Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 31.03.2009., 13:25   #91
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
E da toga se nisam ni sjetio. Nemas beda .. samo da to iskonfiguriram. Bit ce kroz par minuta

BTW ovo sto traje dugo test ... to mora trajat, jer on radi tu datoteku koja mu je najbitniji dio.

Dakle nemojte prekidat ovo, traje par minuta na SSD diskovima i nesto duze na obicnim, jer popunjava/prolazi cijeli disk!!!

thnx,
ma svi spominjete 1sekunda tamo, jedna tu... pa sam mislio da je nešto krivo
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline  
Staro 31.03.2009., 13:56   #92
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Kada pokrenete fajl, javit ce vam poruku "Waiting for Managers", treba pricekat par sekundi da on automatski abortira.

Prije nego pokrenete test, potrebno je da za svaki od Workera odaberete zeljeni disk (posto ja nemam isti naziv diska kao i vi).

Dakle kliknete na onaj "plusic" kod imena vaseg racunala i onda vam se otvaraju Workeri.

Kliknete na svaki od tih Workera i oznacite disk koji zelite testirati (one zute ikonice sa strane).

Kada ste oznacili diskove crvenim krizicem, prebacujete se na karticu Results Display, gdje mozete odabrati frekvenciju osvjezavanja rezultata (1s, 2s ....).

I samo kliknete na zelenu zastavicu za pocetak testa (1. traje 5 min, a 2. 20min).

Evo to bi bilo ovo

Najbitnije je da ne dirate program dok vam dolje pise Preparing drives, jer IOmeter za to vrijeme stvara datoteku koja mu je potrebna za testiranje diska.

Ovo moze trajat nekoliko min, a moze i do nekoliko desetaka min (ovisno o velicini/brzini/zauzetosti diska).


EDIT:
Bilo bi dobro da pratite razliku u rezultatima za 2. slucaj, jer nam to govori koliko je u stvari disk dobar (sto manja promjena, to bolje).

Uzivajte
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.03.2009., 14:07   #93
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor TomRi
onda sam te krivo skužio, ma meni je bilo čudno što me napadaš za 2 postana benča, a po meni je cilj da na forumu razmjenimo iskustva tako da drugi što bolje prođu. to je i autor ovog topica isto napiaso u prvom postu
Ne ne, zbilja, nisam te napadao, nego više je bilo tuge u mom postu, jer ja nemam velikih pomaka na SLCu. Možda nešto krivo radim, ko će ga znat. Zato kažem, ako neko ima SLC i uspije bitno oc-at SLC SSD nek mi javi kako

Citiraj:
Autor TomRi
bitno da smo si ok i bez svađanja, a hardwera ce uvijek biti
Ma sve 5, imaš veliki respekt od mene, još od prije, i sam znaš!

__________________
MC
Sa_Stilom je offline  
Staro 31.03.2009., 14:48   #94
darQ
I'm nightrider
Moj komp
 
darQ's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 718
Citiraj:
Autor TomRi Pregled postova
možeš negdje uploadati settinge za ta 2 testa?
pa da samo skinem fajl i učitam sa IO programom, jer sam vidio da se može spremiti postavke testa.
tako bu bilo lakše i meni i drugima kasnije testirati, a nećemo faliti postavke, svi bumo imali iste

e, glede te 1sekunde... probao sam po uputama sa_stilom jucer, ali to nesto trajalo pa sam prekinuo.
pa onda opali i te postavke isto, ako ti se da. Pa da imamo sve na istom mjestu


jer nakon tvog testa su pale vrijednosti kao i drugima (koji su te u šali prokleli )

osjećam se prozvanim


baj d vej, što moram pazit u postavkama tog mtf editora ?
jel moram to radit na frišku particiju ili mogu koristiti onu na kojoj su već neki podatci ?
upute, tutorijali su dobrodošli...
imam slc pa bih htio probat što bih ja dobio s tim i koliko
__________________
plug & pray

Lenovo L440

Intel iCore i7 4702MQ
16GB DDR3
Intel HD 4600 GPU
14-inch LED-backlit fHD IPS (1920 x 1080, 300 nit) matte display
Intel Wireless-N 7260, BlueTooth
Samsung 850PRO 1TB
Logitech M705
6cell baterija
Windows 10 Pro 64bit

Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4
darQ je offline  
Staro 31.03.2009., 15:29   #95
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Uzivajte u citanju MFT manual
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline  
Staro 31.03.2009., 17:58   #96
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Pročitao sam ovo, fora. Ali nisam skužio, ako imaš već SSD, ionako su swamp fileovi na njemu, čemu raditi MFT ?

A ako imam pak normalni kompjuter sa normalnim diskom, onda ovo nema smisla ? Onda bolje RAMDisk koji nikako ne mogu instalirati X64 Vista ..
Kova je offline  
Staro 31.03.2009., 18:25   #97
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 893
Pa fora je u tome sto random read i iops postane kao da si dao 6000kn na najbolje SLC diskove
borgy je offline  
Staro 02.04.2009., 03:19   #98
Tomy B.
Premium
Moj komp
 
Tomy B.'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 820
Super Talent RAIDDrive SSD 2 TB

2 x Samsung SLC 32GB u RAID 0 za OS i ovo čudo za programe

još mi samo fali love, morat ću zvat Anteta da mi pošalje, Simonica je na farmi pa njoj ne treba, ona ima kokoši
__________________
If You want to be old and wise,
You gone be young and stupid first!

Pošteni trgovci: .1. .2. .3.
Tomy B. je offline  
Staro 02.04.2009., 06:02   #99
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Citiraj:
Autor borgy Pregled postova
Pa fora je u tome sto random read i iops postane kao da si dao 6000kn na najbolje SLC diskove
jel to samo za bencheve ili ima jos bolje performanse u real timeu?

Inace dosli mi danas SSD 2x30gb vertex ,fino pakiranje,ali tek kad se vratim iz amerike onda ce bit testova valjda nisam pogrijesio
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline  
Staro 02.04.2009., 08:34   #100
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
1. april?

Edit: Evo danas i na BUGu:
http://www.bug.hr/vijesti/super-tale...ive/96150.aspx

Očito nije 1.april, ali opet, malo su perfomanse nekako velike... Očito, puno para će to doć...
__________________
MC

Zadnje izmijenjeno od: Sa_Stilom. 02.04.2009. u 16:25.
Sa_Stilom je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.04.2009., 18:44   #101
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 893
Citiraj:
Autor Lihto Pregled postova
jel to samo za bencheve ili ima jos bolje performanse u real timeu?
Ako je za vjerojvat dh41400 onda su performanse bolje i u stvarnosti.

Citiraj:
Autor Lihto Pregled postova
Inace dosli mi danas SSD 2x30gb vertex ,fino pakiranje,ali tek kad se vratim iz amerike onda ce bit testova valjda nisam pogrijesio
Sva dva vertexa sigurno nisi pogrijesio.
borgy je offline  
Staro 02.04.2009., 19:01   #102
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
... nevjerni Tome

@Lihto:
Nemas brige ... to su dva Vertexa u AID 0 ... a jos su i MLC chipovi gore (koliko cujem to je danas IN ).


Sto se tice tog SuperMultiTalenta, oduvijek mi je bio san imat storage disk za mp3-ice i filmove koji kosta 20-30k kn lol
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline  
Staro 02.04.2009., 21:08   #103
ChP3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Kanim kupiti ovaj SSD u Autronicu :
Super Talent 64 GB MasterDrive OX externi

http://www.autronic.hr/cms/Detaljno....aProizvod=2976

Može li netko potvrditi jel to valja šta ili ne ? Ili neka preporuka ali da se može kupiti ovdje u našim krajevima. Hvala, svima na pomoći !
ChP3 je offline  
Staro 02.04.2009., 21:43   #104
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Nije bas nesto :S



bolje ovo, a evo i zasto.
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline  
Staro 02.04.2009., 22:05   #105
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Bolje ovo nego ono, pa daj što je tako teško napisati naziv ..

Btw, na tom grafu ne vidim ja baš sve potrebne info, piše 64 GB Samsung npr., ali ne piše SLC ili MLC !

Svi pucaju neke testove, no koji je test najsličniji svakodnevnom radu, i koji program testira sttutering, tj. da se vidi da po tom testu iznad tog i tog rezultata ne će trzati disk.

Zna li netko gdje sve mogu kupiti Samsunga ? Odlučio sam se, samo ne nalazim na ebayu 128 GB 0VB, samo 256 GB !
Kova je offline  
Staro 02.04.2009., 22:11   #106
ChP3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Nije bas nesto :S



bolje ovo, a evo i zasto.
Hvala na odgovoru ! Uzeo bih Intela, ali pošto nemam nikakva iskustva kupovine preko ebaya niti sam išta uzimao preko njih odlucio sam se za nabavku kod nas. Ništa, uzet cu ovo šta si mi preporucio.
ChP3 je offline  
Staro 02.04.2009., 22:16   #107
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
kova: pošalji članu 'Sa_stilom' primjer svoje tablice (s kojima radiš, i zbog kojih kupuješ ssd)
pa neka ti javi kako njemu radi.

jer ako i njemu šteka, onda ti nema spasa sa nijednim samsungom, pošto on ima raid od 2 skupa Intela,
pa žali bože utrošenog novca u nešto što ti ne pomaže.

ili si nešto fušao prilikom c/p polja pa bu štekalo di god da probaš
(što si opisao u nekom od prošlih postova da sumnjaš)
ili si jednostavno preopteretio excel, on je za office upotrebu, nije svemoguć,
a za nešto više vjerujem da postoje bolji programi (koji i koštaju)
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline  
Staro 02.04.2009., 22:45   #108
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor Kova Pregled postova
Bolje ovo nego ono, pa daj što je tako teško napisati naziv ..

Btw, na tom grafu ne vidim ja baš sve potrebne info, piše 64 GB Samsung npr., ali ne piše SLC ili MLC !

Svi pucaju neke testove, no koji je test najsličniji svakodnevnom radu, i koji program testira sttutering, tj. da se vidi da po tom testu iznad tog i tog rezultata ne će trzati disk.

Zna li netko gdje sve mogu kupiti Samsunga ? Odlučio sam se, samo ne nalazim na ebayu 128 GB 0VB, samo 256 GB !
Joj joj zasto nitko nikoga ne slusa/cita na ovom forumu

Ajmo ovak:

- odi na Run i upisi perfmon.exe
- pokreni tu tablicu koju trebas za posao
- kada se otvori sve sto treba, pogledaj u perfmonu (Performance Meteru) najvecu (peak) vrijednost plave linije (to je broj Outstanding IOPs-a)
- postavis u IOmeteru taj isti broj Outstanding I/Os te ubacis velicinu fajla, te vrijeme trajanja testa i gledas Average Access Time
- IMHO sve do cca 100ms je ok

I to je sva mudrost.


BTW Samsung na grafu je SLC


@ChP3:
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline  
Staro 03.04.2009., 02:00   #109
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Ma Ono iz nekog drugo posta je BUG Officea ! mali OT no eto napisat ću ga tu:

Office zbog nekog glupog razloga pamti copy-paste svake čelije, dakle ako ste čeliju 1 kopirali u čeliju 2, pa čeliju 2 u čeliju 3 i tim redom došli do 1000-1100, počet će štekati Office, nema veze što kopirali, ja sam imao formlue, no kasnije tu 1 čeliju 1100 ne možete kopirati ni da je prazna ! Rješenje buga ? Pronaći gdje je kopiranje trajalo duže od inače, i kopiranje prve čelije na tu zadnju, i eto, sada opet mogu 1000 čelija kopirati gornju u donju

Tablica je uber, turbo velika i teška, i iako postoje drugi programi, ne vidim način da ju customiziram i prilagodim svojim potrebama, iako se sigurno može, no to bi koštalo !

naime previše ima exceptiona ! Koje ja jednostavno rukom ispravim u excelu !

No dosta o Excelu ! SSD bi rješio moj problem 100%, jer mi nije problem tablica, već prozori, tj. browseri, što je uglavnom READ !

Dakle 2 windowsa, i hrpa prozora u svakom.

Evo trenutno meni otvoreno prozora u glavnom Osu:

6 FFa
6 Chromea
Excel
Windows Mail
VM u kojem je 5-6 browsera.
I sve skupa 10-15 tabova, u glavnom i VM OSu.
Trillian
Skype...

S time da sada ne radim. Kada radim to je i 20-30 prozora !

A onda počinju štekanja ! Trzanja. Čekanje da switcham s jednog na drugi prozor bez refresha i učitavanja stranice (dakle čisti ALT + TAB) !

Dakle moje pitanje je bilo jednotavno, gdje kupiti samsung da to nije ebay i da ga fakat imaju ?

Hvala.

I hvala na svim odgovorima za sada !

Btw možda sam tutlek, no u Reliability and Performance ima plava linija, ali ne vidim koliko je MS niti IOPS, a na samom performancu je CPU.

Dakle ne vidim koliko ms ! Ali sada kada izlistam sve procese piše response time od 83 ms na dolje !

E sada ja sam pošto nisam shvatio kako skužim svoje Outstanding IOPSe, unio čisto test sa prije par stranica ..

4KB ! 100% 1s ! 1 Worker 1 Outstanding I/Os per target

Total I/Os per sec: 703
Maximum I/Os response time ms: 48.49 !
Average I/O response time ms: 1.3927
Total MB per sec: 2.75 !

S time da sam to radio na Cu, napravio je fajl od 23 GB, tj. napunio disk do kraja !

E sada to se sigurno tu negdje pisalo, a ja nisam pratio testove IOmetera, pa ako mi možete reći koje postavke stavim za neki normalni režim rada, kao da browseam 20tak browsera, Excel, Winmail, winamp, skype, AVG, možda neki VM upaljen ..

Ako mi netko može bar cca reći.

Thnx.

Zadnje izmijenjeno od: Kova. 03.04.2009. u 02:47.
Kova je offline  
Staro 03.04.2009., 07:58   #110
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Tko bi rekao da moze jos i bolje,obratite pozornost na novi firmware
http://www.anandtech.com/storage/sho...spx?i=3535&p=3
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline  
Staro 03.04.2009., 11:58   #111
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor Kova Pregled postova
SSD bi rješio moj problem 100%, jer mi nije problem tablica, već prozori, tj. browseri, što je uglavnom READ !
Tocnije Random Read.

Citiraj:
... Kada radim to je i 20-30 prozora !

A onda počinju štekanja ! Trzanja. Čekanje da switcham s jednog na drugi prozor bez refresha i učitavanja stranice (dakle čisti ALT + TAB) ! ...
Ma moze biti i 100 prozora, ako imas dovoljno RAM-a. Dobar SSD se jednostavno igra sa takvim loadom.

Citiraj:
... Dakle moje pitanje je bilo jednotavno, gdje kupiti samsung da to nije ebay i da ga fakat imaju ?
Nigdje u HR, a ici van samo zbog njega ... IMO potpuno neisplativo.

Citiraj:
Btw možda sam tutlek, no u Reliability and Performance ima plava linija, ali ne vidim koliko je MS niti IOPS, a na samom performancu je CPU.
Dakle gledas Avg. Disk Queue Lenght (Outstanding I/Os per target) prilikom pokretanja svega sto radis normalno na kompu.

Da bi vidio cijeli graf, desni klikni dolje na opis Avg. Disk Queue Lenght, te "Graph" i pod "Vertical scale" upisi npr. 3000 ("Maximum").

Ako ti se graf i dalje "zakucava" u strop, samo povecaj ovu vrijednost.

Vrijednost koju uocis kao peak (najvecu), podijelis sa 10 (jer je u perfmonu skaliranje x10), te ubacis kao Outstanding IOPs vrijednost u IOmeter.

Citiraj:
Dakle ne vidim koliko ms ! Ali sada kada izlistam sve procese piše response time od 83 ms na dolje !
Ovo se gleda u IOmeteru, kada se postavi load identican onom u perfmonu (Avg. Disk Queue Lenghtu).

Citiraj:
E sada ja sam pošto nisam shvatio kako skužim svoje Outstanding IOPSe, unio čisto test sa prije par stranica ..

4KB ! 100% 1s ! 1 Worker 1 Outstanding I/Os per target

Total I/Os per sec: 703
Maximum I/Os response time ms: 48.49 !
Average I/O response time ms: 1.3927
Total MB per sec: 2.75 !
Sada prelazimo na IOmeter.

Ovdje odaberes zeljeni disk i upises broj "Outstanding I/Os per target" (peak "Avg. Disk Queue Lenght" podijeljen sa 10) u kartici Disk Targets.

Pod karticom "Access Specifications" odaberes bilo koji profil, kliknes Edit i upisujes slijedece:
- "Default Assignment": All Workers
- "Transfer Request Size": stavljas velicinu fajla koji otvaras (npr. velicinu Excel tablice)
- 80% Random
- 80% Read
- OK

Pod karticom "Test Setup" stavljas:
- "Test Description": proizvoljno ime
- "Run Time": vrijeme loada (koliko ti dugo radis load nad diskom, kada svakodnevno obavljas svoje poslove)
- klik na zelenu zastavicu

Citiraj:
S time da sam to radio na Cu, napravio je fajl od 23 GB, tj. napunio disk do kraja !
To je najnormalnije, posto mu treba taj fajl za testiranje na cijelom disku (a ne samo na jednom njegovom dijelu).

Zasto je ovo bitno kod obicnog HDD-a? Pa zato sto je poznato da obicni HDD nema identicnu brzinu na svim svojim podrucjima.

Citiraj:
E sada to se sigurno tu negdje pisalo, a ja nisam pratio testove IOmetera, pa ako mi možete reći koje postavke stavim za neki normalni režim rada, kao da browseam 20tak browsera, Excel, Winmail, winamp, skype, AVG, možda neki VM upaljen ..

Ako mi netko može bar cca reći.

Thnx.
Koliko sam skuzio, jedini pravi load na tvom kompu je taj Excel fajl i eventualno Browser i VM, a ovo ostalo je daleko laksi promet.

To bi bilo to

Citiraj:
Autor Lihto Pregled postova
Tko bi rekao da moze jos i bolje,obratite pozornost na novi firmware
http://www.anandtech.com/storage/sho...spx?i=3535&p=3
Yep yep, zato i jest tolika hajka oko njega



@ChP3:
Na ovom linku imas usporedbu i Super Talenta UltraDrive ME koji je u Autronicu, pa baci oko ako te zanima.
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline  
Staro 03.04.2009., 13:35   #112
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Ovo je za mene ruski:
"Dakle gledas Avg. Disk Queue Lenght (Outstanding I/Os per target) prilikom pokretanja svega sto radis normalno na kompu.

Da bi vidio cijeli graf, desni klikni dolje na opis Avg. Disk Queue Lenght, te "Graph" i pod "Vertical scale" upisi npr. 3000 ("Maximum").

Ako ti se graf i dalje "zakucava" u strop, samo povecaj ovu vrijednost.

Vrijednost koju uocis kao peak (najvecu), podijelis sa 10 (jer je u perfmonu skaliranje x10), te ubacis kao Outstanding IOPs vrijednost u IOmeter."

Ne znam ja gdje ti vidiš taj tekst i opcije ?!?!

Nema nikakvih izbornika, nikakvog teksta Average Disk ... gdje pobogu ti to vidiš ?
Kova je offline  
Staro 03.04.2009., 13:41   #113
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 893
Obavijest od SSD.hr:

Citiraj:
Poštovani,

Zadovoljstvo mi je obavijestiti Vas da je konačno dostupna dugo iščekivana peta generacija OCZ Solid State Diskova, Vertex serija.

Za više informacija pogledajte http://www.ocztechnology.com/product...ata_ii_2_5-ssd

Odlikuje je brzina čitanja od 230-250 MB/s, te brzina pisanja od 135-180 MB/s. Sučelje je SATA, format klasično 2.5“, a nudimo Vam kapacitete od 30 GB do 250 GB.

Svi modeli su navedeni na našoj web stranici i to na http://ssd.hr/ocz.php

Cijene Vertex modela (ako naručite 1 kom):

OCZSSD2-1VTX30G 1199,00kn+PDV

OCZSSD2-1VTX60G 1699,00kn+PDV

OCZSSD2-1VTX120G 2699,00kn+PDV

OCZSSD2-1VTX250G 5199,00kn+PDV

Vertex diskovi imaju posljednju generaciju Indilinx kontrolera!

Još neke cijene diskova u našoj ponudi: http://ssd.hr/products.php
borgy je offline  
Staro 03.04.2009., 13:58   #114
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Koja je usporedba sa samsungom ? Vrijedi li to čemu ?

Dakle mene zanima OCZ Vertex 2.5" 120GB MLC SATA SSD 250/180 3.462,64 (što nije 2699 + PDV), al ok.
Kova je offline  
Staro 03.04.2009., 14:01   #115
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor Kova Pregled postova
Ovo je za mene ruski:
"Dakle gledas Avg. Disk Queue Lenght (Outstanding I/Os per target) prilikom pokretanja svega sto radis normalno na kompu.

Da bi vidio cijeli graf, desni klikni dolje na opis Avg. Disk Queue Lenght, te "Graph" i pod "Vertical scale" upisi npr. 3000 ("Maximum").

Ako ti se graf i dalje "zakucava" u strop, samo povecaj ovu vrijednost.

Vrijednost koju uocis kao peak (najvecu), podijelis sa 10 (jer je u perfmonu skaliranje x10), te ubacis kao Outstanding IOPs vrijednost u IOmeter."

Ne znam ja gdje ti vidiš taj tekst i opcije ?!?!

Nema nikakvih izbornika, nikakvog teksta Average Disk ... gdje pobogu ti to vidiš ?
Dakle rijec je o ovome

desni klik na "Avg. Disk Queue Lenght".

i ovome

Pod "Graph" i pod "Vertical scale" upisi npr. 3000 (ovdje je 1000).


Sto se OCZ Vertexa tice, jako dobro parira Samsungu


Citiraj:
Autor borgy Pregled postova
Obavijest od SSD.hr:
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline  
Staro 03.04.2009., 15:04   #116
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
E sada si mi bar malo pomogao !

To je na Visti malčice (PUNO) drugačije !

Dakle odete na Performance monitor, pa add, pa Physichal disk, pa onda odaberem Average ..

Je bitno na koliko stavim graf ? Mislim on je na momente jako visoko, kaže mi dolje maximum 37.820 !

5.500 average, no to naravno ovisi koliko vremena i što radim.

Zadnje izmijenjeno od: Kova. 03.04.2009. u 15:19.
Kova je offline  
Staro 03.04.2009., 15:15   #117
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Da pretpostavljao sam da je u tome problem... jbg

E sad je to druga pjesma. Ovo je stalno u stropu zato sto je mala skala (do 10 Outstanding I/Os).

Znaci ovak, ubaci u IOmeter Outstanding I/Os 130 ("Maximum" ti je 12,705x100/10 = ~130), a ostale postavke prema gornjim objesnjenjima (velicina fajla, vrijeme, itd.).

EDIT:
Ovaj tvoj load je samo 1/8-ina onoga sto ja preporucujem za zloglasni "2. slucaj" .
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline  
Staro 03.04.2009., 15:34   #118
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
E sada te testove ću raditi kasnije, kada ne budem radio, jer to podosta traje, pa da ne mučim hard.

Ajde vidjet ćemo, dakle Maximum mi je ipak 378, a ne 130 !

Testiram, javim.

Thnx. Idem pogledati vertexe na ebayu. Samsung, hm, čuo sam se s par dućana u AT, DE, pa pitao oko dostave i mervera, .. čak šalju na kućnu, cijena oko 540 €, što je dosta manje od $800 !

$348 ! ali dostava $50 ! no to je i dalje 2100 kn ! Što je manje od 2600 + PDV

Hm. 120 GB za 2100 kn, tempting. Iako ispada da 256 dobijem za 4000 kn, što se isplati ..
Kova je offline  
Staro 03.04.2009., 15:59   #119
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
I duplu brzinu, ako pricamo o AID 0 polju ...

Osobno bi uvijek isao na vise manjih SSD-a. Ako se radi o 2 Vertexa onda stvarno nema potrebe za necim boljim (za tu cijenu).


BTW bas sam stavio ovih tvojih 378 u test uz velicinu fajla od 10MB ... ispalo je oko 1800ms na WD Black 7,200 HDD-u (nije ni cudo sto ti obicni hard shteka).

Mada je ovo Worst Case Scenario, koji traje sekundu-dvije max., a ostatak vremena je oko onih 55 I/Os (5,500x100/10) sto je ispodprosjecan load za SSD.
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline  
Staro 03.04.2009., 15:59   #120
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Ufff... puno problema nizašto.

Moja preporuka vam je da pričekate da se tržište stabilizira i da cijene padnu.

Sad se mučiti oko raznih firmwarea, instalacija i optimizacija SSD-a koji je još praktički u beta fazi je vrlo nezahvalno.

Mislim da će nakon ljeta biti brzih 512GB modela za ispod 2000kn kako je ovo krenulo
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na