Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.03.2015., 21:27   #61
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Je li netko ovdje dosad imao kakvu reklamaciju prema njima?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2015., 22:00   #62
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Je li netko ovdje dosad imao kakvu reklamaciju prema njima?
Bilo je reklamacija (čitao sam po okolnim forumima) i ekspresno brzo rješavaju.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.03.2015., 22:20   #63
nino_z
Premium
Moj komp
 
nino_z's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Valpovo/Osijek
Postovi: 267
Citiraj:
Autor viper Pregled postova
Sta se to tolko isplati da svi uzimate tamo? ono razlike u cijeni ogromne?
(Mislim u usporedbi s najeftiniji webshopovima kod nas-uzi i slicni)
Nisu ogromne, ali recimo ono što sam kod njih kupio za 4000kn kod nas bi me koštalo 4400 i to sam zbrojio najjeftinije s raznih strana, ne iz jednog shopa. Znači i par dostava bih platio. Došlo mi je sve za 3 dana.
nino_z je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2015., 11:20   #64
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,000
Jel shipping free za sve kupovine,il ima odredjena cifra? Artikal koji gledam je 103€, a sa onim discount kodom bi valjda na 98 se spustilo...
kiki86 je online   Reply With Quote
Staro 05.03.2015., 11:27   #65
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor kiki86 Pregled postova
Jel shipping free za sve kupovine,il ima odredjena cifra? Artikal koji gledam je 103€, a sa onim discount kodom bi valjda na 98 se spustilo...
Shipping je free za cifre iznad 100€.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2015., 21:59   #66
DariX
Premium
Moj komp
 
DariX's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 172
Upoznajte najnesretniju osobu na cijelom svijetu

Kupio sam prvi tjedan prvog mjeseca ove godine novi komp (doduse u Centro.hr-u) i odmah imao problema s njim. RAM (Patriot Sig. DDR3 1600Mhz, 4GB, HS) je bio tvornicki neispravan i 2 tjedna sam se mucio otkriti da je on kriv za rusenje kompa.

Danas (tocnije jutros oko 11 sati) sam primio paket iz Alze. Narucio sam sljedece:
Patriot Sig. DDR3 1600Mhz, 4GB, HS (isti koji sam i tu kod nas uzeo da se ne kolju)
Samsunge EVO 850 - 250GB
SteelSeries Siberia V3 white

Narucio sam stvari 28.2., a 2.3. sam uplatio novce i taman je nestalo ovog keksa RAMa u ducanu. Cekao sam da dobiju novi do petka (7.3.), te su me obavijestili da je isti dan navecer sve spakirano i proslijedeno dostavnoj sluzbi.

Sto se dostave i same kupovine tice; sve je jako brzo islo i za svaku pohvalu. Paket je bio ogroman i pun onih "zracnih jastuka" Lijepo zapakirano i brzo doslo.

ALI, cemu sam spomenuo ovo na pocetku posta?
Sad sam tek uspio popikati RAM i slusalice u komp (SSD cu sutra jer nemam vremena) i vidi cuda; BSOD-alo mi je u CoD-u
Mislim si, ne moze valjda do kompatibilnosti bit, pa sam izvadio svoj "stari" keks van i ostavio samo ovaj novi iz Alze. Pokrenuo sam MemTest i javljao mi je ponovno errore nakon par sekundi pokretanja. BSOD je slijedio odmah nakon toga.

Da li je moguce da u dvije drzave u dva razlicita ducana kupim isti RAM i da su oba tvornicki neispravna? Pa koja pm? Prvo mi je dostava odgodena na tjedan dana zbog tog RAMa i sad kad sve dode, RAM ni ne radi

Bojim se cak da mi i slusalice nisu bas u najboljoj mogucoj funkcionalnosti jer mi je zvuk cudniji nego na mojoj staroj Siberiji V2, a i ekipa na TS-u kaze da mi je mic jako tih i cudan...

Sutra cu jos SSD piknut, staviti win7 (trenutno sam na 8ici, a frend je imao problema sa zvukom takoder na 8ici), pa cu testirat SSD i slusalice jos malo detaljnije.


Ocito se sve na kraju svodi na srecu. Nikad na zelenu granu s ovim mrtvim kompom
Dostava i usluga su za 5+, ali proizvod koji sam dobio je cini mi se neispravan, sto opet ne ovisi o samom ducanu.
DariX je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2015., 00:13   #67
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Baksuz

Javi dojmove s reklamacijom rama i sluški. Čitao sam jednom drugom forumu da je reklamacija uspješno rješena, samo je komunikacija slaba bila (likovi pišu na češki, te slabo objasne). Slanje je isto dosta koštalo nešto
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2015., 01:21   #68
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Koliko košta slanje paketa nazad njima na reklamaciju? S kojom službom šaljete?
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2015., 02:03   #69
DariX
Premium
Moj komp
 
DariX's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 172
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Baksuz
Jelda
Fakat me ovaj komp nece. Bolje bi prosao da sam rabljeno sve uzeo

Moram si SSD slozit, pa cu pokusavat nesto izkemijat sa slusakama.
Do kraja tjedna cu se *ajebavat s time, pa vam javim tocno sve dojmove oko reklamacije
DariX je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2015., 02:22   #70
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Koliko košta slanje paketa nazad njima na reklamaciju? S kojom službom šaljete?
evo ti onaj tip

Citiraj:
Evo gotov proces reklamacije (Alzashop), pa da javim dojmove.
Kartica poslana njima 28.1.2015, 170 kn poštarina (jer je isla kao pismo a ne kao paket, paket se mora slati preko carine i ne moze preko bilo koje poste (?) pa mi se nije dalo zezati)
30.1. su e-mailom potvrdili primitak reklamacije, na češkom. Al shvati se uz google translate. Status claima se promjenio online na "Goods have been tested and sent to supplier to resolve the claim"
11.2. su se javili uz isprike sto toliko traje i da mole za jos malo strpljivosti, cine sve sto je moguce da claim bude rješen asap...
14.2. status claima se promjenio u Settled, the goods have been sent via carrier.
Međutim, nije dosao nikakav mail sa detaljima settlementa, sta su tocno napravili, itd, pa sam im poslao upit. Odgovorili su 2 puta istu stvar "we are sorry, it has been settled, it is on its way". Imam dojam da bas ne govore engleski XD
Uglavnom, dali su mi tracking number na kojem je pisala kriva masa posiljke (0.60 kg, a bilo je 1.3 kg kad sam ja njima slao), pa sam se malo zabrinuo. I taj online tracking je ocito bio kriv; jucer 18.2. je na njemu pisalo da je posiljka u Bratislavi, a ja dodem doma s posla i kartica me ceka. Dali su mi novu karticu, u mojoj staroj kutiji u kojoj sam im slao na reklamaciju. Nova kartica zasada radi bez ikakvih problema i nadam se da je to to.
Sve u svemu pozitivno iskustvo, s obzirom na okolnosti mislim da to nije niti puno vremena, jedino bi mogao biti problem ako nesto pođe po zlu pa njima to objasniti jer ocito bas ne kuze uopce engleski. Ali dobro, ja sam morao ici sve to preko alza.cz (češki section stranice) a ne alzashop.com, mozda tamo imaju drukcije ljude.
Eto nadam se da bude nekom od pomoci.

^repost radi nove stranice


Nisu mi nadoknadili postarinu, ne. Nisam nasao nigdje nista o tome a nije mi se dalo s njima prepucavati s obzirom na to kolko lose komuniciraju. Ali su ofc platili postarinu kad su slali nazad
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.03.2015., 18:35   #71
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Stigao mobitel s alze i to u rekordnom vremenu.
Naručio u ponedjeljak navečer, a mobitel došao danas ujutro.

Dakle, što se tiče toga, nemam zamjerke ali jedna stvar mi se ne sviđa - pakiranje.
Naime, original kutija mobitel je bila u bubble bagu, a ne u drugoj kutiji kako bi to trebalo slati.
Jadan ćošak kutije je radi toga blago udubljen, ništa pretjerano ali mislim da se jedan mobitel ne može tako slati.

Ali uglavnom, sve odlično, niska cijena, brzina slanja, e-mailovi o statusu, tracking, sve funkcionira onako kako bi trebalo.
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2015., 20:06   #72
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,106
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2015., 02:38   #73
DariX
Premium
Moj komp
 
DariX's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 172
Evo, dosao je kraj tjedna i ja sam u nedjelju popodne ispunio warranty claim na njihovoj stranici i posto mi se cinilo da je malo nejasno sve to bilo (ispunis claim i kazu ti da nisu zaprimili robu na reklamaciju) javio sam im se na mail ( info@alzashop.com ) i pitao par pitanja.
Odgovorili su mi evo u 00:07 (cudim se kako ekipa radi tako kasno jer su mi se i prosli put javili oko 1 ujutro ) da im trebam poslati stvari koje hocu reklamirati na njihovu adresu (koju su mi u mailu napisali, a i ima je na webu), te da ce mi refundati shipping cost ako ce claim biti justifajan.

Ne vjerujem da im mogu poslat pouzecem, pa cu poslati kao pismo kao sto je u ovom citatu koji je kolega stavio koji post gore.
Ipak cu slati samo RAM na reklamaciju (sluske kad ustekam na prednje utore kucista rade odlicno, zvuk je kristalno jasan i mikrofon je solidan, pa pretpostavljam da je ipak u meni ili mojoj maticnoj problem, a ne u sluskama ).
Ne bi me trebalo ispast previse slati "lagani" RAM u Cesku. Vidjet cemo sutra sa tetom na salteru u posti
Pretpostavljam da ce mi shipping cost refundat na paypal, pa cu nastavit obavjestavat o tijeku reklamacije postovima u ovoj temi.

Znaci treba se samo javiti ekipi, nadat da dobijete nekog english speaking striceka ili tetu, pa ce vam i lijepo izac u susret

Zadnje izmijenjeno od: DariX. 26.03.2015. u 16:53.
DariX je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2015., 17:01   #74
DariX
Premium
Moj komp
 
DariX's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 172
Evo update

Poslao sam RAM prosli tjedan u utorak (17.3.). Slao sam prioritetno preporuceno pismo i ispalo me je 36kn. Pismo sa zastitom unutra mozete u posti uzet (treba naravno platit ). Poslao sam na adresu koju su mi dali i onda sam cekao
U ponedjeljak ujutro (23.3.) su na njihovoj stranici promijenili status Claima i napisali da su dobili RAM i da su testirali i poslali dobavljacu i cekaju novi.
U utorak popodne (24.3.) su napisali da je novi RAM poslan putem kurirske sluzbe.
Danas (cetvrtak, 26.3.) mi je Overseas Express dostavio paketic s novim RAMom
Maloprije sam ga piknuo u komp, pokrenuo Prime95 i MemTest, sve odlicno radi i bez errora, tako da sam se napokon i toga rijesio

Suma sumarum:
Najduze sam cekao da moj RAM stigne do njih, oni su to brzinski rijesili. U jednom danu su testirali, trazili novi i odmah slijedeci dan su mi poslali. 2 dana sam jos cekao da mi stigne do doma i evo sad sam napokon sretan s 8 gigi RAMa
Svaka pohvala shopu, brzinski sve obavljaju iako mozda mogu biti malo komunikativniji s kupcima. Da nisam sam provjeravao svaki dan na webu stanje, ne bi ni skuzio sta se dogada, niti da mi ista stize Nisam dobio nikakav tracking (kad sam kupovao dobio sam sve), ali to nije ni bitno. Vazno da je sve stiglo u komadu i da radi

P.S.:
Mislim da necu traziti refund od 36 kuna za shipping. Vjerujem da bi to proslo bez ikakvog problema jer su stvarno brzo izlazili u susret i nemam nikakve zamjerke sto se ovog ducana tice. Necu propast za tih 36 kuna
DariX je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2015., 19:40   #75
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Znači ukupno 9 dana je trajao cijeli proces? Nemoš vjerovat.
U našim servisima je razuman rok za rješavanje reklamacije 30-45 dana, a kod čeha je to 24 sata, lool.

Ja baš nedavno poslao upit Agram servisu jel mogu kod njih servisirat svoj mobitel kupljen u alza shopu ako bude kakvih problema s njime, da ga ne šaljem u Češku bezveze.
Kažu da se može, valjda Samsung ima to europsko jamstvo.
Ali sad kad ovo čitam, nema šanse da ga šaljem bilo gdje dalje osim nazad Alzi.

Thumbs up.
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2015., 23:13   #76
DariX
Premium
Moj komp
 
DariX's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 172
Zalosno je sto je najduze trajala HRVATSKA posta do njih

Oni su brze servisirali i vratili nego sto je mojem pismu trebalo do njih
DariX je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2015., 10:14   #77
Kreseks
Premium
Moj komp
 
Kreseks's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Split
Postovi: 100
Citiraj:
Autor DariX Pregled postova
Zalosno je sto je najduze trajala HRVATSKA posta do njih

Oni su brze servisirali i vratili nego sto je mojem pismu trebalo do njih
Zašto je to žalosno?
Pa ti si poslao pošiljku normalno, najjeftinijom opcijom, a oni tebi vratili expres službom?
Hrvatska pošta je dosta brza kada šalješ pošiljke u inozemsvo.
Iz mog iskustva u odnosu na druge državne pošte po Europi, jedna od bržih.
Kreseks je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2015., 16:43   #78
DariX
Premium
Moj komp
 
DariX's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 172
Zato jer je mom pismu od 100 grama trebalo 7 dana do Ceske, a njima 2?
Ne znam kako se salju stvari iz Ceske u Hrvatsku putem overseasa (zracnim ili cestovnim prometom?), ali kako god da se salje mislim da ne bi trebalo tri puta duze mojem pismu putem poste oO
Ja sam mislio da OE salje kopnenim putem, pa ne znam koja bi razlika u "ekspresnom" putu bila ako se salje na taj nacin. Nije da njihovo vozilo moze 500 na sat, a od poste mora postivati ogranicenja
Pod zalosno sam mislio da je to sto bi tu kod nas sigurno cekao puno duze od toga, a oni su sve rijesili i vratili u kracem roku nego sto je mojoj posiljci trebalo do njih

To ovako i onako nije bitno. Bitno je da su oni poslali ocito ekspresnu posiljku, iako su vjerojatno mogli slati "sporijim" putem (najjeftinijom opcijom kako ti kazes). Sto je opet pohvala za cijeli shop jer zele dostaviti robu kupcu cim prije
DariX je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2015., 14:27   #79
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Zato što je obična pošta - obična, a Overseas EMS servis. Dakle, ekvivalent HPekspresu.
Da si slao HPekspresom, vjerojatno bi omjer slanja/primanja bio u danima otprilike isti.
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2015., 23:36   #80
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Čuo sam da je jedan lik je dobio razbijen monitor (benQ od 27"), i poslali su mu odmah drugi dok im još ovaj nije ni došao nazad...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2015., 22:40   #81
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Alzashop ima niže cijene dostave za Hrvatsku, tj. i za druge zemlje ali to nije toliko bitno. Manje narudžbe do 2kg sada su 5,90€ dok su one preko toga 8,90€. Narudžbe preko 99€ i dalje free.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2015., 10:27   #82
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,919
Dosao misko

Jako dobro su zaakirali robu, stavili su 3 puta vecu kutiju u odnosu na onu u kojoj je mis bio i popunili to s vrecicama punjenim zrakom

Prva trgovina s alzom i zasad sve super
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2015., 07:09   #83
Zebran
Premium
Moj komp
 
Zebran's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Bedekovčina
Postovi: 146
U utorak sam naručio neke sitnice i sad vidim da su cijene različite. Cijena se za neke artikle mijenja nakon ulogiravanja. Opet neki porez?
__________________
Zebran je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2015., 10:55   #84
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Zebran Pregled postova
U utorak sam naručio neke sitnice i sad vidim da su cijene različite. Cijena se za neke artikle mijenja nakon ulogiravanja. Opet neki porez?
Moguće da zaračunava HR PDV umjesto Češkog.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2015., 13:58   #85
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
da bilo je govora da tako nešto dolazi, al nisam baš pratio

nisam baš ni siguran koliko sa isplati sitnice odandje naručivati naspram hr
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2015., 15:55   #86
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
da bilo je govora da tako nešto dolazi, al nisam baš pratio

nisam baš ni siguran koliko sa isplati sitnice odandje naručivati naspram hr
Pa shipping ne odskače znatnije od HR webshopova.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2015., 16:04   #87
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
__________________
Tko nije skršio Socket A procesor na bilo koji način, neka prvi baci kamen!
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2015., 16:10   #88
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,943
Meni su zanimljivi jedino jer drze neke stvari koje nema kod nas, recimo evga.
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2015., 16:13   #89
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
nisam baš ni siguran koliko sa isplati sitnice odandje naručivati naspram hr
Normalno da se isplati.
Niska poštarina, niske cijene, sve brzo stiže i ono najbitnije, imaju 500x veću ponudu od naših webshopova koji svi redom uzmaju od 2-3 dobavljača pa nam webshopovi izgledaju kao da su rađeni copy/paste metodom.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2015., 16:30   #90
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Moguće da zaračunava HR PDV umjesto Češkog.

Pa da ali onda bi to trebalo biti na sve artikle a ne pojedine... ??
silver_tip je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na