Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.10.2014., 09:11   #1
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,234
Microsoft certifikacija nejasnoće

Evo ne znam da li sam u pravom pod forumu, ako nisam slobodno prebacite temu na odgovarajuće mjesto.

Naime zanima me sljedeće. Zainteresiran sam za polaganje nekog microsoft certifikata. Kao i većina napravio bih to zbog posla, jer vjerujem da bi mi se barem malo povećale šanse kod zaposlenja u struci. Naime prvo što me muči je da ne znam odakle krenuti, privlači me windows server certifikat, jer mi je nekako to najbliže. Da li imate vi neke druge prijedloge i savijete ?

Druga stvar je novac. Platiti 16k kuna je ipak dosta teška misija, pa me zanima da li ima onih koji su se samo školovali ako bi mogli reći kojim tempom su radili i odakle su se sve pripremali.

Treće, ako se odlučim na samo školovanje, kako onda ide s polaganjem ispita. Gdje je najbolje polagati, koliko se plaća ?

Četvrto što me najviše zanima je da li je problem pomoću tih virtualnih mašina doma odraditi i vježbe i primjere potrebne za ispit ?

Unaprijed hvala svima na odgovorima.
Goranbm je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2014., 09:23   #2
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ja sam prošao u algebri sma koji traje ~3mjeseca... nije microsoft certifikat, ali pošto radim day-to-day admin posao puno, puno IRL korisnije ti je tako nešto završiti, a i košta preko duplo jeftinije.

podijeljeno je na 3 dijela - osnova lan, napredno w7 (vjerovatno w8 danas) i server 2012.

svaki modul održava netko iz neke firme koji se ekšli bavi s time svakodnevno i ove stvari koje sam već tada znao su stvarne situacije sa kojima ćeš se susretat, a ne gluposti koje ćeš napamet učiti di stoji xyz stvar koju ćeš upalit nikad.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.10.2014., 09:23   #3
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,234
Ima li netko da je polagao Ovaj certifikat za windows server 2012, da me preko poruke malo savjetuje o nabavci materijala i tih labosa itd... Hvala.
Goranbm je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2014., 09:32   #4
Shockre
Premium
Moj komp
 
Shockre's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Dublin
Postovi: 582
MCSA(70-410,411,412)?
ne znam kakvo ti je predznanje..
skini CBT Nuggets videe i pogledaj ih i prodi u virtualkama to sto rade na videima.
Shockre je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2014., 09:40   #5
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
imaš i trainsignal tutoriale, ali čak bi ti preporučil da prvo kreneš sa tutorialima za 98-365, čisto da savladaš neke osnove, jer MCSA nije baš lagano za poloviti
domis je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2014., 09:57   #6
Slow
Premium
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 332
Ako imas dobro predznanje, MCSA mozes proci po video training kitovima, knjigama(sluzbene+ostale), MVA(Microsoft Virtual Academy - besplatno) + sve to na virtualkama odraditi i to je to.
Ak nemas dovoljno predznanja, kreni kako je domis napisao od pocetka (MTA) pa pomalo.
I na placenom tecaju moras dosta doma uciti i raditi.
Slow je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2014., 11:32   #7
Shockre
Premium
Moj komp
 
Shockre's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Dublin
Postovi: 582
da, bilo koji taj tecaj ili akademija su toliko da te upoznaju s tim i da mozes pitat da ti se objasni nes, pa doma odradis vremenski jos 3x toliko. inace nis od toga.
Shockre je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2014., 11:57   #8
2XO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Osijek-Zagreb
Postovi: 324
Vidim da si postavio i pitanje gdje je najbolje polagati ispite. Svejedno ti je u kojem ispitnom centru polažeš jer ti registracija i plaćanje ide preko Pearson VUE (s Prometric prestaje suradnja). Trenutno su ispiti dosta povoljni, 300ak kn po izlasku. Ako te zanima još nešto konkretnije možeš mi se javiti na pm.
2XO je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2014., 15:31   #9
Slow
Premium
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 332
Ispite ti je najbolje kupiti on-line i to second shot opciju (za svaki slucaj, jel).
Slow je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2014., 15:44   #10
2XO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Osijek-Zagreb
Postovi: 324
Microsoft certifikacija nejasnoće

Second shot nije uvijek dostupan, trenutno je -15% na cijenu ispita.
2XO je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 24.07.2016., 16:01   #11
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Sorry svima što dižem dvije god. staru temu.

Zanima me kako to da samo Algebra u ZG-u održava MCSA seminare?
Je li tako slaba ponuda odraz niske potražnje za tom edukacijom ili je ona rezultat eventualnih ekskluzivnih ugovora između Microsofta i Algebre?
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2016., 18:51   #12
Slow
Premium
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 332
U pravilu oni imaju dominaciju nad ostalim ustanovama. Nekad ulete i Srce, net akademija i slicno, ali u par navrata kad sam isao pitati ostale ispalo je da po par mjeseci nema tecaja (tad Cisco i MS kad sam gledao u par navrata, za ostalo ne znam) jer ne mogu skupiti dovoljan broj ljudi ili nema predavaca (da, to se isto dogodilo).
Slow je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2016., 09:52   #13
duggi
Premium
Moj komp
 
duggi's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 597
vjerojatno je i interes slabiji nego prije ,vezano uz ponudu poslova.
Ja kada sam polagao tamo 2007/8 ponuda poslova za IT tehičare,pa junior sys admine i sl. bilo je poprilično no unatrag par godina prilično pada pa vjerojatno jedno sa drugim ima veze.

Inače kao što syss kaže možda da odeš na taj SMA ,meni je bila odlična stvar na početku za popuniti rupe u znanju ,a i kasnije za MS certifikaciju,no opet ovisi kod kakvog predavača dođeš.

tu imaš dosta info o certifikatima http://www.sadikhov.com/forum/

Zadnje izmijenjeno od: duggi. 25.07.2016. u 09:59.
duggi je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2016., 12:32   #14
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Citiraj:
Autor Slow Pregled postova
U pravilu oni imaju dominaciju nad ostalim ustanovama. Nekad ulete i Srce, net akademija i slicno, ali u par navrata kad sam isao pitati ostale ispalo je da po par mjeseci nema tecaja (tad Cisco i MS kad sam gledao u par navrata, za ostalo ne znam) jer ne mogu skupiti dovoljan broj ljudi ili nema predavaca (da, to se isto dogodilo).
Hvala. Jest, srce i net akademija, koliko sam skužio, čekaj da im se skupi isplativa kvota ljudi za eukaciju, pa tek onda održavaju. Algebra ga održava, koliko sam saznao telefonski, neovisno o broju prijavljenih.

Citiraj:
Autor duggi Pregled postova
vjerojatno je i interes slabiji nego prije ,vezano uz ponudu poslova.
Ja kada sam polagao tamo 2007/8 ponuda poslova za IT tehičare,pa junior sys admine i sl. bilo je poprilično no unatrag par godina prilično pada pa vjerojatno jedno sa drugim ima veze.

Inače kao što syss kaže možda da odeš na taj SMA ,meni je bila odlična stvar na početku za popuniti rupe u znanju ,a i kasnije za MS certifikaciju,no opet ovisi kod kakvog predavača dođeš.

tu imaš dosta info o certifikatima http://www.sadikhov.com/forum/
Nećaku to financiram, pa mi je malo dvojbena cijena, a govorim za Algebru, od preko 2,5k eura za seminar.
CCNA je položio i koštala je oko 7-8k kn. To mi se nekako činilo ok.
Tvrtka u kojoj je dosad radio kao sistemac je poslala njih pet na burzu i uzeli kooperanta za to.
Možda MCSA vrijedi investicije za emigraciju u DE, A, CH?
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2016., 19:14   #15
Slow
Premium
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 332
MCSA (WS2012) vrijedi toliko da ce raditi u desktop supportu ili eventualno L1 supportu. To ti govorim kao MCSE 2012 i Microsoft sistemski inzenjer. Server 2016 je tu, nema smisla da ide sad na 2012 jer je dosta toga promijenjeno (Software Defined Network, Software Defined Storage, Nano Server, Azure...). Nek se okrene prici Linux (uvijek fali sistemasa) ili neki od cloud certifikata (tu se tek otvaraju nise kod nas).
Ili neka ide u u smjeru BI/DBA/DW, pa moze onda MCSA SQL npr...
Slow je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2016., 19:41   #16
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
Gdje to je da je Server MSCA I MSCE desktop support ili L1 support ? Ti certifikati su ionako više neke pro forme, pogotovo ako se radi u toj struci, kao sistemaš. Ako je radio kao sistemaš bude ih položio bez neki problema. Naravno mislim pravi sistemaš jer u današnje vrijeme su svi sistemaši odjednom

Zadnje izmijenjeno od: Alister. 11.09.2016. u 19:46.
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2016., 22:17   #17
Slow
Premium
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 332
E pa upravo u tome i je stvar. Sistemas sa dovoljno godina staza i iskustva ne treba silu certifikata. Ja ih polazem pro forme, odnosno zbog firme. Ali netko tko misli sa MCSA dobiti posao sistem inzenjera vani, a nema 5+ godina iskustva ozbiljnog (barem po iskustvžiama i pricama mojih kolega koji su vani po EU), nece mu bas biti lako...
Slow je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na