Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.08.2008., 09:51   #1
ABuser
Premium
Moj komp
 
ABuser's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb - Markusevec
Postovi: 511
PCi Express 2 16x (drugi 4x)?

Može li mi netko objasniti kod ploča koje podržavaju više grafičkih kartica, što znači kada vidim u specifikacijama matične ploče kad piše da drugi utor radi na 8x ili 4x - ima li tu neke velike razlike, te radi li uopće na bilokojoj ploči i taj drugi na 16x ili to ne postoji? Može pojašnjenje, molim vas?
Drugo - Može onda preporuka neke matične ploče koja podržava ostatak moje konfiguracije plus još jednu grafičku karticu, tj SLI. Moja ploča mi je dobra sada kakva je, ali eto, mijenjam ju samo zbog previda prilikom kupnje i sada mi samo fali taj drugi utor. Trebao bih dakle neku što jeftiniju, a što bolju - neki best buy. Idealno bi bilo do 700kn, ali ne znam jel to moguće, pa bi se dalo nategnut i do 800, ali preko nikako, radje ću čekati da netko proda odgovarajuću ploču. Također uzmite u cijenu obzir na taj 8x ili 4x ako to smeta ičemu.
I zadnje pitanje - valja li nForce650 chipset - pojma nemam kod tih nvidjinih - sa kojim Intelovim bi se mogao mjeriti? Ako ne valja , koji je prvi koji valja - 690, 750...?
ABuser je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2008., 12:19   #2
Gradjanin
Premium
Moj komp
 
Gradjanin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Livingrad
Postovi: 538
naravno da ima razlike ako su portovi 16x ili 8x kaj se tice grafike. slabiji chipset recimo 650i ima 1x16x ili za sli 2x8x, dok 680/780 imaju full range citaj 2x16x pci-e slotove.

no, realno ubrzanje koje dobijes sa 2x16x je oko 5-10% naspram 2x8x.ali kako god, grafulje lakse disu, i onak, cemu 8x ako mozes imati 16x.i to dva puta.naravno, tu su jos i neke prednosti samog mb chipseta, a 680/780 je bolji od 650/750.sve zbrojeno, za malu razliku u cijeni imas punokrvnu plocu sa full bandwidthom,no neke uber razlike zapravo i nema.


ako si u nabavci nove ploce, mogu ti ponuditi asus p5n32-sli, full 2x16x 680i plocu, novu novcatu. eto javi na pm.
__________________
°Citius Altius Fortius°
Gradjanin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na