Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.06.2022., 22:59   #1
shoki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: STUBIČKE TOPLICE
Postovi: 605
Laptop 'za puštanje muzike'

POzdrav svima

Ovako, ja sam izvan svega, ne pratim više toliko.
Susjed me zamolio da mu nađem laptop, stariji čovjek, al full aktivan, DJ-a, pušta muziku, ponekad odradi neku radio emisiju, super lik. I to sve na nekoj krntiji od laptopa sa 2 gige rama. MP3 dekodiranje ga zakuca
Ne boji se tehnologije, al nije bešto pretjerano computer savvy.
I sad od mene udavi, daj mi nađi nešto.

I ja sad nisam siguran kaj da mu preporučim. Da je do mene, uzeo bih nešto rabljeno, relativno snažno, i da je kompaktno. Vidio netko prodaje x220 na oglasniku, ja bi to, za te potrebe, uzeo bez razmišljanja.
Ništa nove fensi sstvari, ništa super fensi tanke pizdarije a unutra celeron i 4 gige rama
No on je stariji čovjek. em nema baš para za riskirat, em nije za neko tweakanje. i kao takav, naginje novom laptopu (što je više nego validno, imaš garanciju, boli te kuki kao nešto krepa). Al opet, s druge strane, za nekih 3-4k kuna za novi lap, rabljeni možeš naći, boli glava.

I sad, šta da ja njemu preporučim? Dakle, puštanje muzike, miksanje (ne produkcija).

Svako mišljenje dobrodošlo, čak i specifične preporuke.
hvala
__________________
Q: sta ce ti mis sa "kuglicom" kad vec pa cijeni od 50-ak kuna mozes kupiti opticki mis koji je duplo prakticniji i bolje radi od tog tvog sa "kuglicom"...
A: Treba mi miš sa kuglicom jer troši manje struje. I za navigaciju po windozama je odličan tj. neizrecivo bolji od dirke.

Zadnje izmijenjeno od: shoki. 17.06.2022. u 09:29.
shoki je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2022., 08:40   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,553
Stari dobri T410 / T420 sa 4 / 8 Gb rama + zdrava / dobra baterija + SSD + HDD caddy umjesto pržilice + AVLinux.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.06.2022., 09:26   #3
shoki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: STUBIČKE TOPLICE
Postovi: 605
hvala, znači potvrđuješ moje mišljenje: nema smisla kupovat novi laptop i 'cut corners'
jedino, ništa od linuxa, moraju mu bit windowsi

kaj misliš o x220, ima na oglasu? ja bih ga uzeo bez razmišljanja, ali... stariji gospodin, 12 inča...
__________________
Q: sta ce ti mis sa "kuglicom" kad vec pa cijeni od 50-ak kuna mozes kupiti opticki mis koji je duplo prakticniji i bolje radi od tog tvog sa "kuglicom"...
A: Treba mi miš sa kuglicom jer troši manje struje. I za navigaciju po windozama je odličan tj. neizrecivo bolji od dirke.
shoki je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2022., 09:47   #4
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
daj ti info
jel ima kakav mix kontroler koji spaja na lap ?
ili je DJ traktor u igri, i miš
jer ako nema kontroler, mišljenja sam da treba što veči ekran da vidi
a reko si da je čovjek u godinama


Ako ima kakav dj kontroler, onda ide i manji ekran .. al opet ..

17" ne gine
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2022., 10:15   #5
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 986
T530 bi bio dobar, to je 15" laptop, ima USB3 (za razliku od T410,T420,x220), može se umjesto DVDa staviti još jedan disk (to može i sa ovim drugima), a umjesto modema se može ubaciti još jedan mSATA disk tako da računalo može imati ukupno tri diska. Da se naći za cca 1500kn sa i7 procesorom i SSDom.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2022., 10:51   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,553
AVLinux sam s razlogom naveo, kad vidi da cijeli studio mix pult sa xy instrumenata / uređaja može složiti .... za winse je to SF 😀

Ima i na Linuxu play / DJ programa a o nižoj latenanciji i ostalim bitnim parametrima za audio da ne govorimo.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2022., 12:07   #7
shoki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: STUBIČKE TOPLICE
Postovi: 605
ima hardverski mixer, laptop je doslovno za puštanje muzike na gaži, plus to vođenje emisija gdje malo priča, malo zooma, malo pušta muziku.
koliko znam, ne producira ništa (možda nešto za sebe, al afaik ništa profesionalno), al što god da radi, sada radi na nekom celeronu sa 2 gige rama

mišljenja sam da mu je bolje uzet rabljeni top uređaj pretprošle generacije nego novi laptop
__________________
Q: sta ce ti mis sa "kuglicom" kad vec pa cijeni od 50-ak kuna mozes kupiti opticki mis koji je duplo prakticniji i bolje radi od tog tvog sa "kuglicom"...
A: Treba mi miš sa kuglicom jer troši manje struje. I za navigaciju po windozama je odličan tj. neizrecivo bolji od dirke.
shoki je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2022., 13:18   #8
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,553
Definitivno, onda T5100 - T530, samo ga treba pronaći / uloviti + malo upgrade (baterija, DVD > HDD caddy, ...

Po želji može i Dual Boot složiti.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2023., 22:48   #9
tomasini_
Premium
Moj komp
 
tomasini_'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Županja
Postovi: 1,139
nadam se da se mogu ubacit u temu. naime, i meni treba laptop za dj-ing, točnije za pokretanje traktor pro 3 programa. preporučeni lenovo izgledaju dobro ali su mi preteški. treba mi nešto lagano, a ekran je dovoljan 13" pošto imam dj kontroler. bitno je da baterija drži što dulje.
__________________
Divovski kompjuteri
tomasini_ je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2023., 23:14   #10
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Nemoj se oslanjati na bateriju. Ako baš mora biti unplugged, onda Macbook.
skitnica je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.03.2023., 11:58   #11
tomasini_
Premium
Moj komp
 
tomasini_'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Županja
Postovi: 1,139
Citiraj:
Autor skitnica Pregled postova
Nemoj se oslanjati na bateriju. Ako baš mora biti unplugged, onda Macbook.
radije bi windows... ima li neki win laptop za 300 - 400 eura (novi ili polovni) koji mi može radit posao nekih 4-5 sati na bateriji, a da je laptop težak oko 1kg? kao podršku koristio bi i power bank od 20 000 ili 30 000, da li je to dovoljno za napunit laptop jednom? baš evo gledam na njušci dell xps 13 - ima ih za 350 - 400 eura rabljenih, čak i sa novom baterijom. ali nije problem kupit i novu bateriju. kakav je taj dell xps 13 u odnosu na rabljeni macbook slične cijene (400 eura) ?

što se macbook-a tiće, koliko trajanje baterije mogu očekivati od njega ako samo vrtim dj sowtware? i koliko bi me koštao neki rabljeni macbook ?
__________________
Divovski kompjuteri

Zadnje izmijenjeno od: tomasini_. 30.03.2023. u 12:27.
tomasini_ je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2023., 13:59   #12
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
neznam kaj si se uhvatio dj-inga z laptopom i samo baterija za napajanje
pa kontroler treba struju, zvučnici itd ..
i lupiš lap na punjač i prst u uho..


ja još nisam vidio powerbanka koji puni laptopa .. koji daje 19.2V van ..
ovi klasični powerbanki su 5v
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2023., 16:52   #13
tomasini_
Premium
Moj komp
 
tomasini_'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Županja
Postovi: 1,139
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
neznam kaj si se uhvatio dj-inga z laptopom i samo baterija za napajanje
pa kontroler treba struju, zvučnici itd ..
i lupiš lap na punjač i prst u uho..


ja još nisam vidio powerbanka koji puni laptopa .. koji daje 19.2V van ..
ovi klasični powerbanki su 5v
kontroler vuče struju iz laptopa, zato tražim laptop sa jačom baterijom. često kampiram u divljini, dakle nemam raspoloživu utičnicu i želim da mogu uradit neki mix ako mi dođe, dakle da imam par sati fore rada laptopa. a zgodno je i za uradit mikro party u kombinaciji sa manjim zvučnikom. sve skupa (laptop, kontroler, zvučnik i nekoliko power bank-ova) stane u ruksak od 30l i teži manje od 5kg).
__________________
Divovski kompjuteri
tomasini_ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na