Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.07.2020., 00:22   #1
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Ploter za arhitekturu

Molim za preporuku 24" plotera. Manje vise nacrti. Stalak ne treba (cak mi vise pase neki kompaktni uredjaj).
Za oko mi upao hp t125. Ili nesto iz canon ili epson tabora? Bitno mi je sve, od kvalitete printa, cijene printa, pouzdanosti, ...

Tesko je naci postene rivjue na netu...
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2020., 20:37   #2
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Uglavnom, kupio T125 i tripack boje (YMC) i 2x xxl K boju. S printerom su došle YMC u intro punjenju (utility kaže 70%) i K u LOW FILL (utility kaže 80%) punjenju.

Danas sam isplotao cca 120m 24" role u speed kvaliteti koja mi je bolja od onoga što sam uslužno plotao u kopiraonama. Nakon toge ove inicijalne YMC tinte su pale s 70% na 60%, a K s 80% na 50%. Nacrti su vecinom bili c/b, s ponešto boje. Ja sretan i s obirom kolko u vž-u deru za plotanje, investicija ce se jako brzo isplatiti. Uostalom, nije tolko bitna cijena, kolko kontrola nad time sto se plota (tu sam freak)

Ploter je bio cca 6100kn - 10% (s PDV-om).
Problem je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.08.2020., 20:52   #3
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,919
Odlican i koristan info. Dobro je za znati ako.se u firmi odlucimo na kupovinu tako.neceg.

Isto.zasad koristimo.vanjske usluge.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2020., 21:37   #4
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Ja sam mijenjao 4 razlicite firme jer mi nije pasala kvaliteta plota. Nedavno sam platio plotanje nacrta jedne zgrade (M 1:50, bile su plahte preko oko 1,5m siroke i skoro 2xA4 visine) preko 1800kn (s formatiranjem). Kvaliteta (za moje kriterije) nezadovoljavajuca, formatiranje srednja zalost. Cim ima jedna tockica u boji naplacuju ko da je full color. Vele da je svejedno ako je boja u tragovima ili poster u boji

U vž-u se placa po m2 kolko god kopija imaš. U zg-u 1x plot, a ostalo kao kopiju (neka smijesna cijena), ali kvaliteta plota i formatiranja su dosta losiji. Cak sam imao par listova u A3 i to su mi pustili na laser kopirku. Papir, boje, debljina linija drasticno drukcija. Al njima je to izgledalo ok. Hvala ali ne hvala.
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2020., 21:58   #5
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Treba im pustit onda laganu sivu ili neku boju ispod, full fill, da se useru.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2020., 14:54   #6
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
mali update:

otkrio sam aplikaciju HP Clik

Nutra drag'n'dropate nacrte u pdf-u i sam složi veličinu papira. Vi samo morate kliknuti na plot. Mislim da više ne plotam iz AutoCAD-a (tj, plotam - ali u .pdf)

Ja imam vecinu papira custom size, tak da mi ostaje samo eventualno jedna strana za rezanje. Oni koji imaju standardne visine/širine papira koje odgovaraju veličinama rola, ti nemoraju ni ništa rezati
Problem je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na