Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 04.07.2008., 22:03   #1
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,392
Arrow 3.5" SATA HDD-ovi veći od 500 GB

U ovoj temi iznosite svoja pitanja u vezi kupnje te iskustva i preporuke o tvrdim diskovima za stolna računala veličine 3.5" i kapaciteta većeg od 500 GB na SATA sučelju.

Svakako pogledajte i ove teme:

Western Digital Caviar WD6400AAKS
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=106108

WD Caviar Black (ALS serija)
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=111992

Samsung F1 750 GB ili WD 750 GB
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=104520

Seagate Maxtor DiamondMax 22 750 GB (STM3750330AS)
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=106266

Seagate Barracuda 7200.11 1 TB (ST31000340AS)
http://forum.pcekspert.com/showpost....2&postcount=98
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB


Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 05.07.2008. u 11:39.
domy_os je offline  
Staro 07.07.2008., 09:26   #2
^SuperUnknown^
Prečupavi mod
 
^SuperUnknown^'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 8,964
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad


Primary macine:
Apple Mac Pro 5,1
2x Six-Core Intel Xeons X5690@3.46 GHz
64 GB ECC DDR3 800 MHz
Geforce GTX 980 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
Kingston 120GB SSD
30 TB HDDs
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.12.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech G400 shared via Teleport

Secondary machine:
Apple Mac Pro 2,1
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
22 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 970 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
OWC Mercury Electra 6G SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.10
Hitachi 1000GB 7K1000.B
Seagate 1000GB 7200.11
Hitachi 7K3000 3000GB
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.10.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech MX518 shared via Teleport

Work rig:
Apple Mac Pro 1,1@2,1
2x Dual-Core Intel Xeons 5150@2.66 GHz
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
13 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 660 2GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Corsair Force Series F120 SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.12
2xWD Black 1000GB
Hitachi 7K3000 3000GB
2xSeagate 500GB 7200.10@IcyBox
Seagate FreeAgent Xtreme 1500GB@FW 400
WD Elements 2000GB@USB (Time Machine)
2xSharkoon QuickPort@eSATA
2xPioneer DVR-111D (Superdrive)
Mac OS X 10.10.3
2xDell UltraSharp 2405FPW 24" Widescreen TFT@1920x1200
Sony KDL-26U2000 26"@HDMI
Apple Alu Keyboard
Logitech MX518

LAP:
Apple Macbook Pro 3,1
Intel Core 2 Duo 2.53 GHz
4 GB DDR2
Kingson 180 GB SSD
Seagate 320 GB HDD

* Looking in:
2xHP ZR24w 24" Widescreen TFTs@1920x1200
Samsung 243T 24" Widescreen TFT@1920x1200
* Listening to:
iRiver H320 + Sennheiser PX 40
Technics SA-EX320
iPhone 6S 64GB black
iPad 16GB WiFi 4.3.2
* Connected via:
90/90 Mbps Iskon Trio
* "Powered" by:
UPS APC Smart-UPS1500VA
* Playing:
Tama Arstar II
Yamaha DTXPRESS IV Special

Pozz, nezz, ojzz, jbt, owak, onak, inst, bzvz, svst, kuiš, neam, dns, nzm, oc, went, graf, laikam, oču, neču, e ovako, e sad, probo, neče, psmtr, ne beliiwam, ugl probo o5, tkđ neradi, pčkmtrnu, mslm onaak haaalo, reko dbr, stv, dali, jeli, zato jel, jer mi može neko, rispekt, thx......... ...wau, radi, zkn, pozz!?!?11
^SuperUnknown^ je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.07.2008., 12:40   #3
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
1TB HDD roundup - Hitachi, Seagate, Samsung i WesternDigital

U testu su sljedeće serije diskova:

Hitachi Deskstar 7K1000
Hitachi Deskstar A7K1000
Samsung SpinPoint F1
Seagate ES.2
Seagate 7200.11
WD Caviar GP

Link na X-bit Labs

Conclusion:
Citiraj:
Autor X-bit Labs
The two drives from Hitachi can be discussed as one because they have very similar results in every test. The Hitachi team did well in the server patterns but failed in the multithreaded tests. According to Futuremark, the Hitachi drives are ideal as hard disks for a workstation. They have been superb in every version of PCMark (thanks to their high Average Positioning Speed). In FC-Test the Hitachi team is only inferior to the Samsung SpinPoint F1, which means a lot. These HDDs are also good in our homemade test of defragmentation speed (thanks to the high APS again) but the overall impression is somewhat spoiled by the power consumption tests. 16 watts is quite a lot.

The Samsung SpinPoint F1 features high recording density, low power consumption and superb performance in the desktop-oriented tests. It has very good results in PCMark and excellent results in FC-Test and in the defragmentation test. On the other hand, it was hopeless in the server patterns. Hopefully, the server version of this drive, the SpinPoint F1 RAID, is going to be faster in the server-oriented applications. A peculiar feature of this drive is that it prefers controllers with high bandwidth. If you buy it, you should provide a fast SATA controller to reveal this drive’s potential (SATA-300 controllers integrated into mainboards will do).

The Seagate drives seem to have server roots. It looks like the developer wrote server-oriented firmware into both of them. As a result, the Barracuda 7200.11 and Barracuda ES.2 have no problems in multithreaded tests and even win at multithreaded reading. They also feel good in the Database pattern and in the File-Server and Web-Server patterns. They failed in the PCMark tests, though. The Barracudas were not brilliant in FC-Test, either, although were quite fast at reading large files. They were also slow in our defragmentation test. So, I am waiting for Seagate’s programmers to write new firmware.

Western Digital’s Caviar GP is the most ambiguous product in this review. On one hand, the manufacturer’s claim of low power consumption of this product is true. On the other hand, we can see the tradeoff just too clearly. The reduction of the spindle rotation speed to 5400rpm made it virtually impossible for this HDD to compete with the alternative products in terms of performance. Well, the Caviar GP should be given credit for challenging the other drives in some tests. It was fast in the multithreaded tests and competed with the Seagate drives in PCMark. It was quite good in FC-Test, too. In fact, this HDD can be quite a fine hard disk for a home PC because it is quiet and consumes little power. Still, I wish Western Digital added a 7200rpm model into the Caviar GP series. On my part, I promise to benchmark its performance without bias as soon as it arrives.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline  
Staro 10.07.2008., 13:47   #4
DeadMan+
LateralusX
Moj komp
 
DeadMan+'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,788
jako mi se svidja metodologija X-bit Labs-a u ovom testu
a sto se tice samih HDD-a, cini se da svaki model ima nesto, sad samo ovisi sto kome treba, WD je jako dobar po potrosnji, Samsung je odlican za desktope, Seagate za server...

__________________
DeadMan+ je offline  
Staro 16.07.2008., 12:30   #5
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Ja sam uzeo danas Samsunga F1 od 1TB pa ćemo vidjeti kako će se ponašat...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline  
Staro 16.07.2008., 18:39   #6
Iceman11
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 80
aj postaj impresije pliz, ja ga isto planiram kupit za tjedan, dva...
Iceman11 je offline  
Staro 16.07.2008., 20:41   #7
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
A kaj reći nema problema za sad, jedan dan u životu diska znači - ništa...

Velik je, zato sam ga i uzeo iako sam prvo mislio WDC 640 uzet predomislio sam se, bolje uzeti nešto da ziher imam mjesta a cjena po mb je još uvjek dobra...

__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline  
Staro 17.07.2008., 15:56   #8
Iceman11
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 80
malo OT...

dal mislis/mislite da mi se isplati uzet jos dva manja diska(speedy1, speedy2, ili WD320) za neko sistemsko raid polje il ce mi ovaj 1 ko sistemski radit sve super brzo...
Iceman11 je offline  
Staro 20.07.2008., 03:02   #9
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Pa inace je RAID 0 za sistem onako,hajmo rec,preporucljiv ...Ali ne znam dal ces vidjeti toliku razliku i ak uzmes neki veci(brzi) HDD
__________________


mislav_os je offline  
Staro 20.07.2008., 08:18   #10
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Citiraj:
Autor Iceman11 Pregled postova
malo OT...

dal mislis/mislite da mi se isplati uzet jos dva manja diska(speedy1, speedy2, ili WD320) za neko sistemsko raid polje il ce mi ovaj 1 ko sistemski radit sve super brzo...
Ja mislim da se ne isplati trpati nikakav RAID u desktop mašinu (osim ako se baš želiš igrati RAIDom naravno, a onda ionako isplativost ne igra niakvu ulogu) zato jer su windowsi napravljeni tako (a posebno vista) da svoje izvršavanje i rad baziraju na ramu i što veća količina istoga im je na raspolaganju to su oni sretniji...

Za windowse je bolje uzeti 4gb rama i jedan disk nego 1gb i RAID primjerice, mislim vidjet će neko možda i poboljšanje (tipa da se neka igra neće dizati 15s nego 10s ili sl) ali generalno da će nekome pretjerano to u životu značit - neće (osim ako ne radi sa videom/slikama/animacijama koje prave veliki pritisak na dskovni sustav i zatao mu treba ali to više nije klastični desktop stroj) posebno ako se ispravno rasporedi zadatke diskovima i pridržava se reda...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.07.2008., 21:34   #11
Iceman11
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 80
ma konfa koju vec imam doma mi je u sig-u(btw, 4GB rama...), fali mi jos samo graficka i hard koje kupujem ovaj tjedan...
uletio mi je deal sa gazdom firme di radim, pa mogu sve uzet sa rabatom i bez pdv-a na rate, tak da su mi apetiti malo porasli

a neznam kolko mi je pametno uzet samo 1TB hard, a nemat jos 1 za backup. Razmisljem o 2 manja harda za raid 0 polje(ili cak 10 polje sa 2 manja harda i F1 jednom particijom iste velicine, a ostatak za backup)...

u principu jos samo moram odlucit dal uzet speedy1, speedy2, ili WD320?
Iceman11 je offline  
Staro 22.07.2008., 19:38   #12
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,392
Razmišljam o ovom WD-u Green Caviar 1 TB, ali vidim da ima dvije verzije - ta što je u testu (10EACS) i RE2 (1000FYPS), vjerojatno više optimizirana za RAID, što god to značilo. Taj disk mi se čini kao jako dobar izbor za storage u serveru. Vrti se na 5400 rpm, ali nije puno sporiji od konkurencije koju u nekim testovima čak i gazi. Troši manje energije i vjerojatno je dosta tiši, a RE2 verzija ima i 5 godina garancije.

Žao mi je što u test nisu ubacili i WD Caviar Black (1001FALS), vjerojatno bi po performansama bio u rangu Samsunga 1 TB, možda čak i bolji, a također ima 5 godina garancije.

Nadam se da će mi uskoro uletiti jedan od ovih modela iako mi se Caviar Black najviše sviđa...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline  
Staro 22.07.2008., 21:21   #13
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Ja se ne sekiram oko toga, ako se baš kojom nesrećom i desi da mi ovaj storage disk crkne, onda je crko i kaj sad mislim ruku na srce nemam ništa tolko nenadoknadivo na njemu i sve se opet može skupit na ovaj ili onaj način...
Mislim bila bi to frustracija ali i gore stvari se u životu dešavaju, a i inače s obziom na kvalitetu DVDa u zadnje vrijeme nije da su i oni nekaj posebno siguran izbor...
Btw RAID nije backup i čim su dva diska u istom kompu automatski to s backupom veze nema jer već banalna stvar kao kvar napajanja može ubit oba...

Na ovom mjestu napominjem - od kad kupujem nove diskove (to je negdje 2000g) niti jedan mi nije crkao (u biti čak niti zadnja dva polovna koja sam prije njih imao nisu) pa valjda neće sad počet kvragu...
__________________
--
Have a nice day...

Zadnje izmijenjeno od: yedwy. 22.07.2008. u 23:03.
yedwy je offline  
Staro 22.07.2008., 22:19   #14
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
RAID5 i 3 5400rpm WD-a mi se cine savrsenim za storage. Hladno, pouzdano, tiho.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline  
Staro 23.07.2008., 13:01   #15
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Razmišljam o ovom WD-u Green Caviar 1 TB, ali vidim da ima dvije verzije - ta što je u testu (10EACS) i RE2 (1000FYPS), vjerojatno više optimizirana za RAID, što god to značilo. Taj disk mi se čini kao jako dobar izbor za storage u serveru. Vrti se na 5400 rpm, ali nije puno sporiji od konkurencije koju u nekim testovima čak i gazi. Troši manje energije i vjerojatno je dosta tiši, a RE2 verzija ima i 5 godina garancije.

Žao mi je što u test nisu ubacili i WD Caviar Black (1001FALS), vjerojatno bi po performansama bio u rangu Samsunga 1 TB, možda čak i bolji, a također ima 5 godina garancije.

Nadam se da će mi uskoro uletiti jedan od ovih modela iako mi se Caviar Black najviše sviđa...
WD10EACS ima varijabilnu brzinu vrtnje (ali je deklariran kao 7200rpm), pa na taj nacin i uspijeva postizat manju buku u radu (Seek 25-27 dBA).

WD1001FALS ima samo (nazalost) 3g garancije (ADM) i nesto je glasniji (seek 29-33dBA, a idle je zamjetan uz preduvjet da sve ostale komponente generiraju manje od oko 20-ak dBA).

WD1000FYPS je po pitanju MTBF-a deklariran kao enterprise HDD (nekako mi se cini idealnim za backup/server namjenu), te po broju dBA spada u tise hardove (sto se WD-a tice).
U kompu mi lezi jedan iz prethodne generacije (RE) i mogu reci da je tih (premda ne rusi brzinske rekorde) i pouzdan (zasad), a RE2 serija bi trebala bit (u praksi) jos tisa, hladnija i brza.
A i cinjenica da ima 5g garancije isto nije za bacit (ovo dosta govori ).

Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Ja se ne sekiram oko toga, ako se baš kojom nesrećom i desi da mi ovaj storage disk crkne, onda je crko i kaj sad mislim ruku na srce nemam ništa tolko nenadoknadivo na njemu i sve se opet može skupit na ovaj ili onaj način...

....Na ovom mjestu napominjem - od kad kupujem nove diskove (to je negdje 2000g) niti jedan mi nije crkao (u biti čak niti zadnja dva polovna koja sam prije njih imao nisu) pa valjda neće sad počet kvragu...
Otkad sam na WD-ovim diskovima (WD300BB - 30GB/7200rpm/2MB) nisam imao iskustva sa "odbijanjem suradnje", odnosno sve zadace obavljaju kvalitetno, sigurno i relativno tiho.
BTW ovaj od 30GB josh uvijek radi ko urica, samo je bucniji od svoje novije porodice, pa mi ga se neda slusat

Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
RAID5 i 3 5400rpm WD-a mi se cine savrsenim za storage. Hladno, pouzdano, tiho.
Ovo je istina, ali (uvijek postoji ali ) na slabijim kontrolerima (npr. onboard rjesenja) RAID 5 konfiguracije imaju katastrofalne brzine pisanja (uz smanjenu brzinu citanja), pa se treba dobro pazit na nacin setupa (i namjenu).
__________________
The Secret ...

Zadnje izmijenjeno od: dh41400. 23.07.2008. u 14:23. Razlog: @CatKiller
dh41400 je offline  
Staro 23.07.2008., 13:15   #16
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
RAID5 i 3 5400rpm WD-a mi se cine savrsenim za storage. Hladno, pouzdano, tiho.
Sve OK, osim sto je sporo do bola.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 23.07.2008., 22:29   #17
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Razmišljam o ovom WD-u Green Caviar 1 TB, ali vidim da ima dvije verzije - ta što je u testu (10EACS) i RE2 (1000FYPS), vjerojatno više optimizirana za RAID, što god to značilo.
Ako ti sto znaci ili pomaze...

Neki dan sam uspio i zadnji komad naci u ZG-u (ADM) i zaokruziti na 4 komada : RE2,
preciznije > WD5001ABYS (500GB)

Za ovo malo vremena kako rade, zbilja nemam nista drugo nego samo pohvale. Tihi kao smrt, hladni, te posebno zanimljivo u samom loadu temperatura ne raste ni jedan jedini stupanj! Najveci temp koji sam primjetio nakon formatiranja i obligatorne provjere samog diska = 35C

Kako svi rade kao desktop-ci... nakon pristojne provjere preporuke WD te ljudih koji ih koriste u velikom broju... dusevnog mira radi iskljucih TLER :



Jedini problem (ako je to uopce problem) je sto 750 GB model, maltene ostaje nepostojeci u HR ponudi. RE3 se pojavio ali je ionako nepoznanica za razliku od RE2 koji se dostatnim vremenom potvrdio kao super pouzdan velikom broju korisnika.
Visage je offline  
Staro 23.07.2008., 22:47   #18
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Sve OK, osim sto je sporo do bola.
Za hrckanje MP3-ca i videa mi je skroz super :-)
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline  
Staro 24.07.2008., 09:14   #19
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Za hrckanje MP3-ca i videa mi je skroz super :-)
Onda vise nego dovoljno.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 24.07.2008., 14:34   #20
chingyos
Premium
Moj komp
 
chingyos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 375
SAMSUNG F1 ili WD

Koji od ta 2 diska uzeti?
SAMSUNG Spinpoint F1 640 GB ili WESTERN DIGITAL 640 GB
chingyos je offline  
Staro 24.07.2008., 14:43   #21
Pippincro
Premium
Moj komp
 
Pippincro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 616
Citiraj:
Autor chingyos Pregled postova
Koji od ta 2 diska uzeti?
SAMSUNG Spinpoint F1 640 GB ili WESTERN DIGITAL 640 GB

wd je nesto bolji i truncicu brzi u seek-u, evo jedino sta sam uspio izguglat (dvojio sam se dal da uzmem iz linksa samsung ili wd bash te modele i pao je nakraju wd640):

link
Pippincro je offline  
Staro 24.07.2008., 14:49   #22
chingyos
Premium
Moj komp
 
chingyos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 375
Citiraj:
Autor Pippincro Pregled postova
wd je nesto bolji i truncicu brzi u seek-u, evo jedino sta sam uspio izguglat (dvojio sam se dal da uzmem iz linksa samsung ili wd bash te modele i pao je nakraju wd640):

link
thx
chingyos je offline  
Staro 25.07.2008., 07:56   #23
Devil1
Premium
Moj komp
 
Devil1's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Split
Postovi: 36
Razmisljam o kupnji HDD 1000.0 GB SAMSUNG SpinPoint F1 u linksa 1057kn, samo neznam nista o kvaliteti samsunga.Ima li ko kakvih iskustava sa ovim diskom
Devil1 je offline  
Staro 25.07.2008., 08:38   #24
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Čitaj thread...

Ili sigove...

Ja se nemrem na svogpožalit a ima ljudi koji ga imaju već duže vrijeme i nezan da se neko žalio da je crko...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline  
Staro 26.07.2008., 12:31   #25
MAXx
Čupavac
Moj komp
 
MAXx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Seagate Baracuda 640Gb (ST3640323AS)

Stigao je i Seagateov disk od 640Gb.
Ima 32mb chacea i košta 758 kn u ve milu.
Hoće li biti brži od WD-a to ćemo još vidjet samo mi se ne sviđa cijena i mislim da nije isplativ pored WD-a.
__________________
Science cannot be stopped. Man will gather knowledge no matter what the consequences – and we cannot predict what they will be. - Linus Pauling
MAXx je offline  
Staro 26.07.2008., 20:36   #26
gaudeamus
Banned
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: bijelovar
Postovi: 51
Citiraj:
Autor mcclarion Pregled postova
ako je vjerovat protisu http://www.protis.hr/ArtiklProzor.aspx?ID=10210


ovaj spedy 2 je stigao ...

320 gb po ploči trenutno je vrh ponude
nasao sam i review

http://www.extremetech.com/article2/...2282241,00.asp
bilo bi zgodno da cijena malo padne ali i ovako je ok ..
u svakom slučaju brzi od 7200.11 sto nije malo

ali ako ima dvije ploće a ja imam film koji se jednim dijelom nalazi na jednoj ploći a drugim dikelom se nalazi na drugoj ploći i gledam film u nekom playeru i sad dođe flm do kraja prve ploće koliki dug prekid filma mogu oćekivati. i kakva je ta 2 pločna tehnologija ? jel osuđena na propast pored 1 terabajtnih diskova?

čitam ja neke strane forume koji te 2-pločne diskove ogovaraju.
zato ja imam seagate od 500 i najvjerovatnije ću umjesto wd 640Gb kupiti ovaj novi seagate 640Gb
gaudeamus je offline  
Staro 26.07.2008., 20:51   #27
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Citiraj:
Autor MAXx Pregled postova
Stigao je i Seagateov disk od 640Gb.
Ima 32mb chacea i košta 758 kn u ve milu.
Hoće li biti brži od WD-a to ćemo još vidjet samo mi se ne sviđa cijena i mislim da nije isplativ pored WD-a.
Ima tog seagate-a i po manje. Provjeri na nabavi.

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 27.07.2008. u 00:43.
Rain Man je offline  
Staro 26.07.2008., 23:06   #28
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor gaudeamus Pregled postova
ali ako ima dvije ploće a ja imam film koji se jednim dijelom nalazi na jednoj ploći a drugim dikelom se nalazi na drugoj ploći i gledam film u nekom playeru i sad dođe flm do kraja prve ploće koliki dug prekid filma mogu oćekivati. i kakva je ta 2 pločna tehnologija ? jel osuđena na propast pored 1 terabajtnih diskova?

čitam ja neke strane forume koji te 2-pločne diskove ogovaraju.
zato ja imam seagate od 500 i najvjerovatnije ću umjesto wd 640Gb kupiti ovaj novi seagate 640Gb
A kaj misliš koliko ploča ima tvoj Seagate?
Jednu?

Diskovi sa više ploča - dve, tri, četiri,.... nisu niš novoga


BTW zaista je jedno kada netko ne zna ispravno napisati ime grada u kojem živi
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline  
Staro 26.07.2008., 23:44   #29
gaudeamus
Banned
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: bijelovar
Postovi: 51
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
A kaj misliš koliko ploča ima tvoj Seagate?
Jednu?

Diskovi sa više ploča - dve, tri, četiri,.... nisu niš novoga


BTW zaista je jedno kada netko ne zna ispravno napisati ime grada u kojem živi
pa valjda moj seagate od 500 ima jednu, 640 ima 2 po 320 , pa valjda samo parni brojevi jedino mogu imat disk dvostruki mpr 320(2 od 160), 640. 80, 40. ne znam što je ta terabajtnom tehnologojim. pretpostavljan da ona opet kreće od jednostrukog kako bi za pola godine uz isti model i relativno male troškove mogli ubacit drugu ploću. a možda je i već parni od 2 * 500


ne znam što je smješno jer ako neznam nije to smak svijeta. pa jebote znam da ploće nisu od plastike i da stanka ne traje 2 min. kao kad na gramafonu promjeniš ploću. iako nisam kompjuterski stručnjak znam da je disk magnetizirana čelična ploća koja zapisuje binarni zapis a i može izbrisivat.

EDIT BY MOD:
Ovo ti je prva i posljednja opomena za nepoštivanje pravila, a posebno ću naglasiti spamanje, vrijeđanje, pisanje u krivim temama i nekorištenje tražilice. Ne smijem zaboraviti i ovo jako lijepo poznavanje hrvatskog jezika, sramota. Ako nešto mrzim, to je između ostalog nepismenost.
http://forum.pcekspert.com/faq.php

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 27.07.2008. u 00:49.
gaudeamus je offline  
Staro 26.07.2008., 23:50   #30
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
A 500 nije parni broj, mislim ono 2x250=500 ako se ja sjećam matematike...

Inače pazi da se nebi iznenadio oko toga kaj su neki od nas radili na motorima i sa motorima...

Hint:
Ploče u disku se koriste sve u isto vrijeme, bila jedna ili 51 unutra i paralelno se piše na sve njih neki fajl, kad dođeš do kraja ploče onda si došao do kraja kapaciteta diska...
__________________
--
Have a nice day...

Zadnje izmijenjeno od: yedwy. 27.07.2008. u 00:03.
yedwy je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na