Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.11.2022., 09:14   #1
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
AI - Deep Learning s GPT-3 s OpenAI i Drugo

Jel netko sprogramirao sto sa ovim novim tehnologijama?

Kad je izasao GPT-3 slozio sam da automatski AI generira tekst. Igrao sam se s tim neko vrijeme no na kraju sam odustao. Cak sma i preko googleovog servisa gdje daju one njihove GPU (FPGA) resurse fine tunao AI, no nisam dobio neke znacajnije rezultate, no to sam se posvetio onak iz hobija cisto da vidim kak to funkcionira i koliko moci ima ta tehnologija.

No evo sad citam da AI moze crtat slike i to prilicno dobre. Das mu tekst i on nacrta sliku, i vice versa. Das mu sliku i on izmisli pricu.

Proucavam malo to u smjeru da AI pise price, da ga naucim da se drzi strukture i postane expert u nekom podrucju.

Problemi:
1. fine tuning zahtjeva puno resursa pogotovo ako se ide na veliku kolicinu podataka.
2. Kako onda te tunane podatke drzati im koristiti kasnije i u drugim programima, JSON, database neke ili kako, a da budu naravno kompatibilne.

Eto ako je netko nesto poceo ili se sreo s necim slobodno podijelite iskustva. znam da je tu na forumu bio jos davno kolega koji je napravio software za prepoznavanje slika i na temelju prepoznavanja je onda nesto smart kuca ili kamera napravila, neznam sad tocno kak je islo...

GPT-3 se naplacuje, dok sam ja testirao se nije naplacivao, ali ima drugih GPT-NEO i GPT-J. nisam jos ih testirao niti sto pametno radio, malo gledam YouTube i tako na ovu temu. Uglavnoms ad se svi nesto fokusiraju na chat botove koji su stvarno da je tesko reci da je s druge strane robot.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dada-as. 06.11.2022. u 09:06.
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2022., 21:17   #2
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
Taman isa vidit zasto niko ovo ne spominje

Placam github copilot vec neko vrijeme top mi je, a chatGPT taman zamjeni interna il juniora, iako sam ga uspješno zblesio par puta, ali za par godina ce to bit alat samo takav.

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 12.01.2023. u 15:03.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.01.2023., 11:16   #3
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da, neznam, nekak da kod nas svi sute o ovome, namjerno vjerojatno.

Upravo sam razgovarao telefonski sa robotom. nazvala me neka zena, i skuzio sam da je to robot samo zato jer znam ChatGPT, da neznam nebi skuzio. Razgovarali smo tak par minuta, znam te spamove pa se nekad pravim blesav cistzo da vidim o cemu se radi. obicno me ljudi koji zovu skuze pa razgovor kratko traje, no ovaj robot bi pricao i pricao ja s njim slicno ko da pricas s CHatGPTom, on zna sve odgovore i tako dok nismo dosli do kraja jer ocito je limitiran s vremenom jer bi inace cjeli dan pricao a nista nebi prodao...

Uglavnom ocekujte zanimljive razgovore sa ovim cold calerima...

p.s. chatGPT u ovom stanju kazu da je dijete od 1 godine, ja se bojim sto ce biti kad bude imao 2....

P.s.s. da se nadovbezem na moj prvi post. Sad ovo finetunanje je izaslo s CHATGPTOm koji je izasao par tjedana nakon mog posta, tak da sad vec ima servisa koji crtaju i prave high quality slike, ja sam pravio cestitke sad za bozic i godinu, no malo je bot nastrojen na horor, to moraju ispraviti. A tekst, tekst pise bolje nego svi indijci skupa. Das mu prompt i on napise high quality text bez plagijata. Jedini problem je sto su ga iskljucili s interneta negdje 2021, pa nema nove podatke, mada si mislim da oni potajno to nesto svrljaju...

P.S.S.S. E I DA, da ne zaboravim, pa ovaj CHAtGPT kao sto kaze @outtacontrol ce zam,jeniti mnoge profesije, pa tako i programere, odnosno programiranje vise nikad nece biti isto i tko ne koristi AI ce ostat bez posla...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dada-as. 12.01.2023. u 11:21.
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2023., 15:10   #4
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
Ma nece zaminit nego ce promijeniti ko i 10 puta do sad u IT-u. i AI će koštat nešto kao što košta npr cloud, pa nisu svi prešli na cloud iako je realno bolji nego server neki tamo negdi.

Ako je chatgpt dijete od jedne godine, onda cu malu stavit da programira umisto mene

Svaki komad koda koji mi je chatGPT dao, se kompajlirao, ali nije radio dobro, sve je tribalo finetuneat. Ali u zadnje vrijeme koristim više njega nego google, jer mi da konkretniju informaciju bez puno (nepotrebnog?) overheada
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2023., 15:22   #5
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da to sam i mislio, on ti dade ono sto trazis najblize mohuce sto moze, i prilicno je dobar u tome, pogotovo u razgovorima svakodnevnima. A s programiranjem je isto dobar, citam da ljudi dadu pront on dade code koji onda malo finetunas i stvar rijesena, tak da ce to u buducnosti kad ga jos malo dodelaju sigurno promjenit koristenje.

Svima bi toplo preporucio da ako imaju pitanje koje ukucavaju u google da radje ukucaju u chatgpt i onda dalje mogu pricat s njim o tom pitanju...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2023., 16:30   #6
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
Ali isto triba pripazit, jako jako sigurno odgovara, kao. znam ja to, a zna falit ceo futbal aliii nauci kad ku kažeš da je falio.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2023., 10:15   #7
antimon
Premium
Moj komp
 
antimon's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: U naslonjacu
Postovi: 104
Vezano, evo bookmark za nove site-ove koji se bave AI-om futurepedia.io. Ako netko ima još kakav zanimljiv link, bio bi zahvalan da ga okači.
antimon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na