Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.01.2023., 03:34   #1
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Thin client ili sl?

Imam neki mali kompić (pasivno hlađen) sa Celeron J1900 procesorom (max 2.42 GHz, quad core bez HT) i 8GB DDR3, ima neki micro SSD od 32GB, uglavnom Win 10 Pro rade sasvim zadovoljavajuće za Youtube i povremeno surfanje.

Međutim, naravno, sve ostalo se može zaboraviti. E sad, kad bi bila neka aplikacija koju bi pokrenuo da radi kao client, a da koristi resurse drugog računala u mreži za 3D ili eventualno nešto drugo, to bi bilo idealno. Dakle recimo možda bi se moglo i igrati, ako bi 3080 iz stolnog kompa renderirala sliku i streamala putem 1 Gbit žice, dok bi mali PC imao spojen gamepad ili tipkovnicu i miša i doslovno samo prikazivao "video".

Eto, siguran sam da postoji neki soft na tu temu, dajte koju ideju.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2023., 06:06   #2
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,336
Ako kod aplikacija mislis igre > Steam Link ili nekaj od alternativa.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.01.2023., 11:22   #3
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Hvalaa ovo odlično izgleda, posebno taj prvi open source mi je zapeo za oko. To je što se tiče igara, a ima li nešto slično "za sve ostalo" osim igara?

Npr. idealno bi bilo da imam na svom kompu cijelu virtualnu mašinu koja je dedicated za taj mali client, tako da kad radim lokalno, sve radi super glatko... da ne moram koristiti VNC ili Teamviewer ili sl. da bi radio direktno na toj mašini... dakle recimo hoćeš neki film pokrenuti... jednostavno ga otvoriš na svom PC-u, a gledaš preko tog clienta, bez da moraš na njemu otvarati film (i da se dekodiranje vrši na tvom računalu, a ne na clientu koji je slab). Ili neka stranica na netu, otvoriš lokalno, a prikazuje se na tom monitoru..

Jednostavno nekakav share desktop za sve osim igara, ali da radi baš glatko.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2023., 12:55   #4
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,336
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Hvalaa ovo odlično izgleda, posebno taj prvi open source mi je zapeo za oko. To je što se tiče igara, a ima li nešto slično "za sve ostalo" osim igara?

Npr. idealno bi bilo da imam na svom kompu cijelu virtualnu mašinu koja je dedicated za taj mali client, tako da kad radim lokalno, sve radi super glatko... da ne moram koristiti VNC ili Teamviewer ili sl. da bi radio direktno na toj mašini... dakle recimo hoćeš neki film pokrenuti... jednostavno ga otvoriš na svom PC-u, a gledaš preko tog clienta, bez da moraš na njemu otvarati film (i da se dekodiranje vrši na tvom računalu, a ne na clientu koji je slab). Ili neka stranica na netu, otvoriš lokalno, a prikazuje se na tom monitoru..

Jednostavno nekakav share desktop za sve osim igara, ali da radi baš glatko.

Ne tak jednostavno....Za filmeke mi Plex pada na pamet. Prakticki za sve ostalo moras s one strane mini server skalupit.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2023., 13:38   #5
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 744
Film bi isao bez problema preko Plex/Jellyfin

Igre i ove sl aplikacija koriste video stream pa bi na tom slabom pc-u bilo zgodno da ima neku grafu koja moze bar h264
strikoo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na