Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.06.2008., 17:06   #91
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
i kaj je to onda tolko vrijedno kod envidije kaj tolko kosta ak ovi naprave zvijer za 100 USD, a ovima treba 500 USD??? Imaju tolko zastarjelu tehniku ili kaj???

@Neo: onda ovi u envidiji ziher dobe bar 4 šake
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2008., 17:07   #92
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Problem Pregled postova
a ako hd4850 kosta 200 dolara u maloprodaji koliko ih onda košta proizvodnja??? 100 USD???
Nemam pojma, ali (kompleksan) PCB za (još kompleksniju) GT200 seriju košta oko $150 i čini veliki postotak ukupne cijene. Imaj na umu da AMD i ovaj put (baš ko i s RV670 čipovima) ima TSMC + UMC, dok se nVidia oslanja samo na TSMC za isporuku čipova. Sve u svemu AMD još jednom ponavlja RV670 priču i na tržište bude plasiral ogroman broj RV770 čipova i to po (unatoč početnim nevjericama) jako pristupačnim cijenama. Odvrti cijelu HD 4800 temu od početka, čisto da vidiš kak se razvijala situacija oko novih kartica.
Citiraj:
Autor Problem Pregled postova
Imaju tolko zastarjelu tehniku ili kaj???
Ne, nego je GT200 čip ogroman i kompliciran i izrada takvog čipa košta. Iz jednog (skupog TSMCovog) waffera dobe oko 95 GT200 čipova i to im nije dosta, da po relativno niskoj cijeni prodaju GTX 200 modele.
Ovak zarade minimalno, a kad si partneri odbiju svoje zarade nema šanse (bar ne sad u početku) da prodaju kartice po cijenama sličnim onim HD 4800 serije.
McG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.06.2008., 17:19   #93
karlito
sam svoj aka
Moj komp
 
karlito's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 789
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Ovak zarade minimalno, a kad si partneri odbiju svoje zarade nema šanse (bar ne sad u početku) da prodaju kartice po cijenama sličnim onim HD 4800 serije.
to je dobro kaj zarađuju minimalac.......jer ako dignu cijene ondda smo mi nagrabusili....
__________________

karlito je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2008., 18:01   #94
Undertaker
2FAST4YOU
Moj komp
 
Undertaker's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Ljubuški
Postovi: 37
...ja svoje nedam za 200kn :P
Undertaker je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2008., 18:08   #95
karlito
sam svoj aka
Moj komp
 
karlito's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 789
Citiraj:
Autor Undertaker Pregled postova
...ja svoje nedam za 200kn :P
a ko to uopće više treba ???
....daj mi nadji takvoga i plačam rundu, ta kartica može ići jedino po cijeni zvanoj : badava.....

....200kn za X1950 je vrh vrhova kaj možeš dobiti, a za 2tjedna i 150kn....
__________________

karlito je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2008., 19:47   #96
boleslav
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: mostar
Postovi: 4
Ja mislim da nvidia ima visoku cijenu svojih kartica jer joj može biti, vjerojatno bi je spustili kada se nebi prodavale, amd/ati može napasti nvidiu jedino ako ima manje troškove za istu kvalitetu (brzinu) kartica. Ne sumnjam da će 4x00 serija biti uspješna, ali mislim da je nvidia još uvijek brža, sigurno se dobro prodaje, a što se troškova tiče zaboravili ste navesti da i u slučaju amd postoje partneri- posrednici koji zaračunavaju svoju maržu. Kod 4850 svi je uspoređuju sa 9800gtx i u tom slučaju je jeftinija cca 700kn, ali nvidia u svom taboru ima karticu koja je bolja kupnja, u biti ista kartica za tih 700kn manje a to je 8800gts g92, pa kod te usporedbe cijena pada u drugi plan.
boleslav je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2008., 19:59   #97
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor boleslav Pregled postova
Ja mislim da nvidia ima visoku cijenu svojih kartica jer joj može biti, vjerojatno bi je spustili kada se nebi prodavale
nVidia bi da može sad spustila cijenu i poslovala s debelim gubitkom (jer si može do neke granice to priuštiti) samo da poremeti AMDove planove i upropasti prodaju HD 4800 serije. Cijena kartica je takva kakva je, zato jer su troškovi izrade ogromni. Kad stigne (već pripremljeni GT200b) onda budu kartice jeftnije, jer budu i troškovi manji, a naštancalo bude se više čipova. Nema dileme da se GT200 modeli prodaju (bez obzira na cijenu) i da se budu prodali svi do jednoga. Osim toga nVidia ima čist pristojan broj preostalih G92 čipova, pa s njima (iz viđenoga) konkurira HD 4800 seriji.
Citiraj:
Autor boleslav Pregled postova
a što se troškova tiče zaboravili ste navesti da i u slučaju amd postoje partneri- posrednici koji zaračunavaju svoju maržu.
Zaračunavaju svi odreda i zarađuju svi odreda, ali ostaje činjenica da AMD opet ima mogućnost (baš ko i s RV670) preplaviti tržište jeftinim karticama i zaraditi.
Nisu propali s jeftinim RV670 modelima, teško da budu i sad propali.
Citiraj:
Autor boleslav Pregled postova
Kod 4850 svi je uspoređuju sa 9800gtx i u tom slučaju je jeftinija cca 700kn, ali nvidia u svom taboru ima karticu koja je bolja kupnja, u biti ista kartica za tih 700kn manje a to je 8800gts g92, pa kod te usporedbe cijena pada u drugi plan.
Svi ih uspoređuju kad je HD 4850 konkurentna 9800GTX (i 8800 GTS 512) modelima. nVidia je zato pripremila 9800 GTX+ i snizila cijenu 9800GTX-a.
8800GTS 512, 9800GTX i HD 4850 su sad u jako sličnom, skoro pa istom cjenovnom rangu i većina ljudi bude se ipak odučila na HD 4850 pri kupnji nove kartice.
Pogotovo kad još padnu cijene HD 4850 serije.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2008., 20:13   #98
boleslav
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: mostar
Postovi: 4
Ne mislim da će amd propasti, nisam to mislio, samo teško možeš točno znati koliki su njihovi troškovi, u svakom slučaju bilo bi šteta kad bi amd/sti propao, kamo sreće da ima više konkurencije, da su cijene niže i sve ostalo što nosi konkurencija, jer i da nvidia ne može konkurirati ati-u on bi ima cijene kao prije 5 godina kada je jedna 9800 pro koštala 4400 kn. A pto se zarade tiče, ispravi me ako griješim, ali amd/ati ne cvijeraju ruže, a nvidia ima rekordne zarade, ja bi svoj novac uložio u nvidiu
boleslav je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2008., 20:23   #99
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor boleslav Pregled postova
Ne mislim da će amd propasti, nisam to mislio, samo teško možeš točno znati koliki su njihovi troškovi.
Nisam ja ni rekel da si navel da bude AMD propal. Samo sam to usputno spomenul. Nemam pojma kolki si AMDovi ili nVidijini troškovi, niti me pretjerano zanima.
Niti zanima nekoga ko kupuje novu karticu sve dok se prodaje po prihvatljivim cijenama za perfromanse koje nudi.
Citiraj:
Autor boleslav Pregled postova
A pto se zarade tiče, ispravi me ako griješim, ali amd/ati ne cvijeraju ruže, a nvidia ima rekordne zarade, ja bi svoj novac uložio u nvidiu
Da, AMD je od izlaska Core arhitketure i kupnje ATi-a u nezavidnoj financijskoj situaciji, ali usprkos tome izbacuju procesore i kartice sa čist pristojnim performansama. Usput i prodaju koji miliijun tih procesora i kartica i svi sretni i zadovoljni. Gubicima, troškovima, rekordnom zaradom i svime kaj ide uz to nek se bave ljudi + analitičari koji su za to i plaćeni. Nas "obične ljude" na ovom i sličnim forumima zanima samo dal kartica/procesor vrijedi te novce ili se marketing opet poigrava.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2008., 20:52   #100
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Citiraj:
Autor boleslav Pregled postova
A pto se zarade tiče, ispravi me ako griješim, ali amd/ati ne cvijeraju ruže, a nvidia ima rekordne zarade, ja bi svoj novac uložio u nvidiu
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Da, AMD je od izlaska Core arhitketure i kupnje ATi-a u nezavidnoj financijskoj situaciji, ali usprkos tome izbacuju procesore i kartice sa čist pristojnim performansama.
Zar nije upravo ATI taj koji AMD-u trenutno donosi velike prihode?
generic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.06.2008., 20:57   #101
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Citiraj:
Autor generic Pregled postova
Zar nije upravo ATI taj koji AMD-u trenutno donosi velike prihode?
Je. Šteta što se i AMD ne trgne malo i izbaci nešto solidno da bude konkurencija C2D. Naravno, profitirali bi kupci tj. mi zbog smanjenja cijena.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 21.06.2008., 22:40   #102
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Autor generic Pregled postova
Zar nije upravo ATI taj koji AMD-u trenutno donosi velike prihode?
sada da ali to ne brise cinjenicu da su ga previse platili i tako se uvalili u govna a da im ovi to sami od sebe nisu bili u stanju opravdati. nista sto su dobili kupnjom ATIa (ni postojece a ni ono u R&D fazi) nije se pokazalo isplativim. no nebitno, amd ionako nije ati kupio da bi pravio gamerske graficke nego kako bi zatvorio kompletnu platformu i uvalio se velim OEM proizvodjacima kao pozeljan partner
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2008., 12:03   #103
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
nope... AMD je kupio ATI prvenstveno zbog fusion platforme.
mislim da im je bilo jeftinije kupiti firmu koja ima gotova rijesenja, nego da sad idu i gpu radit sami ko intel sta radi sa larabee.
doduse intelu financije nisu problem, pa...
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2008., 13:10   #104
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
4 komada HD 4850 u CrossfireX

http://www.tweaktown.com/articles/14...ion/index.html

Driveri trebaju još mnogo uštimavanja, u Crysisu i WiC-u opadaju performanse. Može se u globalu dobiti sigurno puno više da to radi kako spada.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2008., 00:37   #105
zlikovski
Mutant Year Zero
Moj komp
 
zlikovski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 506
Našao sam link kako se ATI 4850 ponaša u odnosu na 8800GT.
4850 je prevruća jer ima shity hladnjak. Srećom s1 savršeno paše. Ne kužim kaj nitko više na grafičke ne stavlja normalne hladnjake koji rade svoj posao?!
Jednostavno nas prisiljavaju na kupnju alternativnog coolera.
Koliko vidim po netu ATI 4850 je samo 20% brža u 3dmark2006 u odnosu na 8800gt. Sintetika zna bit dosta lažljiva kad se izbaci nova grafička.
A da ne spominjem koliko sintetika vrišti a realne aplikacije su tu negdje blizu..
Zasad ostajem na 8800gt jer nije 4850 prevelik odmak .Jedina dobra stvar će biti pad cijena svih grafičkih kartica na tržištu jer su ionako cijene prenapuhane.

LINK:http://www.xtremesystems.org/forums/...d.php?t=191944

Zadnje izmijenjeno od: zlikovski. 23.06.2008. u 00:54.
zlikovski je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2008., 01:07   #106
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Citiraj:
Autor zlikovski Pregled postova
Našao sam link kako se ATI 4850 ponaša u odnosu na 8800GT.
4850 je prevruća jer ima shity hladnjak. Srećom s1 savršeno paše. Ne kužim kaj nitko više na grafičke ne stavlja normalne hladnjake koji rade svoj posao?!
Jednostavno nas prisiljavaju na kupnju alternativnog coolera.
Koliko vidim po netu ATI 4850 je samo 20% brža u 3dmark2006 u odnosu na 8800gt. Sintetika zna bit dosta lažljiva kad se izbaci nova grafička.
A da ne spominjem koliko sintetika vrišti a realne aplikacije su tu negdje blizu..
Zasad ostajem na 8800gt jer nije 4850 prevelik odmak .Jedina dobra stvar će biti pad cijena svih grafičkih kartica na tržištu jer su ionako cijene prenapuhane.

LINK:http://www.xtremesystems.org/forums/...d.php?t=191944
Pa i 3800 serija se isto tak grijala, kaj su svi zapeli sad. Vent je opet baždaren da se počene vrtiti tek na 90°C jer je netko to tak izračunao, vjerojatno s razlogom.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2008., 01:24   #107
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Da, ciljano su isli da bude niska buka i kad je grafa opterecena a kao vrsna temperatura je odabrano tih 88-90C. Osobno sam se uvjerio u to.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2008., 01:30   #108
zlikovski
Mutant Year Zero
Moj komp
 
zlikovski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 506
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Pa i 3800 serija se isto tak grijala, kaj su svi zapeli sad. Vent je opet baždaren da se počene vrtiti tek na 90°C jer je netko to tak izračunao, vjerojatno s razlogom.
Naravno da je baždaren da se počne vrtit na 90c i naravno da je neučinkoviti komad pleha, zato što:
-se proizvođaču smanjuje trošak proizvodnje i povećava profit
-imaju na tone zaliha neučinkovitih hladnjaka koje treba potrošiti
-grafička prije odapne kad je loše hlađena(taman nakon isteka garancije)
-jer vjerojatno imaju deal sa proizvođačima alternativnih coolera

Kad sam kupio ATI 1900gt grijala se do 96c. Kad sam poslao mail Sapphireu odgovorili su da je "normalno" da ide do 120c. To im je glup odgovor jer ja kao kupac ne želim na kartici plaćenoj 1700 kuna neučinkovit hladnjak. Ja sam razmaženi kupac i želim hladnu i tihu karticu za te pare

@svaka čast Kreši i ekipi na članku
zlikovski je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2008., 09:55   #109
Opaki
Banned
Moj komp
 
Opaki's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 206
izlazak ovih novih kartica nije nešto bitno promijenio stanje na tržištu, best buy su i dalje HD 3870 3850 i 8800 GT i naravno 9600 gt
Opaki je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2008., 09:57   #110
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor Opaki Pregled postova
izlazak ovih novih kartica nije nešto bitno promijenio stanje na tržištu, best buy su i dalje HD 3870 3850 i 8800 GT.

i to za 700kn po koliko sad idu..imho presmiješne cijene..al eto.., daj odma dvije u CF za 1400
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2008., 11:23   #111
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Citiraj:
Autor zlikovski Pregled postova
Naravno da je baždaren da se počne vrtit na 90c i naravno da je neučinkoviti komad pleha, zato što:
-se proizvođaču smanjuje trošak proizvodnje i povećava profit
-imaju na tone zaliha neučinkovitih hladnjaka koje treba potrošiti
-grafička prije odapne kad je loše hlađena(taman nakon isteka garancije)
-jer vjerojatno imaju deal sa proizvođačima alternativnih coolera

Kad sam kupio ATI 1900gt grijala se do 96c. Kad sam poslao mail Sapphireu odgovorili su da je "normalno" da ide do 120c. To im je glup odgovor jer ja kao kupac ne želim na kartici plaćenoj 1700 kuna neučinkovit hladnjak. Ja sam razmaženi kupac i želim hladnu i tihu karticu za te pare
I sad zato jer počinje bolje hladit na 90 stupnjeva je odjednom neučinkovit???
Nije ti palo na pamet da većina ekipe želi tih komp? A toplina i tišina su obrnuto proporcionalne iliti ne možeš imat i ovce i novce na grafi koja zauzima 1 ili 2 slota. Vjerojatno će novije imati drukčiju kontrolu brzine venta iako je i ovako čisto u redu. Većina poluvodičkih čipova danas može raditi do temperature od 125 stupnjeva. I učinkovito je sve ono što drži karticu u zoni normalnog rada. Dio problema je i što većina ljudi tu na formu misli kako temperature grafičke/procesora/diska/kave mora biti ispod 40 stupnjeva. To što ti misliš da je to neka urota... Meni je bitno da hladnjak zauzima max. 2 slota, a za vas razmažene koji želite "hladnu i tihu" karticu uvijek postoje aftermarket cooleri, neki već tvornički postavljeni na kartice.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2008., 11:29   #112
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Meni je bitno samo da ne grune driver,odnosno vpu recover uslijed 90c..zato je vent na 50%,pa nek se čuje do susjeda..al je gpu na 45c...60 load max..

a nerijetko se ljeti i prakticira bočnu ladicu towera otvoriti

ipak je online ETQW poseban gušt..

po meni je to katastrofa...pitanje topline danas..sve kartice su male elektrane,il se vrti na 20% pa imaš 90c..il staviš na 50,60% pa izgubiš sluh i baciš zvučnu kroz prozor..jer imaš simfoniju unutra od venta..

al to je zadnjih 5g već tako...eh da je do GF2 i male zujalice opet..i Directx7 naslova...al eto..

cijena brzine..
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2008., 15:10   #113
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Službeno objašnjenje AMD-a na grijanje je da GPU radi do 102 stupnja. Sa stock coolerom je pod loadom 85 što je dakle prihvatljivo. Zašto jeftin cooler? Navodno su htjeli skresati cijenu proizvodnje do jaja i dati mogućnost partnerima da ponude korisnicima drugačija rješenja (koja su zbog drugačijeg coolera samim time zanimljivija za kupovinu). Nvidia radi upravo suprotno, naprave super hladnjak i onda partneri ne moraju nista radit. S druge strane je tu problem sto su sva rješenja jednaka.

HD 4870 inače ima dvoslotni cooler tako da pretpostavljam da će se manje grijati nego HD 4850, unatoč višim taktovima.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2008., 15:30   #114
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor Beren Pregled postova
Službeno objašnjenje AMD-a na grijanje je da GPU radi do 102 stupnja. Sa stock coolerom je pod loadom 85 što je dakle prihvatljivo. Zašto jeftin cooler? Navodno su htjeli skresati cijenu proizvodnje do jaja i dati mogućnost partnerima da ponude korisnicima drugačija rješenja (koja su zbog drugačijeg coolera samim time zanimljivija za kupovinu). Nvidia radi upravo suprotno, naprave super hladnjak i onda partneri ne moraju nista radit. S druge strane je tu problem sto su sva rješenja jednaka.

HD 4870 inače ima dvoslotni cooler tako da pretpostavljam da će se manje grijati nego HD 4850, unatoč višim taktovima.

Kao recimo za 3870x2..za koji postoji jedan jedini hladnjak...ne znam baš beren,ne slažem se..a koji su to AMD-ovi partneri..sa drukčijim cooling rješenjima..može neki info..
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2008., 15:54   #115
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Zasada nitko jer apsolutno svi koriste kartice koje su dobili od AMD-a (samo je naljepnica drugačija). To je zbog toga što AMD želio biti siguran da će u trenutku lansiranja kartice doista biti u trgovini odnosno da će imati pravi hard-launch. Da su dali partnerima da čačkaju po dizajnu, pola njih vjerojatno ne bi stiglo na vrijeme složiti svoje kartice. Imaj na umu da iza termina "slaganje" zapravo stoji što veća ušteda pri proizvodnji korištenjem drugačijih elektroničkih komponenti na PCB-u (katkad se mijenja i cijeli PCB).

Sve u svemu, pretpostavljam da će za jedno mjeseca dana doći novi val kartica u trgovine. Kartica koje su modificirane u odnosu na referentni dizajn i od kojih će neke imati posebno moćnije coolere.

S druge strane, ako se nekome sad ne sviđa hlađenje, bez problema se za 100-200 kn može kupiti opak after-market hladnjak koji je moguće ugraditi na nove kartice. To je jelte prednost korištenja istog layouta PCB-a.

Štoviše, imam jedan HD 4850 doma i baš se spremam na njega uvaliti Zalmanov hladnjak.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2008., 16:09   #116
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Zahvaljujem..nažalost,ja na x2 ne mogu uvaliti ništa..
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2008., 21:01   #117
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Zahvaljujem..nažalost,ja na x2 ne mogu uvaliti ništa..

mozes vodeni blok
  Reply With Quote
Staro 23.06.2008., 21:08   #118
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Kao recimo za 3870x2..za koji postoji jedan jedini hladnjak...ne znam baš beren,ne slažem se..a koji su to AMD-ovi partneri..sa drukčijim cooling rješenjima..može neki info..
HIS je znao imati drugačiji tj. bolji cooler od stocka. Onda Gb stavlja Zalmane umjesto stocka, Sapphire ima 3-4 vrste coolera (dvoslotni crveni, plavi jednoslotni, Atomic, Toxic, crveni s ventom na sredini,...).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 23.06.2008., 22:31   #119
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
PEak ima isto zalmana, PowerColor ima zerotherm, asus isto neke svoje izvedbe i cocnut je zaboravio spomenut ultimate verziju od sapphire-a znači onu pasivnu...
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2008., 22:32   #120
zlikovski
Mutant Year Zero
Moj komp
 
zlikovski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 506
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
HIS je znao imati drugačiji tj. bolji cooler od stocka..
HIS stavlja coolere koje im specijalno dizajnira Arctic Cooling. Imao sam jednu HIS 3850 imala je fantastičan hladnjak.Bila je hladna, nečujna i bacala je topli zrak van kućišta. Cijena joj je bila tada 200 kuna više od grafičkih sa referentnim coolerima.

Ma kažem vam to sa coolerima je "conspiracy theory"
zlikovski je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na