Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.08.2006., 16:59   #1
-VeGeTa-
Banned
 
-VeGeTa-'s Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Split,Hrvatska
Postovi: 37
Preporucite mi sta da uzmem,preko cega da se spajam na internet

Pošto mi u 10. mjesec počinje faks trebam nabaviti malo brzi internet ,trenutno se spajam preko CARnet-a zadovoljan sam ,ali to nije vise to treba mi malo brzi internet posto nisam u toku s time molim vas mozete li mi sto preporuciti neki kabelski internet,adsl.......

Ali nebi htio da mi mjesecno prelazi preko 150-180kn.

i ako mi mozete dati linkove necega slicno da malo razgledam da mogu vidit sta da odaberem

Pozdrav
-VeGeTa- je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2006., 17:06   #2
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,943
Je, kao imaš izbora na pretek. Ako možeš do ADSL-a udri. Ali, s obzirom na njihovu brzinu reakcije - podnesi zahtjeva sada. Možda ga i dobiješ do onda.
A za ostale usluge - raspitaj se u kvartu što ti je dostupno. Kabelski možda...
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.08.2006., 17:28   #3
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
prvo probaj kablovski, jer jednom kada se naviknes na adsl biti ce ti i veza na faksu spora.
Ako ne onda na adsl 2 gb paket, to bi ti trebalo biti dosta ako si do sad imao carnet i nisi bas navikao na skidanje fajova...
ako se odlucis adsl radje sacekaj 1.9. jer ce sigurno biti neka akcija, pa bi mogao ubosti i koji mjesec flata za 0kn ili neki kuwl poklon, a jos se i suska da bi mogle i cijene ici dolje...
raf je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2006., 18:24   #4
G0RKI
Premium
 
G0RKI's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Solin
Postovi: 1,753
Kabelski ubodi ako ti lokacija to dopusta...dostupan je u nekim kvartovima pa to provjeri ali ne i u svim.
G0RKI je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2006., 18:38   #5
alimilano
Premium
Moj komp
 
alimilano's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Split Hrvatska
Postovi: 936
hm ako je kabelnet bolje nemoj.........koji kvart?
alimilano je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2006., 19:22   #6
dDario
Premium
Moj komp
 
dDario's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,567
Mislim da se kabelski može samo ako u zgradi ima kabelskeTV, ako nema onda treba prvo skupit dovoljno zainteresiranih u zgradi da bi zatražili zahtjev da se uvede, ili tako nekako.
Ako imaš kabelTV u zgradi pogledaj od koje je firme i da li imaju internet usluge.
Satelitski internet je skup (satelitska, LNB, Skystar kartica, i onda još satelitski ISP + fiksni ISP, jer upload nejde preko satelita - osim ako nabaviš satelitski odašiljač )
__________________

IBM T43 > Centrino M750 > 2GB DDR2 > 60GB > DVD-RW > 14" XGA
Atom 230 > D945GCLF > 1GB Buffalo > 120GB > DVD-RW > HP L1940
Atom 330 > D945GCLF2 > 2GB G.SKILL > 160GB > DVD & DVD-RW > SM720N


E1400 > G31-M7 TE > GB DDR2 > 80GB > DVD & DVD-RW > SM720N
E1400 > G31-M7 TE > 2GB DDR2 > X1600Pro > 250GB > DVD & DVD-RW > SM932B


X4 9950 > AM2NF3-VSTA > 2x2GB G.SKILL > Parhelia 256 > 2x 640GB > DVD-RW > 2x SM205BW
E6300 > ASUS P5B > 2xGB kingmax > X1900AIW > 2x320GB > DVD-RW & DVD-RW > LG 194WT

dDario je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2006., 20:15   #7
sNNooPY
Premium
Moj komp
 
sNNooPY's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: ZG
Postovi: 1,860
Citiraj:
Autor raf Pregled postova
prvo probaj kablovski, jer jednom kada se naviknes na adsl biti ce ti i veza na faksu spora.
Ako ne onda na adsl 2 gb paket, to bi ti trebalo biti dosta ako si do sad imao carnet i nisi bas navikao na skidanje fajova...
ako se odlucis adsl radje sacekaj 1.9. jer ce sigurno biti neka akcija, pa bi mogao ubosti i koji mjesec flata za 0kn ili neki kuwl poklon, a jos se i suska da bi mogle i cijene ici dolje...
slazem se s ovim. radije vidi oce'l bit nest (a obicno bude), izdrzat ces mjesec dana...
sNNooPY je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2006., 00:35   #8
alimilano
Premium
Moj komp
 
alimilano's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Split Hrvatska
Postovi: 936
nisam znao za ovo da je globalnet(Adriaticnet) kupio Kabelnet....valjda će sad bit bolji....iako još uvijek ako želiš kabelski internet moraš plaćat i pretplatu za kabelsku tv......http://www.kabelnet.hr/
alimilano je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2006., 10:39   #9
jole_0909
Banned
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: hrvatska
Postovi: 39
mozes pogledati i http://www.dcm.hr ako su dostupni u kvartu u kojem si inace si osuđen na na T-trule kapitaliste
jole_0909 je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2006., 10:49   #10
jole_0909
Banned
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: hrvatska
Postovi: 39
Evo jos jedne alternative http://www.vipnet.hr/cw/show?idc=8723484&idnews=327833 sobzirom da si korisnik CARNET-a jedino sta moras biti i VIP-ov pretplatnik (ninimalna tarifa im je 50 kn misecno) i moras pazit da neperdes dozvoljeni promet jer onda postaju skupi.
jole_0909 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.08.2006., 11:38   #11
JVC HX-Z10
Sruk
Moj komp
 
JVC HX-Z10's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,163
Ja mislim da bi ti ADSL bio bolja stvar jer im je 1024/192 (ja mislim da je 192) 80kn pretplata(makar ja u racunu dobijem oko 64kn) +20kn promet od 512MB koji platis bez obzira da li ga potrosis i onda jos svakih 512MB jos +20kn.

Kod kabelskih veza imas u vecini slucajeva neogranicen promet ali puno sporiju vezu.A ako ti trazis nesto brze od CarNeta onda to sigurno nije 128/64 veza koju platis oko 100kn a nije nis puno brza. U nekoj teoriji ti bi sa svojim modemom skidao cca4kb/s a sa ovim bi skidao cca 10kb/s to je duplo ali i dalje je sporo.

Na T-com.ovim stranicama imas uvid u sav promet koji si postigao tako da uvijek mozes paziti koliko si skinuo. Ako mislis skidati filmove, igre i takve velike stvari onda ti se ADSL mozda i ne isplati jer platis 20kn 512MB , a kod 'prijatelja' platis CD 10-15kn ak me kuzis.{Moderatori, nemojte ovo svatit kao promociju ilegale na forumu,samo probam covjeku pojasnit }

Ali je zato super jer ti sve brzo radi i uvijek si mozes priustit neki novi Driver, par Albuma i tako to.
I mislim da nema razloga da ce ti s vremenom ADSL postat spor, ja ga imam vec 2godine,stalno igram nesto Online ili si skidam muziku i jos uvijek mi je brz
JVC HX-Z10 je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2006., 13:22   #12
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
Citiraj:
Autor JVC HX-Z10 Pregled postova
Ja mislim da bi ti ADSL bio bolja stvar jer im je 1024/192 (ja mislim da je 192) 80kn pretplata(makar ja u racunu dobijem oko 64kn) +20kn promet od 512MB koji platis bez obzira da li ga potrosis i onda jos svakih 512MB jos +20kn.

Kod kabelskih veza imas u vecini slucajeva neogranicen promet ali puno sporiju vezu.A ako ti trazis nesto brze od CarNeta onda to sigurno nije 128/64 veza koju platis oko 100kn a nije nis puno brza. U nekoj teoriji ti bi sa svojim modemom skidao cca4kb/s a sa ovim bi skidao cca 10kb/s to je duplo ali i dalje je sporo.

Na T-com.ovim stranicama imas uvid u sav promet koji si postigao tako da uvijek mozes paziti koliko si skinuo. Ako mislis skidati filmove, igre i takve velike stvari onda ti se ADSL mozda i ne isplati jer platis 20kn 512MB , a kod 'prijatelja' platis CD 10-15kn ak me kuzis.{Moderatori, nemojte ovo svatit kao promociju ilegale na forumu,samo probam covjeku pojasnit }

Ali je zato super jer ti sve brzo radi i uvijek si mozes priustit neki novi Driver, par Albuma i tako to.
I mislim da nema razloga da ce ti s vremenom ADSL postat spor, ja ga imam vec 2godine,stalno igram nesto Online ili si skidam muziku i jos uvijek mi je brz
1. pretplata je 79 kn, 64 kn ti je bez pdv sto ti i pise na racunu da si malo bolje pogledao, promet je preskup, tj. po meni i vecini ljudi za normalno surfanje ti treba oko 2 gb, a da ne pricam da ako oces nest skinuti tipa drivera ili ilegale je naprosti preskupo.

2. za 160 kn koliko je voljan izdvojiti dobije 256/128kbit, sto je 25kB/s naspram sadasnjih 4 kB/s, tj naspram t-comovskih 100kB/s zbog njihovih overheada. Prema tome 1/4 t-scumovske brzine, ali je zato FLAT, sto ce i sam kasnije skontat da je puno bolje nego imati vecu brzinu koju nemoze iskoristiti za download zbog paketa sugavih.
Istina sada ce 1.9. pa cemo vidjeti oce biti sta jeftinije.

3. Taj uvid koji gledas takoder krade promet, pa i na to izgubis par mega, sto je bitno ako si vec na sugavim paketima.

4. I sta mu vrijedi mati brzinu kada je problem skidati drivere koji su neki i preko 100 mb, a izlaze na mjesecnoj bazi. Za skidati albume se koristi najcesce p2p software koji radi na principu da se ono sta se skine i uploada sto naravno se placa je promet nije dzaba.

Istina mozes ti limitirat upload na 1 kB, pa da ti nepravi toliko upload prometa, ali onda ti se automatski limitira i download na 8 kB sto ti je opet sporije nego dcm cabel.


Ja stvarno nevidim zasto bi netko uzimao adsl (osim ako misli uzeti i njihov flat), ako ima dostupan cable?
raf je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2006., 21:43   #13
JVC HX-Z10
Sruk
Moj komp
 
JVC HX-Z10's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,163
79kn je blizu 80 ali nek ti bude.
Reko sam odma da se ne isplati skidat ilegalu sa ADSL, a ako je mislis skidati sa 25kb/s opet ti se ne isplati jer ces nesto skidati par dana a ovako ti ilegalac donese doma za sat dva kaj god oces za 10kn, . Mozes skidati nesto cijeli dan i onda kad oces surfati iu istovremeno skidati opet ti je sve sporo jer skidas nesto i opet nis od tog.
Kaj se skidanja albuma tice mislim da je takvo skidanje kroz uplodad za download glupo, znam da torrenti tako rade ali nije torrent jedini izvor podataka, narocito albuma. imas programa di mozes uploadat koliko shareas, a ako ne shareas nista nemoras ni uploadat a i brzina ti ostaje i dalje 100kbps.
Ako hoce brzi internet onda je ADSL za njega za sve mu je ADSL super i ak ga noramlno koristi nece ga puno kostat,al nek priceka jos ako dode do pojeftinjenja sad onda jos bolje.
JVC HX-Z10 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na