Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.01.2023., 23:09   #691
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,985
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Danas ne možeš kupiti TV ispod 4k reze, nema ga. To je danas minimalna rezolucija i jeftini su...350 eura 50". To kaj je pol foruma na 1080p i koristi pc ko pisaču mašinu je drugi par rukava.

Sad si već počeo svašta pisati umjesto da priznaš da si zabrijao malo.
Na steamu ti 4% ljudi igra na 4k a ti kažeš da je 4k "pod normalno". Ajd nemoj više molim te
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 23:11   #692
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Danas ne možeš kupiti TV ispod 4k reze, nema ga. To je danas minimalna rezolucija i jeftini su...350 eura 50". To kaj je pol foruma na 1080p i koristi pc ko pisaču mašinu je drugi par rukava.
Pričam da je danas 4K reza pod normalno, ako ideš po novi monitor minimalno buš kupio 1440p 144 hza, a nije da nema bolje od toga. Znači opet srednja klasa. XX70 serija grafa je oduvijek srednja klasa grafa i nikako ne mogu opravdati dupli porast cijene u šest godina. to što je duplo narastao FPS na rezoluciji koja više nije niš posebno mene ni malo ne impresionira.
Doslovno u pogledu gaminga nije, na tv-u se vrlo malo PC gejma. Slobodno pogledaj steam ankete pa se uvjeri koje se reze uglavnom koriste.
I kladim se da jedno 50% ljudi koji idu po novi monitor i dalje idu na high refresh rate u 1080pa ne daju 400-500eur za 2k.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 23:12   #693
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Da,Mladen.Možda je 4k danas standard,al ne u nas.Čak i ovdje na forumu gdje ljude zanima hardver ,nemaš puno 4k monitora.
Prosječni hrvat koga hardver ne zanima i uzima komp,kupi ga samo ako mu ga trgovac uvali.

Možda za par godina bude standard,kad vani to bude 8k!
Gle,ja imam 55 inch c1,pa ne mislim na njemu igrat.Rađe uzmem neki manji 2k monitor.Iz osobnog iskustva ,fps igre mi bolje pašu na manjem ekranu.Samo meni,ne znači da je tako!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 23:17   #694
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
Većini ljudi ne treba veće od 24" tako da 1080p ce biti realno jos duze vrijeme za pc gaming.

Konzole su druga stvar s jeftinim 4k telkama

Poslano sa mog SM-S908B koristeći Tapatalk
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 23:18   #695
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
I dalje stoji da nema TV-a ispod 4K rezolucije, za nas koji se volimo igrati konzolaški to je rezolucija pod normalno. Mi takvi imamo i neke druge kriterije od steam korisnika koji su još na GTX 1060 i ganjanju LOL, WOT i sl. Oni ni nisu ciljana skupina za novu seriju grafa.Mi takvi jesmo, a sad koliko nas ima, očito malo jer jake grafe ima manje od 0.01% steam gamera.

To ne mjenja činjenicu da je XX70 serija iz srednje klase, bila i ostala i da joj je cijena porasla za duplo. Tom logikom da rast FPS-a na nekoj rezoluciji opravdava rast cijene dolazi do toga da će biti opravdana RTX 6070 po 1600$ jer na 1440p 2027. daje 300fpsa.
Mrak
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 23:21   #696
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Da, konzolasi su ciljana skupina za high end grafe. Dobro je, zabrija si malo, sad se mozemo sabrat nazad u realnost.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 23:24   #697
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Da, konzolasi su ciljana skupina za high end grafe. Dobro je, zabrija si malo, sad se mozemo sabrat nazad u realnost.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ciljana skupina su gameri na 4K rezoluciji.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 23:40   #698
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Tocno, a njih nema ni priblizno koliko ima 4k tv-ova, za koji se standard hvatas.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 23:58   #699
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Ako sam dobro shvatio vama je opravdano što je XX70 klasa grafa porasla sa 400$ na 800$ jer ste dobili duplo više FPS-a na 1440p rezoluciji.
Cijeli svijet bruji kolko su razbahatili sa cijenama ali vi ste našli opravdanje za nvidiju. Jer svi se igraju na 1080p i 1440p a 4K je luksuz za koji je opravdano i platiti toliko.

Super za vas, meni po ovim cijenama ne zanimaju. Da je ova RTX 4070 Ti izašla po msrp cijeni RTX 3070 Ti cc 600$ ozbiljno bi razmislio jer grafa je odlična uz ogromnu manu što je precijenjena. Prodao bi RTX 3060 Ti i nadoplatio za ovu upogonio 4K na TV-u. Ovak šipak, nema šanse, igral bum i dalje 1440p na tom TV-u.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 00:02   #700
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,042
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Tocno, a njih nema ni priblizno koliko ima 4k tv-ova, za koji se standard hvatas.


Sent from my iPhone using Tapatalk
A mi smo u temi o 4xxx grafama koje kostaju puno vise od 4K monitora i ovdje ne pricamo o prosjeku nego o high-end-u.. Ako imas za 4070 Ti i skuplje, onda 4K monitor isto sigurno nije nikakav problem...
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 00:03   #701
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,042
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Ako sam dobro shvatio vama je opravdano što je XX70 klasa grafa porasla sa 400$ na 800$ jer ste dobili duplo više FPS-a na 1440p rezoluciji.
Cijeli svijet bruji kolko su razbahatili sa cijenama ali vi ste našli opravdanje za nvidiju. Jer svi se igraju na 1080p i 1440p a 4K je luksuz za koji je opravdano i platiti toliko.

Super za vas, meni po ovim cijenama ne zanimaju. Da je ova RTX 4070 Ti izašla po msrp cijeni RTX 3070 Ti cc 600$ ozbiljno bi razmislio jer grafa je odlična uz ogromnu manu što je precijenjena. Prodao bi RTX 3060 Ti i nadoplatio za ovu upogonio 4K na TV-u. Ovak šipak, nema šanse, igral bum i dalje 1440p na tom TV-u.
Opravdano? Sta to znaci, ko pravda i komje se pravda? Puno gore je sta su u istom periodu i kruh i mlijeko jednako tolko poskupili, ovo je potpuno nebitno.
Cijene high-end grafa su nebitne, ne bitne su i za gaming a kamoli zivot opcenito.
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 00:07   #702
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Pa hebote kad sam kupio ovu RTTX 3060 Ti za 3900 kn msrp 400$ dobio sam jednake performanse, danas i bolje kroz drivere, od duplo skuplje RTX 2080 Super...i još smo svi komentirali kak su nasvirali XX60 cij3enu u nebesa...ali barem je bila duplo jeftinija za iste performanse od prošle serije. Sad oba RTX 4070 ti malo bolja od RTX 3080 ali skuplja od nje i to je OK, jer je dala toliko više FSP-sa. Pa kožnati mora nagraditi svoj marketinški odjel

Citiraj:
Autor ansha Pregled postova
Opravdano? Sta to znaci, ko pravda i komje se pravda? .
eto ti u raspravi grafički prikaz od gtx 1070 do rtx 4070 ti.

Kak komentiraš da je ova rtx 4070 ti die size ko rtx 3050 a cijena neusporediva? Kao što rekoh mene zbilja zaboli, ja ovdje komentiram jer mi je to zabavno, ne zato jer plačem kaj si nebum kupil novu grafu.

O kruhu i mlijeku možemo na poljoprivrednom forumu

Zadnje izmijenjeno od: Mladenxy. 05.01.2023. u 00:13.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 00:46   #703
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
U pravu si mladenko 4K tv je must za kauč gejming.
A za miš gejming je pak 1080/1440p sa šta više fps/a .Tipa BF /Cod

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 07:30   #704
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Mladen je apsolutno u pravu.

S novom generacijom GPUa (CPUa, frižidera, biločega...) imamo rast performansi unutar istog cijenovnog razreda i to se zove napredak.

To što u "novo normalnoj" situaciji imamo porast slučajeva Stockholmskog sindroma, nebi komentirao.
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 08:56   #705
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,985
Zanimljivo kako odrasli ljudi plaču oko tih grafičkih, kao da su djeca. Kao što vam je lijepo rekao kolega ansha, nije to kruh i mlijeko nego nešto posve drugo. Dakle ovako nešto izjaviti:

Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Kak komentiraš da je ova rtx 4070 ti die size ko rtx 3050 a cijena neusporediva?
Zato što je u svakom poslu cilj zaraditi više a ne zaraditi manje. Ti isto vjerojatno pokušavaš dobiti veću plaću, ne manju. Mislim malo je glupo da se to mora posebno objašnjavati.

Onaj Teksašanin je isto lijepo rekao:


Te grafe su brutalno brze, 4070ti nije nikakav midrange i da ponovim sto puta, nije potreban za geyming na PC-u osim ako ne prihvatimo bizarne tvrdnje da je 4k/120Hz geyming danas nekakav mainstream, iako podaci pokazuju da je to glupost.

Plakanje i priče o pravednosti u prodaji, pazi sad, grafičkih kartica. Da, skupo je, da, ne morate to kupiti da bi igrali "igrice", evo ja sigurno neću uzet grafu za 800 eura zato što i sa ovom od 300 EUR igram što god hoću. Postoji niz razloga zašto nvidia može nabijati cijene i da joj to prođe i niti jedan nema veze sa "pravednosti" jer to nije kategorija koja ima ikakve veze sa prodajom grafičkih kartica, lol. Odrastite ljudi.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 09:08   #706
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Vi ste se ufatili 4k rezolucije, a i Mladen je malo omašio po tom pitanju, ali ja se slažem sa ovim da je svaka generacija grafa bezobrazno skuplja od prethodne i nema napretka za istu lovu nego čak plaćaš veći % u novcu od onog kojeg si dobio performansama. U prijevodu nema napretka.....za određeni novac. A 4k nije standard apsolutno nigdje. Ja bi rekao da je standard 1440p na PC-u, dok nas ima jako koji smo još uvijek na 1080p. Isto tako na 4k telki na kojoj neću biti nabijen na 60-70cm od ekrana ću si uredno igru pokrenut u 1080/1440 i neću niti skužiti, ali ću veći broj FPS-a skužit.

Ugl da, ja sam GTX 970 platio 3k kn novu, potom sam 3060Ti platio 3900kn novu, nižu klasu za veću cijenu, a sada bi trebalo iskrcati 8000+kn za 4070Ti, how yes no. Najgore od svega mi je šta nV namjerno gimpa te grafe sa VRAM-om. Ona je blizu 3090/3090Ti, ali ima duplo manje VRAM. 12gb će vj biti dosta slijedeće 2-3-4 godine za 1440p, ali i to tek treba vidjeti. IMHO trebala je biti min 16gb, i max 650-700€ krajnja cijena u dućanu (a ne MSRP koji nitko nikada neće vidjeti), premda i tu cijenu smatram pretjeranom.

A i ovo što Exy veli, kad ti ej skupo ili nepotrebno...ne kupuj.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 09:13   #707
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Neki bi trebali ponoviti prvi osnovne i čitati sa razumijevanjem.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 09:46   #708
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
i za 5g ces imat mogucnost kupit rtx 9090 za igrat 120fps8k, i nitko te ne sili da mjenjas grafu ako si zadovoljan na 1080p ili 1440p

nvidia i amd prodaju sve sta stave jer ima ljudi s viskom love kojima to nije problem, dok ostali kupuju polovno, ili slabi rang

ali barem su grafe kvalitetno napravljene pa ne umiru, nego samo postanu obsolete, pa se moze igrasti na starijim grafama duze vrijeme
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 10:54   #709
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova


Zato što je u svakom poslu cilj zaraditi više a ne zaraditi manje. Ti isto vjerojatno pokušavaš dobiti veću plaću, ne manju. Mislim malo je glupo da se to mora posebno objašnjavati.
Imam dojam da pomalo parcijalno ili jednostrano shvačaš stvari, pokušat ču nadopunit tvoju rečenicu.

Ti isto vjerojatno pokušavaš dobiti veću plaću, ne manju, a tvoj poslodavac suprotno.

Ili iz perspektive GPUa, odnosno bilo koje trgovine.

Trgovac (Kožnati) če pokušat svoju robu (GPU) prodati što skuplje, a kupac (Ti, Mladen, Ja,...) če pokušat kupit što jeftinije, jednostavno
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 11:01   #710
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,776
nabava.net izlistava par ASUS i Gigabyte RTX 4070 Ti modela za kakvih ~1.450€
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 11:22   #711
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,985
Citiraj:
Autor SlavoS Pregled postova
Imam dojam da pomalo parcijalno ili jednostrano shvačaš stvari, pokušat ču nadopunit tvoju rečenicu.

Ti isto vjerojatno pokušavaš dobiti veću plaću, ne manju, a tvoj poslodavac suprotno.

Ili iz perspektive GPUa, odnosno bilo koje trgovine.

Trgovac (Kožnati) če pokušat svoju robu (GPU) prodati što skuplje, a kupac (Ti, Mladen, Ja,...) če pokušat kupit što jeftinije, jednostavno

Pa to je jasno kao dan i nije u suprotnosti sa onim što sam napisao. Ja pokušavam platit što manje a Jensen pokušava dobit što više, ako se nađemo na sredini odlično, a u mom slučaju se Jensen i ja nećemo naći uopće
Ali to ne znači da ću ga prozivati da je nepravedan i sl. Čovjek nabija cijene zato što je u takvoj tržišnoj poziciji, kao što bi to radili i svi ostali na njegovom mjestu, vjerojatno i ti.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 11:51   #712
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
S jedne strane previsoke cijene se opravdavaju napretkom u performansama, što realno nije istina.
S druge strane opravdano komentiranje istih se omalovažava, što je realno kontraproduktivno.
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 11:53   #713
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Di je gejming u cijeloj toj priči? Mislim, u većini slučajeva, grafe se kupuju za gejmanje, kaj ne? Na kaj se ovo sve svelo, koma..

Od običnih grafa (koje bi trebale služit za igranje a ne benčanje i analiziranje) se stvara zlatno tele, po cijenama da te glava zaboli, a najgore u svemu tome je, kaj niko ne vidi problem u tome, doći će do toga, da će ljudi vikat "shut up and take my money" al ovaj put po astronomskim cijenama. Kakva inflacija, kakvo poskupljenje, samo iskeširaj novce i niš ne pitaj

Više mi nije jasno, jel mi pričamo o grafama po cijeni od 1500€+ ili rabljenim autima za tu cijenu
Pitam se, tko je krivac u cijeloj toj priči, proizvođač ili kupac..
Jedni (nvidija) štancaju po cijenama koje im se prohtiju a drugi kupuju bez da pitaju..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 11:58   #714
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Di je gejming u cijeloj toj priči? Mislim, u većini slučajeva, grafe se kupuju za gejmanje, kaj ne? Na kaj se ovo sve svelo, koma..

Od običnih grafa (koje bi trebale služit za igranje a ne benčanje i analiziranje) se stvara zlatno tele, po cijenama da te glava zaboli, a najgore u svemu tome je, kaj niko ne vidi problem u tome, doći će do toga, da će ljudi vikat "shut up and take my money" al ovaj put po astronomskim cijenama. Kakva inflacija, kakvo poskupljenje, samo iskeširaj novce i niš ne pitaj

Više mi nije jasno, jel mi pričamo o grafama po cijeni od 1500€+ ili rabljenim autima za tu cijenu
Pitam se, tko je krivac u cijeloj toj priči, proizvođač ili kupac..
Jedni (nvidija) štancaju po cijenama koje im se prohtiju a drugi kupuju bez da pitaju..

Sa autom ne moreš imat 500+ FPS-a u kanteru.

A ovo da je 4070 1500€ je vrh, danas naručujem 2 komada za SLI, kad je bal.

EDIT: Evo ima MSI za 1160€, ČABA! To je samo 360€ više od MSRP.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 12:04   #715
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,985
Citiraj:
Autor SlavoS Pregled postova
S jedne strane previsoke cijene se opravdavaju napretkom u performansama, što realno nije istina.
S druge strane opravdano komentiranje istih se omalovažava, što je realno kontraproduktivno.
Ti si mene krivo shvatio, ništa ja ne "opravdavam", mene realno zaboli da li je 4070ti 800 EUR ili 8000 EUR. Jensena isto tako zaboli za moje opravdanje ili neopravdanje, ako kupci po tim cijenama kupuju (a kupuju), onda je stavio pravu cijenu.

Recimo, da sam dioničar nvidie i da mi Jensen prodaje grafe po 600 EUR a išle bi normalno po 800, jasno da bi mu zavrnuo vratom

Istina je da su high end grafe sve skuplje, no i sve ostalo je skuplje, puno bitnije stvari od grafa.

Samo sam stavio kao zanimljivost to da su xx70 grafe danas u modernim igrama duplo brže nego xx70 model od prije 5-6 godina. To nek svatko shvati kako želi, moja poanta je bila da iz toga proizlazi da se može kvalitetno igrati na PC-u sa puno slabijim grafama od 4070Ti, ne znam, meni je to skroz očigledno. Onda su počele priče da je sad 4k standard i slične besmislice.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 12:08   #716
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Sa autom ne moreš imat 500+ FPS-a u kanteru.

A ovo da je 4070 1500€ je vrh, danas naručujem 2 komada za SLI, kad je bal.

EDIT: Evo ima MSI za 1160€, ČABA! To je samo 360€ više od MSRP.
I to kaj veliš..

Jensena boli briga za ove koji gledaju cijene, a bome i ove osviještene boli briga za Jensena Alternativa uvijek postoji..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 12:08   #717
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Di je gejming u cijeloj toj priči? Mislim, u većini slučajeva, grafe se kupuju za gejmanje, kaj ne? Na kaj se ovo sve svelo, koma..

Od običnih grafa (koje bi trebale služit za igranje a ne benčanje i analiziranje) se stvara zlatno tele, po cijenama da te glava zaboli, a najgore u svemu tome je, kaj niko ne vidi problem u tome, doći će do toga, da će ljudi vikat "shut up and take my money" al ovaj put po astronomskim cijenama. Kakva inflacija, kakvo poskupljenje, samo iskeširaj novce i niš ne pitaj

Više mi nije jasno, jel mi pričamo o grafama po cijeni od 1500€+ ili rabljenim autima za tu cijenu
Pitam se, tko je krivac u cijeloj toj priči, proizvođač ili kupac..
Jedni (nvidija) štancaju po cijenama koje im se prohtiju a drugi kupuju bez da pitaju..
Kupci naravno (i zagovarači da ih tako nazovem možda još i više)

Traba pogledat dobar primjer reakcije kupaca na AMDovu zadnju serju CPUa i odgovor AMDa na istu
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 12:08   #718
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,042
Citiraj:
Autor SlavoS Pregled postova
S jedne strane previsoke cijene se opravdavaju napretkom u performansama, što realno nije istina.
S druge strane opravdano komentiranje istih se omalovažava, što je realno kontraproduktivno.
Sta nije istina, napredak u performansama? Tko opravdava previsoke cijene?

Tko omalovazava komentiranje, sta je kontraproduktivno, sta je produktivno?

Eto...
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 12:12   #719
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor SlavoS Pregled postova
Kupci naravno (i zagovarači da ih tako nazovem možda još i više)

Traba pogledat dobar primjer reakcije kupaca na AMDovu zadnju serju CPUa i odgovor AMDa na istu
Po vama ili nama, tj meni, nvidia bi brzo propala

Boldano, nisam baš u toku.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 12:16   #720
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,042
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Po vama ili nama, tj meni, nvidia bi brzo propala

Boldano, nisam baš u toku.
Ocito je nvidia realnija pri odredjivanju cijena
ansha je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na