Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.06.2003., 13:51   #1
Američanac
Premium
 
Američanac's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Metropola
Postovi: 156
Angry ne bi li ovo ipak trebalo radit bez problema...ali ne...

Slazem jedan stoj isključivo za DVD play...

Evo ga:

Cel 300Mhz oriđiđi ulemljen na adapter za Slot 1
128 MB RAM PC 133
ploča neki gateway sa Intel LX chipsetom
Hard 15 GB baracuda rpm 7200
DVD 12X hitachi
napajanje no name 250W
Grafička Matrox 450 DualHead AGP 2X(mislim da je 2x) 16 MB

Softver:
PowerDVD 3.0
OS Win2K
DirectX 9

Hard i DVD rade na 80 pinskom IDE kablu - OS prepoznaje dma mode bez greske
trenutni setup je hard master-DVD slave
jos ima i przilica unutra po drugom kanalu kao master (Creativova starudija)

eeeee... fkat puno krame ali teoretski bi ovo ipak trebalo radit...brus

Pri DVD play-u šteka - recimo da skipa dva do tri framea po sekundi...

teoretiziram:

a) Da je grafička/proc u pitanju - ne bi plejo XVID bez greske(ili?) što radi
b) Da je Hard u pitanju (recimo nekakav pagefile) nebi radio isto na 850 MB disku (a radi)
c) da je memorija u pitanju - kad dodam jos 128 MB opet isto
d) Da je DVD u pitanju - nebi besprijekorno radio na Duronu 800 i nekakvoj epoxici sto je isto isprobano

Trenutno po ovom mojem (nekvalificiranom) brzina prijenosa/decoding harda do proca?!?

Ajmo svi na teoretizaciju... da li bi u stvari jedan PCI IDE ATA kontroler rijesio situaciju?!?

vise glava je PUNO pametnije....

a i meni se neda kupovat kontroler pa da ne ispadne bespotrebno...
__________________
Kome se žuri - nek ide pješice

Trenutni hobi:
Klub IO
Američanac je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2003., 14:07   #2
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
xvid je radjen da manje operecuje cpu pa zato radi, za mpeg2 ce ti na toj konfi trebati neki HW decoder....to ti je oko 100 kn po newsima, nekoc davno je ozren prodavao jedan, mozda ga jos uvjek ima
greg SE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.06.2003., 14:09   #3
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Ovak na prvu mislim da je do proca. 300 Mhz je možda malo preslabo za DVD. Brijem. Ja sam imao badova i s 466 Mhz na nekim konfama starijim. A zašto si izabrao W2k za takav stroj, za DVD play. Ipak troše resurse zamjetno na takvom procu s toliko memorije pri gledanju DVD. Da probaš s 98 ili Me?
Evo sad sam vidio i gregov post. I to bi definitivno pomoglo...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2003., 14:18   #4
Američanac
Premium
 
Američanac's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Metropola
Postovi: 156
win2K zbog boljeg koristenja memorije... mozes realno nabit page file do 512 MB-a ... 98SE ne primjecuje pravu razliku izmedju 128 i 256 MB RAMA pa je tako otpala(isprobao i to) ... WinMe is crap... ipak bi htio unutra stavit i modem jednog dana ;-) (mada sam i o tome razmisljao - moram priznat)

e sad... kad bi stavio XP i gore 256 RAMa - cini mi se da bi mi proc punuo od muke sa svim nepotrebno ukljucenim servisima...

ah da... unutra bi trebala ic i webcam na paralelnom i hauppage pci kartica... sto znaci da nesto onda mora otpast ako stavim DVD decoder unutra... (sadq se sjecam da sam imao nekakav realmagic(?) holivud akcelerator prije 5-6 godina na nekom 300 celeronu... al je ploca stvaro bila bljak i sa transferom samo u PIO modu...

o cemu realno ovisi drzina dekodiranja? i ko obavlja najvise posla pri tom? ova matroxica naime ima native support for DVD playback... pa tako brijem(dakle samo teoretiziram) da nije decoding u pitanju...

Nego tor, kako bi se sve to ponasalo pod RedHat-om? nesto si mislim kako je to ipak *ux pa bi moglo lakse radit zbog memorije i drivera... caldera ili redhat recimo...
__________________
Kome se žuri - nek ide pješice

Trenutni hobi:
Klub IO
Američanac je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2003., 14:26   #5
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Originally posted by Američanac
win2K zbog boljeg koristenja memorije... mozes realno nabit page file do 512 MB-a ... 98SE ne primjecuje pravu razliku izmedju 128 i 256 MB RAMA pa je tako otpala(isprobao i to) ... WinMe is crap... ipak bi htio unutra stavit i modem jednog dana ;-) (mada sam i o tome razmisljao - moram priznat)

e sad... kad bi stavio XP i gore 256 RAMa - cini mi se da bi mi proc punuo od muke sa svim nepotrebno ukljucenim servisima...

ah da... unutra bi trebala ic i webcam na paralelnom i hauppage pci kartica... sto znaci da nesto onda mora otpast ako stavim DVD decoder unutra... (sadq se sjecam da sam imao nekakav realmagic(?) holivud akcelerator prije 5-6 godina na nekom 300 celeronu... al je ploca stvaro bila bljak i sa transferom samo u PIO modu...

o cemu realno ovisi drzina dekodiranja? i ko obavlja najvise posla pri tom? ova matroxica naime ima native support for DVD playback... pa tako brijem(dakle samo teoretiziram) da nije decoding u pitanju...

Nego tor, kako bi se sve to ponasalo pod RedHat-om? nesto si mislim kako je to ipak *ux pa bi moglo lakse radit zbog memorije i drivera... caldera ili redhat recimo...
Kod dekodiranja večinu posla obavlja proc, brijem. Ipak je to matematika. A Win ME nije sranje, samo neće da radi na nekim konfama...jebiga. Meni je 98 puno gora sranja radila, nego Me. Dobri su oni, samo ne žele da se druže s svakim.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2003., 14:28   #6
Američanac
Premium
 
Američanac's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Metropola
Postovi: 156
Talking

Citiraj:
Originally posted by greg SE
...nekoc davno je ozren prodavao jedan, mozda ga jos uvjek ima...
ok... win me ide gore pa da vidimo...

u medjuvremenu...

O Z R E N E ! ! !


__________________
Kome se žuri - nek ide pješice

Trenutni hobi:
Klub IO
Američanac je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2003., 10:57   #7
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Koliko sam skuzio, tebi su disk i DVD na istom kanalu. Izbaci CDRW iz stroja, stavi hard na primari master, a DVD na secundary master. Matrox G450 je AGP 1x/2x/4x, ali nema koristi od 4X, jer ti LX ploca nije AGP 4X. Nije niti to problem, nego preslab procesor. C300 je malke preslab, i sve ide potpuno glatko na C466 (imam ga ako ga oces kupiti, glatko je radio s Matrox G400), a posebno Matrox G400/G450/G550 profitira od PIII procesora i njihovih instrukcija (a na tvoju LX plocu NE ide PIII).
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2003., 11:06   #8
Američanac
Premium
 
Američanac's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Metropola
Postovi: 156
Citiraj:
"...koliko sam skuzio, tebi su disk i DVD na istom kanalu."
probane su sve kombinacije , cak i sa promiseovim UAta 100 kontrolerom - nista... (special thanks to Rak who made it possible)


Citiraj:
...C466 (imam ga ako ga oces kupiti...
za oliko i naravno - da ga upucamo u plocu prije testiramo da li je se pet... nebi bila fora da ga uzmem i na kraju isti drek ;-)

__________________
Kome se žuri - nek ide pješice

Trenutni hobi:
Klub IO

Zadnje izmijenjeno od: Američanac. 06.06.2003. u 11:33.
Američanac je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2003., 16:47   #9
ddeepdiver
Registered User
Moj komp
 
ddeepdiver's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Croatia, Zagreb
Postovi: 12
Re: ne bi li ovo ipak trebalo radit bez problema...ali ne...

Citiraj:
Originally posted by Američanac
Slazem jedan stoj isključivo za DVD play...

o cemu realno ovisi drzina dekodiranja? i ko obavlja najvise posla pri tom? ova matroxica naime ima native support for DVD playback...


Rezolucija?
Hardware acceleration na Full? (ZA VIDEO I AUDIO)
Za audio, Sample rate conversion quality? - probaj smanjiti samo na good, ovisi koji zvucni sustav imas jer i on utjece na kompletni performance, tj. koristi proc. - ovisi.

Matrox bas i ne poznam i njene postavke, mozda je overlay nabrijan, malo trosi i on mozda drugi izlaz iz kartice da probas iskljuciti (Extend onto this monitor) ili na njega spojiti

monitor a prvi iskljuciti ili nesto slicno u postavkama kartice ??????
ddeepdiver je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2003., 19:13   #10
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by Američanac
za oliko i naravno - da ga upucamo u plocu prije testiramo da li je se pet... nebi bila fora da ga uzmem i na kraju isti drek ;-)
Mozemo sve probati, samo treba naci vremena jedno popodne. Celia bi dao za 50kn, ako ti odgovara.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na