Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.06.2003., 10:52   #1
pape
Banned
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Split-Hrvatska
Postovi: 49
Dreamweaver problem

Pomozite izludio me Dreamweaver. Evo o cemu se radi.
Na web stranicu sam umetnuo tablicu sirine 600 px sa 3 kolone i odredio da svaka kolona bude siroka 200 px.
Iz Worda sam u srednju kolonu umetnuo text (paste) ali on mi je rasirio srednju kolonu skoro na cijelu sirinu tablice i nikako ne mogu da smanjim tu srednju kolonu ni rucno ni upisivanjem dimenzija u paleti kao i u okviru "code view". Bilo koju cifru da upisem nista se ne mijenja.
pape je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2003., 11:13   #2
sbp
PC Ekspert
 
Datum registracije: Sep 2000
Postovi: 377
Ne radim u dramweaveru, no ...

Problem je u office clipboard-u, koji osim "teksta" cuva i kompletno formatiranje iz Word-a, ukoliko radis direktan copy-paste u nekakav drugi alat. Ja osobno se tog formatiranja rjesavam tak da iz worda iskopiram tekst u notepad, i onda iz notepada kopiram u drugi alat (a-la dreamweaver recimo).

Heto, probaj tak...
sbp je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.06.2003., 13:32   #3
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
osim ovoga sto ti je sbp rekao isto tako moras znati da se dreamweaver nekad zblesavi pa ti srednju rasiri iako nije rasirena..

napravi u tom slucaju ovo:sejvaj fajl i pogledaj ga u ie/netscapeu/operi/sta vec koristis...meni se par puta desilo da mi dreamweaver pokazuje kravu a ie ovcu...a ie je u pravu...jer sam radio ovcu..

i druga stvar..da li u wordu radis na word documentu ili na html stranici..naime ako radis na html stranici onda ti se moze desiti da kopiras html kod...a ako je obicni word onda ti je ovo sbp-ovo
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2003., 00:27   #4
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Imam jedan problem nevezan za ovaj ali vezan za dreamweaver MX.
Kad neku stranicu u php-u otvorim ona se "razbaca" tako da ništa nestoji na svom mjestu, a kad pogledam kod sve je ok.
Ovaj što mi je pokazivao pokazao je to tako brzo da nisam ništa skužio a uskoro ću morati održavati jednu stranicu u php-u.

Dakle, kako u Dreamweaveru vidjeti php stranice ali da je sve lijepo poslozeno?

PS: Nadam se da ste skužili u čemu je problem.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2003., 03:55   #5
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by MadBoY
Imam jedan problem nevezan za ovaj ali vezan za dreamweaver MX.
Kad neku stranicu u php-u otvorim ona se "razbaca" tako da ništa nestoji na svom mjestu, a kad pogledam kod sve je ok.
Ovaj što mi je pokazivao pokazao je to tako brzo da nisam ništa skužio a uskoro ću morati održavati jednu stranicu u php-u.

Dakle, kako u Dreamweaveru vidjeti php stranice ali da je sve lijepo poslozeno?

PS: Nadam se da ste skužili u čemu je problem.
problem je vrlo jednostavan...dreamweaver ne izvrsava php kod...tako da se mozes slikati sto se tice toga..

ja sam ti prosle godine imao problema objasnjavajuci dizajnerici u firmi da mi ne prcka po kodu nego da napravi dizajn a da cu ja uklopiti sve...

a dw stvarno napravi od ovce kravu kad ucitas php fajl...

stoga nauci php,html,notepad i navali!!!!!
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2003., 11:10   #6
sbp
PC Ekspert
 
Datum registracije: Sep 2000
Postovi: 377
Posto je sam HTML tolko jednostavan, treba se rijesit bilo kakvih WYSIWYG alata, i kucat kod direktno u editor (notepad kojeg svrtan voli, homesite koji ja koristim)...

Editiranje u WYSIWYG modu unutar raznih alata je shit sam po sebi - ja sam koristio dreamwaver negdje '98 (verzija 1.2), 2 puta sam potego WYSIWYG mod, i onda odusto, i nikad vise istu stvar upalio. Od tad samo kucam kod direkt.
sbp je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na