Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.10.2014., 14:56   #421
Litra
Premium
Moj komp
 
Litra's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 501
Jos cu pokusat nekoliko stvari, ako ne upali ide sve na servis.jedino mi pada na pamet da je to mozda zato sto strix 970 ima onaj silent mode pa ne zavrti ventove odmah kad se pali dok se ne ugrije dovoljno grafa.
Litra je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2014., 15:20   #422
virus1
Premium
Moj komp
 
virus1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 495
Citiraj:
Autor Litra Pregled postova
Jos cu pokusat nekoliko stvari, ako ne upali ide sve na servis.jedino mi pada na pamet da je to mozda zato sto strix 970 ima onaj silent mode pa ne zavrti ventove odmah kad se pali dok se ne ugrije dovoljno grafa.
Možda jedno glupo pitanje , vjerujem da si uštekao napajanje u grafičku, neke grafe su čak znale raditi bez toga ali bi pri paljenju zapištale, ili uopće ne bi dale sliku.
Pitam ovo jel nisam skužio dali pišti MBO ili GPU?
virus1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.10.2014., 15:44   #423
Litra
Premium
Moj komp
 
Litra's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 501
Citiraj:
Autor virus1 Pregled postova
Možda jedno glupo pitanje , vjerujem da si uštekao napajanje u grafičku, neke grafe su čak znale raditi bez toga ali bi pri paljenju zapištale, ili uopće ne bi dale sliku.
Pitam ovo jel nisam skužio dali pišti MBO ili GPU?
Pišti mbo dok svijetli crveno vga led i onda ga upali najnormalnije
Sve sam probao, sa starom grafom se to ne čuje i to me najviše muči.
Litra je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2014., 16:36   #424
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Pokusaj noviji bios staviti ako vec nisi.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2014., 17:23   #425
Litra
Premium
Moj komp
 
Litra's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 501
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Pokusaj noviji bios staviti ako vec nisi.
probao i nije uspijelo. ali na kraju riješio sam problem i to zamjenom konektora sa display porta na hdmi. imam dell u2414h i čini se da serija 9XX ima problema sa dell-ovim monitorima. slučajno našao na dellovom forumu da se ekipa žali na bipanje i uz pomoć xulosa na kraju riješio. ispada jako jednostavno na kraju pa ekipa ako se ikome to dogodi ovo je riješenje
Litra je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2014., 00:27   #426
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Litra Pregled postova
probao i nije uspijelo. ali na kraju riješio sam problem i to zamjenom konektora sa display porta na hdmi. imam dell u2414h i čini se da serija 9XX ima problema sa dell-ovim monitorima. slučajno našao na dellovom forumu da se ekipa žali na bipanje i uz pomoć xulosa na kraju riješio. ispada jako jednostavno na kraju pa ekipa ako se ikome to dogodi ovo je riješenje
Zanimljivo, baš imam della..
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2014., 07:57   #427
iprodano
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Osijek, Hrvatska
Postovi: 227
Citiraj:
Autor japa Pregled postova
Evo, ako netko slucajno ima fractal define r3 i pita se da li mu stane spomenuta gigabyte-ica odgovor je provjereno da.

Usput grafulja mi radi perfektno. Imam nekih 8 god. staro napajanje, a ni procesor nije bas mlad (vidi moj komp). Maksimalna temp. u MSI afterburn-u u nekoliko benchmarka (bioshock, tomb raider) i pola sata igranja alien isolation-a se pokazala kao 61 stupanj sa samo dva stock ventilatora u kucistu. Mislio sam posto baca toplinu u kuciste da ce tu bit problema, ali sve je u redu, procesor se isto ne grije vise nego prije kao ni diskovi.

Jedno pitanje ako mi u AfterBurnu pise GPU use 99% jel to znaci da procesor ne predstavlja usko grlo, odnosno graf. radi max performansama, kako to jos mogu provjerit?
Znači imaš i3 2100 i uredno potpuno iskorištavaš gtx 970? Pitam iz razloga jer i ja imam sličan procesor (i3 2120) pa ako u budućnosti budem nadograđivao...
iprodano je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2014., 08:18   #428
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor iprodano Pregled postova
Znači imaš i3 2100 i uredno potpuno iskorištavaš gtx 970? Pitam iz razloga jer i ja imam sličan procesor (i3 2120) pa ako u budućnosti budem nadograđivao...
Nije baš tako crno-bijelo, ovisi naravno koliko je sama igra CPU bounded, ali u principu, ne bi trebalo biti većih problema... U ostalom, i ako imaš negdje 7 fps manje jer je GPU na 84%, preživit ćeš

IMHO je cijela ta CPU bottleneck priča prenapuhana po ovim našim internetima

Zadnje izmijenjeno od: Sam Fischer. 21.10.2014. u 11:17.
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2014., 08:18   #429
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
sad mi nije nes jasno bas. nekak sav poceo dobivat dojam da vise nije ni i5 dosta za potpuno iskoristit najnovije grafe u najnovijim igrama, a sad ispada da je i i3 dost?
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2014., 08:26   #430
iprodano
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Osijek, Hrvatska
Postovi: 227
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Nije baš tako crno-bijelo, ovisi naravno koliko je sama igra CPU bounded, ali u principu, ne bi trebalo biti većih problema... U ostalom, i ako imaš negdje jer je 7 fps manje jer je GPU na 84%, preživit ćeš

IMHO je cijela ta CPU bottleneck priča prenapuhana po ovim našim internetima
Odlično, lijepo je znati da i i3 može pogurati tu grafu.
iprodano je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.10.2014., 09:05   #431
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
sad mi nije nes jasno bas. nekak sav poceo dobivat dojam da vise nije ni i5 dosta za potpuno iskoristit najnovije grafe u najnovijim igrama, a sad ispada da je i i3 dost?
Kao što ti je i kolega Sam Fischer rekao, ovisi od igre do igre.

Ja sam to vec jednom pokusao objasniti u jednoj drugoj temi na ovom forumu, ali sam naišao na takav zid da mi se neda više uopće filozofirati o tome... Ukratko i bez dodatnih objašnjenja - preko 90% igara će raditi savršeno igrivo sa max detaljima ako imaš dovoljno dobru grafičku za tu igru i iole normalniji procesor.

Ja imam phenoma II, koji brat bratu postaje fosil od procesora (i svejedno ga nemam namjeru mjenjati još solidan period) i sad sam nabavio r9 290tku. Neki "stručnjaci" na ovom forumu bi to prozvali blasfemijom. A ja ti garantiram da ću igrati full hd sa full detaljima bez ikakvih problema u svim najnovijim igrama (osim nekakve masivne mape u BF4 i slično).
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je online   Reply With Quote
Staro 21.10.2014., 09:35   #432
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
ja ti garantiram da ću igrati full hd sa full detaljima bez ikakvih problema u svim najnovijim igrama (osim nekakve masivne mape u BF4 i slično).


Upravo tako...svi testovi koji se mogu naći na netu za BF4 MP su uglavnom rađeni na praznim serverima jer jednostavno postoji previše varijabli koje mogu utjecati na krajnji rezultat.

U tim testovima vidi se razlika i3 vs i5 koja bi se na punom serveru samo povećala.

Nije da je BF4 jedina igra na planetu (uzeo sam ju kao primjer), ali ima nas dosta koji igramo samo MP.
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2014., 09:52   #433
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor Rino Pregled postova


Upravo tako...svi testovi koji se mogu naći na netu za BF4 MP su uglavnom rađeni na praznim serverima jer jednostavno postoji previše varijabli koje mogu utjecati na krajnji rezultat.

U tim testovima vidi se razlika i3 vs i5 koja bi se na punom serveru samo povećala.

Nije da je BF4 jedina igra na planetu (uzeo sam ju kao primjer), ali ima nas dosta koji igramo samo MP.
Naravno, ako si igrač koji voli igrati BF4 i slične, uzet ćeš što jači procesor možeš. Ja samo tvrdim da su takve igre u velikoj manjini (takve = jako jako procesorski zahtjevne) te da ako ne igraš takve igre da je zamjena "starijih" procesora bacanje para (pod uvjetom da ti od zahtjevnijih stvari PC služi samo za igranje)
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je online   Reply With Quote
Staro 21.10.2014., 11:20   #434
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Naravno, ako si igrač koji voli igrati BF4 i slične, uzet ćeš što jači procesor možeš. Ja samo tvrdim da su takve igre u velikoj manjini (takve = jako jako procesorski zahtjevne) te da ako ne igraš takve igre da je zamjena "starijih" procesora bacanje para (pod uvjetom da ti od zahtjevnijih stvari PC služi samo za igranje)
Postoje igre koje su iznimke ali ionako ih većina vas ne igra a koje su extremno CPU zahtjevne...neke hardcore letačke simulacije (DCS, Cliffs) pa onda ARMA3 itd...Tamo postoji puno jedinica u zraku i na zemlji, dosta naprednog AIa itd a sve to ždere proceve...iz sličnog razloga je za takve igre imati i grafu s više VRAMA i SSD disk jel se često radi o loadiranju hrpa textura tijekom igranja i često su te texture velike, mape su ogromne...itd...
Tvrdi je offline   Reply With Quote