Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.06.2012., 09:01   #61
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Old friend - tvoji postovi su sve samo ne korisni i bitni u ovoj raspravi, te su tvoja dostignuća u skidanju ilegalnog sadržaja s neta kao i priča "ja ovo, ja ono" zaslužna za kompletno brisanje sve što si napisao na ovoj temi. Potrudi se da ostane samo na tome, jer slijedeći put neću imati toliko razumijevanja, pa će ti brisanje postova biti najmanji problem.
tele2 mobilni net je tema, pa molim da se svi pridržavaju toga.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2012., 15:36   #62
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Citiraj:
Autor d0magoj_OS Pregled postova
nije mi ovo jasno...ja sam prije 2 mjeseca potpisao na godinu dana 20 giga ali negdje sam potpisao 20. u mjesecu..i žena mi je rekla da nemam 20 giga nego 10..pazio sam naravno ( imao sam VIP prije i vip je smeće nad smećem i treba ga zabraniti zakonom ) s njihovim programom koji je nasprema vip avion i dobio ralun 64 kune...sad drugi račun ljepo došao 143 kune kako su mi i rekli i sve cakum pakum...nemam primjedbe za tele 2 a za vip bih mogao napisat knjigu što mi se događalo u 12 mjeseci..iako sam svaki račun plaćao na vrijeme vip me pokušao oderati kao malog majmuna užas...LJUDI NEPOTPISUJTE NIŠTA S VIPOM....a što se tele2 mobilnog interenta tiče same preporuke..za sad..imaju još 10 mjeseci da me oderu
E Tor-e a ovo si i dalje ostavio da stoji to ima veze sa tele 2 mobilnim internetom pljuvanje po vipu? Onda i to briši misliš da se bojim Bana pa banaj me jbe mi se i za to.

Vip je smeće a ja ga sa tog smeća na mobilnom netu pojedem za doručak Neka onda se lokacijski osvrne na problem a ne općenito pisati da je smeće i navoditi ljude da ništa ne potpisuju sa vipom ako on nije zadovoljan ja jesam.

I nisam se ja ništa hvalio sa svojim postignućima ilegalnog skidanja vidiš da ne shvaćaš poantu nego sam napisao to u cilju da se vidi da se može na mobilnom netu ostvariti puno više prometa od 20GB, da je 20GB ništa. A količina prometa na mobilnom netu je uvijek bila slaba točka uz pokrivenost.

Zadnje izmijenjeno od: Old friend. 13.06.2012. u 16:46.
Old friend je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.08.2012., 00:44   #63
rocky6
Adriaaaaaan....
Moj komp
 
rocky6's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 278
Isprike ako sam postao na krivo mjesto ali nisam znao gdje bi...
Jel zna itko gdje se moze skinuti ona Tele2 Connect aplikacija sto dodje na Tele2 sticku za mobilni internet... nekako sam uspio zeznuti stick tako da sad neam gore aplikaciju...ako moze link nekakav ili na pm il nesto.. hitno mi je.. hvala!
__________________
rocky6 je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2012., 20:24   #64
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Jel od Huaweija stick? Pa skini njihov Huawei mobile connect partner i u novi profil upiši ručno APN i ostalo pa se preko tog profila spajaj....
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2012., 22:54   #65
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,241
Koji model sticka?
Mislim da je moj 1551 i trebao bih negdje imati kopiju. Javi, ako su isti pošaljem ti na mail.
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2012., 13:12   #66
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Ne znam bas da li je u pravom smislu mobilni net,ali preko Androida sam napravio hotspot i shareao vezu ( imam 2 gb tele2,smart tarifa ) i evo rezultata

vise nego dobro

blava je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2013., 03:39   #67
apekop
Ape
Moj komp
 
apekop's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 155
pozdrav, evo ja imam tele2 stick, u centru zagreba sam prekoputa autobusnog i signal i ping i sve je lose... jedva da se ista moze normalno... evo rezultata ovdje
I sad nebi ja nista reko, ali imam ga vec godinu dana, do prije tjedan dana download mi je bio preko 5mb upload oko 2, a ping se vrtio oko 100... Otiso sam se žalit, dali su mi novu karticu, i dalje je sve isto.
Lokacija sticka il kompa il bilo cega je ista... ali eto, samo odjenom je sve palo za 70% --- i da, nabavio sam i drugi stick, da vidim mozda se moj pokvario ili nesto... ali ista stvar...

Zanima me samo dali imam ikakva prava prijevremeno prekinut, jer mi je ugovor jos 1 godinu... uzeo bi nesto drugo... susjed mi ima vipov stick i njemu je sve super, brzina 7mb, ping 40 - 50 ... Ili mi je jedina opcija platit prekid 1000 + kn :/ Pokusao sam i stavit stick na prozor, svakud.. al ne pomaze...
__________________
Apekop
apekop je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2013., 20:15   #68
Street_Racer
Ulični trkač
Moj komp
 
Street_Racer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 312
Ukratko, ne, nemaš pravo prijevremenog raskida bez plaćanja naknade za prijevremeni raskid ugovora. Bez obzira na stanje signala, radi li to tebi trenutno ili ne, njih ne zanima, nekad je to bilo dovoljno za raskid, ali ogradili su se oni od toga i zaštitili sebe davnih dana. Možeš eventualno nazvat službu za korisnike, objasnit situaciju, proslijedit prigovor, onda to kao tehnička služba dalje rješava pa te povratno kontaktira, mala je mogućnost da će ti uspjet pomoć. Znam kako to ide tamo jer sam radio u tele2 i ne bi ni u snu tele2 odabrao
__________________
I live my life a 1/4 mile at a time! Nothing else matters...
For those 10 seconds or less...I'm free!

Poštene trgovine: #1 #2 #3 #4
Street_Racer je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2013., 14:18   #69
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Street_Racer Pregled postova
Ukratko, ne, nemaš pravo prijevremenog raskida bez plaćanja naknade za prijevremeni raskid ugovora. Bez obzira na stanje signala, radi li to tebi trenutno ili ne, njih ne zanima, nekad je to bilo dovoljno za raskid, ali ogradili su se oni od toga i zaštitili sebe davnih dana. Možeš eventualno nazvat službu za korisnike, objasnit situaciju, proslijedit prigovor, onda to kao tehnička služba dalje rješava pa te povratno kontaktira, mala je mogućnost da će ti uspjet pomoć. Znam kako to ide tamo jer sam radio u tele2 i ne bi ni u snu tele2 odabrao
Ja sam imao tele2 stick i radio mi je bolje od svih drugih operatera ... neki čak kao bonbon nisu ni imali 3g signal u tom produčju ... to sve ovisi od lokacije

Citiraj:
Autor apekop Pregled postova
pozdrav, evo ja imam tele2 stick, u centru zagreba sam prekoputa autobusnog i signal i ping i sve je lose... jedva da se ista moze normalno... evo rezultata ovdje
I sad nebi ja nista reko, ali imam ga vec godinu dana, do prije tjedan dana download mi je bio preko 5mb upload oko 2, a ping se vrtio oko 100... Otiso sam se žalit, dali su mi novu karticu, i dalje je sve isto.
Lokacija sticka il kompa il bilo cega je ista... ali eto, samo odjenom je sve palo za 70% --- i da, nabavio sam i drugi stick, da vidim mozda se moj pokvario ili nesto... ali ista stvar......
piši prigovor na signal al u principu imaš ok brzinu za mobilni stick ... jer kod toga su ti oscilacije svaki dan ... danas možeš ima 7mb sutra 1 ...
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2013., 21:05   #70
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Nije istina baš tolike oscilacije na istoj lokaciji nisu; i brzina mu za današnje vrijeme isto baš nije ok kao niti ping.

Zadnje izmijenjeno od: Old friend. 08.06.2013. u 21:10.
Old friend je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.06.2013., 13:05   #71
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Old friend Pregled postova
Nije istina baš tolike oscilacije na istoj lokaciji nisu; i brzina mu za današnje vrijeme isto baš nije ok kao niti ping.
ne možeš očekivat od mobilnog interneta vezu kao preko lajne ....
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2013., 13:11   #72
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Otkad sam na tele2 imam dojam da mi je internet dosta sporiji nego prije na tcomu. Nije stvar da je bandwidth loš, nego kao da postoji ogromni lag u učitavanju stranica.
Prvo je aktivan 3G, pa onda prebacuje na H+ i drlja u učitavanju.
Treba mu po 10ak i više sekundi da se neka stranica učita, čak i ako je relativno često otvaram pa bi trebalo dosta toga biti u cacheu.

Da li imate slične probleme?

Edit: Speedtest daje očajne rezultate - 400 do 800ms pinga i jedva 2mbit za test na Zagreb tcom serveru.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson

Zadnje izmijenjeno od: Mar. 10.06.2013. u 13:50.
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2013., 00:45   #73
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
ne možeš očekivat od mobilnog interneta vezu kao preko lajne ....
Ne mogu da ja imam preko mobilnog hvala Bogu bolje nego 4Mb/s bolje od 10Mb/s, 20Mb/s itd a o uploadu preko te tvoje lajne da ne govorim. Imaš potpuno pravo. A još uvijek imam lufta prijeći i na LTE.....

P.s. Nisu niti sve lajne bajne isto zavisi koliko je tko od centrale baš kao i koliko je tko od bazne.....

Ali eto nemaju svi sreće da su dobro pokriveni a mnogi i uzimaju napamet bez konkretne provjere na lokaciji tj. u toj sobi sa kime su to bolje pokriveni a sa kime nisu nego trče i potpišu i jbga, ne valja tako bar se to može provjeriti i direktno usporediti jedno za drugim, jer badava ti i niža cijena ako si loše pokriven a to uzrokuje malu brzinu i veliki ping naravno.....

Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Otkad sam na tele2 imam dojam da mi je internet dosta sporiji nego prije na tcomu. Nije stvar da je bandwidth loš, nego kao da postoji ogromni lag u učitavanju stranica.
Prvo je aktivan 3G, pa onda prebacuje na H+ i drlja u učitavanju.
Treba mu po 10ak i više sekundi da se neka stranica učita, čak i ako je relativno često otvaram pa bi trebalo dosta toga biti u cacheu.

Da li imate slične probleme?

Edit: Speedtest daje očajne rezultate - 400 do 800ms pinga i jedva 2mbit za test na Zagreb tcom serveru.
Na 3G je kada je veza pasivna a na H je kada je veza aktivna, 3G je hajmo reči stand by tamnoplavo..... probaj drugi driver, drugi firmware, probaj nači bolju poziciju za stick, probaj se pomoći sa usb produžnim kablom ali ne predugačkim da stick ne gubi napajanje. Inače ja sa Vipa neću popovati sada tu puno o Tele 2 net-u samo je sve što znam da imaju katastrofa ping oduvijek i kada su se hvalili da su najbrži i onda su imali najveći ping.

P.s. Imaš na ebayu 3G antenica CRC9 priključak za sitnu lovu ako ti stick ima ulaz za vanjsku a trebao bi ako nije neki već prastari to bi isto trebalo pomoći kod signala više od one ugrađene u sami stick.

Zadnje izmijenjeno od: Old friend. 11.06.2013. u 04:10.
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2013., 11:53   #74
reboot
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zgb
Postovi: 1,103
Jel Tele2 ulagao u prosirenje pokrivenosti 3G-a od proslog ljeta?

Sad bas gledam kartu pokrivenosti i ovo sto oni prikazuju na podrucju mojeg ljetovanja, daleeeko je bolje od onog sto sam dobivao proslo ljeto na lokaciji.

Znam da karta prikazuje prosjek i best case scenario, ovisi o mikrolokaciji i sve....al ipak, zelio bih vjerovati da bi ovo ljeto mogao dobiti 3g outdoor
reboot je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2015., 11:27   #75
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Kako turisti pomalo odlaze tako je na Tele2 bolje internet.

Click image for larger version

Name:	uploadfromtaptalk1442305577785.png
Views:	411
Size:	596.4 kB
ID:	15339

I jedna za usporedbu sa T-Mobile na istoj lokaciji

Click image for larger version

Name:	uploadfromtaptalk1442305665926.jpg
Views:	431
Size:	240.4 kB
ID:	15340
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2015., 01:32   #76
spaceman
Registered User
Moj komp
 
spaceman's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Našice
Postovi: 317
Ovdje u Našicama jučer i danas skoro neupotrebljiv net, download bio 0.53Mb/ a upload 0.27Mb/s da bi sada proradio normalno i to download 16.8Mbs a upload 4.12Mb/s. Samo da tako i ostane... Do sada sam imao oko 5-6Mb/s download tako da je ovo stvarno odlično, samo neka ostane tako
spaceman je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2015., 19:39   #77
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Tele 2 pokrenuo LTE, napokon, super je to što na odašiljaču u mom selu je odmah dostupan LTE, dok npr. Tele2 ga nema, a T-mobile je tek prije mjesec dana omogućio LTE na odašiljaču u mom selu. Sva tri providera imaju odašiljače u mom selu, u krugu od 5km od moje kuče.





__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2016., 12:14   #78
vinja
Premium
Moj komp
 
vinja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 786
ekipa, tele2 nudi ovaj dosta zanimljiv mobilni internet.... LTE, 50 GB za 170 kuna, zvuči mi idealno za ljetni internet.

Samo, 850 kuna za Huaweija mi je puno, jel se može njihov mobilni net vrtit na bilo kojem 4G routeru iz slobodne prodaje? I, ima li u prodaji neki jeftiniji (i/ili bolji)

hvala
vinja je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2016., 14:14   #79
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,052
Naravno da moze. Treba ti neki (otkljucani) 4G router ili otkljucani 4G stick+laptop.
Tvoja SIM kartica odredjuje cijenu/brzinu i nije nju briga, niti Tele2, gdje ces ju turit
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2016., 12:54   #80
Garko
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Ri
Postovi: 71
Tele2 je u zadnjih 6 mjeseci zbilja napravio vrhunsku stvar u primorju i otocima... 3G brzine u raznim podgorskim zabitima i uvalama po otocima su vrhunske, u špici sezone ima svugdje dovoljno bandwidtha, dok VIP i TCOM je neupotrebljiv na istim mjestima gdje Tele2 ima po skoro 10mbit download na 3G mreži.
Garko je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2016., 13:56   #81
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
To je vjerojatno zbog manjeg broja korisnika na tele2. Zato jer donedavno je tele2 tam bio totalno neupotrebljiv pa su svi bili na t-comu ili vipu.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2016., 20:52   #82
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
@Garko napravili su ali se i vidi razlika izmedju ljeta i zime.Ljeti je Istri na nekim lokacijama (Fazana ) jako los,dok zimi radi odlicno.

Poslano sa ITT SINCGARS koristeci ACP125F Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2016., 10:38   #83
Garko
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Ri
Postovi: 71
Ja sam prije ovog ljeta isto primijecivao razliku ljeto / zima, ali od ovog ljeta te razlike više nema. Mislim da nije do broja korisnika jer su inače držali bandwidth (točno toliko da radi ali je neupotrebljivo) za svoj broj korisnika, čini se da su poduzeli nešto konkretnije barem u ovom području gdje sam ja testirao.
Garko je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2016., 09:05   #84
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Dali netko zna mail od Tele2 tehničke podrške?
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2016., 09:14   #85
tomatcro
Premium
 
tomatcro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
korisnik(AT)tele2.com
tehnika_prigovor_web_hr(AT)tele2.hr
tomatcro je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2016., 10:02   #86
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Njihova tehnička podrška nit ima broja nit maila, jedini način da ih se dobije je ako vas nazovu, kao da u hebenoj pećini imaju ured.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2016., 12:28   #87
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Tele2 nudi 300GB za 299 kn + 15 kn nameta (LTE 150/50 Mbps)

Planiram to uzeti jer sada T-comu plaćam 306 kn za 2.3/0.1 Mpbs (bez TV-a, bez telefona) samostalni internet za poslovne korisnike

Jedino što me brine je ping u igrama (WoW) pa ako netko ima iskustva iz prve ruke sa igranjem preko te kombinacije LTE+tele2 bio bih zahvalan da iznese zapažanja.
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2016., 18:12   #88
NTN
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 227
Pokućni internet i postavke u e-mail klijentu

Trebao bih informaciju kako namjestiti smtp server i autentifikaciju za tele2 mobilni internet za odredjeni e-mail klijent(outlook, eudora itd.). Posto vise ne postoji webmail.tele2.hr koji je tome sluzio. Jel to sad ide preko moj.tele2.hr ili? Port je jos uvijek 587 koji je bio za vrijeme webmail.tele2.hr?

Inace moj.tele2.hr uopce ne salje potvrdni email ili im trebaju dani da ga posalju pa se ni ne mogu ulogirat da vidim jel aktivno.

Hvala.
NTN je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2016., 12:30   #89
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor tskarda Pregled postova
Jedino što me brine je ping u igrama (WoW) pa ako netko ima iskustva iz prve ruke sa igranjem preko te kombinacije LTE+tele2 bio bih zahvalan da iznese zapažanja.
Jučer testiran, ping u wow-u je cca 70-80 a prema googletu 8.8.8.8 je cca 60ms

LTE na sgs5 tetheran na AP u client modu pa onda žično spojen pc. Vjerovatno preko njihovog rutera bi bio i mrvicu niži ping
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2016., 12:37   #90
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Citiraj:
Autor tskarda Pregled postova
Jučer testiran, ping u wow-u je cca 70-80 a prema googletu 8.8.8.8 je cca 60ms

LTE na sgs5 tetheran na AP u client modu pa onda žično spojen pc. Vjerovatno preko njihovog rutera bi bio i mrvicu niži ping
Kada sam djelio tmobile 4g na komp sa galaxy tab 4 je na cs go ping bio 75 do 85 a preko onog bonbon lte routera 50 do 60
buljaka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na