Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.01.2023., 21:26   #901
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
A i zanima me kak će to riješiti u RH. Public ip nam je drugačiji nakon svakog leasa ili restarta routera. Imamo dosta CGNAT-a, baš me zanima kak će to srediti.
Jedino po mac adresi.

Ja kad putujem gledam netflix na ipadu. Baš me zanima pametni Netflix kak će to skužiti.
Morat ćeš verifyat da si to ti preko 4-znamenkastog koda kaj su uveli nedanvo.
https://help.netflix.com/en/node/123277/hr

Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Ne kužim, nas je 4 iz obitelji na jednom accountu i to plaćamo 12 eura, iliti 90 kn cca. Svak je na svojoj strani Hrvatske i sad ćemo uskoro još morat plaćat jer nismo u istom kućanstvu?
A da, sad će se bazirat na jedan IP=jedno kućanstvo.


To su sve najave, nema još službeno, no dosta glasno se priča o tome tako da će vjerojatno i započet to. Mogao bi im drastično pasti broj korisnika kad to uvedu. Da ga ne dijelim ne bi ga ni imao, ne vrijedi tu lovu. Kroz godinu bude svega par stvari koje su dobre, ovo ostatak je razina sapunica često.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2023., 21:34   #902
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
A da, sad će se bazirat na jedan IP=jedno kućanstvo.
Sumnjam da će to moći na taj način izvesti, što zbog CGN-ova, što zbog mobitela i sto drugih stvari. Bit će vjerojatno neka kombinacija, ali limit po IP-ju je neprovediv.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2023., 21:35   #903
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Sumnjam da će to moći na taj način izvesti, što zbog CGN-ova, što zbog mobitela i sto drugih stvari. Bit će vjerojatno neka kombinacija, ali limit po IP-ju je neprovediv.
Najviše zbog toga što u RH nema statičkog publica.

Ova gore verifikacije bi mogla proći.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2023., 21:43   #904
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Da, samo ako će bacat svaki put kod logina verifikaciju ili tokom gledanja čak možda bit će iritantno. Nekak mi se čini da je verifikacija naizglednija ako to žele sprovest.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2023., 22:10   #905
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
ako dignu cijenu, i jos stalno se mora verificirat, to ce sigurno natjerat ljude da odustanu od sheranja, jer ce biti prevelika zajebancija vlasniku racuna.

ako je samo jedanput, tj prvi put, ili jednom mjesecno nije neki problem

platis nekom tko to shera i cekas da on verificira, i ako ne vidi mail, ti nemos gledat
Gemmy je online   Reply With Quote
Staro 26.01.2023., 22:21   #906
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Da, samo ako će bacat svaki put kod logina verifikaciju ili tokom gledanja čak možda bit će iritantno. Nekak mi se čini da je verifikacija naizglednija ako to žele sprovest.

nekome iz nase netflix grupe se dogadjalo to trazenje verifikacije u jednom trenu, covjek me trazio broj moba, kad bi ga trazilo verifikaciju mi je poslao poruku i rijesili smo za cas. Mislim da se desilo tipa dva puta i nakon toga nista vise, tako da i nije neki problem.
osim ako ce traziti verifikaciju svaki puta kada pokrenes netflix. onda je sr*nje
RainZG je online   Reply With Quote
Staro 27.01.2023., 08:31   #907
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Ali najgore, ja šeram samo s familijom.

A nitko od nas ne živi pod istim krovom više...

To je najgore. Nisam nikada prodavao, bio dio grupe, već plaćam i dajem starcima i sestri. I svako živi na svojoj stranani države.

I sad će me ograničiti i s time.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2023., 08:36   #908
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ali najgore, ja šeram samo s familijom.

A nitko od nas ne živi pod istim krovom više...

To je najgore. Nisam nikada prodavao, bio dio grupe, već plaćam i dajem starcima i sestri. I svako živi na svojoj stranani države.

I sad će me ograničiti i s time.
također, ista stvar. Iako, kad malo bolje razmislim u zadnjih par mjeseci, upalio sam u nekoliko navrata, browsao 15 minuta i ugasio, malo mi fali da to otkantam... nego eto zbog svojih...
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2023., 09:04   #909
freddie
Premium
 
freddie's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Shire
Postovi: 347
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
također, ista stvar. Iako, kad malo bolje razmislim u zadnjih par mjeseci, upalio sam u nekoliko navrata, browsao 15 minuta i ugasio, malo mi fali da to otkantam... nego eto zbog svojih...
tak u kod mene....bit će by by netflix
freddie je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2023., 09:29   #910
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Kažem, provjerite "Worth to wait...".

Ništa ne dolazi zanimljivo.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2023., 10:45   #911
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Ja taj Netflix samo jos radi klinaca imam i kako stoje stvari moram ga nastaviti placati. Oni uvijek nesto gledaju.
Ja sam vec 15+ godina vjeran KODI-ju. Samo Add-one mijenjam kad prestanu raditi i u zadnjih 5-6 godina koristim ga uz RealDebrid cisto radi komfora. Ima sve sto i Netflix + sve ostalo sto mozes zamisliti.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2023., 10:51   #912
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
RD koristim mislim od kad postoji. Jos od doba Rapidshare u sl i odlicna je stvar. Jedino sam Kodi zamjenio CinemaHD te Synclerom


Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2023., 11:14   #913
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
kolko košta taj real debrid? i jel može to funkcionirat sa kodijem koji je na firesticku il treba pun k memorije?
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2023., 12:08   #914
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
RD koristim mislim od kad postoji. Jos od doba Rapidshare u sl i odlicna je stvar. Jedino sam Kodi zamjenio CinemaHD te Synclerom


Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Šta je RD?

EDIT: Vidim sada ispod, hvala.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2023., 12:12   #915
ONeill
Premium
 
ONeill's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 335
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
RD koristim mislim od kad postoji.
Također i ja. Jedna od rijetkih usluga koja vrijedi svakog plaćenog eura
ONeill je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2023., 20:01   #916
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
kolko košta taj real debrid? i jel može to funkcionirat sa kodijem koji je na firesticku il treba pun k memorije?
16€ 6mj.
Ja tako uzimam. Najisplativije. Ne zauzima nista mjesta, jer to nije aplikacija, vec hoster. Ujedno je (donekle) zamjena za VPN tako da nema straha kad se posudjuje iz videoteke
Takodjer ga možeš koristit za skidanje sa masu file sharing servisa (rapidgator, 1fichier i sl) kao premium korisnik sa downloadom u punoj brzini
Super stvar.
Sorry na OT.



Citiraj:
Autor ONeill Pregled postova
Također i ja. Jedna od rijetkih usluga koja vrijedi svakog plaćenog eura
Definitvno. Pogotovo u ono vrijeme kad su RS i slicni bili u igri

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2023., 20:57   #917
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
16€ 6mj.
Ja tako uzimam. Najisplativije. Ne zauzima nista mjesta, jer to nije aplikacija, vec hoster. Ujedno je (donekle) zamjena za VPN tako da nema straha kad se posudjuje iz videoteke
Takodjer ga možeš koristit za skidanje sa masu file sharing servisa (rapidgator, 1fichier i sl) kao premium korisnik sa downloadom u punoj brzini
Super stvar.
Sorry na OT.





Definitvno. Pogotovo u ono vrijeme kad su RS i slicni bili u igri

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Hvala jucca, al mozda sam se krivo izjasnio
Uzmem real debrid i recimo preko njega mi downloada ili streama 3 epizodu last of us-jel streama ili skida masu gigabajta na firestick? Ako streama onda je ko elementum i to je ok.
Isprike na offtopicu
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2023., 03:55   #918
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
Ono sto mene trenutno kod Netflixa najviše smeta, da ograničava rezoluciju za razne uređaje koji nemaju njihove potrebne te neke widevine i slične gluposti, stalno novi protokoli, jer mi je prije par godina bilo ok.
Pa mi je onda kad gledam na tabletu (a nije sad neki kineski noname), rezolucija ko divx iz 2006. godine, ne želim to gledat na kraju.
To prolazi ak je serija koja nije HD, ala Voyager, al zašto bi se patio s novim serijama da su mi nakaradno niske rezolucije, pogotovo kod pokreta se primjeti.
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2023., 06:57   #919
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Nije samo Netflix,ako nemas widewine L1 nece ni HBO,Disney ni ostali streamati u full rezoluciji

Poslano sa mog 21081111RG koristeći Tapatalk
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2023., 09:50   #920
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
Tako je, da nemaju te "gluposti" svako bi mogao krasti sadrzaj i studiji im nebi prodavali sadrzaje.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2023., 10:28   #921
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
Kužim ja zašto je to, al to mene ne zanima; ja sam došao gledat i koristit to u punoj rezoluciji, a ne sad presnimavat si taj sadržaj, piratizirat i slično.
Jer plaćam ko i ostali koji to mogu; nisu mi dali 50% popusta na manjkavu uslugu, ili da si moram u startu posebne uređaje birat i kupovat da bih to ostvario/ mijenjat ih jer oni nakon godinu-dvije odluče mijenjat listu, da što ti je radilo u full hdu sad ti neće više...
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2023., 12:01   #922
udarnik60
Premium
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: mars
Postovi: 288
Citiraj:
Autor Miki9 Pregled postova
Kužim ja zašto je to, al to mene ne zanima; ja sam došao gledat i koristit to u punoj rezoluciji, a ne sad presnimavat si taj sadržaj, piratizirat i slično.

Jer plaćam ko i ostali koji to mogu; nisu mi dali 50% popusta na manjkavu uslugu, ili da si moram u startu posebne uređaje birat i kupovat da bih to ostvario/ mijenjat ih jer oni nakon godinu-dvije odluče mijenjat listu, da što ti je radilo u full hdu sad ti neće više...
Pa otkaži.

Boli njih đon za tebe.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
udarnik60 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2023., 12:59   #923
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Gle svaki midrange smartphone ima widewine,samo neki Kinezi i budget smartphoneovi nemaju,imas npr mi 11 lite 5g za 100 eura koji streama u fhd i ima podrsku za widewine i Dolby video

Poslano sa mog 21081111RG koristeći Tapatalk
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2023., 16:15   #924
ange
Premium
Moj komp
 
ange's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Postovi: 105
pozdrav,

imam pitanje, vezano za Netflix. Imam Tv LG C1, kada gledam tv programe zvuk radi potpuno normalno, kada se upali netflix isti taj zvuk se smanji za cca 30%. Mora se pojačavati da bi bilo iste glasnoće kao što je kada se gleda tv. Nisam prije primjetio da je bilo tako, možda sam nešto krivo uključio/isključio. Ima možda netko neku ideju zašto je to tako. Tnx na pomoći/odgovoru
ange je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2023., 16:36   #925
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
meni je isto tako na c9, nisam bas obraca paznju, pojacam smanjim i to je to
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2023., 17:34   #926
dragutin985
Premium
Moj komp
 
dragutin985's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 168
Mozda u sound controlu ukljucen AI sound pro?

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
dragutin985 je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 17:47   #927
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,015
https://www.flatpanelshd.com/news.ph...&id=1675145245

Who can use a Netflix account
Anyone in your household (those who live with you at your primary location) can use your Netflix account.

To ensure that your devices are associated with your primary location, connect to the Wi-Fi at your primary location, open the Netflix app or website, and watch something at least once every 31 days.


Share Netflix with someone who doesn’t live with you
People who aren't part of your household will need to use their own account to watch Netflix. Devices that are not part of your primary location may be blocked from watching Netflix.

It's easy to sign up for Netflix and we offer a variety of plans. As always, members can change plans or cancel at any time.

Netflix will not automatically charge you if you share your account with someone who doesn’t live with you.


Unblock a device (outside of primary location)
When someone signs into your account from a device that is not part of your primary location, that device may be blocked from watching Netflix.

If your device has been blocked, you have the following options:
- If you are traveling, request a temporary code to give you access to Netflix for 7 consecutive days.
- If you are not part of the account owner’s household, sign up for a new Netflix account.

When starting a new account or adding an extra member, members can transfer a profile from an existing account, including recommendations, viewing history, My List, saved games, settings, and more.

If someone is using your account without your permission, we recommend you review recently active devices for your account and sign out of any unfamiliar devices. You should also reset your password immediately.


Stop device blocks
To ensure uninterrupted access to Netflix, connect to the Wi-Fi at your primary location, open the Netflix app or website, and watch something at least once every 31 days. This creates a trusted device so you can watch Netflix, even when you’re away from your primary location.


Watch Netflix while traveling or from a different location
If you are traveling or live between different places, you can continue to enjoy Netflix.

If you are away from your primary location for an extended period of time, your device may be blocked from watching Netflix. You can request a temporary access code to continue watching.


How Netflix detects devices within a primary location
We use information such as IP addresses, device IDs, and account activity to determine whether a device signed into your account is connected to your primary location.


How many devices can watch at the same time
Each plan determines how many devices can play Netflix at the same time, as long as those devices belong to people in the same household. Please refer to our plans and pricing for details.
cic je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 18:10   #928
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Čim prvi put blokira nekog od ljudi s kojima dijelim account, subscription se ukida...a vjerujem da nisam jedini koji će krenuti tim putem.

Pa da vidimo kako će im se ova odluka isplatiti.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 21:12   #929
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Ovo zaista prekomplicirano i preagresivno zvuči. Suludo iskreno. To sve nakon rekordnog pada Netflix-a. Nek im je sa srećom, lol.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 22:41   #930
glazZ
Premium
Moj komp
 
glazZ's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Pakrac
Postovi: 331
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Čim prvi put blokira nekog od ljudi s kojima dijelim account, subscription se ukida...a vjerujem da nisam jedini koji će krenuti tim putem.

Pa da vidimo kako će im se ova odluka isplatiti.

Tako i ja. Ne znam kad to treba krenuti, ali kad dode do toga otkazujem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
glazZ je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na