Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.04.2017., 01:03   #2431
shar
Overclocker
 
shar's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Otiš'o sam, morao sam
Postovi: 523
Evo baš sam se igrao malo sa postavkama, kad koristim crne slotove, max je nekih 3630mhz, na sivima ide skoro do 3800 uz loše timinge i previsok napon da bi se koristilo bez aktivnog hlađenja ali bar boota.
Kom se da zabavljat nek proba, možda varira od ploče do ploče ili od rama do rama iako čitajući i iskustva drugih - sivi se čine kao sigurniji izbor za većinu.
shar je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 07:43   #2432
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Jesam ja dobro shvatio, ako se OC-a Ryzen, nema onda onih fora za ustedu energije?
Ne spusta se mnozitelj, nego je uvijek na najvecoj frekvi?
Jel tako i kod intela, neznam jer nisam imao K procesor, a ovo moje govno sam digao do max mnozitelja kojeg mi je dao (pretpostavljam i da su to sve 4 jezgre dignute) i on spusta takt tj mnozitelj kad netreba (LOL, kad netreba viskou frekvu mislio napisat, tj kad mu netreba snage )?

Malo sam ispao iz djira sa OCanjem, zadnje sto sam OC-ao kako treba je e2180
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 19.04.2017. u 08:08.
Disco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.04.2017., 08:01   #2433
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Jel tako i kod intela, neznam jer nisam imao K procesor, a ovo moje govno sam digao do max mnozitelja kojeg mi je dao (pretpostavljam i da su to sve 4 jezgre dignute) i on spusta takt tj mnozitelj kad netreba?
Za ryzen ne znam, al na intelu se može spustat iako je clockan, meni pada na 800mhz i 0.7v u idle.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 08:44   #2434
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Ne vidim zasto cnq nebi radio. Vjerujem da se da to slozit. Vlasnici neka potvrde
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 08:49   #2435
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Za ryzen ne znam, al na intelu se može spustat iako je clockan, meni pada na 800mhz i 0.7v u idle.
Ja isključujem sve power saving opcije u BIOS-u (C1E, C3/C6, EIST) budući da se prilikom igranja konstantno mijenja frekvencija procesora što uzrokuje masivne padove FPS.
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 08:58   #2436
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Jesam ja dobro shvatio, ako se OC-a Ryzen, nema onda onih fora za ustedu energije?
Ne spusta se mnozitelj, nego je uvijek na najvecoj frekvi?
Jel tako i kod intela, neznam jer nisam imao K procesor, a ovo moje govno sam digao do max mnozitelja kojeg mi je dao (pretpostavljam i da su to sve 4 jezgre dignute) i on spusta takt tj mnozitelj kad netreba (LOL, kad netreba viskou frekvu mislio napisat, tj kad mu netreba snage )?

Malo sam ispao iz djira sa OCanjem, zadnje sto sam OC-ao kako treba je e2180
najjednostavnije napravis (npr) dva profila, jedan stock, drugi OC, i mjenjaš ih na click po potrebi
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 09:00   #2437
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Moram priznat da nisam imao takav slucaj, bar s intel i starijim amd procesorima (fx serija), mada vidim da se za Ryzen preporucuje "high performance" power profil u win.

Mislis da bi to nova serija biosa mogla popeglat?

Volio bih cut iskustva i ostalih vlasnika
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 10:00   #2438
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Meni je na prijasnjoj konfi (i5 2500k + z77) bila upaljena opcija skaliranja, jer nije bilo potribe da cpu stalno radi na max taktu.
Sad na Ryzenu, situacija je trenutno takva da high performance profil u windowsima radi najbolje. Iako vec postoji "Ryzen balanced" windows power profil, nekima ne radi kako treba.
Kako god, definitivno ce biti sredjeno novijim biosom i updateom windowsa...

Zadnje izmijenjeno od: Sn4k3. 19.04.2017. u 15:41.
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 10:34   #2439
Busola29
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Iako se Ryzen nakon objave recenzija pokazao kao odličan procesor koji je u prosjeku performansama vrlo konkurentan intelu uz odličnu cijenu, dionica je dan završila sa priličnim padom - 7%.

Razlog je vjerojatno taj što nije ispunio očekivanja tamo gdje je to bilo najpotrebnije - gaming.
Dionice su prijevara na kvadrat na kojima se okreće jako puno love. Očekivano nakon prezentacija i oduševljenja kreće se cijena prema dolje i sada će opet vrtiti se malo gore , malo dolje zavisi o vijestima o prodaji , novim Ryzen 3 procesorima i normalno manipulacijama.

Tko je uložio u dionice AMD-a 2014-2015 do sada je utrostučio dobit (ono o čemu sam pričao tu prije dosta vremena da Ryzen neće biti promašaj, jednostavno nije smio biti ne samo za kompaniju nego i za cjelokupnu informatičku industriju...) ,

http://quotes.wsj.com/AMD

samo malo je naših ljudi koji imaju love, PRILIKE i vremena za to. Lijepo je sve opisano u filmu Kolo sreće

http://www.imdb.com/title/tt0086465/

i ljudi još uvijek misle da je drugačije... (je za one tzv. lumene koji uče bjesne formule za izračun kretanja cijena koje su stavljene samo da prevare ljude...)

Ps. još uvijek imam mišljenje da će još malo pojeftiniti Ryzen (posebno R5 1400 i r5 1500...) taman da srednji segment prihvati udicu za zamjenama procesora i ploča...

Nego još nitko nije otkrio što je sa onim zaključanim jezgrama , postoji li način da se to otključa kao nekada davno na Phenonima i Athlonima , da li će BIOS-i to podržavati? Napokon i ploče polako postaju stabilnije i ja pripremam se za kupovinu , ali kako sam obećao ne dam više od cca 1200 kn za r5 1400, ako ne bude išlo ići će mrski mi INTEL i5 polovni za upola love....

Zadnje izmijenjeno od: Busola29. 19.04.2017. u 10:40.
  Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 11:10   #2440
Old.machine
Premium
Moj komp
 
Old.machine's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: ______
Postovi: 1,407
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
Moram priznat da nisam imao takav slucaj, bar s intel i starijim amd procesorima (fx serija), mada vidim da se za Ryzen preporucuje "high performance" power profil u win.

Mislis da bi to nova serija biosa mogla popeglat?

Volio bih cut iskustva i ostalih vlasnika
Pa izašao je community update koji to popravlja trenutno dok se trajno ne popravi BIOS-om, bar mislim.



Hoće li uskoro matične pojeftiniti, netko je ovdje prije bio spominjao da bi trebalo biti ubrzo, da su ovo cijene od starog uvoza?
Old.machine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.04.2017., 11:16   #2441
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Cijenu matičnih ploča ne diktira AMD nego lopine koje ih rade

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 11:33   #2442
shar
Overclocker
 
shar's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Otiš'o sam, morao sam
Postovi: 523
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Jesam ja dobro shvatio, ako se OC-a Ryzen, nema onda onih fora za ustedu energije?
Ne spusta se mnozitelj, nego je uvijek na najvecoj frekvi?
Jel tako i kod intela, neznam jer nisam imao K procesor, a ovo moje govno sam digao do max mnozitelja kojeg mi je dao (pretpostavljam i da su to sve 4 jezgre dignute) i on spusta takt tj mnozitelj kad netreba (LOL, kad netreba viskou frekvu mislio napisat, tj kad mu netreba snage )?

Malo sam ispao iz djira sa OCanjem, zadnje sto sam OC-ao kako treba je e2180
Možeš klokat preko p-statea i koristit AMDov power plan pa će ti napon i frekvencija padat za vrijeme idlea.
shar je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 13:16   #2443
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
OK, zahvaljujem, neznam kako ali ja sam nekako shvatio da kad se OC-a, nema ustede.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 13:47   #2444
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Citiraj:
Autor Rino Pregled postova
Ja isključujem sve power saving opcije u BIOS-u (C1E, C3/C6, EIST) budući da se prilikom igranja konstantno mijenja frekvencija procesora što uzrokuje masivne padove FPS.
Nisam primjetio nikakve padove fps-a.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 13:54   #2445
Old.machine
Premium
Moj komp
 
Old.machine's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: ______
Postovi: 1,407
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Cijenu matičnih ploča ne diktira AMD nego lopine koje ih rade

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Znam to, netko je ovdje bio stavio da bi Gigabyte trebao uskoro sniziti cijene ploča zbog izlaska svojih novih ploča pa računam da bi se i ostali trebali korigirati.

Zanimljiva usporedba: FX 8300 - R5 1600X - i7-2600K - i7-7700K | RX 480 8GB
Old.machine je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 15:24   #2446
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Očekivano, izbace noviju reviziju postojećih matičnih nešto manjeg PCB formata, bez VRM hladnjaka, slabije naponske regulacije, zakinu još koji konektor, i eto uštede u Gnjidabajt stilu
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 17:58   #2447
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor shar Pregled postova
Ako memorija faila training onda malo duže boota jer loada safe postavke. Pošto ti je memorija dual rank, vjerovatno ćeš trebat koristit 2667 ratio i bclk oc da bi postigao željene frekvencije. Podigni SoC napon i u tweakers paradise probaj podić vddp voltažu (predpostavljam 0.9v po defaultu) na 1.1v. Kad prijeđeš bclk 120, digni pll napon na 2v.
Možeš probat i isključit super i/o clock skew u advanced - onboard config. Također možeš probat mijenjat vrijednost procODT (advanced - amd cbs - umc - ddr4), počni od tipa blizu 100 i idi prema nižim vrijednostima.
Citiraj:
Autor shar Pregled postova
Evo baš sam se igrao malo sa postavkama, kad koristim crne slotove, max je nekih 3630mhz, na sivima ide skoro do 3800 uz loše timinge i previsok napon da bi se koristilo bez aktivnog hlađenja ali bar boota.
Kom se da zabavljat nek proba, možda varira od ploče do ploče ili od rama do rama iako čitajući i iskustva drugih - sivi se čine kao sigurniji izbor za većinu.
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
Evo ti moji screenshotovi ako ti sta pomogne... Ja na bclock dizem memoriju... Sa 4 modula stabilno do 3000, sa samo 2 modula ide na 3480...
Citao sam negdje da su jako velike sanse da od 3200 do 3400, 3500 ili 3600 ima rupu... Kao mozda ti nece radit na 3300, ali na 3600 hoce... Ugl eto meni nece na 3600, ali na 3480 radi, no posto drzim sva 4 modula u ploci onda moram na 2980...

Slika1
Slika2
Slika3

Mislim da tebe muci ovaj Ai overclock tuner jer ti je na auto... Stavi manual pa onda latencije podesi...

I kolko vidim daju se latencije dosta nisko stavit... Recimo meni boota na 14-14-14-25 na 3480 mhz, ali pada na bootu win, a memorija je deklarirana na 18-20-20-20-38 na 3866...

I daj mi objasni kako tebi ocitava razlicite latencije za cha i chb... I da, ubaci memoriju u crne slotove... Ja stavio na 3480 u crne slotove i radi i onda namjerno prebacio u sive i nema boota...
Postovani kolege, da odgovorim na brojna pitanja posto se vec par sati igram sa postavkama biosa i rama
Memorija mi faila trening svaki put kad su oba modula unutra, boot traje nekih 25-30sek, dok sa jednim modulom prolazi bez problema i boota za 5sek. @Shar: Imas pravo sto se tice ram strapa - max koji mogu koristiti je 2666Mhz,
dalje od toga nece neovisno o voltazi. Nisam pretjeriva ali mislim da vise od 1,45v na ramu, 1,2v na SoC-u i 1,1v na Vddp-u nema smisla - jednostavno ne zeli bootati na zadanim brzinama vec se vraca na default - 2133Mhz...
Malo sam se igra i sa proc ODT vrijednostima ali bez uspjeha. Medjutim sa jednom plocicom mogu postici vece brzine preko bclka, trenutno jos isprobavam ali prvi boot na 2933Mhz (16-16-16-39) radi bez ikakvih problema
(2666Mhz strap i 110Mhz bclk, cpu multi na 36,5). Pokusa sam iskoristiti crne slotove ali ista stvar ko i sivi - prakticki nema razlike kad su obe plocice unutra, sa jednom nisam ni proba jer nema smisla kad uredno radi u sivom slotu.
Mislim da sam skuzija u cemu je problem kod mog rama - jedna plocica je defektna. Mozda i radi ali sigurno ne 100% ispravno. Drugo objasnjenje mi nema logike, jer cim stavim obe unutra komp ne zeli bootati ni na 2400 bez obzira
na voltazu i totalno opustene latencije. Samo na 2133Mhz radi i boota u win. Ali kad pogledam stanje po system - kaze 16Gb (8 usable), sto bi znacilo da ocitava drugi modul al nesto nije u redu s njim. Da eliminiram sumnju,
pokusa sam ubaciti samo tu drugu problematicnu plocicu, komp nece boota uopce u niti jednom slotu. No kad je u paru sa drugom plocicom radi a ne radi kako treba . Suma summarum - imam defektnu plocicu rama
koja je kupljena tu na forumu. Srecom - kolega mi je posla racun na mail i rami imaju jamstvo u Linksa pa cu ih pokusati reklamirati. U medjuvremenu ne znam s kojim ramom ce mi komp raditi

@zwer54
Razlicite latencije se javljaju samo kad je jedna plocica instalirana, kad su ove unutra onda kanal a i b imaju jednake postavke...

Zadnje izmijenjeno od: Sn4k3. 17.11.2022. u 10:26.
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 18:59   #2448
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Pa covjece odvrti MEMTest sa svakom plocicom posebno, pusti ga samo neka odvrti jedan cijeli set testova po plocici, kad krene iz nule gasi, mjenjaj plocicu i ponovo.

Tako je meni komp znao blesirat sa RAM-om, i BSOD bi dosao samo kod veceg opterecenja, tj kad bi se popunila vecina RAM-a.

I odnio sam ga nazad u links i frajer me zove i kaze da je ram OK, da njemu ne pokazuje greske i da ga dodjem uzet...onda sam morao potezat veze, i dobio sam novi RAM koji mi jos uvijek radi (g skill sniper)
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 19:04   #2449
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Ali covjece, citaj sto pisem . Mogu ja pokrenuti Memtest (sto sam i planira napraviti prije reklamacije), ali racunam
ako pc uopce ne zeli bootati sa tom plocicom dok s drugom boota normalno - ocito je problem u ramu...
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 19:20   #2450
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
I jos jedno pitanje za sve ponosne c6h vlasnike... Desava li vam se da upalite komp i doceka vas Overclock Failed poruka na ekranu?

Par puta kad odem na shut down, ugasi windowse i onda umjesto da se ugasi ubaci se u onaj fail safe mode sa pojacanim okretajima ventova i 8. na displaycicu... Kao da je zvizno usred benchmarka npr...

Ili sve radi super, ugasim sve normalno i drugi dan upalim komp i doceka me oc failed... I udem u bios, save and exit i boota normalno... Ali ne diram nista 4 dana recimo i sve radi i onda 5. dan mi baci taj oc fail...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 20:39   #2451
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Ali covjece, citaj sto pisem . Mogu ja pokrenuti Memtest (sto sam i planira napraviti prije reklamacije), ali racunam
ako pc uopce ne zeli bootati sa tom plocicom dok s drugom boota normalno - ocito je problem u ramu...
A nisam ja to tako shvatio, ja sam shvatio da ako stavis samo 1 plocicu, bilo koju, komp se buta, a kad stavis obje odjednom, komp je mrtav, jos sam shvatio i da ti jedna plocica radi na vecoj frekvi.

Al, ocito sam nes krivo pokopcao
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 20:57   #2452
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Evo ja dobio stabilno na 3033MHz ram sve 4 plocice, 17-17-17-39...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 21:19   #2453
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838


Mogu potvrditi da Ryzen Balanced plan odlično radi. Prije se temperatura zadržavala na 40 stupnja na idleu (klokani proc). S balanced planom smanjuje voltažu kad mu netreba iako ne spušta klok (barem prema podacima iz senzora) pa su temperature proca od 20 do 30 stupnjeva, ovisno o temperaturi sobe.
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 22:16   #2454
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
I jos jedno pitanje za sve ponosne c6h vlasnike... Desava li vam se da upalite komp i doceka vas Overclock Failed poruka na ekranu?

Par puta kad odem na shut down, ugasi windowse i onda umjesto da se ugasi ubaci se u onaj fail safe mode sa pojacanim okretajima ventova i 8. na displaycicu... Kao da je zvizno usred benchmarka npr...

Ili sve radi super, ugasim sve normalno i drugi dan upalim komp i doceka me oc failed... I udem u bios, save and exit i boota normalno... Ali ne diram nista 4 dana recimo i sve radi i onda 5. dan mi baci taj oc fail...
Meni se to dogodilo par puta dok sam jos ima Kraken (lose) namontiranog na cpu. Kod 8 obicno znaci da nesto vezano uz cpu nije dobro (duhh ) ali isto tako moze znaciti da je hladnjak prejako/preslabo stegnut
tj. da pritisak na socket nije odgovarajuc. Anyway, otkako sam instalira Frizera niti jednom mi se nije pojavija taj error.

Citiraj:
Autor Full Throttle Pregled postova


Mogu potvrditi da Ryzen Balanced plan odlično radi. Prije se temperatura zadržavala na 40 stupnja na idleu (klokani proc). S balanced planom smanjuje voltažu kad mu netreba iako ne spušta klok (barem prema podacima iz senzora) pa su temperature proca od 20 do 30 stupnjeva, ovisno o temperaturi sobe.
Meni nije jasno zasto ne uspjevam instalirati taj power profil i to na novu instalaciju windoza updateanih sa CU. Dok je na staroj radilo bez frke
Svaki put mi izbaci istu gresku

Edit: nvm, nasa sam rijesenje. Izgleda da Win10 CU i taj Ryzen power plan rade probleme mnogim ljudima...

Zadnje izmijenjeno od: Sn4k3. 17.11.2022. u 10:26.
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 22:28   #2455
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Meni se to dogodilo par puta dok sam jos ima Kraken (lose) namontiranog na cpu. Kod 8 obicno znaci da nesto vezano uz cpu nije dobro (duhh ) ali isto tako moze znaciti da je hladnjak prejako/preslabo stegnut
tj. da pritisak na socket nije odgovarajuc. Anyway, otkako sam instalira Frizera niti jednom mi se nije pojavija taj error.
A ne mogu ga jace stengut, a ima federe tako da ne mislim ni da je premalo...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 23:29   #2456
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Samo malo... taj CU nije vani kao ofišl nego si ga svi koji žele mogu natovariti na komp ili sam u krivu?
Pitam jer sam gledao danas svoju "lntel" instalaciju i piše u Updates "good news, CU is almost out and ready".

Planiram sutra kreirati Win10 x64 instalaciju preko MediaToolsa. Jel taj CU već uključen u novi image ili nije? Vidim da je donio više štete nego AU pred godinu dana...

I da, petak je konačno Assembly and Install Day

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 23:46   #2457
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 23:51   #2458
Busola29
Guest
 
Postovi: n/a
Evo pitanjca prijatelj prelazi na puno jači monitor 4k 144 Mhz monitor...

Pošto ipak znate više od mene (više doticaja i ima tu već dosta korisnika...), preporuka ploče, procesora ( r5 1600 ili r7 1700...) i ram-a

Da li će više jezgri na r7 1700 imati dosta veliki utjecaj na igre u 4k rezoluciji i da li je tko sve to imao prilike do kraja isprobati.

PS. odriješene su mi ruke , a pošto moram kod njega u posjetu (bolje rečeno piti i sastavljati to , neću da mi tafrlja kasnije moglo je i bolje.
  Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 23:55   #2459
Busola29
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
MA o tome ja pričam (iako sam mišljenja da r5 1600 će držati cijenu...) , a r5 1400 za sada jednostavno je preskup , jer uspoređujući neke starije procesore koji mu pariraju , jednostavno sve mi govori da ne vrijedi toliko i da će AMD brzo u reviziju cijene tog procesora još dolje, a i sami prodavači.

Npr.

Intel

https://www.youtube.com/watch?v=gC77tLFzFkM

AMD

https://www.youtube.com/watch?v=kKp9h3SXmgs
  Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 23:57   #2460
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Busola29 Pregled postova
Evo pitanjca prijatelj prelazi na puno jači monitor 4k 144 Mhz monitor...

Pošto ipak znate više od mene (više doticaja i ima tu već dosta korisnika...), preporuka ploče, procesora ( r5 1600 ili r7 1700...) i ram-a

Da li će više jezgri na r7 1700 imati dosta veliki utjecaj na igre u 4k rezoluciji i da li je tko sve to imao prilike do kraja isprobati.

PS. odriješene su mi ruke , a pošto moram kod njega u posjetu (bolje rečeno piti i sastavljati to , neću da mi tafrlja kasnije moglo je i bolje.
Ne treba mu R7, neće biti razlike. Čak štoviše što je rezolucija veća sve se više minorizira uloga procesora. Nek što više udara u grafičku (još uvjek ne postoji gpu koja bi tukla 144fps na 4K u iole zahtjevnijim naslovima)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na