Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.12.2022., 11:26   #1
Lazarus
Premium
 
Lazarus's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2019
Lokacija: -
Postovi: 100
Slušalice RAMPAGE RM-K44 Zengibar

Ukratko: ne bacaj lovu,bježi i ne okreći se..

prvi dojam kada uzmete slušalice u ruke je "jeftino" - znači riječ je o tvrdoj plastici koja ostavlja dojam kao da je nekakva replika napravljena u Kini.
Potom navodni rgb koji zapravo i nije RGB nego pozadinsko svjetlo koje ne možete kontrolirati niti ugasiti.Slušalice svijetle cijelo vrijeme dok su spojene na računalo ili laptop.
kvaliteta zvuka je poprilično loša iako su 7.1 slušalice zvuk u igrama je jako mutan, za slušanje glazbe je onako Ok ništa posebno ali u igrama jako razočarava. mikrofon opet ništa posebno standardan mikrofon.
slušalice su usb što je možda jedina njihova prednost. na lijevoj slušalici imaju podešavanje glasnoće i to je to. mikrofon ne možete skinuti niti ima gumb za gašenje jedino što je to savitljiv. na kraju svega toga moj savjet je izbjegavati ove slušalice. kvaliteta izrade je jako slaba i kvaliteta zvuka je također jako slaba i na sve to cijena od 300 KN (u mom slučaju) prosjeku 30 do 40 EUR je totalni overkill za njih pogotovo kad u tom cijenovnom rangu postoje puno bolje slušalice.svatko tko je iskusio nekakav boljih headset će definitivno primjetiti ove stvari. da su ovo slušalice do nekakvih 100 KN razumio bih ali jednostavno sa svim ovim manjkavostima definitivno ne pripadaju u nekakvu kategoriju ove cijene.

Na netu sam gledao neke recenzije tih sluški i primjetio da su to uglavnom turski YT kanali sa manjim brojem pratitelja i svi govore isto - zaključno, dobili su ih za džabe i čitaj skriptu.
neda meni vrag mira, odem na neke turske stranice i tražim te slušalice i nađem da je cijena ~250 turskih lira, što je kod nas oko 100 kn. što je realna cijena tih slušalica s obzirom da se po kvaliteti apsolutno ne razlikuju od nekih slušalica nižeg ranga, možda samo dodatnih 20-30 kuna jer su usb.

Evo čak ibej ima gotovo identične za ~100 kn.

Lazarus je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2022., 11:29   #2
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Pa to je replika napravljena u Kini.
To su generičke slušalice koje se proizvode u Kini u masu tvornica, zakupiš logo, napraviš svoj brend i platiš njima da ti oni tiskaju i ljepe tvoj logo.

Realno, te slušalice ne vrijede 70kn.

Moj frend ima svoju opremu, svoju firmu, njega te slušalice ispadnu ispod 30kn u proizvodnji.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.12.2022., 00:18   #3
Lazarus
Premium
 
Lazarus's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2019
Lokacija: -
Postovi: 100
Užas
Razumijem da je generic kao i dosta stvari tipa MS/Genius ali su oni u neku ruku jeftini,ove sluške da netko plati 200/250/300 zavisno o trgovini,mislim da bi se kroz par dana vratili i zadavili nekog s tim slušalicama.

100 kn sam rekao čisto radi USB podrške,prije nekoliko god sam u žurbi kupio 3.5 headset i to mislim u nekakvom divljaner shopu za 70kn,kvaliteta izrade,zvuka i mic-a gotovo ista.

Jel ima frend shop il starnicu di to prodaje?
Lazarus je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2022., 09:07   #4
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Lazarus Pregled postova
Užas
Razumijem da je generic kao i dosta stvari tipa MS/Genius ali su oni u neku ruku jeftini,ove sluške da netko plati 200/250/300 zavisno o trgovini,mislim da bi se kroz par dana vratili i zadavili nekog s tim slušalicama.

100 kn sam rekao čisto radi USB podrške,prije nekoliko god sam u žurbi kupio 3.5 headset i to mislim u nekakvom divljaner shopu za 70kn,kvaliteta izrade,zvuka i mic-a gotovo ista.

Jel ima frend shop il starnicu di to prodaje?
Jep, https://egamer.hr/
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na