sam kak se zove kao ficek. Vozi oba jer je neka njuska u Vecernjaku..
Taj BMWov V10 je vec proslost i sad je opet v8 u M5, 560ks. Do 30% manja portrosnja sto me impresioniralo najvise kod tog auta iako je to nebitna stvar jer znam kak to ide, Ispod 25-30l ne gine bar u privh par mj...

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 09.10.2011. u 01:21.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.10.2011., 01:43   #611
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Da, atmosferski V10 motor je zbog CO2 emisije i potrošnje zamijenjen V8 motorom manjeg obujma ali s twin turbo tehnologijom.

Osobno bih uvijek preferirao atmosferski motor u odnosu na turbo ali regulatori su učinili svoje pa je tako downsizing postao uopćena i normalna stvar.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2011., 04:23   #612
HONDA type R
Premium
Moj komp
 
HONDA type R's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 335
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
1.Smrde ti ruke poslije tocenja nafte.
2.Kada odvalis gas iza tebe smrdi kao iza Tamica
3.Nema zvuka do V8 ili V12 benzinca, ajde moze proci neki stariji V6
1 ne, postoje rukavice
2 bmk, meni mirisi unutra ^^
3 sto se tice zvuka, to meni osobno ne znaci nista, cak ide na zivce nakon nekog vremena @ nissan 350z povlacenje je do 150kmh skoro isti k, a potrosnja je 3 puta manja.

sto se tice cijene, ima od 20k € pa na dalje po oglasnicima.
HONDA type R je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2011., 08:01   #613
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2011., 09:48   #614
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Preticat se moze i sa benzincem uz nesuporedivo bolju zvucnu kulisu, narocito ako je pod haubom mrcina. Recimo "stari" 4.4L. v8 iz 740 ili 540 meni osobno najbolji BMWov motor ikad. 540i e39 sa 6 brzinskim rucnim mjenjacema, mljac najbolji BMW ikad nakon e39 M5(ciji je 4.9L baziran na tom motoru), ne racunam neke legende iz proslosti..Jedan takav iz 2003 sa M paketom i ne treba mi nista jace ni brze..
Naravno da može, ali s turbom je lakše zbog gori navedenog šaltanja.
Citiraj:
Autor Emissary Pregled postova
Budimo realni, da litra goriva košta nekih 2-3 kune (OK, to nije nimalo realno ), nema normalnog čovika koji bi vozio dizela.

Trese, dimi, buči.
Opet ima ljudi, jer je potošnja duplo manja + dizel je jefitniji.
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
A zašto se zaustaviti na europskim v8 motorima koji se ugrađuju u kosilice?

Iako su BMW benzinci godinama proglašavani najboljima u klasi (V10) kako ne spomenuti Detroit i 7 litreni HEMI V8 iz Dodgea (1971)?

http://www.youtube.com/watch?v=nLkw8...eature=related

Što se diesela tiče:

"After winning the 12 Hours of Sebring in 2006 with the diesel-powered R10 TDI LMP, Audi won the 24 Hours of Le Mans, too".
Bio san uživljen u Amere, ali osim zvuka i potrošnje nemaju ništa. Europa i Japan su daleko isprid u razvoju motora. Nebi minja jednog V8 AMGa ili Ferrarija za nikakav Hemi. IMO.
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Zato jer bi takav auto kao stari muslecarovi na nasim cestama nebi bio ucinokvit..V10 tdi mi svaki dan stoji ispred zgrade u onoj mrcini od Q7. Vlasnik kaze da mu je Lexusuov SUv, zaboravil sam kak se zove kao ficek. Vozi oba jer je neka njuska u Vecernjaku..
Taj BMWov V10 je vec proslost i sad je opet v8 u M5, 560ks. Do 30% manja portrosnja sto me impresioniralo najvise kod tog auta iako je to nebitna stvar jer znam kak to ide, Ispod 25-30l ne gine bar u privh par mj...
9.9 za F10, stvarno impresivno iako nisan neki ljubitelj tih prednabijenih motora, jer sjebu zvuk. Očiti primjer ~700 ks oba, jedan 7.3, drugi 6.0

Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2011., 10:33   #615
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Vidim tu su svi neke mange, manageri, tatini sinovi pa se ima para za točit i održavat neki V8/V10/V12. A u istu ruku se kenja kak je jedan E46/E90 330d skup


Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
1.Smrde ti ruke poslije tocenja nafte.
Kao da nikad nisi čuo za rukavice

Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
2.Kada odvalis gas iza tebe smrdi kao iza Tamica
Ne mora biti. Ovis o stanju motora. Neki smrde neki ne, neki dime neki ne. Naravno da će čipani i što je bitnije loše mapirani dimit i čađit.


Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
3.Nema zvuka do V8 ili V12 benzinca, ajde moze proci neki stariji V6
Mda, a točit će ga tko tvoj tata? Imaš li uopće predodžbu koliko košta recimo održavanje jednog V12 motora?


Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Preticat se moze i sa benzincem uz nesuporedivo bolju zvucnu kulisu, narocito ako je pod haubom mrcina. Recimo "stari" 4.4L. v8 iz 740 ili 540 meni osobno najbolji BMWov motor ikad. 540i e39 sa 6 brzinskim rucnim mjenjacema, mljac najbolji BMW ikad nakon e39 M5(ciji je 4.9L baziran na tom motoru), ne racunam neke legende iz proslosti..Jedan takav iz 2003 sa M paketom i ne treba mi nista jace ni brze..
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Problem je sto takav kosta 60000 eura, samo to i nista drugo..
Gore si naveo za razlog cijenu, a sad odjednom pucaš aute koji su em u startu bili skuplji em su skuplji za održavat. IMHO nema baš neke veze jedno s drugim zar ne?


Dalje na koji 4,4l V8 misliš jer ih ima popriličan broj verzija. Kad kažeš 4,4l V8 u 740, vjerujem da misliš na E38 onda uzmi u obzir da su u njoj dolazili M60B40 (nikasil) koji je posve različit od kasnijeg M62B44 (alusil) te M62TUB44 kojem je dodan i VANOS. E sad ak imaš M60 motor ona imaš i problema s njegovom slitinom koja ima problem da ubrzano korodira. Zato se kasnije izbacio nikal i ostao samo aluminij+silicij te je izbjegnut problem. Tak da nemožeš tako generalno govorit kako ti je BMW 4,4l V8 naj motor.

U M5 je pak S62 koji je kao što si rekao izveden iz M62. No i oni imaju nekih mana kao povećana potrošnja ulja a za S62 se preporuča Castrola TWS 10W60 koji košta koliko ono 200 kn/l a obično potroše cca litru na 1000km.



Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
A zašto se zaustaviti na europskim v8 motorima koji se ugrađuju u kosilice?

Iako su BMW benzinci godinama proglašavani najboljima u klasi (V10) kako ne spomenuti Detroit i 7 litreni HEMI V8 iz Dodgea (1971)?
Problem, i to ogroman, je potrošnja tih američkih big-blockova.

Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Da, atmosferski V10 motor je zbog CO2 emisije i potrošnje zamijenjen V8 motorom manjeg obujma ali s twin turbo tehnologijom.

Osobno bih uvijek preferirao atmosferski motor u odnosu na turbo ali regulatori su učinili svoje pa je tako downsizing postao uopćena i normalna stvar.

I ja sam ranije bio veliki fan N/A motora no sad u ovo vrijeme kad se dosta pazi na potrošnju, iskoristivost i emisiju ispušnih plonova morma stati na strani T/C i S/C motora. Time da današnji T/C motori nemaju toliko izražene rupe kao ranije.


Citiraj:
Autor Emissary Pregled postova
Budimo realni, da litra goriva košta nekih 2-3 kune (OK, to nije nimalo realno ), nema normalnog čovika koji bi vozio dizela.

Trese, dimi, buči.
Vjerojatno da, no ne iz tih razlog akoje si naveo.
Naime kažeš trese, suuvremeni CR ne trese ništa više od nnekog TSI/TFSI motora. Zna se zašto takvi motori tresu.

Dimi - to ovisi samo o stajnu motora. Pa i stari benzinac dimi i smrdi kad počne sagorjevat ulje u većim razmjerima. Normalno da dizlo smrdi i dimi kad ekipa ode pa prvo skine kat i filtar čestica, pa pojača smjesu a ne izmapira kao treba pa brizgaljek pljuju previše dizela i onda auto em dimi em smrdi.

Buči - opet ništa više od TSI/TFSI i ostalih benzinaca s izravnim ubrizgavanjem. Naime jedan TFSI rokče kao i CR TDI.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2011., 10:35   #616
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
http://upload.wikimedia.org/wikipedi...MW_M635CSi.JPG
Ovog sam vozio nekada davno i to u Alpine verziji...nakon toga niti jedan bmw ne priznajem.

Zadnje izmijenjeno od: RAUL. 09.10.2011. u 10:40.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2011., 10:45   #617
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Vidim tu su svi neke mange, manageri, tatini sinovi pa se ima para za točit i održavat neki V8/V10/V12. A u istu ruku se kenja kak je jedan E46/E90 330d skup




Kao da nikad nisi čuo za rukavice

Mda, a točit će ga tko tvoj tata? Imaš li uopće predodžbu koliko košta recimo održavanje jednog V12 motora?
1.Na nekim benziskim ih nema..mislim na rukavice

2.Prvo nego nekog osudis, raspitaj se malo o njemu.Imam mozda malo vise godina od tebe blizu 40.Po zanimanju sam pomorac ( offshore ) i dnevno zaradjujem cca 350 dolaraUmri od muke
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2011., 10:46   #618
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
nema šanse da svoj 230 kompressor zamjenim za neki dizel.
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2011., 11:00   #619
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Društvo, mislim da nije potrebno ići baš tako nisko.

@Wolwerine

(Pre)visoku potrošnju, puno lošiji handling i slabiju kvalitetu HEMI-a bih sa zadovoljstvom podnio zbog zvuka, atmosferskog motora i cca duplo niže cijene u odnosu na Benz/BMW konkurenciju.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2011., 11:11   #620
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
1.Na nekim benziskim ih nema..mislim na rukavice

2.Prvo nego nekog osudis, raspitaj se malo o njemu.Imam mozda malo vise godina od tebe blizu 40.Po zanimanju sam pomorac ( offshore ) i dnevno zaradjujem cca 350 dolaraUmri od muke

Čovjek ti obrazloži svoj argumente tak da može kolumnu napisat a ti odgovaraš da nema rukavica i koliko zarađuješ,kog to zanima?
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2011., 11:18   #621
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
http://upload.wikimedia.org/wikipedi...MW_M635CSi.JPG
Ovog sam vozio nekada davno i to u Alpine verziji...nakon toga niti jedan bmw ne priznajem.
Alpina, Alpine je netko drugi.

Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
1.Na nekim benziskim ih nema..mislim na rukavice

2.Prvo nego nekog osudis, raspitaj se malo o njemu.Imam mozda malo vise godina od tebe blizu 40.Po zanimanju sam pomorac ( offshore ) i dnevno zaradjujem cca 350 dolaraUmri od muke
Pa svejedno koliko godina imao komentari su ti kao da imaš 1/4 svojih godina. Ne zanima me tvoja plaća nit ekonomsko stanje, samo je iznimno nezrelo u raspravu, do koje u biti uopće nije trebalo doći jer je sve rezultat jednog flamea a ovo je čistokrvno hranjanje trola, oko dizel vs benzianc uletavat s pričama kako jedan V12 ima bolji zvuk od nekog dizela i kako ti ruke smrde nakon točenja. Dobro da nisi rekao kako nikako da ishlapi kad ti kapne na pod ili odjevni predmet.

Zna se koje su stvarne prednosti benzinaca a koje dizelaša. Zanimljivo da se nitko, osim potrošnje, nije dotakao recimo energetske iskoristivosti, cijene održavanja motora, razlika u razvijanju snage i momenta.

Glavna razlika između ta dva goriva tj motora s unutarnjim izgaranjem pogonjenim benzinom vs dizelom jest efikasnost koja se kod benzinaca kreće oko 20% a kod dizelaša oko 40%.
Naravno ako izuzmemo činjenicu zapaljenja smjese koja se kod benzinca odvija uz pomoć iskre dok kod dizela dolazi do samozapaljenja tj detonacije.

No zato benzinac ima prednost što je ranije bio jednostavniji i jeftiniji za održavanje.

Danas pak, kad imaš i benzince s izravnim ubrizgavanjem ta se prednost istopila jer i jedni i drugi sad imaju slabu točku - visokotlačnu pumpu koja u slučaju havarije za sobom vuče visoke troškove. Oba koriste osjetljive brizgaljke koje u kombinaciji s visokim tlakom postaju vrlo osjetljive na kvalitetu goriva.

Ruku na srce uz tehnološki napredak, htjeli jmi to prizanti ili ne, diesel motori su za pola koraka ispred benzinaca. Naravno da još uvijek svaki ima svoje, nazovimo to sekundarne, prednosti i mane. No na kraju zato i imaš ljude koji će kupit diesel i one koji neće.

I urnebesno je smješno koliko i glupo te već pomalo zamorno gledat kako jedna strana pokušava uvjeriti drugu da su u nekoj vrsti zablude.

Samim time ova rasprava nema aspolutno nikakve veze sa zdravim mozgom niti bi trebala ostati djelom ovog threada jer kao i recimo AMD vs Intel teme ovo je tabu/flame tema koja je sama po sebi posve uzaludna.



Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
@Wolwerine

(Pre)visoku potrošnju, puno lošiji handling i slabiju kvalitetu HEMI-a bih sa zadovoljstvom podnio zbog zvuka, atmosferskog motora i cca duplo niže cijene u odnosu na Benz/BMW konkurenciju.
A kao što će ti svi reći top su auti koji mogu samo vozit ravno i to po mogućnosti brzo
I sam sam veliki ljubitelj muscle-cars generacije i veliki obožavatelj Dodge Challengera. No mora se priznat da ti automobili osim brutalne snage i zvuka nemaju što za ponuditi u današnjem svijetu.

Za kraj
http://www.pohrani.com/f/1d/RR/3yqmX...llenger-rt.jpg

i ostatak ovdje
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1



Zadnje izmijenjeno od: Wolverine. 09.10.2011. u 11:26.
Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2011., 11:22   #622
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
@Wolverine
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2011., 11:40   #623
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Alpina, Alpine je netko drugi.
Zna se koje su stvarne prednosti benzinaca a koje dizelaša. Zanimljivo da se nitko, osim potrošnje, nije dotakao recimo energetske iskoristivosti, cijene održavanja motora, razlika u razvijanju snage i momenta.

Glavna razlika između ta dva goriva tj motora s unutarnjim izgaranjem pogonjenim benzinom vs dizelom jest efikasnost koja se kod benzinaca kreće oko 20% a kod dizelaša oko 40%.
Naravno ako izuzmemo činjenicu zapaljenja smjese koja se kod benzinca odvija uz pomoć iskre dok kod dizela dolazi do samozapaljenja tj detonacije.

No zato benzinac ima prednost što je ranije bio jednostavniji i jeftiniji za održavanje.

Danas pak, kad imaš i benzince s izravnim ubrizgavanjem ta se prednost istopila jer i jedni i drugi sad imaju slabu točku - visokotlačnu pumpu koja u slučaju havarije za sobom vuče visoke troškove. Oba koriste osjetljive brizgaljke koje u kombinaciji s visokim tlakom postaju vrlo osjetljive na kvalitetu goriva.

Ruku na srce uz tehnološki napredak, htjeli jmi to prizanti ili ne, diesel motori su za pola koraka ispred benzinaca. Naravno da još uvijek svaki ima svoje, nazovimo to sekundarne, prednosti i mane. No na kraju zato i imaš ljude koji će kupit diesel i one koji neće.

I urnebesno je smješno koliko i glupo te već pomalo zamorno gledat kako jedna strana pokušava uvjeriti drugu da su u nekoj vrsti zablude.
Sve ja to znam, ali ja sam bahat, bezobrazan i dobro zaradjujem, tako da mi se zivo j...Voziti cu benzinca uvijek koliko god to kostaloGusti su gusti
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2011., 11:41   #624
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Čovjek ti obrazloži svoj argumente tak da može kolumnu napisat a ti odgovaraš da nema rukavica i koliko zarađuješ,kog to zanima?
Autor Wolverine
Vidim tu su svi neke mange, manageri, tatini sinovi pa se ima para za točit i održavat neki V8/V10/V12. A u istu ruku se kenja kak je jedan E46/E90 330d skup


Ovdje sam se pronaso prozvan pa sam morao reagirati
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2011., 11:44   #625
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Vidim tu su svi neke mange, manageri, tatini sinovi pa se ima para za točit i održavat neki V8/V10/V12. A u istu ruku se kenja kak je jedan E46/E90 330d skup

Kao da nikad nisi čuo za rukavice

Ne mora biti. Ovis o stanju motora. Neki smrde neki ne, neki dime neki ne. Naravno da će čipani i što je bitnije loše mapirani dimit i čađit.

Mda, a točit će ga tko tvoj tata? Imaš li uopće predodžbu koliko košta recimo održavanje jednog V12 motora?

Gore si naveo za razlog cijenu, a sad odjednom pucaš aute koji su em u startu bili skuplji em su skuplji za održavat. IMHO nema baš neke veze jedno s drugim zar ne?

Dalje na koji 4,4l V8 misliš jer ih ima popriličan broj verzija. Kad kažeš 4,4l V8 u 740, vjerujem da misliš na E38 onda uzmi u obzir da su u njoj dolazili M60B40 (nikasil) koji je posve različit od kasnijeg M62B44 (alusil) te M62TUB44 kojem je dodan i VANOS. E sad ak imaš M60 motor ona imaš i problema s njegovom slitinom koja ima problem da ubrzano korodira. Zato se kasnije izbacio nikal i ostao samo aluminij+silicij te je izbjegnut problem. Tak da nemožeš tako generalno govorit kako ti je BMW 4,4l V8 naj motor.

U M5 je pak S62 koji je kao što si rekao izveden iz M62. No i oni imaju nekih mana kao povećana potrošnja ulja a za S62 se preporuča Castrola TWS 10W60 koji košta koliko ono 200 kn/l a obično potroše cca litru na 1000km.

Problem, i to ogroman, je potrošnja tih američkih big-blockova.

I ja sam ranije bio veliki fan N/A motora no sad u ovo vrijeme kad se dosta pazi na potrošnju, iskoristivost i emisiju ispušnih plonova morma stati na strani T/C i S/C motora. Time da današnji T/C motori nemaju toliko izražene rupe kao ranije.

Vjerojatno da, no ne iz tih razlog akoje si naveo.
Naime kažeš trese, suuvremeni CR ne trese ništa više od nnekog TSI/TFSI motora. Zna se zašto takvi motori tresu.

Dimi - to ovisi samo o stajnu motora. Pa i stari benzinac dimi i smrdi kad počne sagorjevat ulje u većim razmjerima. Normalno da dizlo smrdi i dimi kad ekipa ode pa prvo skine kat i filtar čestica, pa pojača smjesu a ne izmapira kao treba pa brizgaljek pljuju previše dizela i onda auto em dimi em smrdi.

Buči - opet ništa više od TSI/TFSI i ostalih benzinaca s izravnim ubrizgavanjem. Naime jedan TFSI rokče kao i CR TDI.
1. Čemu takav cinizam? Ima ovdje ljudi koji se i kuže prilično u tematiku i nemaju 15 godina

2. Normalno da je održavanje 12cyl motora skupo kad ima npr 12 svjećica, kad ide duplo ili troduplo više ulja nego u 4cyl motor itd itd. To je samo logičan slijed stvari.

3. 4.4 v8 motori iz prvih verzija e38 7ica isto kao i e34 5ica (isti motor), eto još dan danas voze, bez problema s korozijom, samo ne trpat preagresivan antifriz unutra ili što ekipa radi - miješat ga s običnom a ne s destiliranom vodom. I druga stvar koja ga je grdo uništavala je nekvalitetno gorivo sa puno sumpora; a na žalost općepoznata je filozofija većine v8 vozača, ma to je osmak, daj šta daš, on vozi na sve... U njemačkoj i ostalim civiliziranim zemljama sa kvalitetnim gorivom ti motori nikada nisu imali problema
Frka je dignuta zbog amerike gdje je visok postotak prodanih bmw-a bio s tim motorom, a njihovo gorivo je prilično loše kvalitete.
Dalje, kasnije verzije s Vanosom - loše, jako loše, zbog općepoznatih problema sa tim prvim verzijama vanosa. Ne da mi se sad razglabat o tome, ko ne zna - samo google type: vanos problems.

4. Castrol tws košta 100-120kn litra, a ne 200, tak da ono.... Jedino kod 'štovanog' g.Tomića takva ulja koštaju 2x više....
I to je sad tws, nekad, tj. u doba e38ica to ulje nije niti postojalo, nego castrol rs formula 10w60, i to je bilo tada preporučeno ulje od strane bmw-a (uz mobil 1 ulja, naravno), a i tada je koštalo kako gdje 100-120kn.
To da troše litru na 1000km, nije istina, osim ako mu se ne vadi duša tih 1000km, a pogotovo ne tako kvalitetnog ulja kao rs/tws.

5. Suvremeni cr čađo (sprdam se) je jedan toliko suvremen motor, da ga naš 'extra kvalitetan dizel' sustavno uništava. Svjedočio sam osobno desecima 320d,330d, 530d, nekoliko cdi c.klasa i okaca 2005-xx, uvezenih iz njemačke, čiji se vlasnici nisu mogli načuditi već nakon mjesec-dva koliko im je auto promijenio zvuk (na brundaviji, ofc), a da ne pričamo o količini i učestalosti kvarova na takvim motorima uzrokovanih nekvalitetnim gorivom.
TFSI motor vožen na kvalitetno gorivo upravo gledam svako jutro jer je susjed došao sa tiguanom god. dana starim, auto se ne čuje i motor se ne trese, al ono, niti malo. Naravno, power shell toči unutra i auto se vozi 11mj u njemačkoj. Kada natoči ovo naše smeće, normalno da oboli od hr sindroma nemirnog rada, ali to nije krivica tfsi motora.

6. S ostalime što nisam naveo se slažem (big block, dimljenje čipanih čađara, izganjanih benzinjara, itd).
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2011., 11:44   #626
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Sve ja to znam, ali ja sam bahat, bezobrazan i dobro zaradjujem, tako da mi se zivo j...Voziti cu benzinca uvijek koliko god to kostaloGusti su gusti
I zašto onda pokušavaš uvjeravat nekog u nešto posve uzaludno i još k tome onako banalnim primjerima? Radije pregrizi jezik prebaci se na neku drugu temu.

btw, koristi opciju EDIT da ne štancaš postove jedan za drugim



@jopis

Slažem se s tvojim argumentima no ne govorim o njemačkoj nego o hrvatistanu jer ipak tu živimo, tu točimo i tu servisiramo svoje automobile. A svi znamo kakve probleme imamo što s gorivom što sa servisima. Tako da me iskreno ne zanima činjenica kako današnji auti nemaju problema u njemačkoj, nego kakve probleme imaju kad ih počneš vozit ovdje ili ne daj bože ostvarit neku garanciju.
Ja sam na svojoj CR čađari morao većinom svaka dva mjeseca ispuštat ''vodu'' iz filtra goriva a i njega samog mijenjat češće zbog našeg čistog goriva.

Također dosta je samo pogledati koliko servisera kod nas recimo zaboravlja pregledavat cam-follovere na TSI/TFSI mašinama pa se dešavaju svakojaki problemi. No mislim da odlazimo preširoko u ionako uzaludnoj tematici.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1



Zadnje izmijenjeno od: Wolverine. 09.10.2011. u 11:55.
Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2011., 11:49   #627
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
I zašto onda pokušavaš uvjeravat nekog u nešto posve uzaludno i još k tome onako banalnim primjerima? Radije pregrizi jezik prebaci se na neku drugu temu.

btw, koristi opciju EDIT da ne štancaš postove jedan za drugim
Nikog ne uvjeravam u nista..ono su moja osobna miseljnja
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2011., 16:12   #628
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
@RAUL

Bez uvrede, možeš imat i duplo više godina, ali si idealan primjer kako godine ne znače ništa...mene samo zanima jel ti čitaš uopće svoje postove? nekom nepristranom čitaču ove rasprave (u ovom slučaju ja) ispadaš kao nepismeni idiot (naglasak na riječ "ispadaš", nisam rekao da si idiot, ali tako ispada kad bi netko išao zaključivat po tvojim postovima u ovoj temi)
skyman je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2011., 16:21   #629
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Ne cita ni Wolwerine postove nego samo quata i pise nesto trece..
4.4L, bespotrebne recenice i recenice i price. Sve se svodi na VANOS ili ne VANOS. Samo je jedan 540 i jedan 740 i zna se koji su i koji je motor u njima i nema potrebe pisat balade sa oznakama skinutim sa Softpedije. I ako nisi znao to su auti od 7,8000 eura ako su u dobrom stanju. Visestruko puta manje od gore spomenutog diesela. Uopce ih stavit u isti kontkest i rec ovaj ti je preskup a pricas o 10 godina starom autu je bezveze.. Nisam ja mamin sin, nego sam iz kvarata gdje su ti auti bili jako popularni prije skoro desetak godina i cesto sam bio u doticaju s njima. Nema to nikakve veze sa mamom i kupi mi ovaj ili onaj. Da hocu mogao bi si priustit puno bolji auto nego sto imam sad ali to je glupo i bespotrebno. Vise bi gusta pronasao u nekoj restauriranoj 10 + godina staroj jurilici ali to je danas jako tesko pronac za razliku od novijih trica i sl. kojih ima pun oglasnik i ne mogu se prodat..

I da 540i i M5 e39 su zadnje prave bembure a ovo sve novo je nesto drugo. Cak je 740i voznijii auto od novih petica i trica, ne znam za zadnju peticu..

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 09.10.2011. u 17:04.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2011., 17:14   #630
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Magarac mješaš kruške i jabuke, rabljene i nove aute. Kako možeš uzet rabljeni E39 540 tako možeš i rabljeni E46/E90 330d. No vidim da uopće ne shvaćaš koju grešku u koracima radiš jer na kraju niti ti ne čitaš postove

A reagirao sam na tvoju generalizaciju jer postoje razlike među verzijama koje rezultiraju različitim ''problemima''. Ili da prevedem na tvoj klokerski jezik to je kao da kažeš da su ti Asus P67 matične ploče naj ploče. Eto u tom stilu je bio i tvoj post kako su ti BMW 4,4l V8 motori najmotori. Jer nije samo jedan 540 i jedan 740.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1



Zadnje izmijenjeno od: Wolverine. 09.10.2011. u 17:20.
Wolverine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na