Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.12.2022., 09:03   #31
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Meni samo nije jasno kak se ljudima da koristit keks/Revolut kao primarno sredstvo placanja uz karticu tekuceg racuna i onda svako malo pretumbavat lovu sim-tam da mogu platit. Tu ne vidim neki bemefit
Meni je benefit u smislu buđetiranja. Tipa glavni novac držimo na tekućem, svaki tjedan prebacim ženi za špeceraj na njen Revolut za tekući tjedan, sebi za druge stvari. Na tekućem u pravilu držim novac u "štednji" i plaćam režije. U pravilu, ok mi je imati više računa za odvojiti novac. Napravimo plan svaki mjesec i pokušamo ga se držati, a lakše je kad imaš razdvojeno.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 09:28   #32
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Keks Pay - Erste banka

Za online kupnju. Najsigurnije, najbezbolnije. Vidim koliko ima prevara online, da bidem siguran, eto ženi keks kartica ( usput ima dosta stvari koje moze platit bez naknade) paniako se nesto desi ode samo ono sto je na keksu. Nema smisla pricat o tome, isto kao revolut, nekom treba nekome ne

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 29.12.2022. u 09:46.
spawn je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 29.12.2022., 09:40   #33
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Ali pričam o primarnom sredstvu plaćanja kao da tekući ne postoji. Neki dan gledam u dućanu u redu kak si lik prebacuje s tekućeg da plati ceh, a kartica tekućeg u ruci skupa s revolutovom.
Meni je Revolut u pravilu koristio za beskontaktno plaćanje preko Gpaya jer mi ga trenutna banka ne podržava.
U međuvremenu sam GPay plaćanja prebacio na Curve jer ne moram brinuti koliko novaca imam Revolutu, Curve ne drži novac na računu već uzima direktno u trenutku plaćanja (i još uvijek ide plaćanje u kunama bez konverzija).

Keks mi ima par jako korisnih opcija - plaćanje svih gradskih režija u Osijeku bez naknade (i živcira me što broj izdavača računa za to mali, odlična opcija), parking i ENC. Zgodno mi je bilo i za plaćanja Diners računa bez naknade.

Revolut će mi ostati za online plaćanja, besplatne SEPA transakcije i slične stvari.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 11:31   #34
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Pročitaj cijeli upit. Pričam o korištenju Keksa/Revoluta kao primarnog sredstva plaćanja.
Jasno mi je za milijun situacija kada treba primit lovu, nesto platit, dic lovu na bankomatu. Ali pričam o primarnom sredstvu plaćanja kao da tekući ne postoji. Neki dan gledam u dućanu u redu kak si lik prebacuje s tekućeg da plati ceh, a kartica tekućeg u ruci skupa s revolutovom.
Ma dobro, to je već kategorija pacijent.
Evo meni po ljeti tlaka nosit novčanik, odem psa prošetat i kupit kruh u lokalni dućan, pa platim mobitelom.
Ali na kasi gledam bit što brži.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.

Zadnje izmijenjeno od: Pomo. 29.12.2022. u 11:46.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 11:56   #35
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Meni samo nije jasno kak se ljudima da koristit keks/Revolut kao primarno sredstvo placanja uz karticu tekuceg racuna i onda svako malo pretumbavat lovu sim-tam da mogu platit. Tu ne vidim neki bemefit
Pa evo ja mogu reći da koristim isključivo Revolut za sva plaćanja jer ne želim da banka zna i ima uvid na šta trošim novce i gdje se krećem.
Nekako se sigurnije osjećam da to zna tamo neki fintech servis u drugoj državi.
Banka samo vidi da sa tekućeg uplaćujem na Revolut i to je to.

Uopće ne vidim nikakav problem niti gnjavažu u roku par sekundi ubacit pare na Revolut, a i puno bolje mi izgleda njihov app za praćenje potrošnje i svega ostalog nego naše banking aplikacije.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 12:15   #36
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Revolut želi postati banka, a obzirom da ionako surađuju s pružateljima kojekakvih kartičnih i bankarskih usluga, nema tu nikakve anonimnosti.
Citiraj:
In September 2022, Revolut confirmed a cyber attack exposed personal data of tens of thousands of users.
Isto kao i kod hrpe ostalih kripto i fintech firmi, u pozadini priče se na ovaj ili onaj način uvijek kriju klasične banke.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 12:21   #37
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Bez obzira, ne želim da naša banka u kojoj imam tekući račun skuplja podatke o mojoj potrošnji i navikama, ako mogu barem malo to zamasakirati, zašto ne... nitko ne priča o anonimnosti jer sam Revolutu dao svoju osobnu i OIB.
Na Aircash uplaćujem metodom tekući>revolut>aircash, ionako je sve besplatno pa zašto ne bi.

Uopće ne vidim zbog čega tuđe zamaranje s time tko što koristi
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 12:27   #38
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 989
Malo je offtopic ovdje, ali meni Revolut ima prednosti.
Prvo, za svaku online kupnju generiram single-use karticu i nije me kasnije briga hoće li negdje procuriti, ionako je ispucana nakon jedne kupnje. Druga je prednost da se ne može dogoditi da se dogodine sam prodavač naplati za produženje pretplate, kao što mi se recimo dogodilo na Paypalu, iako mojom nepažnom jer sam stavio da se može ponovno naplatiti.
Drugo, radio sam usporedbu kupnjom iste stvari na AliExpressu preko Revoluta i preko kartice od banke i na 200kn mi je ispalo par kuna jeftinije preko Revoluta.
Prebacivanje je par tapova, to što neki ne znaju koristiti Revolut pa se blamiraju na kasi žonglirajući sa karticama je druga priča
Night je online   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 12:30   #39
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Uopće ne vidim zbog čega tuđe zamaranje s time tko što koristi
Ma kaj bi se zamarali, samo komentiram(o). Kakva god aplikacija za plaćanje na smartphone uređaju ostavlja (digitalni) trag kak god se okrene. Klasične banke ionak nude (ili barem pokušavaju ponuditi) usluge nalik ovima kakve ima Revolut, tj. žele postati takav pružatelj usluga, dok istovremeno Revolut i sl. fintech firme trebaju regulaciju i koliku-toliku sigurnost i osiguranje (sredstava) kakvo nude klasične banke. Naposljetku će sve stopiti jedno s drugim.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 12:40   #40
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Klasične banke ionak nude (ili barem pokušavaju ponuditi) usluge nalik ovima kakve ima Revolut
Klasične banke su još uvijek u mnogočemu u kamenom dobu... neki dan sam morao osobno doći u poslovnicu da im potvrdim svoj e-mail, iako su me nazvali na mobitel i pozvali, dakle utvrdili da sam to ja, ali ne mogu preko telefona reći e-mail. Vrh.

Koliko su klasične banke sigurne je isto upitno, barem smo prije koji dan mogli vidjeti ono curenje hrpe podataka iz B2 Kapitala, tj. ta agencija je od banke dobila podatke koje nije smjela, kao što su e-mail i broj telefona:
https://www.index.hr/vijesti/clanak/...i/2421443.aspx
Dakle, šeraju naše podatke kako žele...
Ali to su sad već neke druge teme.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.12.2022., 12:44   #41
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Pa evo ja mogu reći da koristim isključivo Revolut za sva plaćanja jer ne želim da banka zna i ima uvid na šta trošim novce i gdje se krećem.
Nekako se sigurnije osjećam da to zna tamo neki fintech servis u drugoj državi.
Banka samo vidi da sa tekućeg uplaćujem na Revolut i to je to.

Uopće ne vidim nikakav problem niti gnjavažu u roku par sekundi ubacit pare na Revolut, a i puno bolje mi izgleda njihov app za praćenje potrošnje i svega ostalog nego naše banking aplikacije.
Šera Revolut Poreznoj. Dakle, nema sigurnosti.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 12:55   #42
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Dakle, šeraju naše podatke kako žele...
Da, svi to rade, zato su im (određene) usluge besplatne, a krajnji korisnici i njihovi podaci na cijeni. Nažalost.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 13:00   #43
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 989
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Šera Revolut Poreznoj. Dakle, nema sigurnosti.

Jedna stvar je državna institucija poput porezne kojoj je među ostalim posao spriječiti financijske malverzacije, a potpuno druga stvar je kršenje GDPRa i prodaja tih podataka nekakvim trećim stranama koje ih koriste za tko zna što.
Zato se nadam da će taj slučaj sa utjerivačima dugova eskalirati do europske komisije i završiti višemilijunskim kaznama za banke.
Night je online   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 13:24   #44
acmevagabundo
Premium
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: ZG
Postovi: 265
Osim svega navedenog, mob otključam biometrijom i ne unosim PIN na POS. Sitnica, ali mi je zgodnije. Jedan od razloga zašto ne plaćam karticom tekućeg.
acmevagabundo je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 13:31   #45
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,215
Totalni off topic totalno za revolut temu ali:

Ja koristim revolut za apsolutno sva plaćanja. Pratit troškove je divota, ima vault u koji ide sitnis od zaukruzivanja, gust je kupit nekad nešto sa tim. Podrzava gpay, i banka je zna gdje trošiš pare, a ako ces dozat kredit banka vrlo gleda gdje trosis novac. I sva strana plaćanja su jeftinija na revolutu, uz ove ostale benefite poput bankomata i one time kartice itd itd.

Keks koristim za transfere ljudima koji nemaju revolut Ali i on je dobar skroz, usudim se rec nasa najbolja mobilna aplikacija, svaka cast timu.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 14:13   #46
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Ja sam poceo koristiti revolut zato jer kao sto je vec neko spomenuo, banka ne podrzava google pay, u medjuvremenu su napravili svoju neku aplikaciju za placanje (RBA) ali neda mi se jos i to. A sto se tice prebacivanja na revolut, imam auto top up podesen tako da ne moram nikada sam prebacivati nego se to automatski odradi. Dosta ljudi koje znam isto ima revolut pa je i prakticno za instant medjusobno rjesavanje troskova.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 14:26   #47
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Sve kaj pričate je OK, ali i dalje ne mijenja činjenicu da se na Revolut račun svakak moraju prebacivati nofci s nekog od već postojećih računa, a većina za to koristi klasične banke i njihove postojeće račune.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 14:58   #48
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
ne mjenja naravno, poanta je ako mi moja banka nece ponuditi uslugu, onda cu nekoga tko hoce, da mi kod RBA druge stvari nisu ok, promjenio bi banku, ali izbor kod nas nije neki tako da moram koristiti revolut ili nesto drugo.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 15:07   #49
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Da, istina, zato su se lagano i klasične banke trgnule u tom pogledu, KEKS Pay kao najbolji primjer kad banka želi ponuditi slične usluge kakve korisnici imaju kod Revoluta.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 15:41   #50
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
yep, da nisam prije 4 god poceo koristiti revolut, vjerovatno bi sad koristio keks. Sto ne znaci da necu ako ce biti koristan za neku drugu svrhu.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 16:07   #51
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Koristim revolut i keks aplikaciju na koju mi je povezana revolut kartica jer sa keks aplikacijom placam parking
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 17:07   #52
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Keks Pay - Erste banka

Radi li kekspay beskontaktno preko gpaya? Erste Visa ne radi pa me zanima
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 17:39   #53
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Erste visa radi ima vec koji mjesec
https://www.erstebank.hr/hr/gradjans...ici/google-pay
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 17:41   #54
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
E jbg, sada kada sam prešao na Apple pay, odjednom radi i gpay. Kao da su mene čekali, taman sam prešao na Apple prije koji mjesec.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 18:04   #55
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Taj top up što spominjete je pretpostavljam stavljanje love na revolut i tek onda to možete trošit?
KEKS ne funkcionira tako, samo dodaš karticu tekućeg i pičiš, jedino je ograničenje 2500kn po transakciji tj slanju novaca. Nisam nikada probao platit nešto sa njime, samo šaljem i primam lovu ekipe iz imenika.
Meni je on OK za riješavanje marende na poslu i slične gluposti.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 18:09   #56
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Eh sad ne kužim ništa. Kako da platim direkt s karticom tekućeg preko keksa ako prvo traži nadoplatu? Lud,zbunjen, nenormalan
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 18:52   #57
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Eh sad ne kužim ništa. Kako da platim direkt s karticom tekućeg preko keksa ako prvo traži nadoplatu? Lud,zbunjen, nenormalan
A možda je tako za ekipu koja nema tekući u Erste, ne znam. Ja imam sve u Erste pa mi tako funkcionira. Ali kao što sam napomenuo, samo sam ekipi iz imenika slao lovu i primao od njih.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 19:38   #58
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
KEKS ne funkcionira tako, samo dodaš karticu tekućeg i pičiš, jedino je ograničenje 2500kn po transakciji tj slanju novaca.
I da i ne. Ako otvoriš fizičku karticu, Keksicu, ona funkcionira kao Revolut, dakle da bi isplaćivao s nje, dizao keš bez naknade na Erste bankomatima - moraš napuniti svoj Keks račun.

S druge strane prilikom plaćanja računa/HUB uplatnica/parkinga/ENC-a/bonova imaš izbor želiš li koristiti stanje s keks računa (odnosno 'keksice') ili to naplatiti izravno s dodane kartice.

Dakle razlika u odnosu na Revolut je da neke stvari možeš odraditi i bez "punjenja" računa, direkt s druge kartice.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 19:43   #59
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Znaci kombinacija paypala i revoluta .
Odoh ja na aircash . Uplatim na kiosku koliko treba i rijeseno.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 19:45   #60
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Eh sad ne kužim ništa. Kako da platim direkt s karticom tekućeg preko keksa ako prvo traži nadoplatu? Lud,zbunjen, nenormalan
Funkcioniralo meni uredno do promjene mobitela.
Sad ne mogu namjestit da me yebeš.
Najtužnije je da prvi puta to nisam ni namještao
I tekući nije u Erste.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na